שאלות נפוצות על Ethereum 2.0

 • מה זה Ethereum 2.0?

  Ethereum 2.0, הנקרא גם Eth2 או “Serenity”, הוא השדרוג הבא לבלוקצ’יין Ethereum. Ethereum 2.0 ישוחרר במספר “שלבים” החל משנת 2020 עם שלב 0. כל שלב ישפר את הפונקציונליות ואת הביצועים של Ethereum בדרכים שונות..

  מידע נוסף על Ethereum 2.0: מה זה Ethereum 2.0? & מילון המונחים של את’ריום 2.0

 • מה ההבדל בין Ethereum 1.0 ל- Ethereum 2.0?

  יש שני שיפורים עיקריים הוצג על ידי Ethereum 2.0 שאינם קיימים ב- Ethereum 1.0: Proof of Stake and Shard Chains.

  הוכחת יתרה: נכון לעכשיו, Ethereum 1.0 פועל על מנגנון קונצנזוס המכונה Proof of Work (PoW). PoW מסתמך על כוח מחשוב פיזי (כורים) וחשמל (עבודה) כדי לבנות בלוקים על הבלוקצ’יין. Proof of Stake (PoS) הוא שדרוג המאפשר אבטחה משופרת, יכולת הרחבה ויעילות אנרגטית. במקום להסתמך על כורים פיזיים וחשמל, PoS מסתמך על מאמתים (כורים וירטואליים) והפקדות אתר. ראה שאלות נפוצות בנושא מהי הוכחת ההימור.

  שרשראות שרדים: שרשראות רסיסים הן מנגנון מדרגיות המשפר באופן דרסטי את תפוקת הבלוקצ’יין את’ריום. נכון לעכשיו, קיומה של שרשרת אחת המורכבת מחסימות רצופות הוא מאובטח להפליא והופך את המידע לקל לאימות. עם זאת, דרישה מכל צומת מלא לעבד ולאמת כל עסקה בבלוקים עוקבים יכולה להשפיע על היכולת לעבד עסקאות במהירות – במיוחד בזמנים של פעילות גבוהה של רשת המין. שרשראות רסיסים הן מנגנון שבאמצעותו “מפוצלות” את בלוקצ’יין את’ריום – וכך מחלקות את האחריות על עיבוד הנתונים בין צמתים רבים. זה מאפשר לעבד עסקאות במקביל ולא ברצף. כל שרשרת רסיסים היא כמו להוסיף נתיב נוסף לשדרוג את’ריום מכביש נתיב יחיד לכביש נתיב מרובה נתיבים. נתיבים נוספים ועיבוד מקביל מובילים לתפוקה גבוהה בהרבה. רשתות רסיסים צפויות להתגלגל בשלב 1 של את’ריום 2.0.

  מידע נוסף על הוכחת הימור & שרשראות שרדים: מה זה Ethereum 2.0? & מהי הוכחת הימור?

 • מהי מפת הדרכים של Ethereum 2.0? מהם השלבים של את’ריום 2.0?

  אתריום 2.0 מתוכנן להתפרש בשלושה שלבים לפחות: שלב 0, 1 ו- 2. שלב 0 מתוכנן לצאת לדרך בשנת 2020, כאשר שלב 1 ו -2 ישוחרר בשנים הבאות..

  שלב 0: בשלב הראשון של Ethereum 2.0, “שרשרת המשואות” תיושם. רשת Beacon Chain מאחסנת ומנהלת את רישום המאמתים ותיישם את מנגנון הקונצנזוס Proof of Stake (PoS) עבור Ethereum 2.0. רשת Ethereum PoW המקורית תמשיך לרוץ לצד רשת Ethereum PoS החדשה, ותבטיח שאין הפסקה ברציפות הנתונים..

  שלב 1: השלב השני של Ethereum 2.0 יסתיים ככל הנראה בשנת 2021. השיפור העיקרי בשלב 1 הוא שילוב רשתות הרסיסים. שרשראות רסיסים הן מנגנון מדרגיות בו “פיצול” הבלוקצ’יין של Ethereum ל -64 רשתות שונות, המאפשר לבצע עסקאות מקבילות, אחסון ועיבוד מידע. לפי הערכתה השמרנית ביותר היא תאפשר תפוקה גבוהה פי 64 מאשר את’ריום 1.0, אך היא נועדה להיות מסוגלת להתמודד עם נתונים פי כמה ממאתרים 1.0..

