ההשפעה של כריית נזילות על צמיחת משתמשי DeFi

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

ההשפעה של כריית נזילות על צמיחת משתמשי DeFi

ניתוח כיצד הטירוף של כריית נזילות מאז סוף יולי השפיע על הצמיחה של משתמשי DeFi ב- Ethereum.

מאת אוורט מוזי 24 באוגוסט 2020 פורסם ב 24 באוגוסט 2020

נזילות DeFi 2

נתונים וניתוח מאת דנינג סוי

סקירת בסיס המשתמשים של DeFi

עד ה -10 באוגוסט, בסביבות 5 מיליארד דולר דולר ארה”ב השטף לדה-פי, עם מתאם גבוה להכנסה האחרונה של מנגנוני כריית נזילות / תשואות. בתרשים הבא אנו רואים כי באופן מצטבר, בסיס המשתמשים של DeFi גדל ל 289,072 כתובות ייחודיות (לא כולל ספירה כפולה של משתמשים חופפים, מה שאחרת הופך את סך התרשים לקרוא כ- 350k) רק מתוך 14 הפרוטוקולים הרשומים.

איור 1: צמיחת משתמשים ב -14 פרוטוקולי DeFi עיקריים (עד 10 באוגוסט 2020)

איור 1: צמיחת משתמשים ב -14 פרוטוקולי DeFi עיקריים (עד 10 באוגוסט 2020)

בין 14 הפרוטוקולים המפוקחים, Uniswap מובילה את הלוח עם למעלה מ- 100 אלף כתובות אתריום ייחודיות אשר מתקיימות איתן באופן מצטבר עד היום. השנייה היא אוגור, אם כי ללא צמיחה רבה לאחרונה.

הפרוטוקול עם הצמיחה הגבוהה ביותר בחודש האחרון היה Balancer. תרשים המשתמשים הפעיל היומי שלמטה נותן תמונה ברורה עליו.

כמה משתמשים פעילים יומיים נראים על פני פלטפורמות?

איור 2: DAU של 14 פרוטוקולי DeFi. אפריל - אוגוסט, 2020

איור 2: DAU של 14 פרוטוקולי DeFi. אפריל – אוגוסט, 2020

בעזרת מדדי DAU אנו רואים מגמה ברורה בנושא מתחם, עקומה ומאזן המדגימה את הטירוף האחרון של כריית נזילות בקהילה. ב -20 ביוני, מספר כתובות משתמשי DeFi הפעילים הוכפל מ ~ 4k ל ~ 8k, עם עליות משמעותיות המיוחסות לעקומה (1,098 כתובות ב -20) ולמתחם (2,877 כתובות ב -20). באמצע יולי, Balancer היה הפרוטוקול הדומיננטי (3,041 כתובות ב -21) ביחס ל- DAU, והיווה כמעט 40% מכלל המשתמשים הפעילים. הדומיננטיות הזו נמשכה עד תחילת אוגוסט כשאספנו את מערך הנתונים הזה (10 באוגוסט).

שימו לב כי נתונים אלה עוקבים אחר חוזי Uniswap V1 בלבד, וייתכן שזו הסיבה העיקרית לכך שאנו רואים ירידה בקטע Uniswap הוורוד.

בסעיף הבא, ברצוננו לדון בהשפעה של כריית נזילות על צמיחת משתמשי DeFi. DeFi, חקלאות תשואה, מזכרות, אגרות גז ומחירי סמלים שלטו בדיונים מקוונים ברשתות החברתיות ובפלטפורמות הקהילה. אך רצינו לענות על השאלה: האם הטירוף האחרון ב- DeFi ייחס ליותר אנשים המשתמשים באת’ריום? אם מסתכלים על הנתונים, האם DeFi הוכיח עד כה את “אפליקציית הרוצח” שמביאה יותר משתמשים למערכת האקולוגית הפיננסית Web3?

