מדוע ארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAO) חיוניים ל- DeFi

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

מדוע ארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAO) חיוניים ל- DeFi

DAOs (ארגונים אוטונומיים מבוזרים) הופכים למדיום הממשל העיקרי של DeFi בקריפטו ומפקחים באופן שמרני על יותר מ -480 מיליון דולר. מאת ג’יימס בק, מאטיסון אשר 3 בפברואר 2021 הוצג ב -3 בפברואר 2021

Q4 2020 DEFI דוח בלוג 2 הורד דוח

זהו חלק מסדרת מאמרים מתוך דוח Ethereum DeFi של Q4 2020 של ConsenSys Codefi. הורד את הדו”ח המלא כדי ללמוד עוד על סטנדרטים אסימוניים לנכסים ותשלומים, שוקי NFT, אסימונים חברתיים וקהילתיים, הלוואות פלאש, ביטקוין ו Filecoin עטופים, פרויקטים להלוואות ועוד.

כעת, לאחר שדנו בכמה מחידושי הליבה של יישומי DeFi, ייתכן שאתה שואל את עצמך: מי מחליט על עתיד היישומים הללו? כמעט כל יישומי ה- DeFi העיקריים, החל מ- Uniswap ועד Aave ועד MakerDAO, מנוהלים כעת על ידי DAOs, שמייצג ארגון אוטונומי מבוזר.. 

DAOs הם גופים ממשלתיים המפקחים על הקצאת המשאבים הקשורים לפרויקטים שהם קשורים אליהם, ומוטלים עליהם גם להבטיח את ההצלחה בטווח הארוך של הפרויקט שהם תומכים בו. גם משימה זו אינה דבר של מה בכך, שכן DAOs מפקחים באופן שמרני על יותר מ 480 מיליון דולר

סה”כ נכסי DAO בניהול. מָקוֹר: DeepDAO

ארגונים אוטונומיים מבוזרים רושמים כמה שיותר זכויות ואחריות שתאגיד או מלכ”ר בדרך כלל מצליחים לבצע בעצמו חוזים חכמים. חברי DAOs משתמשים באסימונים כדי להצביע על הכללים של פרוטוקול או מערכת מבוזרת גדולה יותר. בעוד “DAO” המפורסם ביותר היה נתון לפריצה גדולה בשנת 2016 בדיוק כאשר את’ריום החל להמריא (מתואר בספרו החדש של מאט לייזינג, מחוץ לאת’ר), המושג DAOs עדיין מגיש ערעור רב עוצמה לפרויקטים שרוצים להרחיב את החלטות הממשל לקהילה של בעלי האסימונים. MakerDAO היא דוגמה כזו, שבה מחזיקים סמלי ממשל MKR בהצבעה על שינויים בפרוטוקול DAAB stablecoin. 

עד כה, מרבית ה- DAOs פועלים במסגרת הבאה. מי שמחזיק בכמות מסוימת של אסימונים יכול להציע שינויים בפרוטוקול הבסיסי. הצעות אלה יכולות להיות אופי טכני, כגון הצעת המתחם מספר 31, שביקשו להתאים את גורמי הרזרבה לשווקי מתחמים שונים, או רעיוניים יותר, כמו זה של דארמה Uniswap הצעה מס ‘2 עבור ה- Uniswap DAO, שקרא ל- Uniswap לתגמל את המשתמשים שלהם ב- UNI מכיוון שהם נותרו מחוץ להפצת האסימונים הראשונית..

לאחר שההצעה הוצעה בהצלחה, על קהילת בעלי סמלי הממשל בפרויקט המתאים להצביע אם הם “בעד” או “נגד” ההצעה. ל- DAOs שונים דרישות מניין שונות על מנת שההצעה תעבור, אך כל עוד המניין הזה מתקיים, בדרך כלל קובע הרוב. לכל DAO יש כמה הבדלי ליבה בדיוק כמו שכל דמוקרטיה ברחבי העולם משתנה באופן שבו הם מבצעים עקרונות דמוקרטיים. ישנן רמות שונות של בדיקות ויתרות בתוך ה- DAO השונים.

מכיוון שהרכב החוזים החכמים ליצירת DAO הם קוד פתוח, קל יותר להיות להשתמש במבני DAO קיימים, כגון אראגון, MolochDAO, אוֹ DXdao לניהול פרויקטים. אראגון היא מסגרת ה- DAO הפופולארית ביותר, בה משתמשים בין השאר BarnBridge, PieDAO ו- Aavegotchi,. DAOstack (או dxDAO), שפותחה על ידי גנוסיס, מנהלת את Omen.eth (פלטפורמת שוק חיזוי), Swapr.eth (יצרנית שוק אוטומטית), Mesa.eth (בורסה מבוזרת) ו- Rails.eth (מערכת מיקרו-תשלומים). בסך הכל, DXdao מנהלת 30.9 מיליון דולר בקרב 448 חברים. 

מובילי DAO מובילים לפי נכסים בניהול. מָקוֹר: DeepDAO


בעוד שרבים מה- DAOs שתוארו לעיל מתנסים במבני ממשל חדשים, כמה DAOs בחרו לשכפל מודלים ממשלתיים מסורתיים יותר. לדוגמה, לאו (ארגון אוטונומי בעל אחריות מוגבלת) הוא DAO השקעה הדומה מאוד לחברת הון סיכון. עליכם להיות משקיעים מוסמכים על מנת להצטרף ל- DAO זה, ולאחר שהתקבלו, חברים דנים בפרויקטים שונים להקצאת הכספים של ה- LAO. כאשר שוקלים פרויקט ברצינות, חברי ה- LAO מצביעים אם הפרויקט אמור לקבל מימון מהקבוצה.  

האם DAOs מבוזרים?

כמובן, אנחנו עדיין מוקדמים מאוד בשלב הניסויים של DAO וראינו כמה DAOs נתקלים בכמה בעיות. לדוגמא, “DAO” המיוחל עבר לאחרונה א YIP-57 שכותרתו “מימון עתיד השנה”. הצבעה זו תוביל להדפסת YFI נוסף במטרה לתמרץ התפתחות עתידית של תורמים לקהילה.

הבעיה? בספטמבר 2020, מחזיקי אסימון ממשל של YFI הצביעו לשרוף את מפתח המנטה, כלומר שכבר הייתה הצבעה להיפטר מהיכולת להדפיס עוד YFI. צוות פיתוח הליבה של Yearn החליט שלא לקיים את ההצבעה הראשונית אלא מבצע את ההצבעה להדפסת YFI נוסף.

הסמכויות המדויקות של צוות פיתוח הליבה של Yearn לא פורטו, וגם לא תפקידם של בעלי אסימון הממשל של YFI בתהליך הממשל. היעדר מבנה זה הניב בלבול בקרב קהילת YFI והביא לתהיות מסוימות על ביזור “DAO” של Yearn.

בלי קשר, DAOs ימשיכו להיות כוח הולך וגדל ב- DeFi ומחוצה לו. אנו נמצאים בשלבי הניסוי המוקדמים כיצד יראו מבני הממשל החדשים הללו וכיצד הם יפעלו.

DAOsDeFiEthereum ממשל MetaMask ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map