Ethereum 2020: מפת דרכים ותחזית

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlog פיתוח בלוקצ’יין

Ethereum 2020: מפת דרכים ותחזית

גרסת הערה למפת הדרכים האישית של ויטליק בוטרין לאת’ריום וכיצד תוכלו לתרום לפיתוח שרשרת משואות. על ידי ConsenSys 25 במרץ 2020 הועלה ב 25 במרץ 2020

גיבור אתריום ConsenSys

מה קורה באת’ריום 2020? למקרה שפספסת, ויטליק בוטרין צייץ א מפת דרכים אישית של את’ריום. אתה תוהה מה פירוש התרשים שלו ומה צפוי השנה? הערתי את התרשים עם קישורים ואצפה בתצוגה מקדימה מה צפוי באת’ריום 2020.

המיזוג: שינוי גודל אתריום להוכחת יתד ושברים

להלן מפת דרכים מוסברת עם אתריום עם קישורי עזר. אני מקבל אחריות על בחירת קישורים. כל הזיכויים בתרשים עדיין צריכים לעבור לבוטרין.

Eth2roadmap 1לחץ על התמונה כדי לראות מאגרים קשורים לכל שלב במפת הדרכים.

ישנם ארבעה חלקים עיקריים לתרשים, הנמצאים מלמעלה למטה:

 • “Eth1.x אחר”
 • “חוסר מדינה eth1.x”
 • “גרעין” שמתחיל מ eth2 שלב 0 ומתכנס ל eth1 -> eth2 מיזוג שמסיר הוכחת עבודה (PoW).
 • eth2 שלב 2 ואילך

הציר האופקי והאמצעי מעביר זמן. לאורך ציר זה נמצא “גרעין”, החל מהשיגור שלב 0, ועד השיגור שלב 1, ועד “המיזוג”: eth1 -> eth2 מיזוג.  המיזוג בעל שלוש תלות:

 • השקת eth2 שלב 1
 • eth1 -> מפרט מיזוג ויישום eth2
 • חוסר מדינה eth1.x

עם המיזוג, המערכת מקפחת את רשת הוכחת העבודה. משתמשים לא יצטרכו עוד להפעיל לקוח eth1 ולקוח eth2 כדי לעקוב אחר שתי חסימות. Ethereum יהיה מערכת הוכחה של הימור מושחת. יהיה אחד כזה את’ריום מורכב משרשרת המשואות ושרשראות הרסיסים.  מצב eth1 מאוחסן ב- Shard 0. המשתמשים ממשיכים לבצע עסקאות ולהשתמש ביישומים כפי שעשו.

המיזוג הוא קפיצת מדרגה ענקית למדרגיות אתריום. יש צורך בהנדסה משמעותית בכדי לאפשר את המיזוג ולבצע אותו בצורה בטוחה ומאובטחת. התלות שלמעלה מסווגות את עיקר העבודה.

יש הרבה מה לדון עם המיזוג ופריטים אחרים, אבל כאן נשכלל על הגרעין ו” eth1.x אחר “מכיוון שהם מכילים את’תרום 2020. בגרעין, אנחנו מתחילים עם שלב 0 של את’ריום 2.0.

שלב 0 של את’ריום 2.0

הפריט שסביר להניח שיהיה זמין בשנת 2020 הוא שרשרת משואות.

שלב 0 מורכב מרשת Proof of Stake הפועלת, אך עדיין לא כוללת התרת או יכולת לעבד עסקאות מלבד פעולות אימות.

שלב 0 הכנה

התנאים המוקדמים העיקריים להשקת רשת המשואות הם:

 • פרסום חוזה ההפקדה של eth2 ל- ma1et.
 • לפחות שניים, אידיאלי שלושה, צוותי לקוח eth2 שמפרסמים מהדורת הפקה של התוכנה.
 • לאחר פרסום חוזה ההפקדה, לפחות 16,384 מאמתים (524,288 ETH) מפקידים בתוכו.
מדוע שרשרת המשואות צפויה לאתריום 2020?

יש את דני ראיין, דידריק לוראקר, וארבעה צוותים שבנו לקוחות eth2 באיכות הייצור. באופן אלפביתי, הם: מִגדַלוֹרנימבוסPrysmTekuשְׁלִישִׁיָה.

