CBDCs: מה קורה כאשר מטבעות פיאט נוחתים על אתריום ציבורי?

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogBlockchain הסביר

CBDCs: מה קורה כאשר מטבעות פיאט נוחתים על אתריום ציבורי?

באת’ריום הציבורי כבר יש דולרים דיגיטליים – בשווי של יותר מ -30 מיליארד דולר. איך זה יכול להיראות עבור מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי במנה אתריום? מאת מאטיסון אשר 19 בפברואר 2021 הועלה ב -19 בפברואר 2021

Q4 2020 DEFI דוח בלוג 7 הורד דוח

זהו חלק מסדרת מאמרים מתוך דוח Ethereum DeFi של Q4 2020 של ConsenSys Codefi. הורד את הדו”ח המלא כדי ללמוד עוד על סטנדרטים אסימוניים לנכסים ותשלומים, שוקי NFT, אסימונים חברתיים וקהילתיים, הלוואות פלאש, ביטקוין ו Filecoin עטופים, פרויקטים להלוואות ועוד.

באת’ריום הציבורי יש כבר דולרים דיגיטליים פרטיים – יותר מ -30 מיליארד דולר.

סה”כ הנפקה של מטבעות יציבים על את’ריום. מָקוֹר: Dune Analytics

כאשר פרסם ConsenSys את הנייר הלבן שלו, “הבנקים המרכזיים ועתיד המטבע הדיגיטלי”, בפורום הכלכלי העולמי בינואר 2020, הרקע היה שינוי דרמטי במכניקת הכסף. מאז הודיעה ConsenSys על ארבעה פרויקטים שונים של מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) מול הרשות המוניטרית בהונג קונג, בנק תאילנד, בנק המילואים האוסטרלי וסוסייטה ג’נרל. כל אחד מהפרויקטים הללו משתמש ב- ConsenSys Quorum, גרסה של רשת Ethereum המאפשרת רשתות מורשות, פרטיות מובנית ותפוקת עסקאות גבוהה יותר. איך זה עשוי להיראות עבור CBDC שנפרס במתחם Ethereum? 

ההחלטה העיצובית סביב תכנון CBDCs מתפצלת לעיתים קרובות ל- (1) CBDCs סיטונאי, אשר מחזקים ומייעלים במידה רבה את תפקידם של מוסדות בנקאיים ביחס לסמכות ניהול הכספים של הבנק המרכזי להסדר בין בנקים ולתשלומים חוצי גבולות, (2) CBDCs קמעונאיות, אשר להשתמש בנותני שירותי תשלומים כמו להקות מסחריות וקודפי להפצה בארנקים הדיגיטליים של הצרכנים. האפשרות הראשונה היא על יעילות והדדית בעלויות בתעשייה. השני הוא טרנספורמטיבי עמוק יותר, ו משתווה באופן הדוק יותר לבעלות על אסימון אתריום ולהשתמש בו לביצוע עסקאות.

מלכודות פוטנציאליות של ה- CBDC של סין

פרויקט ה- CBDC של סין עצמו (הם מכנים אותו מערכת מטבע דיגיטלית ותשלומים אלקטרוניים או DCEP) הוא דוגמה מעניינת לאיך מטבע דיגיטלי יכול להיראות שמנוהל על ידי DLT; כאשר יואן דיגיטלי מועבר לארנקים שונים ולאתרי מסחר בטלפונים, ההיצע הכולל שמסתובב יתואם עם מסד נתונים המוחזק על ידי הבנק המרכזי בסין. זה לא שונה מדי מהדרכים בהן מוסדות פיננסיים כבר מחזיקים חשבונות בבנקים מרכזיים. ישנן דרכים בהן הנכסים הניתנים לתכנות עצמם, כמו יואן דיגיטלי, עלולים להפריע – אתה יכול לבנות מיסוי ישירות לתזרימי עסקאות צרכנים, או ליישם הכנסה בסיסית אוניברסלית, או לספק הפצות הקשורות לקוביד בקלות. אך במהותם, הנתונים שעל פיהם מסתמכת המערכת אחראים רק ליישוב יואן דיגיטלי. 

יש כמה בעיות שיש מערכת כל כך סגורה. לדוגמה, רשת פרטית כזו לא תוכל באופן טבעי לתקשר עם המערכת האקולוגית הקיימת של Ethereum ללא אישור רגולטורי, כלומר אזרחי סין לא יוכלו לגשת בקלות לשירותים הפיננסיים החדשים שמאפשרים DeFi. הלוואות, חליפין ונגזרים מבוזרים יצטרכו להתחבר לממשקי API שאושרו על ידי ארכיטקטורת DCEP בסין על מנת לתקשר עם ה- CBDC הסיני בגלל אופיו הפרטי.

