סיכוני אבטחה ב- Ethereum DeFi

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

סיכוני אבטחה ב- Ethereum DeFi

מאת אוורט מוזי 19 במאי 2020 פורסם ב -19 במאי 2020

9

גישות לניטור והגנה מפני סיכונים

שנת 2020 הוכיחה שנה קריטית למערכת האקולוגית של Ethereum DeFi. בנוסף לחגיגה של יותר ממיליארד דולר הנעולים ב- DeFi ואבני דרך משמעותיות בפלטפורמה, הענף היה נתון למופעים תכופים של אירועי ביטחון קלים וגדולים ביישומי DeFi חדשים ומבוססים.

5 אירועי אבטחה של DeFi שקרה באפריל: 

 • Uniswap: ב -18, $ 340,000 דולר גנוב באמצעות וקטור התקפת חוזר

 • Lendf.me: ב -19, 25 מיליון דולר נגנבו באמצעות וקטור התקפת חוזר; כספים מונפקים מחדש לאחר משא ומתן של הצוות עם האקר.

 • עקומה: פלטפורמת חילופי סטאבלקוין חשפה שהם מצאו ופתרו באג בחוזה העתודה של sUSD.

 • PegNet: פלטפורמת DeFi צולבת PegNet סבלה מהתקפה של 51% כאשר 4 כורים ברשת שלהם שלטו ב 70% חישוב.

 • Hegic: 28 אלף דולר של נזילות שננעלו בחוזה אופציות שפג תוקפם על ידי באג בחוזה, שבגינו הצוות הבטיח לפצות את המשתמשים המושפעים בכספם..


Uniswap ו- Lendf.me – התקפת החידוש על ERC-777

אירועי bZx ו- Maker בחודשים פברואר ומארס סוקרו היטב, אך הוצאנו נתונים ותובנות על האירועים האחרונים בפרוטוקולים Uniswap ו- Lendf.me, במיוחד סביב הפשרה של תקן האסימונים ERC-777 שאיפשר להאקרים לנקז קריפטו בשווי 25 מיליון דולר ב -18 באפריל & 19.

אסימון imBTC הוא אסימון ERC-777 ששוחרר על ידי טוקלון, DEX הפועל על פרוטוקול 0x. בשני אירועי Uniswap וגם ב- Lendf.me, ההאקרים (ים) ניצלו פגיעות חוזרת שנבעה מחוסר התאמה בין תקן אסימון ERC-777 לבין פרוטוקולי DeFi. באופן כללי, פגיעות הכניסה מחדש אפשרה להאקר למעשה להוציא מחדש פיקדונות ראשוניים של imBTC, ולמעשה סיפק להם הון בלתי מוגבל לביצוע עסקאות או הלוואות..

Uniswap

ההתקפה התאפשרה מכיוון של- Uniswap V1 אין אמצעים כדי להגן מפני סוג זה של מתקפת חידוש בעת אינטראקציה עם תקן ERC-777. בסך הכל, ההאקר הסתפק בכ- $ 300k USD ב- imBTC ו- ETH (~ $ 141k ETH + ~ $ 160k imBTC).

מעניין לציין כי וקטור התקפה זה לא היה ידוע ליוניסאפ ולא לקהילת הצפנה בכלל. כמעט בדיוק שנה לפני התקפת Uniswap, ConsenSys Diligence – שירות ביקורת האבטחה שמציע ConsenSys – זוהה ופורסם וקטור ההתקפה לחזרת ERC-777. Uniswap תכנן להתמודד עם וקטור ההתקפה, כמתואר בהן 23 במרץ פוסט בבלוג על התכונות של Uniswap V2.

איור 1. יתרת חוזה אסימון imBTC ללא החלפה

איור 1. יתרת חוזה אסימון imBTC ללא החלפה

Lendf.me

אירוע ה- Lendf.me ניצל את אותה פגיעות של כניסה חוזרת שהתקבלה בזכות התאימות המלאה בין פרוטוקול ההלוואות לבין תקן האסימונים של ERC-777, אך במידה הרבה יותר נרחבת של הצלחה. כמעט 100% מהכספים של Lendf.me – מעל 24 מיליון דולר – נוקזו במהלך ההתקפה ב -19 באפריל.

