עבור Mainstreaming Blockchain, DeFi מוביל את הדרך

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

עבור Mainstreaming Blockchain, DeFi מוביל את הדרך

מאת ניקול אדארמה 8 באפריל 2020 הועלה ב 8 באפריל 2020

מדיה חברתית כללית 1200 215 628

ביקורת אחת שנשמעת לעתים קרובות על מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית הבלוקצ’יין העומדת בבסיסם היא מחסור במקרי שימוש מעשיים ליישומם בעולם האמיתי. מעבר לכמה בתי קפה נישתיים, מעטים הקמעונאים שיקבלו מטבעות דיגיטליים בגלל הקושי להשתחרר לפיאט, הזמן והאנרגיה הדרושים להמרה וקבלת מטבעות, והחשש הברור שקשור לתנודתיות במחירים (אף אחד לא רוצה לגלות שה ביטקוינים שנהגו לקנות את הפיצה לפני שנה שווים כיום מיליונים). למרות דיבורים רבים, בנקאים ומשקיעים מוסדיים נותרים שמרניים במיוחד בגישתם, כשהם מציינים חוסר פיקוח רגולטורי, וכישלונו של ביטקוין להתפתח כיחידת חשבון, אמצעי חליפין או מאגר ערך, שלא לדבר על היעדר קבוע. אחריות וערבויות בנק מרכזי.

בעוד שרבים מהחששות הללו נותרים תקפים, הופעתו של DeFi מתחילה להוליד צינור של יישומים אמיתיים מאוד. DeFi, או מימון מבוזר, משחזר מכשירים פיננסיים מסורתיים כגון הלוואות וחשבונות מרוויחים ריבית בארכיטקטורה נטולת צדדים שלישיים וממערכות ריכוזיות. כתעשייה, DeFi גדל במהירות – במובן אחד במהירות רבה מדי: הזרימה המתמדת של כלים ופלטפורמות חדשות גורמת להתפתחות להתפשט דק מדי על פני מספר רב של טכנולוגיות בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים. דוח משתמשים חדש של DeFi שהוזמן על ידי ConsenSys Codefi על השימוש במטבעות קריפטוגרפיים ו- DeFi מפיג כמה מיתוסים. ראשית, מתברר שאנשים אינם מונעים אך ורק על ידי ספקולציות ורווח פוטנציאלי. מחזיקי מטבעות קריפטוגרפיים (או מכונה hodlrs) מתעניינים לעתים קרובות יותר בטכנולוגיה הבסיסית ובאופן השימוש בה באמצעים מעשיים. Hodlrs עוקב אחר הדיונים באינטרנט וללכת לכל מקום בו מתרחש בנייה. לאחר שגילו את DeFi, hodlrs נשארים זהירים תוך כדי ניסויים ללמוד ולצמוח. המשתמשים ינסו פרוטוקול עם סכום קטן לפני שישקיעו משהו גדול יותר.

קח דוגמה ליישום DeFi אחד: עמדות חוב מבוטחות. מדובר בחוזים חכמים הפועלים על בלוקצ’יין את’ריום. 19 מתוך 20 CDPs נפתחים אך ורק למטרות בדיקה. איך נדע? מכיוון שערכם נמוך מ- 0.0058 ETH, שווה ערך לקצת יותר מדולר (בזמן מאמר זה). 

במקביל, לווייתני הצפנה (משקיעים מוקדמים ואנשים שבנו את האסימונים הדיגיטליים המשמשים) מעוניינים להשתמש ב- CDP בקנה מידה גדול. זו הסיבה ש -5% הנותרים של ה- CDP מבוטחים בממוצע בהיקף של יותר מ -1,000 ETH (4.5 מיליון דולר), על פי סקר ConsenSys Codefi.. 

CDPs מבוקשים כחלופה למנגנון הפיננסי האיטי, היקר והלא יעיל יותר המסורתי יותר, בו בדרך כלל העברת כסף בין חשבונות אורכת שלושה ימי עבודה. DeFi מספקת עסקאות מיידיות ובלתי ניתנות לשינוי בעלות נמוכה מאוד וללא הצדדים השלישי הריכוזיים. 


יחד עם גיקים טכניים ולווייתני קריפטו, DeFi נבדק גם על ידי ציבור רחב יותר שמטבע הדברים שמור יותר כאשר הוא מציב את כספו במערכות חדשות לא מוסדרות. אמון הוא המכשול מספר 1 עבור משתמשי DeFi קמעונאיים. אחרי הכל, המילה לקרדיט נובעת מלטינית “credere” – להאמין. ללא אמון או אמונה במערכת ובתשתית הבסיסית שלה, אין בסיס ללקוחות.

בהתחשב בכך ש- DeFi עדיין נתפס כמסוכן – כמו גם קריפטו באופן כללי – יצירת אמון דורשת שילוב של חינוך והתנסות. הפרסום השלילי סביב פריצות ואובדן קודים הופך את זה לחיוני יותר עבור המשתמשים להקדיש זמן למחקר ובדיקת מערכות לפני הכנסת הונם למטבעות..

לאורך כל תחילת דרכם ל- DeFi, משתמשים בודקים ללא הרף את הסתייגויותיהם, בודקים פגמים פוטנציאליים בתכנות על ידי בני אדם שיכולים להוביל לפריצות (כפי שקרה בעיקר עם MakerDAO). קביעת אמינותו של פרוטוקול תלויה במספר גורמים, לא פחות מהאופי השיתופי של האינטרנט, או Web2.0. משתמשים מביאים חוויות משלהם המשותפות, נצברות ונבנות על גבי הנתונים והרשומות של אנשים אחרים. למרות שחוזה חכם עשוי להיות “חסר אמון” – ככל שאין צורך לסמוך על אדם כלשהו – משתמשים שאינם מסוגלים לבקר חוזה בעצמם יבקשו אימות מצד הקהילה ואנשים איתם הם עוסקים..

החל זאת על עולם הבנקאות והמימון הגדול. אין ספק בהתחשב במצבן של מערכות פיננסיות מערביות שנבנו במשך עשרות שנים ובכל זאת מותירות 2 וחצי מיליארד אנשים בעולם ללא בנקאות, החזון למערכת פיננסית חלופית מבוזרת מחזיק בערעור המרכזי. ל- DeFi יש פוטנציאל לאפשר לאנשים ללוות ולהשאיל, לקנות ולמכור מוצרים וניירות ערך, באמצעות רשת ופרוטוקולים מבוזרים לחלוטין, ללא בנקים מרכזיים, מתווכים או צדדים שלישיים. מוסדות ותשתית כאלה מוחלפים בתוכנות בלתי חוזרות ובלתי ניתנות להחלפה, וב”קוד כחוק “. משתמשים והצדדים הנגדית שלהם מתקיימים בתנאים שלהם, ומעניקים אישור למי שהם בוחרים לעסוק איתם. 

נותרו מכשולים עצומים בבניית אמון – לא רק בטכנולוגיה עצמה אלא גם בבני האדם שמתכנתים אותה. עם זאת, אנו ממשיכים לראות מחסומים המתפרקים באמצעות שימוש יעיל בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ובמטבעות קריפטוגרפיים. DeFi ישפיע יותר ויותר על הרשתות הפיננסיות והמערכות השולטות במערכות המוניטריות שלנו. הכלים לבניית עתיד הפיננסים נמצאים בתפיסתנו.

עיין בדו”ח המחקר האחרון של DeFi למחקר עבור ממצאים נוספים. 

DeFiIndustry Insight עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map