תגמולים ועונשים על Ethereum 2.0 [שלב 0]

בלוג 1חדשותמפתחיםפיתוח בלוקצ’יין מוסבר אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi הפעל

תגמולים ועונשים על Ethereum 2.0 [שלב 0]

מאת ג’יימס בק 2 במרץ, 2020 הועלה ב -2 במרץ 2020

תמונה מ- iOS

מבוא

ConsenSys Codefi בונה את מערכת ההפעלה blockchain למסחר ופיננסים כדי לעזור לשווקים העולמיים להתקדם לכיוון “Finance 2.0”. חלק קריטי במאמץ זה הוא לאפשר יצירה ושימוש של נכסים דיגיטליים מקומיים שממריצים רשתות מבוזרות מקסימאלית לשמש אמין כעמוד תווך למוצרים ושווקים פיננסיים חדשים. הפעלת “Ethereum 2.0” והמעבר להוכחת המוקד עומדת בראש ובראשונה עבורנו, ואנחנו שמחים להתחיל לשתף את הניסיון, המומחיות שלנו ועוד הרבה בנושאים אלה, כולל כאן, כלכלת האסימונים..

הביקוש העצום ב- Ethereum 1.0 הביא לעיתים לחוויות משתמש לא רצויות, כגון המתנה ממושכת לשילוב עסקאות ברשת, ומחירי עמלת עסקה (גז) נדיפים. מדרגיות מסיבית – היכולת לעבד אלפי עסקאות בשנייה ולא עסקאות הנוכחיות של כ- 15 לשנייה – הייתה כבר זמן רב חלק מהתכנית עבור Ethereum..

אנו נמצאים כעת בשלב הראשון – שלב 0 – של השקת Ethereum 2.0. לאחר שכל השלבים של 2.0 יושמו במלואם, היקף העסקאות ישתפר באופן דרמטי. שתי שדרוגים עיקריים בקוד האתריום יאפשרו זאת: התנתקות והוכחת המוקד. שדרוג זה יביא לרשת עם כלכלה מחודשת, קונצנזוס ומנגנון פעולה, אותם נסביר ביתר פירוט בהמשך..

מוֹטִיבָצִיָה

את’ריום 1.0 הוא בלוקצ’יין הוכחה לעבודה: כדי להטביע בלוק, כורים פותרים פאזל עם הסתברות שביחס ל- hashrate שיש להם, וביחס הפוך לקושי בשרשרת. אם הכורה יצליח, הוא מקבל תגמול של 2 ETH בתוספת דמי עסקה. זה הכל. על ידי בחינת הקושי של החסימה האחרונה, אתה יכול מעריך את הרשת, אשר בתורם יאפשר לך לדעת מה הסיכויים שלך לקבל את החסימה הבאה, מה שמאפשר לך לחזות את התשלומים שלך.

Ethereum 2.0 הוא קצת יותר טכני במחלקה זו.

אם הגעת לכאן ורק רוצה שיהיה לך גב של הפניה למעטפה, אנא דלג לסעיף ‘הערכה שימושית להנפקת הרשת’.


מטרת מסמך זה היא לתת לקורא סקירה כללית על יישום הוכחת המימוש של Ethereum 2.0, כמו גם על מערכת התגמולים והעונשים שלו. נפרק את התמריצים לסיכום, תוך הערכה מהירה של מה שיכול להיות ההחזר על ההשקעה של נתח בהינתן הנחות מסוימות. אנו מסיימים בעזרת טיזר של סימולציה שצוות Codefi Staking-as-a-service בונה כדי לקבל הבנה מדויקת יותר בנושא זה..

המאמת הכנה

אם אתה משלם תשלום אחד או כמה למערכת חוזה פיקדון כשאתה נפרש ברשת Eth1, ומגיע לסכום השווה או גדול מ- 32 ETH, אתה יכול להיות זכאי להיות מאמת רשת Eth2 Beacon.

אין מגבלות על כמות ה- ETH שתוכל להוסיף לתוקף המאמת. עם זאת, יש גבול עליון – כלומר איזון יעיל, נקבע על 32 ETH – על מה הסכום האמיתי שנחשב לאינטראקציות שלו בתוך רשת ביקון. במילים אחרות, היתרה שלך עשויה להיות גבוהה ככל 1000 ETH, אך התגמולים והעונשים שלך הם פונקציה של היתרה האפקטיבית שלך המוגבלת ב- 32 ETH..

מצד שני, אם המאמת שלך מושפעת מקנסות והיתרה שלה יורדת או מתחת ל- 16 ETH, זה מפעיל מה שמכונה יציאה כוחנית (או לא רצונית).