יש רמות שונות של תורמים מקרן את’ריום וצוותים אחרים כמו ארטמיס, הרמוניה, לודסטאר, נתרמינד, זוגיות, בתוספת כאלו שהקימו עסקים “Staking-as-a-service” ו”חדשים “. נערכו גם כמה ביקורות.

המשימה לספק את שרשרת המשואות בשנת 2020 ברורה והכוחות ממוקדים. רוב העבודה נעשתה גם בצורה מבוזרת.

מבחינה סוציו-אקונומית, אחוז אחוז שנתי (אפריל) של מעל 20% הוא שיעור אטרקטיבי לשוק החופשי לארגן ולהפעיל 16,384 מאמתים (524,288 ETH) בדרכים ברורות או יצירתיות. (אפריל יקטן עם יותר מאמתים).

מודל אימות ממוצעמקור: קישור אפריל מעל 24-03-2020

כיצד לתרום לאת’רום 2020

מהדורות ייצור של לקוחות ביקון שרשרת צפויות לאחר ביקורות נוספות ורשת בדיקות מרובת לקוחות פועלת ביציבות מזה זמן; רשתות בדיקות של לקוח יחיד כבר פועלות ביציבות אם כי רצוי לבצע אופטימיזציה ובדיקה תחת עומס גבוה יותר.

תמיד תורמים נוספים יתקבלו בברכה. תחומי התרומה כוללים רשת עמית לעמית של לקוחות, יכולת פעולה הדדית שלהם והגורמים הרגילים לבדיקה, אבטחה, ביצועים ויציבות של הלקוחות והרשת..

למומחים לפריצה, אבטחה, EVM וחוזים חכמים, ביקורת על חוזה ההפקדה ובדיקת עבודות אימות Runtime הוא בעל חשיבות עליונה. למרות שקוד ה- BYT ב- Mainnet עדיין לא נפרס, אתה כבר יכול להתחיל בראש מכיוון שלא צפויים שינויים בחוזה ההפקדה..

Ethereum 1.x זקוק לעזרה

החלק העליון ביותר של התרשים, “eth1.x אחר”, הם הפריטים הקשורים למערך אתריום הנוכחי.

eth1x

שלושה אזורים, בערך שלושה EIPs, זקוקים לבעלים ייעודיים, כדי שיהיה להם סיכוי סביר להיפרס ב- mint בשנת 2020.

אלכס ולסוב ממעבדות החומרים הוחלף על הידור מקדים של BLS12-381 מזה מספר חודשים, ו- EIP 2537 כבר בדרך.  EIP 2537 מוסיף תמיכה בעקומת BLS12-381 כי eth2 משתמש ומאפשר לחוזים חכמים להיות לקוחות קלים של eth2. באמצעות הקומפילציה המקדימה ניתן לכתוב חוזים חכמים חדשים המאמתים נתונים משברי eth2. השקת שלב 1 eth2 תציג רסיסים, אשר מגדילים את זמינות הנתונים עבור אוספי eth1. ביסודו של דבר, אוספים הם חוזים חכמים שעיקרם חישובם ואחסונם מחוץ לרשת, אך נתונים מסוימים על גבי שרשרת. אוספים הופכים להרחבה יותר כאשר הם אינם מצוואר הבקבוק בזכות זמינות הנתונים. עם אלכס ולסוב, הקומפילציה המוקדמת של BLS12-381 נראית סבירה בשנת 2020 (ואולי אפילו תהיה זמינה לפני שרשרת המשואות).

EIP-1559 מרגש את המשתמשים מכיוון שהם יכולים להתעלם מקביעת מחירי הדלק ובמקביל להיות בטוחים שהם אינם משלמים יותר מדי עמלות או שהעסקאות שלהם יתעכבו באופן לא הוגן. מה- EIP: “צפוי שרוב המשתמשים לא יצטרכו להתאים ידנית את דמי הגז, גם בתקופות של פעילות רשת גבוהה”. יתר על כן, האלגנטיות שלה כרוכה בשריפת כמה עמלות המאזנות את האינפלציה של ETH מבלי להפחית מאוד את תגמולי הכורים. הייתה עבודה מסוימת מאז הוצע EIP לפני כמעט שנה. למרבה הצער, אין בעלים נוכחי.

