מה זה #cryptocurrency? AKA #Crypto

מטבעות קריפטוגרפיים לעומת בלוקצ’יין

חשוב להבחין בין מטבעות קריפטוגרפיים לטכנולוגיית בלוקצ’יין. לא כל המטבעות הקריפטוגרפיים פועלים על בלוקצ’יין, ולא כל רשתות החסימות משתמשות במטבעות קריפטוגרפיים כחלק מהעיצוב שלהם.

א מטבע מוצפן הוא סוג של מטבע דיגיטלי שנוצר, מתוחזק ומאובטח באמצעות הצפנה חזקה. זה מקשה מאוד על פריצות או מניפולציות על העסקאות שלה. בניגוד לצורות אחרות של נכסים דיגיטליים – כמו הזהב הנסחר בבורסות, כסף המשמש במשחקים מקוונים או נכסים וירטואליים ייחודיים כמו נקודות נאמנות המנוהלות על ידי החברה – מטבע קריפטוגרפי הוא בדרך כלל עמיד בפני צנזורה מכיוון שהוא אינו בשליטת רשות מרכזית. זה הופך את פרדיגמת המטבעות הישנה, ​​לפיה מטבע נוצר והונפק על ידי רשויות מוניטריות ממשלתיות ונשלט על ידי בנקים מרכזיים, כמו הפדרל ריזרב של ארצות הברית..

מטבעות קריפטו לעומת מטבע מסורתי

צורות מטבע מסורתיות ידועות בשם מטבע פיאט, מכיוון שהם נתמכים אך ורק על ידי סמכותה של הממשלה המנפיקה להבדיל ממטבע סחורות המגובה בנכסים פיזיים, כגון זהב.

ממשלות המנפיקות מטבע ללא גיבוי של נכס פיזי כלשהו, ​​עושות זאת על ידי פיאט, ואם הם אינם מסוגלים לתמוך במטבע הלאומי שלהם בכוח צבאי או כלכלי, מטבעות אלה עלולים לאבד את ערכם המהותי או את כולו.

לדוגמה, זימבבואה ניסתה להילחם בבעיות כלכליות פנימיות בראשית המאה ה -20 על ידי הדפסת מטבע פיאט לאומי נוסף. עם זאת, מכיוון שהמדינה חסרה את הכוח לאכוף את ערכי המטבע שלה באופן פנימי או על הבמה הבינלאומית, השטרות המודפסים הפכו במהרה לחסרי ערך. בסופו של דבר נאלצה זימבבואה לנטוש את המטבע שלה ואיבדה למעשה את היכולת להנפיק או לשלוט בערך השטרות שלה. אזרחיה משתמשים כיום במספר מטבעות זרים, כולל הדולר האמריקאי והיואן הסיני, כמצע חוקי.

מבחינה היסטורית, מרבית הממשלות קשרו את ערך המטבעות שהונפקו לכמות זהב מסוימת, שהייתה ידועה בשם תקן זהב. תקן הזהב נפל מהפרקטיקה במהלך השפל הגדול, כאשר מדינות מצאו את עצמן נלחצות במאמציהן להילחם בירידה כלכלית בכמות הזהב ברזרבותיהן. תקן הזהב ננטש ברחבי העולם בשנות השבעים לאחר שנשיא ארה”ב ריצ’רד ניקסון סיים מדיניות שאיפשרה למדינות אחרות להמיר את אספקת הדולרים האמריקאיים שלהם לזהב..

מטבעות קריפטוגרפיים וביטקוין

הביטקוין נחשב בדרך כלל לקריפטוגרפי המודרני הראשון מכיוון שהיה המטבע הדיגיטלי הראשון שנועד לפעול באופן מבוזר לחלוטין ללא צורך ברשות מרכזית. ניסיונות קודמים ליצור מטבעות קריפטוגרפיים נכשלו בגלל חוסר אמון הציבור וטכנולוגיה לא מספקת כדי להבטיח פעולה תקינה. פשוט לא ניתן היה ליצור מטבע קריפטוגרפי מבוזר יעיל ופונקציונלי עם הטכנולוגיה ומהירויות החיבור של שנות התשעים. יצירתו של ביטקוין ייצרה גם את הבלוקצ’יין הפונקציונאלי הראשון בעולם. 

ערך המטבעות הקריפטוגרפיים

מטבעות קריפטוגרפיים מודרניים בדרך כלל ניתנים להחלפה עבור מטבעות פיאט, במיוחד אם המטבע הקריפטוגרפי נהנה מהכרה נרחבת וניתן לקנות או למכור אותו בבורסת מטבע. יתכן שיש להם ערכים צפים חופשיים המחושבים, בדומה למחירי המניות בשוק המניות, כפונקציה מההיצע והביקוש היחסי שלהם בכל זמן נתון. יש מטבעות קריפטוגרפיים שמנסים “ליתד”, או לקשר את הערכים שלהם לערך של משהו אחר, כמו ביטקוין או הדולר האמריקני.

איך חברות משתמשות בבלוקצ'יין כיום

בלוקצ’יין הסביר ג’ו לובין

איך חברות משתמשות בבלוקצ’יין כיום?