שלא כמו באירוע Uniswap, הכספים הגנובים לא הוגבלו רק ל- ETH ו- imBTC. אף על פי שרוב הכספים הגנובים היו WETH (10.8 מיליון דולר), USDT ו- HBTC פיצו 9.7 מיליון דולר נוספים, ואחריהם לפחות 16 אסימונים אחרים. הגרפים שלהלן מציגים את חלוקת הנכסים של כספים שנפרצו ואת נפחי האסימונים החודשיים ב- Lendf.me לקראת ההתקפה ב -19 באפריל.

איור 2. חלוקת כספים אבודים לפי סוג אסימון

איור 2. חלוקת כספים אבודים לפי סוג אסימון

איור 3. יתרת חוזה Lendf.Me

איור 3. יתרת חוזה Lendf.Me

בתפנית לא צפויה, האקר (ים) Lendf.me החזיר את הכספים הגנובים לפרוטוקול, על פי הדיווחים משום שהם חשף בטעות כתובת IP במהלך ההתקפה. התרשים של Sankey להלן מראה את שטף הכספים לאחר הפריצה. קרנות עזבו את חוזה Lendf.me (ירוק), עברו על חוזה המטפל (אפור), וכתובת ההאקר (שחור). לאחר חשיפת ה- IP, האקר העביר את הכספים בחזרה לכתובת הניהול Lendf.me, שהעבירה את הכספים לכתובת הבראה (שניהם בסגול). הקצה הימני ביותר של הגרף, שבו התרשים זורם לזרמי קרנות בודדים רבים, מסמן את הרגע בו Lendf.me החזיר כספים למשתמשים בודדים.

איור 4. הכספים זורמים לאורך תקרית Lendf.Me

איור 4. הכספים זורמים לאורך תקרית Lendf.Me

מדהים לראות כיצד יישומי DeFi משולבים יחד למעגל התנהגות פיננסי מלא, וכיצד נשמעה הדינמיקה של מינוף, ארביטראז ‘, הלוואות ומסחר. הסינרגיה בין DEX, הלוואות (גם Flashloans) ו- Oracles פתחה הזדמנויות להתפתחות אלמנטים פיננסיים נוספים באת’ריום, וכן הורידה את החסמים עבור המשתתפים הקטנים יותר כעולם פיננסי כולל..

מה אנחנו יכולים לעשות כדי להגן על נכסי DeFi?

ביקורת חוזה חכם

שירותי ביקורת מסוגלים לזהות נקודות תורפה אפשריות בחוזה באמצעות בדיקות קפדניות ופריצה לכובעים לבנים לפני פרוטוקול או הפעלת תכונות. אף על פי שכלים אוטומטיים של צד שלישי יכולים לזהות קבוצות של נקודות תורפה נפוצות, כלים אלה יעילים ביותר בשילוב עם שירותי ביקורת על הידיים.

מתקפת Uniswap באפריל הוקדמה על ידי שירות הביקורת ConsenSys Diligence. יתר על כן, נראה כי האירועים בשנת 2020 עוררו עידן חדש של שקיפות בקרב מפתחי DeFi בנוגע לבעיות אבטחה. מפתח מפרוטוקול המסחר Hegic פרסם ‘שלאחר המוות’ פתוח על באג בקוד שלה שהפך כמה כספים לנגישים. פרוטוקול Exchange Loopring זיהה פגיעות חזיתית, השהה את חילופי הדברים, הודיעה לקהילה, ועבד לתיקון הבעיה. סוג זה של שקיפות הוא חיוני לבניית אמון בקרב משתמשים חדשים וקיימים ולהגדלת רשת מאובטחת יותר של פרוטוקולי DeFi.

ככל שפרוטוקולי DeFi הולכים וגדלים במספרם, במורכבותם ובקישוריות הדדית, סביר להניח שיתרחשו יותר נקודות תורפה ואבטחה. אם כי מצער, אירועים אלה הם מכריעים לפיתוח מאובטח של כל טכנולוגיה מתפתחת. ככל שנוכל להשתמש בשירותים ובכלים העומדים לרשותנו לזיהוי והגנה מפני וקטורי התקפה אלה, כך אנשים יהיו בטוחים יותר באינטראקציה עם המערכת האקולוגית הפיננסית המתפתחת..

