הצגת ציון DeFi – מתודולוגיית קוד פתוח להערכת קוד וסיכון פיננסי בהלוואות DeFi

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

נתוני HomeBlogCodefi

הצגת ציון DeFi – מתודולוגיית קוד פתוח להערכת קוד וסיכון פיננסי בהלוואות DeFi

מאת ניקול אדארמה 20 בספטמבר 2019 הועלה ב -20 בספטמבר 2019

0 fhlnj4QSRyGLRVn0

יש יותר בהלוואות DeFi מאשר אפריל.

זו הייתה שנה גדולה עבור DeFi עם צמיחה בתלת ספרות ולמעלה מחצי מיליארד דולר נעולים על פני פלטפורמות הלוואות שונות. אנו מקבלים השראה כל הזמן מכמות הניסויים וההתערבות המגזרים העצומה, כל זאת תוך המשך הצעדה האיטית לעבר שירותים פיננסיים מבוזרים באמת. למרבה הצער, המודעות הציבורית ב- DeFi מתמקדת לעתים קרובות בפוטנציאל לתשואות גדולות יותר בזמן שהיא נמנעת מסוגי הסיכון החדשים הנלווים לפלטפורמות הלוואות חוזיות חכמות. חלק מפלטפורמות ההלוואות וההלוואות הנפוצות כוללות את Compound, DyDx, Fulcrum ו- Nuo.

משתמשים מנוסים בפרוטוקולים אלה עשויים לזהות חששות נפוצים:

  • איך אוכל לסמוך על כך שהחוזים החכמים של הפרוטוקול אינם מכילים באגים או נקודות תורפה שמסכנים את כספי?

  • האם המוצר באמת מבוזר? האם כל אדם או קבוצה יכולים להשפיע על ההשקעה שלי באמצעות מניפולציות באורקלים, בקרות ניהוליות או אמצעי חירום?

  • האם יש תרחיש בו לא אוכל למשוך את כספי כרצוני?

  • כיצד תנודתיות המחירים תשפיע על עמדתי? אילו סוגי ביטחונות תומכים במערכת כולה?

האם קהילת DeFi מעריכה הזדמנויות להלוואות תוך התחשבות בסיכון, או שאנחנו פשוט רודפים אחר שיעור התשואה הטוב ביותר?

גישה הוליסטית לסיכון ב- DeFi

ConsenSys Codefi נרגשת לפרסם את מתודולוגיית ציון DeFi כדי לקדם שקיפות והבנה סביב הסיכונים הטכניים והפיננסיים המשפיעים על שווקי ההלוואות של DeFi. המתודולוגיה הראשונית פתוחה במקור GitHub, עם יישום לדוגמא לעקוב. מטרתנו היא שקהילות מפתחי DeFi ו- Ethereum יתרחבו, יבדקו וישתמשו במתודולוגיה עם התבגרות DeFi.

להלן דוגמה ויזואלית כיצד ניתן ליישם את ציון DeFi ביישום צרכני המעריך שוק הלוואות ספציפי.

0_7vgb68IHHqpmlwWX.png

המודל מפיק ציון 0–10 קל להבנה שניתן להציג למשתמשים או לשלב במערכות אחרות. דוגמה זו כוללת גם סיכום של התכונות התורמות לציון: מאפיינים טכניים חזקים, נזילות ירודה וסיכון רגולטורי גבוה.

מודל סיכון & קלט נתונים

ישנן שתי קטגוריות רחבות שתופסות את מאפייני הסיכון של שוק הקריפטו: חוזה חכם וסיכון פיננסי.

0_YFMpb2VDiKX7Eiea.png

סיכון חוזה חכם

פלטפורמות ההלוואות נוטות לחלוק את אותם חוזים חכמים בכל השווקים שלהם, ולכן סיכון החוזה החכם יהיה הגורם הרלוונטי ביותר בהשוואה בין פלטפורמות. מענה על שאלות חשובות לגבי חוזים חכמים של פלטפורמה או פרוטוקול יכול לעזור לקבוע את הסיכון הכרוך בחוזים החכמים שלהם. למשל, איזה חלק מהקוד עבר ביקורת על ידי חברות מכובדות? האם בוצע אימות פורמלי? האם הקוד הוא קוד פתוח? האם מוצע שפע באגים?

סיכון פיננסי

סיכון פיננסי מתמקד בסוגיות נזילות וביטחונות בשווקים בודדים וישתנה בהתאם לתנאי השוק. לדוגמא, אם לשוק יש נזילות נמוכה בהשוואה לעמיתיו, הרי שהניקוד יפגע.

לווים מופרזים יתר על המידה כדי להבטיח פירעון, אולם האופי התנודתי של נכסי הצפנה גורם לכך שגורמי ביטחונות גבוהים עלולים להיות לא מספיקים. ההרכב של פלטפורמות DeFi של היום מגבה בטחונות הוא בעל וריאציה גבוהה, כאשר חלקם מורכבים מנכסים יציבים ונזילים בהרבה מאחרים. נתונים ברשת על אודות יחס הביטחונות בשוק ותיק הביטחונות משפיעים גם על ציון DeFi.

שיקולים אחרים

סיכון ביטוחי ורגולטורי הם שני תחומים בהם אנו מתחילים לראות סטייה. פלטפורמות מסוימות תורמות לקרנות ביטוח כדי להגן מפני אירועי ברבור שחור, אולם בדרך כלל הבריכות נחשבות כבלתי מספקות. פלטפורמות מסוימות מכירות בחששות הרגולטוריות ואילו אחרות נוקטות בעמדות אנטי-רגולטוריות חזקות יותר. עם התבגרות פלטפורמות ההלוואות אנו מצפים לראות כי התחומים הללו נושאים משקל רב יותר בציון DeFi.

בהתחשב במצבם המתהווה של DeFi וברקורד ההיסטורי המצומצם, חשוב להבין כי לא מדובר במודל סטטיסטי מאומת שעבר בדיקת רגרסיה. זוהי מסגרת מבוססת דעה לפתיחת שיחה לאומדן ותקשורת הסיכון בשווקים מתפתחים אלה. המשקולות תוכננו למקסם את הערך של ספקטרום ניקוד של 10 נקודות ומכוונות בתחילה למתחם, dYdX, נואו, ופולקרום..

מה הלאה?

אנו בוחנים באופן פעיל נקודות נתונים ושיטות חדשות לשיפור תועלת הציון:

  • התייחס לגורמי סיכון נוספים הכוללים סיכוני ריכוזיות (ממשל), סיכוני אורקל וסיכון נזילות בשוק באמצעות מדיניות פירוק

  • פרץ את תתי רכיבי המשנה לציונים בודדים

  • שיטות מבוזרות לאימות מטא נתונים של השוק

  • התאם את המודל למוצרי DeFi מעבר להלוואות

  • DAO-ify הניהול של אלגוריתם ניקוד זה

אנו ממליצים לקהילה לספק משוב על המתודולוגיה וליצור קשר!

DeFi ציון DeFi הכרזת מוצרים ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map