הפשטת חשבון מאפשר ליצור חשבונות עם כל היגיון ההרשאה שהם רוצים. הגמישות הנוספת הזו יכולה להיות מרחיקת לכת אך הנה דוגמה פשוטה. ארנק חוזה רב חכם יכול לשלם דלק משלו בכספים שכבר יש לו. לאחר יצירת ארנק ומימון, אין צורך בחשבון נפרד ב- ETH כדי לקיים אינטראקציה עם הארנק ולשלם דלק. הפשטת חשבונות מקורה בשנת 2015, אך הצעה שנכתבה לפני חודש מהווה הזדמנות למישהו לגרום לזה לקרות בשנת 2020.

איש קשר https://gitter.im/ethereum/AllCoreDevs אם תרצה ללמוד עוד ולתרום.

“חוסר מדינה eth1.x” זקוק גם לעזרה אבל זה נושא עצום בעצמו. בינתיים, בדוק א מפת דרכים מוצעת ל”אתרום חסר מדינה “ וה 1.x קבצים.

מחווה מתמשכת לצוות גת

בשבוע שעבר היה המהדורה ה -164 של גת בגיתוב. אל לנו לשכוח שה- צוות גת ממשיך לשחרר תכונות, שיפורים ואופטימיזציות ל- Geth. קל לקחת אותם ואת עבודתם כמובנת מאליה. בואו נודה, באלף בית, לבלט גיום, זסולט פלפלדי, פליקס לאנג, גארי רונג, אדם שמייד, מרטין הולסט סוונדה, פטר זילאגי!

פליקס, מרטין ופטר משפרים ומטבים את גת כבר שנים, בחזרה לרשת הראשונית “התקפות שנחאי” (עם חברי הקבוצה לשעבר ניק ג’ונסון וג’פרי ווילקה).

לפני כמה חודשים, פטר התארח בשולחן עגול למפתחים ב- ConsenSys.  הוא חלק כמה דעות בנושאים כמו eth2, חוסר מדינה, תמריץ לתורמים והערכה של אנשים (~ דקה 49). תודה על תזכורת זו פטר ותודה לך ולשאר הצוות על עבודתך ומסירותך החשובה.

הצטרף ל ערוץ דיסקורד עבור Go Ethereum אם תרצה להודות להם, להפנות או ללמוד ולתרום לגת.

Ethereum 2020 ומעבר

נכון לעכשיו, רצף גס של מה שסביר להניח שבאת’ריום הם:

 1. שרשרת משואות (eth2 שלב 0) בשנת 2020
 2. הידור מקדים של BLS12-381 בשנת 2020 (אולי ראשון)
 3. אם יש בעלים להפשטת חשבונות ו- EIP 1559, יש סיכוי שהם יהיו זמינים בשנת 2020
 4. eth2 שלב 1
 5. חוסר מדינה eth1.x
 6. eth1 -> eth2 מיזוג
 7. מודלים נוספים לביצוע, שיפורי פרטיות ואבטחה וקריפטוגרפיה מתקדמת

בשרשרת המשואות יש את מירב האנשים המוקדשים לגרום לזה לקרות בשנת 2020.  “Eth2 נראה טוב – שלב 0 יציב, צוותי לקוחות מוחצים אותו.”ב- eth1, המהדורות של גת ימשיכו והקומפילציה המקדימה של BLS12-381 נראית ככל הנראה בשנת 2020 (אולי אפילו לפני שרשרת המשואות). עם זאת, בקרוב נדרשים בעלים כדי ש- EIP 1559 והפשטת חשבונות יהיו בעלי סיכוי ריאלי להכין את’תרום 2020. מפת הדרכים מטופלת על ידי רבים במקביל..

הירשם לניוזלטר ConsenSys

קבל ישירות לתיבת הדואר הנכנס את ניתוח הבלוקצ’יין האחרון של Ethereum, מדריכים, סמינרי אינטרנט ועוד. הירשם כמנוי

עלון Ethereum 2.0 הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדיכיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

כיצד להגדיר ולהפעיל צומת אתריוםוובינר

כיצד להגדיר ולהפעיל צומת אתריום

כיצד לבנות ממשק API משלך של Ethereumוובינר

כיצד לבנות ממשק API משלך של Ethereum

כיצד ליצור אסימון חברתיוובינר

כיצד ליצור אסימון חברתי

שימוש בכלי אבטחה בפיתוח חוזים חכםוובינר

שימוש בכלי אבטחה בפיתוח חוזים חכם

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map