מילון מונחים של Ethereum 2.0

  מילון מונחים של Ethereum 2.0

  את’ריום 2.0

  Ethereum 2.0 (Eth2) הוא השלב הבא באבולוציה ושיפור רשת Ethereum הציבורית. עם מעבר מ- הוכחת עבודה ל הוכחת יתרה אלגוריתם קונצנזוס, Ethereum 2.0 יביא לשיפור יכולת הרחבה, אבטחה ושימושיות עבור הרשת. Eth2 יופעל במספר שלבים, החל מ- שלב 0 בשנת 2020.

  הוכחת עבודה

  הוכחת עבודה (PoW) היא סוג של אלגוריתם קונצנזוס המתגמל כורים שמבזבזים אנרגיה חישובית כדי לפתור בעיות מתמטיות להציע חסימות חדשות. עם PoW, ההסתברות לכרות בלוק ובכך לקבל תגמולי חסימות היא פונקציה של כמה אנרגיה חישובית (המכונה כוח חשיש) שמוציא כורה. רשתות חסימות פופולריות כמו ביטקוין, את’ריום (1.0), וליטקוין הן כל הוכחות עבודה.

  הוכחת יתרה

  Proof of Stake (PoS) הוא סוג של אלגוריתם של קונצנזוס שבוחר ותגמול מאמתים כפונקציה של חלקו הכלכלי של מאמת ברשת. בניגוד פו, ההסתברות ליצירת חסימה ברשת PoS אינה תוצאה של כוח חשיש משריפת אנרגיה, אלא תוצאה של ערך כלכלי לאובדן. הוכחת המימוש תהיה מנגנון הקונצנזוס ש את’ריום 2.0 משתמש לתחזוקת הרשת. בניגוד לרשתות הוכחה של עבודה, הוכחות של רשתות יכולות להשיג סוֹפִיוּת.

  הימור

  Staking מחליף את הכרייה כמנגנון הקונצנזוס ב הוכחת יתרה חסימות. יתד הוא סכום קבוע של כספים ש’מחויבים ‘לבלוקצ’יין על ידי א מאמת על מנת להשתתף ביצירת בלוק ובאישור. עַל את’ריום 2.0, מאמתים יוקצו 32 ETH לרשת ויתוגמלו ב- ETH על המאמץ שלהם. אם למחזיק ETH אין 32 ETH, הם רשאים לבחור להשתמש ב- בריכת הימור להשתתף ב- Ethereum 2.0. מאמתים שעוברים על כללי הרשת כפופים שׁוֹצֵף מההימור שלהם.

  מאמת

  מאמת הוא שחקן ב את’ריום 2.0 שמציע ומעיד חסימות חדשות ברשת. ב הוכחת יתרה, מאמת ההימור 32 ETH על מנת להשתתף בתחזוקת הרשת. אם נבחר מאמת שיעיד על החסימה הבאה, הם מתוגמלים ב- ETH כאחוז מההתחזות שלהם. לעומת זאת, מאמתים שאינם ממלאים את תפקידם – אם הם במצב לא מקוון, למשל – מקבלים עונשים או קו חיתוכים בצורה של כמויות קטנות של ETH שמופחתות מההימור שלהם..

  שלב 0 של את’ריום 2.0

  שלב 0 הוא השדרוג הראשון ל- Blockchain Ethereum, ומסמן את השלב הראשון של Ethereum 2.0. שלב 0 הוא ההשקה של שרשרת משואות. שלב 0 יתקיים רק ליישום ה- הוכחת יתרה מנגנון קונצנזוס על ידי ניהול רשימת המאמתים. היא לא תציע תכונות בלוקצ’יין אחרות כגון שרשראות רסיסים או ביצוע: בקיצור, המשתתפים עדיין לא יוכלו לבצע עסקאות או להתקשר לחוזים חכמים ב- Eth2.

  שרשרת משואות

  רשת המשואות מאחסנת ומנהלת את הרישום של מאמתים, ויישם את הוכחת יתרה מנגנון קונצנזוס עבור את’ריום 2.0. רשת המשואות תיכנס לאוויר שלב 0. את’ריום 1.0 המקורי פו הרשת תמשיך לרוץ לצד רשת ה- Ethereum PoS החדשה, ותבטיח כי אין הפסקה ברציפות הנתונים.

  חוזה הפקדה

  על מנת להירשם כמאמת ברשת, על המשתמש ליצור מפתחות Ethereum 2.0 על ידי ביצוע הפקדה חד כיוונית של ETH בחוזה ההפקדה הרשמי. כדי למקד את ה- ETH שלך ב- Eth2, ודא שיש לך את דרישות החומרה הדרושות, את המומחיות הטכנית ופעל לפי הוראות שלב אחר שלב באמצעות הרשמי שיגור יישום שפותח על ידי קרן את’ריום ו Codefi הפעל ופעל לפי ההוראות.