מה שנקרא מאמתים כנים ינהל לקוחות מעוצבים היטב, שיעמוד במפרטים של רשת ביקון, וימנע קנסות בגין הצבעה שגויה. או מה יכול להיות יותר גרוע, חיתוך בגלל התנהגות לא נכונה של פרוטוקולים.

חשוב להזכיר זאת קבלת עונש אינה זהה לקיצוץ: הראשון מייצג רק ירידה בשיווי המשקל במאמת עקב, למשל, הצבעה שגויה (בתוך פרמטרים מסוימים) או היותה לא מקוונת. מאמת שנתפס על ידי תעודה שניתנת לחיתוך נשלף בכוח משרשרת המשואות, כאשר מאזנה נענש בכל תקופה בתקופה שהיא נמצאת בתור העזיבה..

על מנטה בלוק וקונצנזוס באת’ריום 2.0

הזרימה של רשת ביקון בנויה על יחידת זמן הנקראת חָרִיץ. כמו פעימות לב – כל 12 שניות – מאמת נבחר להיות מציע החסימה. לאחר הטבעת ההפצה וההפצה שלה, ועדת תוקף של מאמתים מצביעים על כך שחסימה זו תהיה חלק מהשרשרת הקנונית..

מטרת הוועדות ברשת ביקון היא להפיץ את המאמתים, כך שכל אחד מהם יוכל להצביע פעם אחת תְקוּפָה (כל 32 משבצות). מאמתים בוועדות מרכלים זה בזה ומאפשרים לצבור עדויות.

אם במהלך משבצת אין חסימה המוצעת, היא מזוהה כ- דילוג על משבצת. במצב זה, הצעות או עדויות נוספות נבנות על הגוש האחרון שניתן לקבל מחריץ לשעבר.

המציע בוחר באיזה חסום הוא יבצע את המעבר הממלכתי לקנוני החדש רֹאשׁ של השרשרת. בחירה זו נעשית על ידי האלגוריתם בחירת מזלג LMD GHOST: ההליך בוחר את המזלג שעליו יש את המשקל הגדול ביותר בקולות שקיבלו באופן רקורסיבי. כאשר מאמתים מעידים על חסימה זו, הם למעשה מצביעים בעד בחירת מזלג זו.

על מנת לספק סופיות לבלוקצ’יין, כלומר ההבטחה כי לא ניתן להפוך את המדינה, מאמתים ישרים ממנפים את יישום Eth2 שֶׁל קספר גאדג’ט הסיום (FFG), ומספקים בעדויותיהם שני קולות נוספים: אחד לתקופה המוצדקת האחרונה (מָקוֹר), ואחד לגבול העידן האחרון (יַעַד).

 

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

 

ב תחילת כל עידן, עדויות נספרות. אם קיימת ריבוי עליון (שני שלישים), נקודת הבידוק המוצדקת האחרונה תועבר קדימה בזמן, ועל פי כללים מסוימים, תושלם סיום בעידן הקודם, או בקודמו..

אם המערכת לא השיגה סופיות במספר תקופות (4 לפי המפרט הנוכחי), כל המאמתים בשרשרת המשואות נפגעים באמצעות עונש חוסר פעילות.

יש כאן הרבה מה לפרק! אם אתה רוצה לבחון את הפרטים נוספים, ההפניות הטובות ביותר הן נייר גאספר (כמו ב- GHOST + Casper) (Buterin et al), בפועל מפרטי השרשרת בשלב 0 (קרן את’ריום), שלב 0 לבני אדם (דני ראיין), ו את מסביר אתריום שרשרת המשואות אתה צריך לקרוא קודם (ג’וזף צ’או).

תגמולים ועונשים

שׁוֹצֵף

להיות חתך פירושו שהמאמת נאלץ לצאת את שרשרת המשואות בנקודה בעתיד, וקיבלה מספר עונשים עד שהיא עוזבת.

ישנן שלוש דרכים שמאמת יכול להשיג את המצב הקצוץ:

 1. בכך שהוא מציע ולחתום על שני גושי משואות שונים לאותה משבצת.

 2. על ידי היותו בוחן ולחתום על תעודה ש”מקיפה “עוד אחד.

 3. על ידי היותך איש תעודה וחתום על שתי עדויות שונות בעלות אותה מטרה.