אנו נסתכל על Compound, Curve.fi ו- Balancer כדי לענות על שתי שאלות:

  1. כאשר מסתכלים על משתמשים פעילים יומיומיים (DAU), כמה משתמשים חדשים הוכנסו לכל פרוטוקול ספציפי במהלך טירוף החקלאות?

  2. בקרב אותם משתמשים שהוצגו לאחרונה, כמה חדשים לגמרי ב- DeFi? אם הם לא חדשים, אלא משתמשי DeFi קיימים, מאילו פלטפורמות אחרות הם הגיעו?

על ידי מענה לשאלות אלה שלב אחר שלב, אנו יכולים לנתב את קבוצת המשתמשים ולהשיג הבנה טובה יותר כיצד מטורפים של DeFi כמו חקלאות תשואה אכן משפיעים על צמיחת המשתמשים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ולקחת לקחים משוק שור זה ולהחיל אותה על העתיד…

מתודולוגיות

גישה: מספר המשתמשים החדשים שהובאו במסעות כריית נזילות

מכיוון שאנו מנסים לזהות את המצטרפים החדשים שהביאו אירועי חקלאות התשואה, “מספר המשתמשים החדשים היומיים” הוא מדד סביר יותר להסתכל, ולא “מספר המשתמשים הפעילים היומיים”.

בדיון הבא אנו מניחים כי כל המשתמשים החדשים המגיעים לפלטפורמות במהלך חלונות הזמן הניתוחים שלנו מובאים על ידי כריית נזילות, אם כי למעשה ייתכן שחלקם החלו להשתמש ב- DeFi עם צרכים או כוונות שונות. אנו מודים כי יש לבצע עבודה מתוחכמת יותר בכדי לקבוע את הכוונות הספציפיות העומדות מאחורי התנהגות המשתמשים. במילים אחרות, עלינו לשלב נתוני התנהגות אחרים כדי לקבוע במדויק אם כתובת (שנראית כמשתמש DeFi במאמר זה) קיימה אינטראקציה עם הפרוטוקול לצרכי הלוואות טהורים, או רק לתמורה לכריית נזילות. עם זאת, למטרות מאמר זה, אנו יכולים לזהות חלון זמן שבמהלכו זינקו המשתמשים החדשים של Compound ממש סביב שחרורו של $ COMP, ולהניח במדויק שהעלייה בפעילות המשתמשים החדשה נבעה מתשומת הלב לאסימון. אנו מיישמים את אותו ההיגיון גם על הפרוטוקולים האחרים.

חלונות הזמן בהם מסעות פרסום מביאים משתמשים חדשים מסומנים בקטעים מוצלים בתרשימים הבאים. אנו מתייגים את התאריך הראשון בו יש צמיחה פתאומית עם רמה גבוהה משמעותית של משתמשים חדשים, בהשוואה לממוצע הקודם.

מתחם

באיור 2 אנו רואים שמשתמשים פעילים מדי יום ב- Compound גדלו משמעותית החל מאמצע יוני וירדו מעט לאחר אמצע יולי. במהלך פרק זמן זה, DAU היה ~ פי 3 בהשוואה לתקופה שלפני חקלאות התשואה.

כאשר אנו מסתכלים על מספר המשתמשים החדשים היומיים באיור 3, אנו רואים כי ב- 15 ביוני, משתמשים חדשים החלו להזין מתחם תמורת $ COMP. השיא הגבוה ביותר הופיע ב- 21 ביוני, כאשר ב- Compound היו 1,319 משתמשים חדשים ביום אחד.

איור 3: המשתמשים היומיים החדשים של המתחם בשנת 2020

איור 3: המשתמשים היומיים החדשים של המתחם בשנת 2020

המספר הכולל של כתובות חדשות עמד על 20,350 החל מה -15 ביוני ועד התאריך האחרון (10 באוגוסט), ואילו המספר הכולל של משתמשים פעילים ייחודיים הוא 25,589. כלומר, 79.5% מהמשתמשים הפעילים האחרונים ב- Compound נרכשו בהצלחה ממסע החקלאות של התשואה.

