המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין בסינגפור – דו”ח תעשייתי

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogEnterprise Blockchain

המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין בסינגפור – דו”ח תעשייתי

נסיעה לעבר עולם מבוזר: הצצה לנוף הבלוקצ’יין התוסס והמגוון של סינגפור. מאת ConsenSys 15 בנובמבר 2019 פורסם ב -15 בנובמבר 2019

דו

מדוע מדינות מתחרות למשוך את תעשיית הבלוקצ’יין והקריפטו?  

על פי ה- IMDA דוח עתיד השירותים, לשוק הבלוקצ’יין בסינגפור פוטנציאל להשיג הוצאות שוק של עד 272 מיליון דולר בשנת 2022 ועד 2.6 מיליארד דולר עד שנת 2030 עם קצב צמיחה שנתי מורכב של 32.5%. 

באופן דומה, גרטנר צופה כי הערך המוסף העסקי של בלוקצ’יין יגדל למעט 360 מיליארד דולר עד 2026 בעולם, ואז יעלה ליותר מ -3.1 טריליון דולר עד 20304. בטווח הארוך יותר, התחזיות מצביעות כי שוק הבלוקצ’יין העולמי צפוי לגדול מ -212 מיליון דולר 2016 ל -8,683 מיליון דולר עד סוף שנת 2024, בשיעור צמיחה שנתי מורכב (CAGR) של 59.04%. בסך הכל, יצירת הערך הפוטנציאלית מטכנולוגיית הבלוקצ’יין תהיה עצומה, כך שמדינות ברחבי העולם כמו סינגפור, מלטה, הונג קונג, שוויץ ועוד התחייבו לאמץ חברות בלוקצ’יין – ובמידה פחותה של נכסי קריפטו.. 

מהו דו”ח הבלוקצ’יין של המערכת האקולוגית בסינגפור?

ConsenSys בחן את נוף החדשנות של בלוקצ’יין בסינגפור בשלושה תחומים רחבים – פיננסים, שירותי בריאות ופתרונות חכמים. הדו”ח בוחן מחקרי מקרה שונים בכל תחום כדי להמחיש כיצד משתמשים בבלוקצ’יין ליצירת ערך. לדוגמה, בורסות ניירות ערך מורשות בסינגפור משתמשות בבלוקצ’יין כדי ליצור נזילות בשווקים הפרטיים. 

מכיוון שחברות נמנעות מהנפקות ציבוריות לביצוע מחזורי חיים פרטיים ארוכים יותר, גם הצורך ביעילות הון ובנזילות בשווקים הפרטיים הופך לדחוף יותר. לניצול נתונים גדולים במגזר הציבורי יש גם פוטנציאל עצום. רישומי חולים מבוזרים בבלוקצ’יין יכולים להציע אבטחה רבה יותר מפני הפרות נתונים, כמו גם עיבוד מהיר יותר של תביעות תגמולי ביטוח. המחקר מציע שלוש תובנות מרכזיות.

קרא את המלא דו”ח הבלוקצ’יין של המערכת האקולוגית בסינגפור

תובנות עיקריות מהדוח:

1. הסביבה הרגולטורית של סינגפור מתוכננת להתנסות בבלוקצ’יין 

סינגפור שמרה על סביבה רגולטורית שתמכה באופן עקבי בתמיכה בטכנולוגיות מתפתחות כמו בלוקצ’יין. במשך למעלה מעשור מדורגת סינגפור בין שלוש המדינות המובילות במדד הקלות של עשיית העסקים של הבנק העולמי. מענקים ממשלתיים נדיבים קיימים כדי לעודד חברות לאמץ טכנולוגיה חדשה ולהתרחב ברחבי העולם. ממשלת סינגפור השיקה גם את יוזמת האומה החכמה בשנת 2014 כדי ליצור פתרונות שישנו את המדינה באמצעות טכנולוגיות מידע, רשתות וביג דאטה..

בנוסף, הרשות המוניטרית בסינגפור (MAS) מעודדת באופן פעיל ניסויים על ידי שותפות עם התעשייה הפרטית בניסויים בתשלומים חוצי גבולות באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין וטכנולוגיית ספרים מבוזרים. כבר בשנת 2016 הקימה ה- MAS ארגז חול רגולטורי שיאפשר למוסדות פיננסיים (FI) ולחברות סטארט-אפ אחרות להתנסות בפתרונות פינטק חדשניים בסביבה בה ניתן להציע למוצרים או שירותים בפועל למשתמשים בתוך שטח ומשך מוגדר היטב.. 

חדשנים בארגז החול הרגולטורי נהנים מדרישות רגולטוריות רגועות שאחרת היו כפופות להם. האסטרטגיה הרגולטורית השקופה, הפתוחה והעתידה של סינגפור “לרוץ לצד חדשנים” מאזנת את הצורך בפיקוח רגולטורי תוך אימוץ לקידום הטכנולוגי בעלייה..