בכל המקרים הללו, העבריין צריך להיתפס על מנת שתהליך הקיצוץ יופעל. מאמת השריקה ייצור ויפץ מסר ספציפי המכיל את העבירה, כדי שמציע לכלול אותה בבלוק. המציע וגם המלשין יהיו זכאים לתגמול.

זה לא ברור לחלוטין במפרט, אלא בשלב 0 רק המציע מקבל את תגמול המלשין – זה, המציע מקבל את כל הפרס הקוצץ (8/8 מזה).

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

הנחות

העבריין הופך למאמת חתוך ומוקצה לו ערכת תקופה הניתנת להסרה 36 יום (8,192 תקופות) בעתיד.

יתר על כן, המאמת המקוצץ מקבל

 1. א עונש מינימלי כרגע המציע כולל את המסר לשריקה בבלוק

 2. עונש על תחילת כל עידן, על החמצת הצבעות הראש / FFG, עד שהמאמת עוזב את תור היציאה

 3. א עונש מיוחד מוחל באמצע בין הזמן בו הודעת השריקה נכללת בחסימה, לבין הזמן בו העבריין הקוצץ יכול לסגת.

העונש המיוחד הזה הוא פרופורציונלי למספר המאמתים האחרים שנחתכו גם במהלך התקופה. המקסימום המיושם יכול להיות גבוה ככל האיזון האפקטיבי של כל העבריין.

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

הנחות

 

צילום מסך 2020-03-02 בשעה 7.47.04 PM.png

 

עיבוד עידן

ב תחילת כל עידן (כל 32 משבצות, למעט GENESIS), כמה דברים קורים, כולל

 1. הצדקה וסופית של השרשרת

 2. הקצאת תגמולים ועונשים למעודדים

 3. עדכון רישום המאמת

 4. העונש הקיצוץ המיוחד (ראה לעיל), ו

 5. כמה עדכונים אחרונים (חישוב יתרות יעילות, איפוס וכו ‘)

מאמת צריך שיהיה לו פָּעִיל סטטוס בתקופה הקודמת לקבל תגמולים ו / או קנסות. עד יציאתם, מאמתים חתוכים נכנסים גם לתהליך זה, שם הם ייענשו רק בקטגוריות ההתאמה של FFG.

אם מאמת היה פעיל בעידן הקודם, אך לא הצביע, זה יקבל נענש על כך שאינו תואם את קולות ה- FFG. מאמתים אינם חתוכים בגלל שהם לא מקוונים.

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

הנחות

 

צילום מסך 2020-03-02 בשעה 7.47.04 PM.png

 

 • עיכוב סופיות = עידן קודם – תקופה סופית

 • עדות יתרה = סכום היתרה של מעבד לא משופע

 • קָבוּעַ BASE_REWARD_FACTOR = 64

 • קָבוּעַ BASE_REWARDS_PER_EPOCH = 4

 • קָבוּעַ PROPOSER_REWARD_QUOTIENT = 8

 • קָבוּעַ MIN_EPOCHS_TO_INACTIVITY_PENALTY = 4

 • קָבוּעַ INACTIVITY_PENALTY_QUOTIENT = 2 ** 25

 

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

 

אומדן שימושי להנפקת הרשת

בואו נשתמש בידע החדש שנרכש שלנו כדי לייצר גב של אומדן המעטפת של התגמולים והעונשים לתקופה שרירותית אחת. אנחנו רוצים לעשות את זה פשוט, ולהתחיל בשני פרמטרים בלבד.

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

הראשון מסביר את עצמו, בעוד שאפשר לראות את האחרון כהסתברות שמאמת שנבחר באופן אקראי מסוגל להשתתף בשרשרת המשואות (מכונת המארח שלה מופעלת), שיש לה חיבור לאינטרנט עובד או גורמים אחרים..

אם אנו מניחים את זה את כל מאמתים בשרשרת המשואות הם גם בשיווי המשקל שלהם וגם באיזון האפקטיבי 32 ETH, ואנחנו משתמשים בהסתברות המקוונת לעיל, יש לנו

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

כעת אנו נמצאים בתנאים לחישוב התגמולים והעונשים הבאים עבור כל מאמת

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

יש צורך לעבוד מעט בשני התמריצים האחרונים: ההערכה היא שמעריכי החסימה הם המאמתים המקוונים בחריץ, המופצים באופן שווה על פני העידן; לקבלת תמריץ המעידה, נעשה זאת להתכנס לסדרה הגיאומטרית שאנו מקבלים לאחר הגדרת עץ ההסתברות של הערך הצפוי, מכיוון שתגמול זה הוא ביחס הפוך להפרש החריצים שהוא נכלל מהעדות.