כלי ניטור ודירוג

מיצוי הפתיחות של בלוקצ’יין את’ריום, שורה של כלי ניטור הקשורים DeFi זמינים לציבור לאינטראקציה רבה יותר עם יישומים פיננסיים.. קודפי בדוק הוא כלי קוד פתוח לאגר מידע אבטחה קריטי אודות פרוטוקולי DeFi, כולל ביקורת ציבורית, פרטי מפתח מנהל, תלות אורקל ופעילות ברשת. Codefi’s ציון DeFi הוא ערך של סיכון פלטפורמה שניתן להשוות בין פרוטוקולים בכדי ליידע טוב יותר את החלטות המשתמשים בבחירה בין יישומי DeFi.

ניטור בריאות הרשת: למשתמשים בודדים

בפלטפורמות ההלוואות, הפיקדונות של המשתמשים הם בסיכון לחיסול ברגע שיחסי ביטחונות יורדים מתחת לספים מסוימים עקב תנודות במחירים. איור 5 מראה את כמות הכספים ש”ננשכו “בפלטפורמה של Maker. בנובמבר 2018 ובמרץ 2020, מעל 17 מיליון דולר ארה”ב של ביטחונות בוטלו ב- Maker כאשר מחירי ETH הגיעו לשפל היסטורי (~ 110 $ / ETH בנובמבר 2018 ו -105 $ במרץ 2020).

בעזרת כלי ניטור מתאימים, המשתמשים יכולים להגן טוב יותר על עצמם מפני היותם המקבילים לחיסולים אוטומטיים בפלטפורמות ההלוואות. במוצרי הלוואות, יחס ביטחונות נדרש (שווי נכסי הפיקדון, שווי חלוקת הנכסים המושאלים, הנמדד בדולר ברוב המקרים) מגדיר את קו הבטיחות לבעלי הכספת. ברגע שערך הביטחונות יורד, היחס יורד והכספת פתוחה לפירוק. משתמשים יכולים לעקוב אחר יחס הביטחונות ולהחליט לפרוע את ההלוואות או להוסיף פיקדונות כדי לשמור על הכספת במצב בטוח ומחוץ לפירוק. כלי ניטור ישחק תפקיד משמעותי באינטראקציה הבטוחה של המשתמשים עם פרוטוקולי ההלוואות אם כלים אלה מספקים הזנות מחירים אורקליים בזמן אמת עבור נכסים שונים על מנת להתריע בפני המשתמשים לנקוט בפעולה מראש..

איור 5. נפח חיסול ביצרן

איור 5. נפח חיסול ביצרן

מדד נוסף לפיקוח על פלטפורמות ההלוואות הוא יחס הניצול של מאגר הנזילות של הנכסים. יחס הניצול מחושב על ידי חלוקת סכום החוב העומד בסך הכל בהיקף ההיצע במאגר הנזילות. אם כל הכספים במאגר מושאלים ולא מוחזרים, יחס הניצול מגיע לכמעט 100%.

שינוי דרמטי ביחס הניצול יכול לשקף שינויים בשוק (למשל ירידת מחירים של ETH בחודש מרץ) הגורמים לתגובות קבוצתיות, או לסמן את הסיכון של האקר לנקז את הבריכה (למשל מקרה Lendf.me). איור 6 מציג את יחס ניצול הנכסים% עבור Maker, Lendf.me ואחרים. במרץ נוכל לראות את יחס הניצול ברוב הפלטפורמות, ככל הנראה כתגובה מאוחרת לאירועי השוק ב -12 במרץ..

הירידה במחיר ה- ETH גרמה לירידת ערך ההיצע הכולל (אם מגובה על ידי ETH) ברוב הפרוטוקולים הללו, מה שגרם שיחס הניצול עלה פתאום. בינתיים, מכיוון שיחס הביטחונות ירד בגלל מחיר ה- ETH, פינוי סכום עצום של חוב מצטיין עקב פירוק. לפיכך, עם הזמן, יחסי הניצול ברבים מהפלטפורמות הללו פחתו.

Lendf.me בולט כדוגמה כיצד יכול להראות גרף יחס ניצול לפריצה. באפריל אנו רואים את יחס הניצול של כל האסימונים עולה עד 100% כמעט באופן מיידי, מה שמעיד על ניצול ההאקר של פגיעות החידוש של ERC-777.

