בלוקצ’יין במשפטים: מקרי שימוש בתעשייה המשפטית

Contents

מהם היתרונות של Blockchain בענף המשפטי?

 • נְגִישׁוּת
 • שְׁקִיפוּת
 • חיסכון עלויות
 • אוטומציה 
 • שלמות נתונים

 

כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין תהפוך את המגזר המשפטי לנגיש יותר?

עורכי דין יכולים למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לייעל ולפשט את עבודתם העסקית, לחתום דיגיטלית ולאחסן ללא שינוי את ההסכמים החוקיים. שימוש בטקסט סקריפט, חוזים חכמים וניהול חוזים אוטומטי מצמצם זמן מוגזם בהכנה, התאמה אישית ותחזוקת מסמכי חוק סטנדרטיים. חיסכון בעלויות זה מועבר ללקוח. בנוסף, בלוקצ’יין דמוקרטית את הגישה למערכת המשפט על ידי צמצום המורכבות של הצרכנים והורדת הוצאות משפט נכבדות.

כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין תהפוך את המגזר המשפטי לשקוף יותר?

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת יוצרת ספר חשבונות משותף הנגיש לכל הצדדים להסכם. בחוזים מבוססי בלוקצ’יין יש תאימות אפויה, אין הפתעות, ואין מקום לפרשנות מוטעית. בנוסף, אנשים שאינם טכנולוגים יכולים להבין טוב יותר את העסקאות שהם מבצעים ומה מייצג החוזה החכם.

כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין תפחית עלויות בענף המשפטי?

רבות מהמטלות הידניות יכולות להתבצע באופן אוטומטי, מה שמקטין באופן משמעותי את השעות המוקצות לניסוח ולתיקון מסמכים משפטיים. עלות זו מועברת בדרך כלל ללקוחות, מה שמוריד את שכר טרחת עורכי הדין לשעה לתעריפים אסטרונומיים. הכנסת חוזים חכמים תאיץ ותוזיל את עלות העסקאות בין הצדדים. אלגוריתם חסכוני יכול לנהל באופן אוטומטי ושקוף חשבונות נאמנות בשבריר מעלות עבודת כפיים. עלויות נמוכות יותר יגדילו את הביקוש הכללי והנגישות לשירותים משפטיים.

כיצד תביא טכנולוגיית הבלוקצ’יין אוטומציה לתעשייה המשפטית?

עורכי דין מקדישים עד 48% מזמנם למשימות ניהוליות, כולל העברת מידע בין תוכנה ועדכון חשבונות אמון של לקוחות. (דו”ח המגמות המשפטיות של קליאו 2018.) שימוש במאגר הסכם משפטי ובחוזים חכמים מפוברקים, עורכי דין יכולים להפוך משימות ניהוליות ועבודות טרנזקציות לחיוב לאוטומטיות. צמצום בעבודת כפיים מוגזמת יאיץ גם את ההליכים המשפטיים, מה שמקטין את העלויות ללקוחות. 

כיצד תעשה טכנולוגיית הבלוקצ’יין את הענף המשפטי ליעיל יותר?

טכנולוגיית בלוקצ’יין יכולה לייעל, להנדס מחדש, לבצע אוטומציה, להפריע ולאבטח תהליכים רבים בתעשייה המשפטית מבלי לאבד אף אחת מהסמכות השיפוטית. אופטימיזציה של תכונות שונות בתעשייה תהפוך את המגזרים המשפטיים והפיננסיים ליעילים יותר ופרודוקטיביים תוך הפחתת חיכוך ועלויות. 

כיצד תביא טכנולוגיית הבלוקצ’יין לשלמות נתונים ושקיפות בענף המשפטי?

מסמכים משפטיים משמשים כירח דבש עבור האקרים חסרי כוונה המבקשים להרוויח מהמידע הסודי בעל הערך שיצרו ומתוחזקים על ידי עורכי דין. במקום לשלוח דוא”ל נתונים רגישים קדימה ואחורה, עורכי דין יכולים לבחור לאחסן מידע משפטי ספר ספר מבוזר ומבוזר לעדכונים בלבד, מה שמגביר את שלמות הנתונים. אם מטפלים או משנים ראיות, הקשור לכך ערך חשיש לא יתאים, מה שמבהיר שחל שינוי.

זרקור מוצר

פתק להמרה אוטומטית

שטר אוטומטי להמרה הוא אמצעי מימון פופולרי עבור חברות בשלב מוקדם. משאב חינמי זה הוא דרך מהירה וקלה ליצור שטר הניתן להמרה הניתן להתאמה אישית המבוסס על תקני השוק בארה”ב. נסה זאת עכשיו!

