כיצד ביצע את’ריום במהלך זעזועי השוק העולמיים של COVID-19

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

דף הבית בלוג חדשות

כיצד ביצע את’ריום במהלך זעזועי השוק העולמיים של COVID-19

מהדורה מיוחדת של Ethereum by the Numbers עם 6 טייקים ממקורות ההיסטוריה של החודש שעבר בתנודתיות הכלכלית. על ידי ConsenSys 6 באפריל 2020 הועלה ב 6 באפריל 2020

שוק אתריום מזעזע את הגיבור

במהלך השבועות האחרונים, פרוטוקולי מימון מבוזרים חוו את מה שרבים שוקלים בדיקה של פעם בחיי הצפנה. בדיקה זו נמשכת – הן עבור DeFi והן עבור מימון מסורתי – כשהעולם מזדקן ומתאושש ממגפת ה- COVID-19. 

ב- 12 בפברואר, דאו ג’ונס, נאסד”ק ו- S&P 500 נסגר בשיאי שיא. חודש לאחר מכן, מפסקי שוק בבורסה הופעלו ברחבי העולם בכדי לרסן את מכירת הפניקה, מכיוון ששווקים בארה”ב סבלו מהירידה הגדולה ביותר ביום אחד מאז התרסקות 1987. 12 במרץ היה ההוכחה לכך שהמימון המסורתי והמימון המבוזר עדיין מתואמים למדי. כאשר השווקים המסורתיים התכווצו ביום חמישי השחור, כך גם שוקי הקריפטומה, כאשר מחירי ETH ו- BTC צנחו ביותר מ -40% בפחות מ -24 שעות.. 

בשבועות האחרונים צוותי אפליקציות, פלטפורמות ומחליפים רבים שיתפו לוחות מחוונים לניתוח ותיארו את מאמציהם להבטיח זמינות גבוהה למשתמשים בתקופות הפכפכות הללו. ברוח השקיפות, רצינו להציע ניתוח כיצד הביאה רשת את’ריום ברגע הייחודי הזה בהיסטוריה הכלכלית ולזהות את כל המסלולים לעתיד הרשתות הדיגיטליות והפיננסים.. 

להלן שש מסקנות מבוססות נתונים הנגזרות מהעלייה בפעילות בחודש שעבר. תובנות נוצרו באמצעות חבילת הניתוח של ConsenSys, אלתיו, באופן ספציפי ה- API של אלתיו ו כלי דיווח מותאם אישית.

סמל מקלעת consensys עגול הירשם לניוזלטר שלנו כדי לקבל את החדשות האחרונות, ניתוחים, מוצרים ועוד על בלוקצ’יין של Ethereum.

1. ההאסטרה של את’ריום נותרה יציבה. הכורים נשארו ברשת.

Hashrate מתייחס למהירות הפעולה של כורי Ethereum, במיוחד למספר החשיפות שנחשפו לשנייה לפתרון אי הגבלה של גוש עסקאות. ההאסטה במנהרה של את’ריום נותרה יציבה ב ~ 170 TH / s במהלך היום התנודתי ביותר, ה- 12. במרץ. במהלך השבוע של 12-18 במרץ, כוח הגיבוב הממוצע היומי היה ~ 165 TH / s, כמעט זהה לרמה הממוצעת היומית של מרץ של ~ 167TH / s. ההאסטרה של את’ריום נותרה יציבה בהשוואה לחסימות אחרות, כמו ביטקוין, שחוו א ירידה של 20% בכריית כרייה. בסך הכל, המשמעות היא שרוב הכורים נשארו ברשת במהלך תנודתיות המחירים.

Ethereum Blockchain Hashrate מרץ 2020

2. מחירי הדלק זינקו אך חזרו למצבם הרגיל. מנגנון התמריצים של את’ריום עבד.

ב -12 וב -13 במרץ, מחירי הדלק הממוצעים היומיים עלו ל -78 Gwei ול -85 Gwei כאשר המשתמשים זינקו לפדות ETH או להמיר למכוניות יציבות, והעלו את העמלות כך שכורים יעדיפו את העסקאות שלהם בהמתנה. עם זאת, בימים שלאחר מכן, מחיר הדלק חזר לערך הממוצע היומי של ~ 12 Gwei (עלייה קלה נוספת התרחשה ב- 16). הרשת טיפלה ביכולתו בזינוק הפעילות בן יומיים.