איור 6. שיעור ניצול הנכסים על פני פרוטוקולים

איור 6. שיעור ניצול הנכסים על פני פרוטוקולים

בבורסות מבוזרות, גדלי מאגרי נזילות יכולים לעזור למשתמשים להחליט איזו פלטפורמה היא הרזרבה העמידה יותר. DEXes הם אחד השערים החשובים ביותר בשרשרת הארביטראז ‘, שהוכחו ב- bZx מקרה. Uniswap הוא אחד מ- DEX- ים המשמשים באופן פעיל ביותר, ובריכות הנזילות שלו מחוברות לממשקי פרוטוקול רבים של DeFi / DEX. איור 7 מראה את גודל מאגרי הנזילות ב- Uniswap. הצניחה החדה ביותר התרחשה ב -18 בפברואר, וזה היה עיתוי ההתקפה השנייה של bZx. ב -18 בפברואר מאגר הנזילות של Uniswap ירד מכיוון שהמנצל לווה סכום גדול של WBTC ב- bZx דרך שמורת KyberUniswap. הירידה השנייה בגודלה התרחשה ב- 13 במרץ, אז נפלו שוקי הקריפטו. ב- 13 במרץ, מאגר הנזילות של Uniswap ירד מכיוון שבעלי הצפנה היו מודאגים מתנודות בשוק ומשכו כמויות גדולות מהנזילות שלהם ממאגר Uniswap. עם זאת, למרות ירידות משמעותיות בגודל מאגר הנזילות, Uniswap התמודד היטב עם הפגיעות ותנודות השוק בחודשים האחרונים – מה שהוכיח את עמידותו של פרוטוקול DeFi עם מאגר נזילות גדול יותר..

איור 7. גודל מאגר הנזילות ב- Uniswap

איור 7. גודל מאגר הנזילות ב- Uniswap

קומץ כלים – כמו בריכות.פי – יכול לעזור למשתמשי DeFi למצוא את מאגרי הנזילות הגדולים ביותר ב- DEX.

ניטור בריאות הרשת: לפלטפורמות

ניטור סיכונים לפלטפורמות DeFi כרוך בזיהוי חריגות. באופן כללי, ניתן לסווג התנהגויות חריגות בחמש דרכים: 1) העברות ערכים גדולות, 2) תדירות גבוהה של עסקאות או שיחות לקראת פונקציה (במיוחד כאלה שאינן חשופות לציבור) תוך פרק זמן קצר, 3) פעולות בסכום קבוע. , המתרחשים בכל פרק זמן קבוע אחר (בוטים), ו -4) פעולות של “משתמש-על” בפלטפורמות מרובות ו / או בעלות על היקפי קרנות גבוהים באופן מדאיג.

לאחר שזוהה התנהגות חריגה, צוותי פרוטוקול יכולים להשתמש בבקרת מנהל כלשהי שתוכננה בחוזה החכם, למשל:

 1. בלמים לסיום חלק / מכל הפונקציות של חוזים חכמים או פרוטוקולים.

 2. הוסף מושב בהמתנה לכמה עסקאות בסכום גדול.

 3. השבת עסקאות חשודות.

להרחיב על הקטגוריות של התנהגויות חריגות:

 1. העברות של שווי קרן גדולים

פעולות בעלות ערך רב המתרחשות בשרשרת – כולל הלוואה, הפקדה, מסחר ופירוק מעבר לסף – צריכות לעורר התראות, מכיוון שהדבר עלול לרעוד את יציבות הבריכה או הפלטפורמה, או להצביע על תנועות חשודות (פריצות לכספים, הלבנת הון או יציאה מפיאט לאחר התקפה). מטבעות מטבעות יכולים למלא תפקיד אינדיקטיבי במיוחד בהעברות בערך גדול מכיוון שערכיהם מתווכים לכסף פיאט.

2. תדירות גבוהה של פעולות (כולל עסקאות, או שיחות לפונקציות ספציפיות) בטווח זמן מסוים

תדירות גבוהה של שיחות פונקציה, במיוחד כאלה שאינן נחשפות חיצונית, יכולות להיות אות להתקפות. כניסה מחדש היא התקפה טיפוסית לניקוז כספים, כאשר פונקציה נקראת רקורסיבית מספר פעמים בתוך אותה עסקה. במקרה כללי יותר, אם פלטפורמות אוספות סטטיסטיקות אמת מידה לגבי מדדים רגילים של שימוש בחוזה (כלומר פונקציה נקראת בדרך כלל פעמים “x”) ותפקח על העסקאות בהן המספרים גבוהים בהרבה, סביר להניח שהם יכולים לתפוס את ההתנהגות החריגה כ ברגע שזה קורה.

