אנשים מאחורי המכונה: הכירו את הקריפטוגרף אמירה בוגרה

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlog פיתוח בלוקצ’יין

אנשים מאחורי המכונה: הכירו את הקריפטוגרף אמירה בוגרה

אמירה מספרת את סיפור ההגעה ל- ConsenSys, התשוקה שלה לקריפטוגרפיה וכיצד הפרטיות היא הליבה של את’ריום. מאת ConsenSys 11 בנובמבר 2019 הוצג ב -11 בנובמבר 2019

1 u2oS1uOusLocTgc9jxEI ש

אמירה בוגרה היא קריפטוגרפית ומהנדסת אבטחה בקונסנסיס פריז. סיימה תואר הנדסי בקריפטוגרפיה ובאבטחת סייבר באוניברסיטת ENSIMAG בגרנובל, צרפת. אמירה גם בעלת תואר שני במתמטיקה יישומית מאוניברסיטת מדע וטכנולוגיה Houari Boumedienne. היא מתמקדת ב- R.&נושאי D סביב פרטיות, מדרגיות ונושאים פתוחים אחרים הקשורים ל- Ethereum 2.0.

איך ומתי בלוקצ’יין ואת’ריום צצו ברדאר שלך?

חבר שלי התלהב מאוד מביטקוין ואת’רום ודיבר איתי על המפורסמים התקפת DAO והמזלג הקשה באת’ריום. ההתקפה עוררה את העניין שלי, והתחלתי לחפש למידע נוסף על מה שקרה ואיזה פגיעות אבטחה גרמה לבאג הזה.

כששמרתי על בלוקצ’יין ברדאר שלי, בחרתי קורס בתחילת 2017 כדי ללמוד על השימוש בקריפטוגרפיה בארכיטקטורת הבלוקצ’יין. ואז עברתי התמחות במעבדות טסי כדי ללמוד עוד על מעשי בלוקצ’יין. מאוחר יותר, השתתפתי בהאקתון שאורגן על ידי צוות ההשפעה החברתית של ConsenSys. הצוות שלי יצר את אפליקציית CoverUs , וזכינו באתגר הכללה פיננסית! פניתי ל- ConsenSys והצטרפתי למשרד בפריס בינואר 2018.

ממה אתה מתרגש בתחום ההצפנה? 

אני מתרגש במיוחד מהאופן שבו מחשוב פוסט-קוונטי ופרוטוקולי אפס ידע יתגלגלו במרחב הבלוקצ’יין.

טכנולוגיית Blockchain מסתמכת על מספר טכניקות הצפנה בכמה דרכים; לדוגמא, חתימה על עסקאות באמצעות חתימה דיגיטלית (אלגוריתם ECDSA). האבטחה שמאחורי מרבית הפרוטוקולים ההצפניים מבוססת על הקושי בפתרון בעיות מתמטיות (למשל, ECDSA לבעיית לוגריתם דיסקרטית).

אלגוריתמים קוונטיים כמו שור יכולים לפתור כמה בעיות מתמטיות. שור, למשל, יכול לפתור את הלוגריתמים הנפרדים בזמן הפולינום, מה שיפר את אלגוריתמי ה- ECDSA.

בעיקרו של דבר, המטרה של הצפנה לאחר הקוונטים היא פיתוח מערכות הצפנה המאובטחות מפני מחשבים קוונטיים וקונבנציונליים, תוך יכולת לשתף פעולה עם פרוטוקולי תקשורת ורשתות קיימים..

על אילו הזדמנויות ואתגרים אתה עובד ב- ConsenSys?

אני חוקר פתרונות לפתרון בעיות אתריום נפוצות. כלומר מדרגיות ופרטיות

מדרגיות:

מדרגיות היא ככל הנראה האתגר הנפוץ ביותר בנושא Ethereum. ההצלחה העתידית של Ethereum ו- Web3 בכללותה תלויה ביכולתו להתמקד ככל שהביקוש גדל. נכון לעכשיו, רשת את’ריום יכולה לעבד בערך 15 עסקאות בשנייה.