  שלב 2: השלב השלישי של Ethereum 2.0 יושק ככל הנראה בשנת 2021 או 2022. שלב זה מוגדר כרגע בצורה פחות ברורה משני השלבים שלעיל, אך יכלול הוספת חשבונות אתר ואפשר העברות ומשיכות, יישום העברות צולבות ושיחות חוזים, בנייה. סביבות ביצוע כך שניתן לבנות יישומים ניתנים להרחבה על גבי Ethereum 2.0 ולהביא את שרשרת Ethereum 1.0 לתוך Ethereum 2.0 כך שניתן לבטל לבסוף את הוכחת העבודה.

  שיפורים רבים נוספים מתוכננים למחקר ופיתוח לאחר סיום שלב 2. Vitalik מספק תובנה לחלק מהשיפורים הללו בכך דיאגרמה קלה לעיכול.

  מידע נוסף על מפת הדרכים Ethereum 2.0: היסטוריה קצרה של אתריום & מה זה Ethereum 2.0?

 • מה ישתנה כשתושלם Ethereum 2.0? מה משמעות השיפורים?

  Ethereum 2.0 יועיל בעיקר ל מדרגיות, תפוקה, ו בִּטָחוֹן של רשת Ethereum הציבורית. Ethereum 2.0 לא יחסל את כל היסטוריית הנתונים, רשומות העסקאות או הבעלות על הנכסים ברשת Ethereum 1.0. שרשרת המשואות – שתהיה עמוד השדרה של את’ריום 2.0 – תהיה פונקציונלית לחלוטין עם שרשרת 1.0 הקיימת, ותבטיח המשכיות. אנלוגיה מועילה להבנת ההבחנה בין Eth1 ל- Eth2 מגיעה מג’וזף צ’או, ש מתאר את ההבחנה כדרך לעומת כביש מהיר.

  מידע נוסף על ההבחנות בין 1.0 ל -2.0: מה זה Ethereum 2.0?

 • מה יקרה לרשת “1.0” הנוכחית של Ethereum?

  התוכנית הנוכחית היא שרשת Ethereum 1.0 תהפוך למעשה לרסיס הראשון ב- Ethereum 2.0 כאשר השלב שלב 1 יושק. עד אז, רשת Ethereum 1.0 תמשיך כפי שהיא עכשיו ותעבור שיפורים כדי לאפשר לה להיות בסופו של דבר רסיס של Ethereum 2.0.

  מידע נוסף על עתידה של הרשת הנוכחית של את’ריום: מטאפורת מעבר Eth1 ל- Eth 2

 • מהו תאריך השחרור של Ethereum 2.0?

  שלב 0 של את’ריום 2.0 יושק בשנת 2020. שלב 1 צפוי בשנת 2021. שלב 2 ומעבר לו צפוי לשנת 2021 ואילך..

  מידע נוסף על השקת Ethereum 2.0: מה זה Ethereum 2.0?

 • מהי הוכחת יתד של אתריום?

  Proof of Stake (PoS) הוא שדרוג ממודל הקונצנזוס הנוכחי של הוכחת העבודה של Ethereum 1.0 ומאפשר שיפור האבטחה והרחבה. PoS הוא מנגנון קונצנזוס שמסתמך על מאמתים והקצה ETH להמשך בלוקים בבלוקצ’יין, והוא הכרחי לניתוק. מאמתים הם אנשים שבוחרים להמשיך את הבלוקצ’יין על ידי הפקדת (או “הימור”) 32 ETH בחוזה הפיקדון. באופן רציף, מאמתים נבחרים באופן אקראי מתוך מאגר כל המאמתים כדי לקבל את האפשרות ליצור את החסימה הבאה. אם מאמת מאמת בהצלחה חסימה, הם יקבלו תגמול ETH. אם מאמת מנסה להתפשר על המשך האמיתי של הבלוקצ’יין, ההפקדה שלהם תהיה ‘קוצצה’ – כלומר, הם יאבדו חלק או את כל ה- ETH שהונחת על 32..