פתק להמרה אוטומטית

מהם מקרי השימוש בבלוקצ’יין בתעשייה המשפטית?

ישנם מספר יישומי בלוקצ’יין של Ethereum ארגוניים ברחבי התעשייה המשפטית. הנה כמה ממקרי השימוש המובילים ש- ConsenSys זיהה:

 • חתימות אלקטרוניות
 • קניין רוחני
 • זכויות רכוש
 • שרשרת משמורת
 • טוקניזציה
 • ארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAO)
 • ארגונים אוטונומיים עם אחריות מוגבלת (LAO)
 • תאימות רגולטורית אוטומטית
 • תשלומים בין מכונה למכונה
 • מערכת בוררות מבוססת בלוקצ’יין

 

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על חתימות אלקטרוניות?

חתימות אלקטרוניות מביאות מהירות, יעילות וחיסכון בעלויות בתהליך האימות. חתימה על בלוקצ’יין עולה לחותם חלק קטן מהעלות בהשוואה לפלטפורמות חתימה אלקטרונית כמו DocuSign. נכון לעכשיו עולה בממוצע 7-8 סנט לחתום על חוזה חכם ב- Ethereum באופן אלקטרוני. העברת חתימות לאת’ריום מצמצמת גם את המשימות הידניות ואת העלויות הגבוהות הכרוכות בתיאום והקלה על אימות חתימות. חתימות אלקטרוניות המאוחסנות בבלוקצ’יין את’ריום חיות ללא תלות באובייקט שנחתם, מה שמאפשר חתימה מקבילה ואימות עצמאי מבלי להעניק גישה מלאה לקריאה לתוכן. כאשר שני צדדים חותמים דיגיטלית על חוזה חכם, הם מסכימים בו זמנית לתנאים ולהגבלות הקשורים להסכם. 

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על הקניין הרוחני?

חדשנות קריטית מבוססת בלוקצ’יין המשפיעה על קניין רוחני היא אסימונים שאינם פטרייתיים או NFT. NFTs הם אסימונים קריפטוגרפיים שניתן להשתמש בהם כדי לייצג נכס ייחודי ב- blockchain. תקני NFT מאפשרים תוכניות זכויות קניין חזקות בתחום הדיגיטלי. באמצעות בלוקצ’יין, יוצרי מוצר או פיסת תוכן יכולים להעלות, לרשום ולהחתים את עבודתם המקורית על ספר חשבונות ציבורי ל ליצור הוכחת בעלות שאי אפשר להכחיש. משם, מערכת אכיפת IP מבוססת בלוקצ’יין תוכל לסייע ליוצרים לפקח בדיוק כיצד ולמי משתמשים ביצירותיהם.

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על זכויות הקניין?

חלוקת זכויות הקניין וקיומן של עלויות עסקה משפיעות על הפעילות הכלכלית של החברה, אולם זכויות קניין ומבני עלות עסקאות מבוססים בעיקר על העידן הקדם-דיגיטלי. בעזרת ארכיטקטורת בלוקצ’יין, בעלי נכסים יכולים לחתור על מתווכים מרכזיים יקרים, ולבחור לרשום ולמכור את הנכסים שלהם בבלוקצ’יין בצורה שקופה ובלתי ניתנת לשינוי. פנקסים ציבוריים מבוססי בלוקצ’יין מציעים צורה חדשה של ניהול זכויות קניין, המאפשר הפחתה ניתנת למדידה בעלויות העסקה.

מִסְחָר & מחקר מקרה פיננסי

HMLR: חקר אסימון נכסי נדל”ן בבריטניה

באמצעות נכסי Codefi, התאימה ConsenSys פלטפורמה לניהול נכסים דיגיטליים עבור רישום המקרקעין של הוד מלכותה תוך פחות משלושה שבועות. הפלטפורמה מדגימה אסימון נכסים אמיתי כחלק מחקירת טכנולוגיית הבלוקצ’יין של HMLR בענף הנדל”ן בבריטניה.

HMLR חקר אסימון נכסי נדל

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על שרשרת המשמורת?

שרשרת משמורת היא תהליך הטיפול בראיות מרגע גבייתם ועד למועד הצגתם כראיה בבית משפט. עדויות מחליפות ידיים מספר רב של פעמים; גורמים מתעניינים מחברים ראיות באחסון ומחוצה להם, חותמים פיזית על טפסים שיוצרים מסלול נייר כדי לתעד את תנועותיו. למרבה הצער, תהליך זה יוצר מספר הזדמנויות עבור שחקנים נבזים לפגוע בראיות. זה גם פותח את הדלת בפני סנגורים לטעון שטופלו בחומר הראיות. באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין, ניתן ליצור ולעקוב אחר אסימון ראיות ייחודי לכל פריט נתונים שנאסף ומתקבל – מאוחסן וניתן לבדיקה בבלוקצ’יין ציבורי / פרטי..