על מנת שספקי שירותי התשלום והבנקים יבנו יישומים ושירותים פיננסיים על גבי רשת פרטית, הם יצטרכו דרך לתקשר עם רשת ה- CBDC של סין. פרויקט אחד שהקים מרכז המידע הממלכתי של סין הוא רשת השירותים (או BSN) מבוססת הבלוקצ’יין. בסין יהיו שני BSN: אחד לעסקאות בינלאומיות ואחד לעסקאות מקומיות. בעוד ש- BSN הבינלאומי יוכל לקיים אינטראקציה עם רשתות ציבוריות כמו את’ריום, BSN המקומי לא.

BSN הבינלאומי הוא תשתית שירות המאפשרת למפתחים לבנות יישומים מבוזרים על גבי רשתות חסימות ציבוריות ומורשות שהוא תומך בהן, כמו את’ריום ופולקדות. בנפרד, ConsenSys הודיעה לאחרונה כי מניין ConsenSys יהפוך לזמין בכ -80 ערים שונות דרך צמתי העיר הציבוריים של BSN ברחבי סין היבשתית..

דרך נוספת שסין וממשלות אחרות יכולות ליצור רשתות אינטראופרטיביות יותר היא באמצעות שימוש בארגז חול נכסי Codefi. Codefi מאפשרת לממשלות להתנסות בהנפקת CBDC. בנוסף, ארגז החול מאפשר לממשלות להכניס מכשירים פיננסיים שונים למערכת האקולוגית כגון מכשירי שוק הון חוב. יתר על כן, ארגז החול מעניק לממשלות את היכולת לעקוב באופן יעיל אחר כל המשתתפים ברשת, ולהבטיח שתמיד תישמר ציות לתקנות בכל עסקה. לבסוף, ארגז החול מבטיח כי ממשלות ברחבי העולם יוכלו לבדוק כיצד CBDC שלהן יתקשר עם Ethereum בסביבת בדיקה.

ממשלות ברחבי העולם בודקות CBDCs באמצעות ConsumSys Quorum ו- Codefi

ממשלות ברחבי העולם עבדו עם ConsenSys כדי לבדוק את רשתות ה- CBDC המתהוות שלהן. לדוגמה, ConsenSys עובדת עם הונג קונג ותאילנד על פרויקט CBDC סיטונאי חוצה גבולות. בניסוי זה הצליחו הונג קונג ותאילנד לפתור בעיות עם תשלומים חוצי גבולות כגון עלויות גבוהות, חוסר יעילות ועיכובים.

ConsenSys עובדת גם עם בנק תאילנד על בדיקת CBDC קמעונאית. בדיקה זו כללה את ה- CBDC של תאילנד המופעל ברשת Hyperledger Besu עם הרשאה פרטית, ונועד לענות על הדרישות הפונקציונליות והלא-פונקציונליות של CBDC קמעונאית. ניסוי זה מדמה עסקאות מסחר, תמיכה ברכש, הצבת חשבוניות ותשלומים אוטומטיים.

עם תקני אסימון הניתנים לתכנות ב- Ethereum, ניתן לשלב סוגים חדשים של לוגיקה עסקית ישירות ב- Ethereum, במקום לשבת כיישומים מחוץ לרשת. פרויקטים של CBDC שואלים היום את השאלה כיצד להעביר כסף. ביטקוין ענה על שאלה זו, ואולי ארכיטקטורה יישומית כמו אתריום מורשה תפתור זאת למטבעות לאומיים. השאלה העמוקה יותר היא – איך נראה כלכלה המחוברת ל- CBDC? מה הצורה של סוחרים ויישומים המקבלים מטבע דיגיטלי? היכן הם ממלאים את תפקידם הכלכלי? אם אנו חושבים שמקום המחשוב יהיה יותר ויותר על רשתות חסימות, זה מצביע על כך שמסילות CBDC צריכות להגיע לא רק עם כסף לאומי שהותקן מראש, אלא גם עם יישומים מותקנים מראש לשימוש בכסף זה. מסילת תשלום תתקבל רק אם היא שימושית, ואם היא חלה על חלק משמעותי בפעילות הכלכלית האנושית. האם אתה מעדיף לאחסן ערך או ליצור אותו?

דוח CBDCQ4 2020 DeFi ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדידוח DeFi של Ethereum Q3 2020להגיש תלונה

דוח DeFi של Ethereum Q3 2020

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2להגיש תלונה

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map