  מנגנון הוכחת הימור מציע יותר ביטחון קריפטו-כלכלי בהשוואה למניעה מופשטת יותר לאבד את העלות הקשורה לחשמל. במקום להשקיע במתקן כרייה עצום בכדי להפחית את עלות החשמל לגושי מכרות ב- PoW, ההימור על Ethereum 2.0 ידרוש רק מחשב נייד צרכני (חלק מלקוחות התוכנה שואפים להיות קלים מספיק להפעלה בטלפון סלולרי, ובכך להקטין את המחסום. לכניסה להשתתפות בתהליך הקונצנזוס, ובכך להגדיל את ביזור הרשת). Proof of Stake יופעל בשלב 0 של Ethereum 2.0.

  מידע נוסף על השקת Ethereum 2.0: מהי הוכחת הימור? & שאלות נפוצות על הוכחת ההימור

 • האם אוכל “לקנות” אתר אתריום 2.0?

  אין דרך לקנות אתר Ethereum 2.0, מכיוון שלא יהיה סוג חדש של אסימון ETH. במקום זאת, המשתמשים יפקידו ETH בחוזה ההפקדה של Ethereum 2.0. כרגע זו מתוכננת להיות עסקה חד כיוונית ולא הפיכה.

  ישנן שתי דרכים שמחזיקי ETH יכולים להשתתף ולהרוויח תגמולים בגין ההימור על Ethereum 2.0. ראשית, בעל ETH רשאי להפעיל מאמת / ים משלהם על ידי הצבת ETH במרווחים של 32 ברשת. הפעלת צומת מאמת משלך פירושה שיש לך את האחריות לאמת ולארגן חסימות – אי ביצוע פעולה זו עלול לגרום לעונש של ETH (ראה שאלות נפוצות בנושא “הימור תגמולים”). אפשרות נוספת עבור מחזיקי ETH היא להוציא את תגמולם באמצעות ספק ההימורים או להצטרף לבריכת ההימור עם כמויות קטנות יותר של ETH, שדרכן כל אחד יכול להמר על כמות קטנה של ETH שהוא מסוגל ועדיין לקבל תגמולים ביחס לתרומתם..

  מידע נוסף אודות ההימור ב- Ethereum 2.0: מה קורה ל- ETH שלי ב- Ethereum 2.0?

 • כיצד אוכל להיות מאמת עבור Ethereum 2.0?

  שלב 0 הוא הצעד הראשון לקראת שינוי מנגנון הקונצנזוס של את’ריום מהוכחת עבודה להוכחת יתד. עם הוכחת יתד, המאמתים מתחייבים והופעלים תוכנה כדי לאבטח את רשת Ethereum 2.0. שלב 0 של את’ריום 2.0 ישיק את שרשרת המשואות, שתקים ותשמור על מנגנון ההסכמה של הוכחת העניין. על מנת להפוך למאמת ב- Ethereum 2.0, המאמתים יפקידו 32 אתרים בחוזה ההפקדה הרשמי של Ethereum 2.0, אשר פותח ושוחרר על ידי קרן Ethereum.. 

  משתמשים טכניים נוספים יכולים להריץ צומת מאמת משלהם ולהמר על ETH משלהם. Codefi הפעל עבד עם קרן את’ריום לבנות את אפליקציית Launchpad, לספק דרישות טכניות לדרישות, אחריות וסיכונים להיות מאמת Eth2. בקר בלוח ההשקה כדי ללמוד עוד על הפיכת מאמת בשלב 0 שלב.

  אפשרות נוספת היא להניח את ה- ETH שלך באמצעות ספק ההימור, שמספרו ככל הנראה יגיע לשוק בשבועות ובחודשים שלפני ההשקה. יוצעו שירותי הימור משמורת וגם שאינם משמורת.

  למידע נוסף על הפעלת מאמתים משלך ב- Ethereum 2.0, בקר בכתובת Codefi הפעל.

 • איך מקבלים תגמול על ההימור ב- Ethereum 2.0?

  בתור מאמת ב- Ethereum 2.0, אתה מקבל תגמול על שאתה מציע ומעיד על החסימה הבאה בשרשרת. תקבל תגמולים ב- ETH עבור הצעת חוק ותעודות תקפות.