אינספור R&צוותי D בודקים כעת פתרונות לפתרון בעיית המדרגיות. פתרונות שכבה 1 כוללים Sharding ו- Casper, ופתרונות שכבה 2 כמו ערוצי פלזמה ותשלומים או ערוצי מדינה. אני מקווה מאוד שה- סוגיית המדרגיות תיפתר בעתיד הקרוב.

פְּרָטִיוּת:

פרטיות היא נושא חם לתעשייה זו. הצוות שלי ואני חוקרים סוגיות פרטיות ונשענים על טכניקות מחשוב מתקדמות שאפשר לאמת כמו חסין כדורים, ZKSnarks, ZKStarks, ו חתימות טבעת. הן הטמעת שיטות הצפנה והן אופטימיזציה של מורכבות החישוב שלהן מהווה כיום צוואר בקבוק עבור מפתחים. אנו עובדים על מנת לפתור את אתגרי הפרטיות וההרחבה תוך שמירה על מבוזרות ככל האפשר.

תמונה 1

אילו טיפים וכלים יש לך לחוקרי Web3?

מחקר אתי

זהו מקום פרטי עבור חנונים אתרים לנהל דיונים תרבותיים שבמרכזם קידום מחקר אתריום. כל בעיה פתוחה שטרם נפתרה נמצאת שם. אל תהסס לתרום לכל פרויקט קוד פתוח אם אתה רוצה לעזור בפיתוח Ethereum 2.0!

ערוץ צ’ט גיטר 

ערוץ צ’ט קוד פתוח זה מועיל עבור Github devs ללמוד ממומחים בבשר הדיגיטציה. אני מבלה הרבה זמן ב כְּמֵהָה ו חָרִיצוּת חדרי צ’ט גיטרים. 

זפקיט

Zepkit הוא ערכת התחלה שמציגה devs ל- dapps. היא כוללת הדרכה אינטראקטיבית ומשלבת כלי dev3 פופולריים כמו כְּמֵהָה, OpenZeppelin, לְהָגִיב, ו אינפורה, המסייעים לזרז את ההתקנה והפיתוח.

רמיקס 

Remix הוא IDID של Solidity המשמש לכתיבה, קומפילציה וניפוי באגים בקוד ה- Solidity של החוזה החכם שלך. הוא גם מספק כלים מצוינים לניתוח סטטי ופריסה הכל בסביבה המקוונת.

Web3js

אוסף פופולרי מאוד של ספריות המכילות פונקציונליות ספציפית למערכת האקולוגית של Ethereum ומאפשרת אינטראקציה עם צומת Ethereum מקומי או מרוחק, באמצעות חיבור HTTP או IPC (תקשורת בין-פרוצס).

MetaMask

MetaMask הוא סיומת דפדפן לגישה לדאפים של Ethereum בדפדפן שלך! זה מאפשר לך לאחזר נתונים מהבלוקצ’יין, לנהל זהויות ולחתום בצורה מאובטחת.

מאילו פרויקטים אתה מתרגש ברשת?

אני מתרגש מ Hyperledger Besu. Hyperledger Besu הוא לקוח אתריום בעל קוד פתוח שנכתב בג’אווה. זה כולל את שרשרת משואות, המאפשר לנו להשתמש ב- eth2.0 עם PoW (Ethash), PoA (IBFT 2.0 ו- Clique).

אני מצפה להוסיף ZK- סטארקס ב- Ethereum כדי לפתור בעיות מדרגיות. גם נרגש לעקוב קספר, ההתפתחויות שלה, ולראות לאן זה ילך. אני לא יכול לחכות לראות את ההשפעה של פרויקטים כמו uPort ופרויקטים זהים מבוזרים אחרים על חייהם של אנשים. 

מה אתה רוצה שאנשים נוספים ידעו על את’ריום ועל המערכת האקולוגית?