אנו רואים שתמריץ המציע עולה על כמות גדולה יותר מהסכומים האחרים. כזכור, נבחר אחד המציעים בין כל המאמתים בשרשרת המשואות בכל משבצת, מה שהופך את הסיכויים להיות אחד קטן יותר ככל שההימור הכולל יגדל. במילים אחרות, בתוך עידן, רק 32 מתוך מאמת ה- N הופכים למציעים.

שים לב גם שלא נקבל הנחה או חישובים לגבי מאמתים חתוכים ומשרוקיהם, וגם לא לעיכוב חוסר הפעילות.

אם אנחנו לְהַכפִּיל הערכים האינדיבידואליים המתקבלים בכמות המתאימה המקוונת או המקוונת המתאימה, ואנחנו מוסיפים אותם, אנו מגיעים לאומדן של הסכום שנוצר מהתנאים הראשוניים שניתנו.

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

כלומר, מסביב 1.25 ETH לתקופה (6.4 דקות) מההיקף הכולל של 500,000 ETH ובהנחה שהסתברות מקוונת של 95%.

מפתה ללכת, לחשב ולשרטט – בהסתברות מקוונת של 95% – את כמות ה- ETH שנוצרה במהלך תקופה בהימור שונה..

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מקור: ניתוח Codefi של ConsenSys

מסיימים

האם רק אז נלך ונכפיל את הסכום הזה שקיבלנו בעידן, לתת שנתי לְהַעֲרִיך?

לפני שעונים כן, בואו ניקח בחשבון את הגורמים הבאים:

איזון

ישנן דרכים רבות ושונות בהן איזונים משפיעים על יצירת ETH בכל עידן. לדוגמה, אם מאמת מקבל תגמולים על גבי ה- איזון יעיל מכסה (כלומר 32 ETH), כל הכספים החורגים הללו לא ישפיעו על החישובים בעידן הבא. כמו כן, בשל היסטריה מוחל על יתרות יעילות, יש למעשה חלק מ- ETH “אבוד” בכל מאמת.

שקול גם מה קורה כאשר מאמתים נפלט בגלל אי ​​שמירה על הסכום המינימלי (16 ETH), כאשר המאמתים הם מוּפעָל כאשר פיקדונות חדשים ישולמו לחוזה ההפקדה של Eth1, או כאשר ההימורים מתחילים יציאות מרצון.

שׁוֹצֵף

פעולות חיתוך יהיו למשך זמן טוב לא טריוויאלי למודל. ראשית, מפתחי לקוחות Eth2 ושירותי ההימורים צריכים ללמוד כיצד להימנע מהקיצוץ בתנאים. מצד שני, אנחנו יכולים רק לנחש מה יהיה שיעור השחקנים הכנים במערכת; או אם העבירות שלהם יתגלו, ישודרו ויכללו בלוקים.

הסתברויות

כבר נגענו בנושא שיעור השחקנים הכנים, והסיכויים לפרסם למשרוקית. בואו נחשוב גם על הדרכים השונות בהן אנו יכולים למדוד ולהעריך שצומת יהיה מקוון, מחובר היטב ויפעל כראוי. שהעדויות שלו יצטברו וייכללו בזמן, או שיקבלו את נוף המשבצת שרוב הרואים.

שרשרת המשואות היא מערכת הסתגלות מורכבת. גם אם אנו משיגים הבנה מושלמת של כל אחד מחלקיו האינדיבידואליים, לא מובטח שנזכה להבנה מושלמת של השלם.

שליטה בכל נושא מתחילה בבחירת מתודולוגיות וכלים העומדים למשימה. על ידי דוגמנות ומדמות היבטים של המאמת ויחסי הגומלין שלו בתוך השרשרת – במספר תנאים ראשוניים, הנחות ומגבלות – עלינו להיות מסוגלים לבנות תובנה לגבי המורכבויות של יישום הוכחת-המימוש הזה..

תודות

נכתב על ידי הרמן ג’ונג ‘, אדריכל ומוביל טכני לפלטפורמת ה- Staking-as-a-Service של ConsenSys Codefi..

אנו מודים לג’וזף צ’או, בן אדג’ינגטון, סילבן לורן, דידריק פרוטולמבה לוראקר, טים לואו, דני ראיין, אלכס סטוקס וקוהאן תרמננתר על ההערות על כתב היד..

רוצה ללמוד עוד על הימור כשירות? צור קשר עם ConsenSys Codefi כאן.

רשתות מבוזרות DeFiEthereum 2.0 תובנה תעשייתית עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map