מה מגלים טייסי ה- CBDC האחרונים של ConsenSys לגבי האופן שבו הבנקים המרכזיים מתקרבים למטבעות דיגיטליים באת’ריום?

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi תשלומים

מה חושפים טייסי ה- CBDC האחרונים של ConsenSys לגבי האופן שבו הבנקים המרכזיים מתקרבים למטבעות דיגיטליים באת’ריום?

סיטונאי לעומת קמעונאות? משלוח מול תשלום? אנו בוחנים את ציפיות העיצוב והגישות הטכניות של ארבעה טייסי CBDC לאחרונה של ConsenSys. מאת מתייה סנט אוליב, ג’יימס בק 1 בדצמבר 2020, הוצג ב -1 בדצמבר 2020

CBDCs על אתריום

כאשר פרסם ConsenSys את הנייר הלבן שלו, “הבנקים המרכזיים ועתיד המטבע הדיגיטלי”, בפורום הכלכלי העולמי בינואר 2020, הרקע היה שינוי דרמטי במכניקת הכסף. מאז, השינוי הזה רק התגבר, שניהם בהנפקה פרטית מטלות יציבה כמעט להכפיל שווי שוק ל -23 מיליארד דולר, ומגפת ה- COVID-19 המאיצה את השינויים הטכנולוגיים כיצד הכסף נע. אם שנת 2019 הייתה השנה בה הבנקים המרכזיים החלו להגיב לאתגר המטבע הדיגיטלי המונפק באופן פרטי בגלל הכנסת מאזניים של Facecbook, סיפור 2020 הוא שהבנקים המרכזיים לומדים כעת באופן פעיל מאוד ומבצעים פיילוט של CBDCs סיטונאי וקמעוני.. 

מערכת המטבעות הדיגיטליים והתשלומים האלקטרוניים של סין (DCEP) היא אחד המטבעות הדיגיטליים בקנה מידה גדול בעולם, עם ניסויים חיים בארבע ערים גדולות. איי בהאמה וקמבודיה הפכו למדינות הראשונות שהשתמשו במטבעות דיגיטליים בתשתית הפיננסית שלהן. בשבוע שעבר נשיאת הבנק המרכזי האירופי כריסטין לגארד סימן שהמוסד שלה יוכל ליצור מטבע דיגיטלי תוך שנים, וכי קובעי המדיניות מתכוונים להחליט סביב אמצע 2021 אם להיערך להשקה אפשרית. ואם עקבת אחר חדשות ConsenSys במהלך החודש האחרון, הכרזנו על ארבעה פרויקטים נפרדים של CBDC עם הרשות המוניטרית בהונג קונג, Société Générale – Forge, בנק תאילנד ובנק המילואים האוסטרלי..

הרציונל הכלכלי והפוליטי להנפקת מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי יכול להיות שונה מאוד לפי תחום שיפוט. ראש סין של מחקר המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי מו צ’אנגצ’ון לאחרונה אמר כי ה- DCEP של סין, “ניהול מרכזי יהיה טוב להילחם נגד מטבעות קריפטוגרפיים ומטבעות גלובליים גלובליים”, ומושל בנק מרכזי לשעבר טען שיואן דיגיטלי לצרכנים יכול “לעצור את הדולריזציה בארה”ב.בנק ההתנחלויות הבינלאומי צוין ש- COVID-19 הוביל ל”תכניות תשלום חדשות ממשלתיות לאדם “אשר האיצו עוד יותר את המעבר לתשלומים דיגיטליים. מבין הבנקים המרכזיים שקונסנסיס התייעצה איתם, האצה זו פירושה לא רק צורך במומחיות בענף המשתנה במהירות של דיגיטציה של כסף, אלא לוודא שכל מערכת שאומצה לאחרונה תוכל לעבוד עם בעלי עניין פיננסיים קיימים ולשפר את מסילות התשלום. בנקים מרכזיים מבקשים כעת להבין כיצד טכנולוגיות ספרים מבוזרות פועלות בפועל, פשרותיהם בהתאמה, והאם הן עונות על צרכיהם ודרישותיהם. במילים אחרות, הם מוכנים ללכלך את הידיים. 