איור 8. CDP של Maker פתוח לאורך זמן

איור 8. CDP של Maker פתוח לאורך זמן

איור 8 מציג דוגמה לאירוע בתדירות גבוהה בפלטפורמה של Maker. ברבעון השלישי של 2019, פתיחת ה- CDP היומית הגיעה ל -8.7 אלף, שזה הרבה מעל הממוצע ההיסטורי של 172 ליום. מספר קבוצות נוספות של פתיחת CDP גבוהה התרחשו בשבועות ובחודשים הבאים. אנו מאמינים שצמחי הנתונים הללו היו מ קמפיינים הכוונה לרכישות משתמשים, אך היא מראה כי דחיפה ידנית תשאיר עקבות ואנחנו יכולים לפקח עליה כדי להישאר עירניים.

3. דפוס התנהגות קבוע (איתור בוטים)

זה נוהג לגיטימי עבור אנשים או צוותים לבנות בוטים של ארביטראז ‘כדי לקיים אינטראקציה עם (כמה) פרוטוקולי DeFi, אך צוות פיתוח הפלטפורמה עשוי לחשוש מהשפעות הרובוטים על חוויית המשתמש. על ידי הגדרת כללים ודפוסים ספציפיים המעידים על התנהגות בוטים אוטומטית (מספר קבוע של פעולות בכל חלון זמן קבוע אחר), ניתן לבנות מנגנונים לאיתור בוטים ולנטר את השפעתם על בריכה..

4. משתמשים סופר (לווייתנים)

לווייתנים פעילים בבסיס המשתמשים בפרוטוקולי DeFi יכולים להיות בעלי השפעה משמעותית על יציבות המערכת. גישה נוספת לאבטחה שיטתית כללית, לפיכך, היא להבין את התנהגותם של “משתמשי העל” ולקבל חשיבה מעמיקה יותר כלפי סיכונים פוטנציאליים..

איור 9. תנועת משתמשים DeFi גדולה. גרף מדוח DeFi של Alethio Q1.

איור 9. תנועת משתמשים DeFi גדולה. גרף מדוח DeFi של Alethio Q1.

מוצרים לניהול סיכונים

ביטוח מבוסס בלוקצ’יין קיים זמן מה, אך הובא למוקד חד בחודשים האחרונים. נקסוס הדדי – ותיק ביטוח בלוקצ’יין מי פעל כמגיב הראשון למען הקורבנות ב- bZx לנצל – ולאחרונה אופין התגלו כשחקנים מובילים בענף ה- DeFi הסמוך הזה, ושימשו כאופציות גידור כנגד הנכסים המוגנים. לפי הבלוק, בין כמה מוצרים דומים אחרים ניתן למנות את Etherisc, iXledger, VouchForMe ו- aigang. יישומונים אלה משמשים לצרכים דומים ואילו הם יכולים להבטיח שכבה נוספת זה לזה – ניתן לרכוש ביטוח נקסוס כנגד אפשרויות Opyn כ”מבטח מחדש “..

ConsenSys השיקה את Codefi Compliance, פלטפורמת רגולציה ותאימות אוטומטית וזריזה לנכסים דיגיטליים. תאימות Codefi היא חלק מחבילת המוצרים Codefi, המפעילה קולקטיבי מסחר וכספים על ידי אופטימיזציה של תהליכים עסקיים ודיגיטציה של מכשירים פיננסיים. כפתרון מהדור הבא למניעת הלבנת הון (AML) ונגד מימון טרור (CFT), תאימות Codefi מבטיחה כי נכסים דיגיטליים עומדים בציפיות הרגולטוריות מבלי לפגוע בדרישות השוק והעסקים, ללא קשר לתחום השיפוט והעיצוב. זהו פתרון התאימות היחיד שתוכנן אך ורק לנכסים מבוססי את’ריום ונבנה על ידי ConsenSys, המובילה בפיתוח את’ריום. Codefi Compliance מספק יכולות תאימות מתקדמות הכוללות מסגרות Know-your-transaction (KYT), ניהול תיקים בסיכון גבוה ודיווח בזמן אמת..