מחיר דלק

3. בורסות מבוזרות (DEX) טיפלו בהיקף המסחר ההיסטורי ללא השבתה.

במהלך צניחת השוק ב -12 במרץ, טיפולי ה- DEX טיפלו בכמות אסטרונומית של נפח מסחר ללא שום בעיות משמעותיות, התקפות או הפסקות. מדדי ה- DEX רשמו 550 אלף ETH נסחרים – עלייה של פי 5 מיום הקודם – ו- 6,639 סוחרים ייחודיים – כמעט עלייה של 50% מהיום שעבר. על פני 17 מכשירי DEX פעילים שעברו פיקוח על Alethio’s dex.watch, ~ 70 מיליון דולר נסחרו ב- 12 במרץ בלבד, עם טיפול ב- Uniswap 42 מיליון דולר, כמעט פי 6 מנפח המסחר היומי הממוצע בחודש מרץ. עד 17 במרץ, נפחי ה- ETH היומיים ומספר הסוחרים הייחודיים ברחבי ה- DEX חזרו לרמות לפני קריסה. הבהלה הייתה אמיתית, אך קצרת מועד.

נפח DEX וסוחרים על אתריום כמויות המסחר של DEX (ETH), מרץ 2020. מקור: DEX Watch. פעילויות מסחר ליום ב- Uniswap כמויות מסחר ללא החלפה (ETH), מרץ 2020. מקור: DEX Watch.

לשם השוואה, הבורסות בארה”ב הפסיקו את המסחר ארבע פעמים באמצע מרץ. מפסקי שוק הוקמו בשנת 1987 לאחר יום שני השחור המקורי כדי לאפשר מידע מעודכן ומדויק לזרום לשוק. המפסקים עודכנו לאחרונה בשנת 2013 כדי למנוע קריסות פלאש המונעות על ידי מסחר בתדירות גבוהה. עם זאת, לשוליים המסחריים יכולה להיות התוצאה הבלתי מכוונת של הפרעה בתמחור יעיל והחמרת מכירת הפניקה מצד סוחרים שמנסים לנצח את הגורמים הטורמים. נקודת נתונים מעניינת נוספת: רובינודה, פלטפורמת המסחר נטולת העמלות, חוותה הפסקות טכניות בתחילת חודש מרץ. ההפסקות לא היו קשורות למפסקי השוק, אלא בגלל לחץ על התשתית של רובינודה. 

4. פרוטוקולי DeFi הניתנים לפעולה מאפשרים למשתמשים להעביר נכסים במהירות ולתקשר בין פלטפורמות.

ב- 13 במרץ, פעילות פרוטוקול DeFi הגיעה לשיאה עם 9,267 משתמשים פעילים בתקופה של 24 שעות – 11.5% מסך 80,000 המשתמשים הייחודיים ברבעון הראשון.

משתמשים פעילים יומיים ברחבי פלטפורמות DeFi משתמשי DeFi פעילים מדי יום – רבעון ראשון 2020. מסופק על ידי Alethio.

עם זאת, מעניין יותר מהמספר הכולל של משתמשי DeFi הוא מספר המשתמשים שקיימו אינטראקציה עם מספר פרוטוקולי DeFi, מכיוון שהם מציעים הצצה למגמות רשת ולפעילות הדדית בין פלטפורמות שונות. בהשוואת התנהגות המשתמשים בין ינואר, פברואר ומארס, ברור שבמהלך זעזועי השוק של אמצע חודש מרץ, המשתמשים נדדו מהמשחק הארוך של הלוואות והלוואות והתקבצו סביב מכשירי DEX כמו Uniswap ו- Kyber, ועברו לנכסי מקלט בטוח כמו מטבעות מטבעות.. 

defi ינואר משתמשים שהתקשרו עם פרוטוקול DeFi פעם אחת יותר במהלך ינואר. מסופק על ידי אלתיו. defi פברואר משתמשים שהתקשרו עם פרוטוקול DeFi פעם אחת יותר במהלך פברואר. מסופק על ידי אלתיו. צעדת דפי משתמשים שהתקשרו עם פרוטוקול DeFi פעם אחת יותר במהלך חודש מרץ. מסופק על ידי אלתיו.