צפה בוידאו

השתמש במקרים ויישומים עבור מטבעות קריפטוגרפיים

מטבע קריפטוגרפי עשוי לשמש חנות ערך שאנשים בוחרים לחסוך לקראת מחירים גבוהים יותר או שערי חליפין טובים יותר בעתיד. מטבעות קריפטוגרפיים מסוימים עשויים אפילו לשמש כתשלום לרכישת סחורות ושירותים, מה שהופך אותם לאמצעי חליפין. כמו מטבעות פיאט, יש מטבעות קריפטוגרפיים הרבה יותר יעילים בתפקידים אלה מאשר מטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

חנות ערך (SoV)

כל דבר יכול להיות מאגר ערך. במשך אלפי שנים, זהב נחשב (ועדיין נחשב) כמאגר ערך טוב מכיוון שאנשים וממשלות מאמינים שהוא ימשיך להישאר יקר בעתיד. כיום, מטבעות רזרבה גלובליים, כמו הדולר האמריקני והלירה הבריטית הפכו לחנויות ערך טובות יחסית. חנות של ערך לא צריכה בהכרח להישאר באותו מחיר, אך היא לא יכולה להשתנות בצורה קיצונית ועליה לשמור על התפיסה העולמית שהיא תמשיך לגדול בערך לאורך זמן. ביטקוין, את’ר (האסימון המקורי של פלטפורמת את’ריום) ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים מוכרים אט אט על ידי מוסדות גלובליים וממשלות לאומיות כחנויות ערך ארוכות טווח, מכיוון שהם אינם נשלטים על ידי מדינה אחת ותוכננו רמות אינפלציה. 

תַשְׁלוּם

כיום, כרטיסי מזומן וכרטיסי אשראי הם אמצעי חילופי נפוץ, כלומר מקובלים להחלפת סחורות ושירותים. במהלך העשורים האחרונים נוצרו תהליכי תשלום מודרניים יותר, כגון Paypal, Venmo, WeChat וצורות אחרות של תשלומים ניידים / אלקטרוניים. עם זאת, כל אמצעי התשלום הללו נקובים בעיקר בדולרים אמריקאים או במטבע מרכזי אחר. ביטקוין, אתר ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים השתלבו אט אט בעולם וניתן להשתמש בהם כדי לשלם עבור מוצרים ושירותים רגילים, מה שמבסס את יכולתם לשמש אמצעי חליפין. יוניון בנק הפיליפינים בשותפות עם ConsenSys Solutions, Kaleido, Amazon AWS, ConsenSys Diligence, Microsoft Azure ושבעה בנקים כפריים בפיליפינים פיתחו לאחרונה את Project i2i, פלטפורמת תשלומים בנקאית בין-כפרית, שנבנתה על Ethereum של הארגון. מחלקה חדשה של מטבעות קריפטוגרפיים, המכונים מטבעות מטבעות, החלו גם הם לצבור כוח משיכה כמדיניות חליפין מכיוון שהם בדרך כלל קשורים לדולר ארה”ב או ליחידה של אחד.

טוקניזציה

אסימון הוא ייצוג דיגיטלי של יחידת ערך. ניתן להקצות את יחידת ערך זו לכל מה שנחשב על ידי החברה בעל ערך, בין אם זה נכסים וירטואליים או ייצוגים דיגיטליים של נכסים בעולם האמיתי. אסימונים נוצרים באמצעות פלטפורמות חוזיות חכמות, כמו Ethereum וכל אסימון ניתן לתכנות עם תכונות שונות.

ConsinSys Webinars

מבוא לטוקניזציה

צלילה עמוקה באסימון הבלוקצ’יין והיתרונות העסקיים שלו עם מומחים מ- ConsenSys.

הירשמו עוד היוםמבוא לטוקניזציה

מנגנון תמריץ

מטבעות קריפטוגרפיים רבים משמשים גם יסוד למערכות קריפטו-כלכליות, בהן המשתתפים מתמרצים להתנהג בצורה אינטרסנטית המועילה ומקדמת את המערכת כולה. המערכת הקריפטו-כלכלית שעומדת מאחורי מטבעות קריפטוגרפיים רבים דומה מאוד לשוק החופשי הבלתי מוגבל שחזה הכלכלן החלוץ אדם סמית ‘, שעקרון “היד הבלתי נראית” מכתיב שמשתתפים בעלי אינטרס עצמי בכלכלת שוק חופשית יגיעו אוטומטית למצב של שיווי משקל בין קונים ומוכרים של נכסים כלשהם. המידה בה מערכות האקולוגיות של מטבעות קריפטוגרפיים אלה דומות לשווקים חופשיים שאינם מוסדרים, תלויה במידה רבה במידת שליטתה של יוצריה על הנפקת ופיתוח מטבעות-מטבע..

אלה חלק מהיישומים הרחבים של מטבעות קריפטוגרפיים. כאשר מטבעות קריפטוגרפיים עוברים פיתוח וניסויים נוספים, הם זוכים למקרי שימוש חדשים ויישומים פוטנציאליים. אמנם אי אפשר לומר בוודאות כיצד ישתמשו במטבעות קריפטוגרפיים בעתיד, אך מקרי השימוש והיישומים הקיימים בהחלט מבטיחים שהם יהיו טכנולוגיה משבשת. לטכנולוגיית Blockchain עצמה, המפעילה מטבעות קריפטוגרפיים, יש גם מגוון רחב של מקרי שימוש ויתרונות פוטנציאליים לתעשיות שונות.

למידע נוסף על הטכנולוגיה שמאחורי מטבעות קריפטוגרפיים

  • בסיס הידע מהי טכנולוגיית Blockchain?
  • בסיס הידע מהו את’ריום?
  • מקרי שימוש ויישומים של חברת EthereumBlockchain לפי ענף כלכלי

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map