2. בלוקצ’יין כמנגנון יצירת ערך

ישנן שלוש דרכים רחבות שבהן שימוש בבלוקצ’יין יכול ליצור ערך. ראשית, ספר החשבונות המבוזר של בלוקצ’יין מאפשר להשתתף בבעלי עניין שונים בשרשרת הערך, ולקיים אינטראקציה על ספר חשבונות משותף. לדוגמא, לבתי חולים וחברות ביטוח יכולות להיות גישה למאגר נתונים משותף של רישומי מטופלים לצורך אימות ועיבוד מיידי של תביעות ביטוח. שנית, ככל שארגונים יוצרים ומאחסנים יותר נתונים עסקיים בצורה דיגיטלית, היכולת של טכנולוגיות הבלוקצ’יין לקיים היסטוריות עסקאות יכולה לספק מידע ביצועים על כל דבר, החל ממלאי מוצרים וכלה בסיכון של צד שכנגד בשוקי החוב.. 

היכולת של שווקים לפקח על עצמם פותחת אפשרויות חדשות להפחתת סיכון וזיהוי פערי ביצועים. לבסוף, ניתן להשתמש בבלוק-שרשראות כדי לאפשר עוד יותר בעלות חלקית על נכסים עמוקה ונרחבת יותר ממה שהצליחו שוקי ההון המסורתיים לעשות.. 

3. כיצד חברות וארגון משתפים פעולה לשימוש בלוקצ’יין

שיתופי פעולה הם המפתח לתחרותיות בשתי דרכים. ראשית, רשתות חסימות יכולות לאפשר שילוב אנכי טוב יותר בין חברות שונות בכל שרשרת ערך נתונה, כמו במקרה של לוגיסטיקה. שיתופי פעולה אופקיים מאפשרים גם למתחרים לבצע עסקאות קלות יותר זה עם זה כמו במקרה של מימון סחר. שנית, שיתופי פעולה בין בעלי תפקידים וחדשים זוכים לפופולריות. בניגוד לציפיות המוקדמות של חובבי בלוקצ’יין רבים, חברות מכהנות בכל מגזר כיום נעות יותר לאימוץ טכנולוגיה חדשה כדי למנוע הפרעות. 

בנקים גדולים, כמו גם חברות פרטיות, מחפשים דרכים לשתף פעולה עם ספקי פתרונות לשיפור היעילות התפעולית שלהם באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין. חברות מבוססות מספקות גישה לשוק ומבחן לחדשנים קטנים ומתפתחים. שותפויות אלה הן קריטיות עבור שני בעלי התפקידים להישאר תחרותיים, כמו גם עבור חברות טכנולוגיה חדשות להשיג משיכה בשוק.

קרא את המלא דו”ח הבלוקצ’יין של המערכת האקולוגית בסינגפור

כתב ויתור 

דוח זה הוא תוצר של ConsenSys עם תרומות חיצוניות. הממצאים, הפרשנויות והמסקנות שבאו לידי ביטוי בפרסום זה אינם משקפים בהכרח את דעותיהם של Temasek, הרשות לפיתוח מדיה Infocomm (IMDA) והרשות המוניטרית בסינגפור (MAS) או שלוחותיהן בהתאמה. מחקר ממנף מספר מקורות ציבוריים וכן ראיונות כדי לספק השקפה על המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין בסינגפור בשנת 2019. דוח זה מיועד למטרות הכוונה ומידע כלליות בלבד. דוח זה אינו נועד בשום מקרה לשמש או להיחשב כייעוץ פיננסי או השקעה, המלצה או הצעה למכירה או שידול להצעה כלשהי לרכישת ניירות ערך או צורה אחרת של נכס פיננסי. המידע הכלול בדוח זה עשוי להיות כפוף לשינויים ללא הודעה מוקדמת. איננו מחויבים לעדכן או לתקן את המידע הכלול בדוח זה. דוח זה ניתן על בסיס “כמות שהוא”. ConsenSys, Temasek, ה- IMDA ו- MAS ושלוחותיהם בהתאמה אינם מצהירים או מתחייבים, לא מפורשים או מרומזים, באשר לדיוק או שלמות המידע בדוח ולא יהיו אחראים לכל הפסד (ישיר או עקיף) שייווצר מ- או אחרת בקשר לשימוש בדוח זה או בתכניו. אין להתייחס לתוכן דו”ח זה כייעוץ משפטי, עסקי, השקעה או מס. על כל מקבל להתייעץ עם יועציו המשפטיים, העסקיים, ההשקעות והמיסים בנוגע לייעוץ משפטי, עסקי, השקעות ומס.

ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדימדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

מה זה אתריום ארגוניוובינר

מה זה אתריום ארגוני?

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

קומגו בלוקצ'יין למימון סחר בסחורותמקרה סטודנטים

קומגו: בלוקצ’יין למימון סחר בסחורות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map