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על טוקניזציה?

טוקניזציה היא שיטה הממירה זכויות בנכס לאסימון דיגיטלי. גורמים מעוניינים יכולים להנפיק אסימונים בפלטפורמה התומכת בחוזים חכמים אשר יאפשרו רכישה וסחר אוטומטי של אסימון זה בבורסות. יחד עם זכויות IP ומיקרו-עסקאות, זה פותח עולם שבו היוצרים יכולים לסמל ולמכור באופן חוקי חלקים מנכסיהם..

לדוגמא, אמנים יכלו ליצור אסימון ולהיכנס ליצירת עבודה לבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום, ליצור רישיון סביבו ולתכנת תשלומי תמלוגים בזמן אמת. מבנה זה פותח את הדלת לתפוצה רחבה חלוקה של בעלות על אמנות.

מִסְחָר & מחקר מקרה פיננסי

Mata Capital: מזרז השקעות נדל”ן בטכנולוגיית בלוקצ’יין

מוצר להשקעות נדל”ן ודיגיטציה תהליכית באמצעות Codefi Assets. יוזמה זו אפשרה למטה קפיטל להפיץ ישירות יחידות קרנות, להקל על מעקב אחר נכסים, לבטל התאמות חשבונות ולשפר את נזילות השוק המשני למשקיעים..

מטה קפיטל מזרזת השקעות נדלמִסְחָר & מחקר מקרה פיננסי

אוגוסט דבוזי: הצגת שירותי אסימון אבטחה משותף

בלוקצ’יין למשפטים. שותפות בין משרד עורכי הדין Debouzy אוגוסט לבין ConsenSys להציע למנהלי נכסים, משקיעים, מפיצים ועסקים שירות משותף של הצעת אסימונים (STO) *.

אוגוסט דבוזי מציגה שירותי הצעת אסימון אבטחה משותף

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על ארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAO)?

DAO הוא א ארגון אוטונומי מבוזר החלטותיהם מתקבלות באופן אלקטרוני באמצעות קוד או הצבעת החברים התומכים. DAOs יוצרים שיתוף פעולה מקוון מדרגי ונטול גבולות ושימשו לתיאום מענקים ולמימון טובין ציבוריים. קיום העטיפה המשפטית המתאימה ל- DAO הוא קריטי. 

מהי ארגונים אוטונומיים באחריות מוגבלת (LAO)?

LAO הם ארגונים מבוזרים באחריות מוגבלת למטרות רווח. זה מאפשר לחבריה להשקיע במיזמי Ethereum בשלב מוקדם ולשתף ברווחים.

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על עמידה ברגולציה אוטומטית?

טכנולוגיית Blockchain נותנת לנו את המסגרת ליצירת מערכת ספר חשבונות משותפת בה גורמים שונים יכולים לדווח על נתוני התאימות שלהם / תיעוד לרשויות המתאימות באופן אוטומטי. בנוסף, מסגרת מבוססת בלוקצ’יין יכולה להפוך פונקציות שונות בחוק לאוטומטיות, כגון עמידה במס.

כיצד תשפיע טכנולוגיית הבלוקצ’יין על תשלומי מכונה למכונה (IoT)?

יישומי IoT מסתמכים על תקשורת בין מכונה למכונה. חוזים חכמים מציגים ממשק ייחודי לתקשורת בין מכונה למכונה המספק רשומה מאובטחת, הניתנת לצירוף בלבד, שניתן לשתף ללא מנהל מרכזי. שימוש בחוזים חכמים מתמודד עם אתגרי השקיפות, אורך החיים והאמון ביישומי IoT. 

כיצד תיצור טכנולוגיית הבלוקצ’יין מערכת בוררות מבוססת בלוקצ’יין?

במערכת בוררות מבוססת בלוקצ’יין המשתמשים מתכנתים את הסכמיהם לחוזה חכם המנהל את הליך הבוררות. הסכמים אלה מתקשרים בצורה חלקה עם קוד חוזה חכם על מנת להבטיח את האכיפה של פסקי בוררות כלשהם. מערכת מוניטין משולבת עשויה לעזור לקהילה לבחור בוררים לפתור סכסוכים. מערכות בוררות מבוססות בלוקצ’יין ייצרו מערכת שיפוט גלובלית וזמינה באופן אוניברסלי המספקת פתרונות מחלוקת בעלות נמוכה ואיכותית באינטרנט. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map