  התגמולים מחושבים באופן דינמי על פי מצב הרשת עם סיום העידן. שיעורי הנפקת תגמולים ברמת הרשת הם פונקציה מהסכום הכולל של ה- ETH שהושקע והאחוז הממוצע המקוון של מאמת (ים). שיעורי תגמול מאמת בודדים תלויים במספר המאמתים המופעלים ובזמן הפעילות של המאמת.

  תגמולים בניכוי עונשים מועברים לאמתנים בכל תקופה (384 שניות ~ 6.5 דקות). כתוצאה מכך, התגמול שאתה מצפה לקבל כאשר נבחר באופן אקראי להיות מאמת עשוי להיות שונה ממה שמאמת מקבל בפועל. בדוק את מחשבון Ethereum 2.0 לרעיון של סוגי התגמולים להימור על Ethereum 2.0.

  מידע נוסף על תגמולים ב- Ethereum 2.0: מהי הוכחת הימור? & מחשבון Eth2

 • מהי הכתובת הרשמית של חוזה ההפקדה של Ethereum 2.0?

  שלב 0 של את’ריום 2.0 ישיק את שרשרת המשואות, שתקים ותשמור על מנגנון ההסכמה על הוכחה. אם ברצונך להפעיל את המאמת שלך ב- Ethereum 2.0, תוכל לוודא שיש לך את דרישות החומרה הדרושות, את המומחיות הטכנית ולבצע את ההוראות שלב אחר שלב באמצעות הרשמי. משטח השיגור של את’ריום

  עם ההשקה המיוחלת של השלב הראשון של Eth2, אנו מצפים לניסיונות להונאת משתמשים להפקיד ETH לכתובות מזויפות. מסיבה זו אנו ממליצים לבדוק את הכתובת המופיעה בדף זה במקורות אמינים אחרים כגון קרן את’ריום, אתרסקאן, ו- ConsenSys. 

  כתובת חוזה הפקדה0x00000000219ab540356cbb839cbe05303d7705fa

  אזהרה: אל תשלח אותו לחוזה זה. שליחת אתר לכתובת חוזה זו תביא לעסקה שנכשלה, ואין פירוש הדבר שאתה מתחייב ב- Eth2.

 • מהם הסיכונים בהימצאות ETH והפיכת מאמת ב- Ethereum 2.0?

  חיסרון בהשתתפות בתור מאמת הוא שאתה יכול להרוויח תגמולים של ETH. עם זאת, קיים סיכון לאובדן כספים באמצעות ה”קיצוץ “של ה- ETH שהימרת ברשת. במידת טיפול קטנה, סיכון זה הוא זניח. הדרך הראשונה בה מאמת עלול לאבד כספים היא על ידי חיבור לא מקוון ולא ביצוע חובותיו כראוי. זה כרוך בעונש קל יחסית: בערך זהה לתגמול שהיית יכול לעשות. כל עוד אתה משתתף כרגע לפחות ב- 50% מהזמן, לא תאבד את חלקך. הדרך השנייה שמאמת יכול לאבד כספים היא פרסום מידע סותר על הרשת. במקרה זה, המאמת נחתך ונפלט מהמערכת. הסכום שנחתך הוא בין ETH לסכום ההימור כולו, תלוי בגורמים אחרים. קל להגן על כך שניתן לחתוך אותו ולא צריך לקרות אלא אם מאמת פועל בכוונה בזדון.

  מידע נוסף על תמריצי סיכון ב- Ethereum 2.0: מהי הוכחת הימור?

 • איך אבחר להציע ולהעיד חסימה חדשה בשרשרת המשואות?

  לאחר שרשמתם את 32 אחוזי ה- ETH שלכם בחוזה הפיקדון והמאמת שלכם הפך פעיל, יוקצו לו חובות מעת לעת על ידי שרשרת המשואות. מאמתים ייקראו להעיד על חסימות בשרשרת המשואות אחת ל -6.4 דקות (אחת לתקופה), וייבחרו באופן אקראי מכל מערך המאמת שיציע חסימות מעת לעת. אם ישנם 100,000 מאמתים בסך הכל, המאמת שלך יתבקש להציע חסימה בערך אחת לשבועיים בממוצע. כל זה אוטומטי לחלוטין ומטופל כולו על ידי תוכנת המאמת.