מוּדָעוּת

אף על פי שכבר מפותחים כלים ומשאבים רבים שיעזרו ללקוחות לעסוק בביטחון רב יותר עם DeFi, המערכת האקולוגית דורשת מודעות גבוהה יותר. במבט לאחור על האירועים בפברואר, במרץ ובאפריל, חשוב להכיר בכך שמרחב DeFi הוא:

 1. עדיין שביר בין כמה פרוטוקולים. למרות שהמערכת האקולוגית בכללותה עמידה למדי, פרוטוקולים בודדים עדיין יכולים להיות מושפעים קשות. בפרט, נפחי מאגר נזילות מוגבלים עלולים לגרום להחמרת מחירים.

 2. בכפוף לארכיטקטורת ‘הלגו’ של את’ריום. DeFi גר בראש Ethereum, ועדיין – לפחות בינתיים – מסתמך על הבריאות והיציבות של מחיר ה- ETH. הדבר הוכח במיוחד במהלך אירועי השוק במרץ.

 3. מערכת אקולוגית מתהווה וכתוצאה מכך. כפי שהוכח על ידי תקריות בחודשים האחרונים, ההזדמנות העצומה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין אינה מגנה עליה מאותה נטייה לבאגים ולתקוף וקטורים שיש לטכנולוגיה המסורתית..

אולם התוצאה הנקייה של כל האירועים הללו חיובית. והתקפות אלה אינן חדשות עבור קהילת את’ריום – כפי שהוכיח הגלים שפיגוע ה- DAO ביצע במערכת האקולוגית של הצפנה בשנת 2016. התקפות גרמו לרוב הצוותים והמשתתפים לדאוג יותר לאבטחה של מוצרים שונים. ועם המודעות הזו, אנו מאמינים שפותחו מדדים וכלים בוגרים יותר כדי לשרת את הצורך ולעזור לגדר מפני סיכון.

ההבנה, התחזוקה והשיפור של צוותי המפתחים של בסיסי קוד חיוניים לבריאות ושגשוג המערכת האקולוגית כולה. מזלגות לא נבדקים של עבודותיהם הקיימות של אחרים עלולים לגרום לתוצאות קריטיות. לאחר פרסום הפרוטוקול ב- mainnet, הוא הופך למעשה לירח דבש – פתוח וחשוף לכל התקפות זדוניות אפשריות. פרוטוקולים פיננסיים אלה מורכבים ועמוסי ערך, אך עדיין צעירים למדי ולכן מסוגלים לפגוע באמון המשתמשים.

למרות גלי האירועים הביטחוניים הללו בפרוטוקולי DeFi, הענף עדיין מכריע באופן גורף חִיוּבִי על ההזדמנויות של DeFi והמומנטום שהוא מביא לאת’ריום. סטטיסטיקה אובייקטיבית של DeFi תומכת ברגש חיובי. בתגובה לאירועי הביטחון השנה ולחצי שוק ניכרים שהתחילו בחודש מרץ, ETH הנעול ירד משיא כל הזמנים בפברואר. עם זאת, הרמות צנחו רק למספרי דצמבר 2019. נתונים סטטיסטיים אלה, אפילו לנוכח תקריות אבטחה בולטות, מצביעים על כך שהמערכת האקולוגית של DeFi בכללותה עלתה על נקודה מסוימת של “אין חזרה”. למרות שהאמון בפרוטוקולים בודדים נפגע, המחויבות הכוללת לפרדיגמות המתהוות של מימון מבוזר נותרה חזקה.

נכתב על ידי דנינג סוי ואוורט מוזי

כתב ויתור

ל- Codefi Data אין העדפה או דעה קדומה כלפי אף אחד מהפרויקטים שהוזכרו לעיל. מגוון הפרוטוקולים הנדונים מוגבל ונמשיך לעבוד על הוספת עוד ברשימה כדי להשיג תפיסה הוליסטית יותר. לעולם אין להשתמש במאמר זה כמדריך לכל נוהג זדוני או הצעת מסחר.

DeFiIndustry Insight עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map