אנו רוצים להתחקות כדי לענות על השאלה: עד כמה הייתה ההשפעה של כריית הנזילות של מתחם על כל המערכת האקולוגית של DeFi? האם הם אכן הביאו למעלה מ -20,000 משתמשי DeFi חדשים, או שמא כתובות אלה הן משתמשי DeFi קיימים מפלטפורמות אחרות שבמקרה השתמשו ב- Compound בפעם הראשונה לאחר ששמעו על חקלאות תשואה?

מהרשימה המפוקחת של 14 פרוטוקולים, מצאנו כי מבין 20,350 המשתמשים החדשים שהיו למתחם, 2,462 נצפו ב -13 פלטפורמות אחרות לאורך ההיסטוריה של את’ריום. פירוש הדבר ש -88% מהמשתמשים שזה עתה נרכשו הם גם חדשים ב- DeFi (זאת בהנחה שכתובת חדשה היא משתמש חדש; חלק ממשתמשי DeFi הנפוצים, כמובן, עשויים להשתמש בכתובות שונות לפעילויות שונות ברשת).

במעקב אחר המקור של אותם משתמשים קיימים מפלטפורמות אחרות, אנו רואים את החפיפה ופילוח זרימת המשתמשים באיור 4 להלן.

איור 4: פירוט המשתמשים החדשים של המתחם המגיעים מ- DeFi אחרים

איור 4: פירוט המשתמשים החדשים של המתחם המגיעים מ- DeFi אחרים

עֲקוּמָה

בגישה דומה, בדקנו את הנתונים של Curve.fi. מגמת ההייפ החלה ב -15 ביוני, התואמת את המידע שראינו מתרשים ה- DAU. לעומת זאת, שונה ממתחם, Curve מציג 2 קוצים אצל משתמשים חדשים מדי יום – אחד באמצע יוני ואז באמצע יולי. ב- 20 ביוני היו ל- Curve 523 משתמשים חדשים ואז ב- 21 ביולי היו לה 628 משתמשים חדשים.

איור 5: המשתמשים היומיים החדשים של Curve

איור 5: המשתמשים היומיים החדשים של Curve

מאז ה -15 ביוני, נצפו ב- Curve 13,207 כתובות פעילות ייחודיות ונרכשו עד כה (10 באוגוסט) 11,306 משתמשים חדשים. זה אומר שהכרייה עזרה להם ביעילות למשוך 85.6% מהמשתמשים הקיימים שלהם.

8,091 מתוך 11,306 משתמשים חדשים אלה נראו לפני 15 ביוני ב- DeFi אחרים, כלומר 71.56% מהמשתמשים שנרכשו הם משתמשי DeFi קיימים, ואילו 28.44% חדשים בקהילת DeFi..

כשמסתכלים על תרשים העוגה של התפלגות מקורות המשתמשים החדשים, אנו מבחינים בשינוי גדול בחפיפה עם AAVE, שהופיע כמקור השני בגודלו עבור משתמשים חדשים ב- Compound, אך היה חפיפה קטנה בהרבה עם Curve (ו- Balancer, שנדונו ב החלק הבא). זה ככל הנראה מכיוון ש- AAVE ו- Compound משרתים מטרות הלוואות בעוד Curve ו- Balancer הם DEX.