  כתובת חוזה הפקדה שלב 0 רשמית0x00000000219ab540356cbb839cbe05303d7705fa

  אזהרה: אל תשלח אותו לחוזה זה. שליחת אתר לכתובת חוזה זו תביא לעסקה שנכשלה, ואין פירוש הדבר שאתה מתחייב ב- Eth2. כדי להמר על ה- ETH שלך ב- Eth2 עליך להשתמש במוקדש שיגור ופעל לפי ההוראות, או הצטרף למספר הימורים שונים כספקי שירות. 

  ספק ההימור

  ספקי ההימור מציעים שירותים – כגון הימור-כשירות ו / או סידור בריכות–– שקרנות הון ויצרו, הציעו או הצביעו על חסימות שנוספו לבלוקצ’יין מטעם מחזיקי אסימונים. ספקי התחייבויות מסייעים בהורדת הנטל הטכני של ניהול מאמת מקוון ו / או צמצום חסמים פיננסיים להשתתפות עבור המשתתפים.

  Staking-as-a-service

  הצבת כלים כשירות עם העמסת המאמצים הטכניים להפעלת כלי עבודה משלך צומת מאמת על ידי מתן אפשרות לאדם עם 32 ETH לבחור באיזה לקוח הם רוצים להשתמש כדי להפעיל מרחוק צומת ו- לְהַמֵר הכספים שלהם.

  סידור בריכות

  על מנת שאדם יכול להיות “מלא” מאמת עַל את’ריום 2.0, הם חייבים לְהַמֵר 32 ETH. במידה שמשתמש לא יהיה מוכן או לא מסוגל להימצא ב- 32 ETH, הוא רשאי לבחור לשלוח פחות מ- 32 ETH לבריכת ההימור, שתשלב את כספי הזולת ותחייב מטעמם. משתתפי הבריכה יקבלו תגמולים באחוזים מהתרומה שלהם.

  שלב 1 של את’ריום 2.0

  שלב 1 הוא השדרוג השני ל- את’ריום 2.0, הבא שלב 0 בשנת 2020. השיפור העיקרי בשלב 1 הוא שילוב של שרשראות רסיסים לשיפור המדרגיות.

  שרשרות רסיסות / רסיסים

  Sharding הוא סוג של מחיצת מסדי נתונים, המכונה גם מחיצה אופקית, שבה מאגרי מידע גדולים מחולקים לאשכולות קטנים יותר וניתנים לניהול יותר כדי להפחית את נטל הנתונים ולשפר את יכולת הרחבה. עַל את’ריום 2.0, השבירה תתקבל בצורת 64 רשתות הפועלות לצד שרשרת משואות, הגדלת התפוקה הכוללת ומדרגיות.

  שלב 1.5 של את’ריום 2.0

  שלב 1.5 הוא מונח המשמש לתיאור תקופה במהלך שלב 1 שדרג היכן את’ריום 1.0 ו- את’ריום 2.0 רשתות חסימות מוזגות. לאחר שלב 1.5, רשת Ethereum 1.0 תפעל כ- חֶרֶס של את’ריום 2.0 PoS בלוקצ’יין. זה יהיה הרגע שבו הפונקציונליות המלאה של שרשרת את’ריום 1.0 – כולל שימוש ב- ETH – תהפוך לתפקודית ב- Ethereum 2.0 מבלי להסתכן בהפסקת עקביות הנתונים..

  שלב 2 של את’ריום 2.0

  שלב 2 הוא השלב השלישי של את’ריום 2.0, הבא שלב 0 ו שלב 1. שלב זה מוגדר כרגע בצורה פחות ברורה משני השלבים הקודמים, אך הוא יכלול הוספת חשבונות אתרים, הפעלת העברות ומשיכות, יישום העברות צולבות ושיחות חוזה, בניית סביבות ביצוע כך שניתן יהיה לבנות יישומים מדרגיים על גבי Ethereum 2.0. , והבאת שרשרת את’ריום 1.0 לאת’ריום 2.0 כך הוכחת עבודה סוף סוף ניתן לכבות.

  סוֹפִיוּת

  הוכחת יתרה blockchains יכול להציע סופיות. לאחר פרק זמן קטן, חסימה מוכרזת כסופית, מה שאומר שלעולם לא ניתן לשנות אותה. כל העסקאות באותו חסום וכל העסקאות הקודמות הן קבועות, בלתי משתנות ומובטחות לנצח. רשתות Proof of Work מציעות ערבויות חלשות הרבה יותר סביב סופיות.

  שׁוֹצֵף

  במנגנון הקונצנזוס של Ethereum 2.0 יש כמה כללים שנועדו למנוע התקפות על הרשת. כל מאמת שנמצא כי עבר על כללים אלה ייחתך וייפלט מהרשת. צמצום פירושו שחלק משמעותי מחלק המאמת מוסר: עד לכל יתרת 32 ETH במקרה הגרוע ביותר. תוכנת מאמת ו ספקי ההימורים תהיה הגנה מובנית מפני חיתוך בטעות. צמצום צריך להשפיע רק על מאמתים שמתנהגים בצורה לא נכונה במכוון.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  map