הלוואי שאנשים ידעו שזה כלי לעתיד. את’רום ישחק תפקיד משמעותי בעתיד פרויקטים של השפעה חברתית ובאופן דמוקרטיה של גישה לחינוך. לדוגמה, ConsenSys השיקה תוכנית חונכות של בלוקצ’יין למאמני Re: Coded בעירק וברחבי MENA

אני גם מקבל השראה עמוקה מהאנשים שעומדים מאחורי הטכנולוגיה הזו וכמה שהם מבריקים ואמיצים. אנשים אלה כותבים את ההיסטוריה של Web3. הם מתעוררים כל יום, חוקרים, בודקים, חוזרים, שולחים, מנקים באגים, מסתובבים ושולחים שוב. הם מקודדים למים ללא שחרור עם מעט מאוד מדריכים וללא מעקות. הם עושים זאת כי הם נלהבים להפוך את העולם למקום טוב יותר. כמו כן, צעקו לבודקי הדאפים המוקדמים. 

תמונה 2

מה הלקח הכי גדול שלמדת בתפקיד שלך?

סבלנות. נדרש הרבה ראיית רוח וסבלנות בכדי לעבוד לקראת פתרונות שיושמו בעוד כמה שנים מהיום. לעיתים יש לך רעיונות שאתה רוצה לרוץ איתם וליישם, אך חסר לך הכלים המתאימים לביצוע הרעיונות שלך. אז אתה ממשיך לבנות. 

עלינו להבין שויטאליק הוליד את הרעיון של Ethereum באמצע 2015. מאמרו נתן השראה לאינספור קריפטוגרפים, מפתחים, בודקי QA ומנהלי פרויקטים לעזוב את עבודתם, לענות לשיחה, לדרוך אל הלא נודע, להתכנס ולבנות. בהשוואה, דף האינטרנט ההיפר-טקסט הרגיל והקריא בלבד נוצר בשנת 1992. לא היה CSS, לא אנימציה, לא UX / UI, לא Javascript, לא היו כלים כמו Photoshop או WordPress. לקח הרבה מאוד זמן ל- Web2 להשיג את הפונקציות שאנחנו רגילים להן היום.

בעיקרון אנו עושים את אותו הדבר עם Web3. הפתרונות שאנו עובדים לקראתם ייקח זמן עד שיהיו מוכנים לייצור. ל- MetaMask יש יישום פונקציונלי מלא המחבר משתמשים ל- Web3, רק ארבע שנים אחרי חסום 0. למרות שזה אולי לא נראה כמו זה, אנחנו עובדים במהירות מסחררת. כחוקר התרגלתי לציר הזמן, אבל זה יכול להיות מתסכל עבור מומחים ואנשי עסקים. 

איפה אתה רואה את עצמך במערכת האקולוגית של את’ריום בעוד כמה שנים?

אני לא יודע מה אעשה כמה שנים בהמשך הדרך, או איך זה יהיה קשור לאת’ריום. מה שאני כן יודע הוא שאני יוצר ערך ומשאיר השפעה עכשיו בעזרת עמיתי המדהימים במערכת האקולוגית של את’ריום. אני אמשיך לעשות את זה כל עוד זה הגיוני ומביא לי שמחה.

פנה לאמירה ב לינקדאין, טוויטר, ו בינוני

רוצה ללמוד את הכישורים להיות מפתח בלוקצ’יין?

הורד את ערכת העבודה למפתחי Blockchain →

ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדיכיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

כיצד להגדיר ולהפעיל צומת אתריוםוובינר

כיצד להגדיר ולהפעיל צומת אתריום

כיצד לבנות ממשק API משלך של Ethereumוובינר

כיצד לבנות ממשק API משלך של Ethereum

כיצד ליצור אסימון חברתיוובינר

כיצד ליצור אסימון חברתי

שימוש בכלי אבטחה בפיתוח חוזים חכםוובינר

שימוש בכלי אבטחה בפיתוח חוזים חכם

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map