חפיפת משתמשים מוגברת זו בתגובה לחמישי השחור – הענן הצהוב הצפוף של משתמשים האינטראקציה עם Uniswap ו- Kyber בגרף מרץ לעיל – לוכד את הקלות שבה משתמשי DeFi יכולים להחליף נכסים ולעבור בין מרכזיות. פרוטוקולי DeFi כמו Kyber מצטברים גם מקורות נזילות ברשת כמו Uniswap ו- DEX אחרים, מה שמאפשר למשתמשים להפעיל פונקציית חוזה חכמה אחת לגילוי מחירים יעיל יותר..

5. מטבעות מטבעות מבוקשים. ביטוח הביטחונות של דאי בדק את מחויבותה של Maker לביזור מלא והכדאיות לטווח הקרוב של מטבעות מטבע מגובים מטבע קריפטוגרפי..

מטבעות מטבעות הינם נכסי קריפטו המוצמדים לערכם למטבעות פיאט או לסל נכסים כדי למנוע תנודתיות. מטבעות מטבעות מבוטחים כקריפטו כמו דאי מחייבים את אתר, האסימון המקורי של רשת אתריום, בהפקדת חוזה חכם כבטוחה. שווי השוק של מטבעות נמשכים ממשיך להתגבר כלפי מעלה כאשר בעלי הצפנה עוברים לסכן את נכסיהם תוך שמירה על הנזילות. התרשים שלהלן מציג את היום בכל חודש ברבעון בו עיבד ה- Uniswap DEX את כמות הנפח הגדולה ביותר. ב -13 במרץ, למעלה מ -80% מהיקף Uniswap היה בדאי וב- USDC בלבד.

נפחי DAI ו- USDC ב- Uniswap במהלך כל אחד משיאי המסחר החודשיים ברבעון הראשון של שנת 2020 [ETH] נפחי DAI ו- USDC ב- Uniswap במהלך כל אחד משיאי המסחר החודשיים ברבעון הראשון של שנת 2020 [ETH]. נתונים מאלתיו.

מערכת הדאבליי של דאי עברה בדיקת לחץ ייחודית בחודש שעבר, כפי שרבים ניתחו. ב- 12 במרץ ראינו ירידה חדה בציוני ה- DeFi של בריכות דאי, באמצעות Codefi’s ציון דפי, המדרג את פלטפורמות ההלוואות של DeFi בהתבסס על גורמים הכוללים סיכון חוזה חכם, ביטחונות, נזילות וסיכון ריכוזיות. במהלך זעזועי השוק, משתמשים מיהרו ללוות את דאי בפלטפורמות כמו Compound ו- dYdX על מנת למנוע מהתקליטורים שלהם להתחסל. כאשר אנשים לוו את דאי, בריכות בודדות ראו ניצול גבוה יותר ופחות נזילות. נזילות מוגבלת מביאה את דירוג ה- DeFi של הבריכה מכיוון שיש סיכון מוגבר למלווים שיוכלו לצאת מתפקידם. ירידת המחירים באמצע מרץ חיסלה באופן מיידי את הכספות של Maker מתחת ליחס הבטחונות של 150%, והותירה למעלה מ- 4 מיליון דולר של דאי חסרי ביטחונות והמטבע היושב מעל יתד 1.00 $..

לדמי הגז המוגדלים של הרשת היו השלכות על פרוטוקול Maker. ה- MCD-Medianizer, עדכון המחירים ברשת של Maker, נתקע בתור העסקאות, ונתקע עדכון מחירים מדויק. זה איפשר לחלק מבעלי הכספת להציל את עמדות החוב המובטחות שלהם (CDP), אך פירושו גם חיסול מיידי ומלא עבור אחרים לאחר שאורקול המחיר עודכן. יתר על כן, כמה מפרקים ניצלו את עדכון המחירים שנתקעו על ידי הקדמת מכירות הפומביות של חובות עם דמי עסקה מוגדלים וזכייה ב- ETH – מעל 8 מיליון דולר בסך הכל – עם הצעות של 0 דאי.. 