  מידע נוסף אודות תעודת בלוקים בשרשרת המשואות: מה זה Ethereum 2.0?

 • כמה דרוש ETH כדי להשיק את רשת הביקון?

  על מנת שרשת המשואות תושק, יהיה צורך לפחות 16,384 מאמתים, מה שמשווה ל -524,288 ETH שהוקצו. תגמולי ההימור אינם מחולקים עד שרשת המשואות תגיע לסף ההתחלה.

 • מה יקרה ל- ETH שבבעלותי עכשיו?

  אין צורך לעשות שום דבר מיוחד עם ה- ETH שבבעלותך כרגע. זה ממשיך להיות שמיש לחלוטין ברשת Ethereum 1.0. בשלב מסוים, שרשרת Ethereum 1.0 תהפוך לחלק מ- Ethereum 2.0, וה- ETH שלך ימשיך לתפקד בדיוק כפי שהוא פועל כעת, ללא צורך בפעולה מצדך.

  למי שרוצה להשתתף בהימור, אתה יכול לבחור להיות מאמת על רשת המשואות של Ethereum 2.0 על ידי הפקדת ה- ETH שלך בחוזה ההפקדה של ה- validator ברשת Ethereum 1.0. לאחר מכן הוא הופך לאיזון אימות ברשת משואות אתריום 2.0. תהליך זה אינו הפיך. העברות מושבתות במהלך שלב 0 ולכן מאמתים יצטרכו להמתין עד שלב 2 עד שניתן יהיה למשוך אל רסיס מסוים, ובשלב זה יתרת ה- ETH שלך והפרסים שנצברו יהיו שמישים במלואם בתוך Ethereum 2.0.

  מידע נוסף על ETH: מה קורה ל- ETH שלי ב- Ethereum 2.0?

 • מי מפתח Ethereum 2.0?

  מאות אנשים! העבודה מובלת ומתואמת במידה רבה על ידי צוות המחקר של קרן את’ריום, אך צוותי מחקר ויישום רבים אחרים תורמים רבות. העבודה העיקרית היא שיתוף פעולה בהגדרת המפרט עבור Ethereum 2.0, הנשמר על דפי GitHub של קרן את’ריום. שבעה צוותים עצמאיים בונים לקוחות אתריום 2.0 במגוון שפות תכנות שונות למקרי שימוש שונים והם חוזרים כל הזמן לעיצוב ולמפרטים..

  מידע נוסף על האנשים שעומדים מאחורי את’ריום 2.0: מה חדש ב- Eth2?

 • מה חושב ויטליק בוטרין על התקדמות ה- Ethereum 2.0 הנוכחית?

  ויטליק צייץ לאחרונה את מחשבותיו על ההתקדמות ומפת הדרכים של את’ריום 2.0. ראה את מחשבותיו על בחמש-עשרה השנים הבאות של את’ריום. 

 • היכן אוכל ללמוד עוד על Ethereum 2.0?

  יש המון משאבים לאנשים טכניים ולא טכניים המעוניינים לעמוד בקצב ההתפתחויות של Ethereum 2.0. 

  אם עדיין לא עשית זאת, בדוק בסיס הידע Ethereum 2.0 של ConsenSys – ספרייה מלאה של משאבים ומידע על מוצרים אודות Eth2, הוכחת ההימור ושירותי ההימור.

  כדי להתעדכן בקביעות לגבי Ethereum 2.0, כמה משאבים כלליים טובים הם: מה חדש ב- Eth2, EthResear.ch ו EthHub.

 • מה ההיסטוריה של השדרוגים לבלוקצ’יין את’ריום?

  את’ריום עברה ארבעה שדרוגים מתוכננים מאז השקתה של רשת הרשת הציבורית ביולי 2015 (המכונה “Homestead”). על מנת שארבעת השדרוגים היו: Homestead (מרץ 2016), Metropolis Byzantium (אוקטובר 2017), Metropolis Constantinople (פברואר 2019) ואיסטנבול (דצמבר 2019). יחד, שדרוגים אלה שיפרו את הפונקציונליות של רשת את’ריום 1.0 תוך שהם מגדירים את הבמה לאתריום 2.0

  מידע נוסף על האנשים שעומדים מאחורי את’ריום 2.0: היסטוריה קצרה של אתריום

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map