איור 6: פירוט המשתמשים החדשים של Curve המגיעים מ- DeFi אחרים

איור 6: פירוט המשתמשים החדשים של Curve המגיעים מ- DeFi אחרים

מאזן

איזון חלק דפוס דומה עם Curve; לשניהם היו 2 קוצים אצל משתמשים יומיים חדשים. ב- 23 ביוני, ל- Balancer היו 817 משתמשים חדשים; ב -18 ביולי היו בו 810 משתמשים חדשים. בעזרת Curve, מגמות הצמיחה של המשתמשים החדשים בשתי הפעמים פוגעות בפתאומיות בנקודה הגבוהה ביותר ואז רוטטות בהדרגה. ב- Balancer, גלים הגיעו כפסגה גבוהה, גבוהה ואז סדרה קבועה של פסגות נמוכות יותר, שעזרו לה להיות דומיננטית בקרב DAU באיור 1.

איור 7: המשתמשים החדשים היומיים של איזון

איור 7: המשתמשים החדשים היומיים של איזון

מאז 29 במאי כאשר איזון התחיל בכריית הנזילות שלו, נצפו 19,300 כתובות פעילות ייחודיות ונרכשו 18,515 משתמשים חדשים עד ה -10 באוגוסט. המשמעות היא שהכרייה עזרה להם ביעילות למשוך 95.93% מהמשתמשים הקיימים שלהם.

6,892 מתוך אותם 18,515 משתמשים חדשים נראו לפני 29 במאי במקומות אחרים ברשת DeFi, כלומר 37.22% מהמשתמשים שנרכשו היו משתמשי DeFi קיימים, בעוד 62.78% היו חדשים בקהילת DeFi לחלוטין..

כאשר יש לנו את כל 3 תרשימי העוגה בהשוואה, ממצא מעניין הוא ש- Uniswap מהווה חלק כה יציב של חפיפה על פני פלטפורמות שונות. יכולת הפעולה ההדדית שלה ואימוץ הם ללא ספק הסיבה לכך ש- Uniswap הוא כוכב עולה המחבר את כל גלגלי DeFi.

איור 8: פירוט המשתמשים החדשים של Balancer המגיעים מ- DeFi אחרים

איור 8: פירוט המשתמשים החדשים של Balancer המגיעים מ- DeFi אחרים

סיכום

בסך הכל מסכמים את הממצאים הבאים:

  • מבחינה צירית, Balancer השיקה את מנגנון כריית הנזילות כחלוצה הראשונה, כבר ב -29 במאי; בעוד שרק עד ה -15 ביוני, כאשר מתחם השיק את הקמפיין שלהם, הכרייה של נזילות הובאה לעיני הרוב, בגלל האימוץ הרחב והבסיס של המשתמשים..

  • בגלל חקלאות תשואה, 88% מהמתחמים, 28% מהקורב ו -63% מהמשתמשים החדשים של באלאנסר היו גם הם חדשים לגמרי ב- DeFi. באופן השוואתי, ל- Compound ו- Balancer הייתה השפעה גדולה יותר על הרחבת בסיס המשתמשים בקהילה.

  • לאחר הייפ קצר של כמה ימים, בין שלושת הפרוטוקולים הללו, Balancer הראתה את צמיחת המשתמשים בר קיימא ביותר עם מגמה מתמדת להמשך..

זהו מערך נתונים קריטי שיהיה זמין כאשר אנו ממשיכים לבנות את המערכת האקולוגית של DeFi. זה מצביע על כך שמנגנונים פיננסיים חדשים כמו חקלאות ללא תשואה ללא הרשאה אינם משרתים רק קהילה נישתית של אנשים בעלי ידע רב-ידע (אם כי בהחלט היכולת למקסם את ההזדמנויות הללו נעזרת בידע DeFi שהיה קיים מראש). קהילת DeFi צומחת. לא רק הפעילות ברשת הקיימת, אלא גם מחוץ לעולם DeFi. זהו מסר חיובי להתפתחות העתידית של DeFi. ככל שמשתחררים מנגנונים חדשים, עלינו לצפות מקהילת DeFi שתמשיך לגדול, וכי העוגה תגדל ככל שפרוטוקולים פיננסיים פתוחים יגדלו בהבלטה..

DeFiIndustry Insight עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map