חריגות אלה עוררו שיחות ברחבי קהילת DeFi על הצורך במפסקים, הדומים לשווקים המסורתיים, והאם אכן מדובר בחריגות, או אם המערכת פועלת כמתוכנן. בימים שלאחר זעזועי השוק, חברת MakerDAO הוסיפה את פלטפורמת USDC המגובה – והריכוזית יותר – כבטוחה בפלטפורמה, והיא מכירה לאחרונה מכירה פומבית של 5.3 מיליון דולר של אסימונים של MKR כדי לכסות את הגירעון ולקרב את דאי ליתד של 1 דולר.. 

חוסר היציבות של דאי באמצעות זעזועי המחירים היווה אתגר לגיטימי עבור המערכת האקולוגית של DeFi. מטבעות מטבעות עדיין מייצגים שיפור משמעותי בהשוואה למסילות התשלום המסורתיות, אך מטבעות מטען מגובים על ידי Fiat הם לפחות אמינים יותר בטווח הקרוב. ההסרה ממבחן הלחץ של Maker בחודש שעבר נראית כי פרוטוקולי DeFi אכן פועלים כמתוכנן, אך צריכים לייעל כל העת את המדיניות המוניטרית שלהם ואת נושאי המחירים כדי לצפות לאירועי נזילות ייחודיים..

6. נכסי הקריפטו מתואמים עם הנכסים המסורתיים, אך שקיפות הנתונים עושה את ההבדל.

זעזועי השוק בחודש שעבר הוכיחו מאוד כי הקריפטו והנכסים המסורתיים עדיין קשורים זה לזה, ולראיה בבליטה בתרשים מתאם המחירים שלמטה בין ה- S.&P 500, BTC ו- ETH.

תרשים מתאם מחירים בין S & amp; P 500, BTC ו- ETH תרשים מתאם מחירים בין ה- S&P 500, BTC ו- ETH. מסופק על ידי CoinMetrics.

עבור משקיעים רבים קריפטוגרפיה היא עדיין השקעה אלטרנטיבית בתיק רחב יותר, ועדיין לא גידור מאומץ לחלוטין כנגד חיזוי וחוסר השקיפות בשווקים המסורתיים. השיפורים המתמידים בהעלאת המשתמשים ובמקרו-כלכלה של DeFi – עם דאי כדוגמא מושלמת – פירושם שניתוק ו”התהפוך “של כספים מסורתיים ומבוזרים הוא נרטיב ארוך בהרבה.. 

אם יש שיעור כולל מהזעזועים בשוק בחודש שעבר, הרי שזמינות הנתונים ושקיפותם הם קריטיים להצלחת הכספים המבוזרים ולצורך העניין, מימון גלובלי. המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין התפתחה בשנת 2008 כתגובה ישירה לחוסר השקיפות סביב נכסים רעילים, בנקים זומבים והלבנת דירוגים. ההתאוששות האחת של דאי בחודש שעבר היוותה אתגר עבור DeFi, אך היא נראתה מיד וניתנה לפעולה עבור הקהילה. 

נראה שריק ריידר, מנהל ההשקעות הראשי העולמי של הכנסה קבועה בבלאקרוק, תפס בצורה הטובה ביותר את חוסר ההתמצאות של משתתפי השוק העולמי: “אם אתה לא יודע איפה הנכס הבטוח ביותר בעולם, זה כמעט בלתי אפשרי להבין איפה כל השאר. ” בתקופות סוערות אלה, השקיפות של רשת את’ריום מסייעת בחיפוש זה. 

“מה שנצא מהמשבר הזה”, כתב לאחרונה מנכ”ל הפינטק העולמי של ConsenSys, לקס סוקולין, “הוא מערכת אמונות חדשה.” מערכת אמונות חדשה על אמון, שקיפות, ואולי יותר מכל, על בריאות המערכות שלנו.

הירשם לניוזלטר שלנו

קבל ישירות לתיבת הדואר הנכנס את ניתוח הבלוקצ’יין האחרון של Ethereum, מדריכים, סמינרי אינטרנט ועוד. הירשם כמנוי DeFiNewsletter הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדידוח DeFi של Ethereum Q3 2020להגיש תלונה

דוח DeFi של Ethereum Q3 2020

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2להגיש תלונה

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2

Ethereum 2 0 דולהגיש תלונה

דו”ח המערכת האקולוגית של Ethereum 2.0

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map