CDbc בנקאות מוצגת

במאמר זה נחקור את ארבעת טייסי ה- CBDC האחרונים של ConsenSys; ציפיות העיצוב והגישות הטכניות שלהם. בעוד אנו קוראים לך לקרוא את מסמך הלוחות של CBDC ולבדוק את תשלומי Codefi לניתוח מפורט יותר על האופן שבו ניתן לתכנן ולבנות CBDC על טכנולוגיית Ethereum, פוסט בבלוג זה נועד להבהיר אם הטייסים הם בסיטונאות (הסדר ביטחוני בין מוסדות פיננסיים), קמעונאות (בשימוש על ידי הציבור הרחב), והבעיות הספציפיות שהם מנסים לפתור, כגון משלוח מול תשלום, אוֹ חוצה גבולות מט”ח. 

הרשות המוניטרית בהונג קונג

ConsenSys הודיעה ב- 25 בספטמבר כי תעבוד על שלב יישום שני של הונג קונג – תאילנד חוצה גבולות פרויקט CBDC. לשלב הראשון במאי 2019 יזמו הרשות המוניטרית בהונג קונג (HKMA) ובנק תאילנד (BOT) פרויקט Inthanon-LionRock ללמוד יישום מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) לתשלומים חוצי גבולות. השלב השני יחקור את השימוש ב- CBDC לפתרון בעיות כגון עלות גבוהה, חוסר יעילות ועיכובים בתשלומים חוצי גבולות.. 

על בסיס נקודות כאב ומקרים עסקיים ממשיים, השלב הראשון של הוכחת הרעיון תכנן רשת חוצה גבולות, בה העברות כספים מתרחשות באופן מיידי על בסיס עמית לעמית. התכנון מאפשר גילוי מחירים של מט”ח (FX) ומאפשר המרת מט”ח לפי דרישה והתיישבות במט”ח באטום תשלום מול תשלום (PvP).  על פי בנק ההתנחלויות הבינלאומי, PvP הוא “מנגנון הסדר שמבטיח כי העברה סופית של תשלום במטבע אחד מתרחשת אם ורק אם ההעברה הסופית של תשלום במטבע או במטבעות אחרים מתרחשת.” 

הוכחת הרעיון מתמקדת ב- CBDC אך ורק כאמצעי תשלום ליישומים פוטנציאליים ביישובים מסחריים ועסקאות שוק הון חוצות גבולות, המכסים רק בסיטונאות משתתפים, כגון בנקים, מוסדות פיננסיים חוץ בנקאיים ותאגידים גדולים. שתי הרשויות מתכוונות גם לשפר את אב טיפוס הרשת החוצה גבולות כדי לתמוך ב- CBDC של בנקים מרכזיים אחרים באזור. בקרוב הם יביאו בנקים ותאגידים גדולים לניסויים באמצעות עסקאות סחר בפועל. 


בנק תאילנד

ב- 28 באוקטובר הודיעה ConsenSys כי הצטרפה למשרד בנק תאילנד לחקור א קמעונאות פרויקט המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC), לצד סיאם צמנט גרופ (SCG) ו- Digital Ventures (DV). שלא כמו הוכחת הרעיון של HKMA, CBDC הקמעונאי הוא מטבע שיכול לשמש את הציבור הרחב, כמו מזומנים ו- DCEP בסין. לעומת זאת, CBDCs סיטונאי משמשים רק מוסדות מורשים כנכס פשרה בשוק הבין בנקאי. 

בנק CBDC של בנק תאילנד יפעל ברשת Hyperledger Besu עם הרשאה פרטית, והוא יתוכנן לענות על הדרישות הפונקציונליות והלא פונקציונליות של CBDC הקמעונאי. אחד המקרים העסקיים יבדוק את השימוש ב- CBDC ב- B2P, Blockchain Solution for Procure-to-Pay, שפותח על ידי Digital Ventures, כדי לדמות עסקאות מסחר, תמיכה ברכש, הצבת חשבוניות ותשלומים אוטומטיים. בחקירה, CBDC ייבדק ויונפק באמצעות תקן ERC-20, תקן האסימונים המאומץ ביותר בעולם, המאפשר הנפקת נכסים דיגיטליים והעברות בין משתתפי הרשת. בשותפות עם השותפה התאילנדית אטאטו, ConsenSys תתמוך בפתרון באמצעות מחסנית ה- Ethereum של Enterprise, כולל Codefi ו- MetaMask כארנק הפונה למשתמש. 

Société Générale – פורג ‘

גם ב 28 באוקטובר, Societe Generale – Forge, פלטפורמת טכנולוגית ספר החשבונות הדיגיטלית של קבוצת Societe Generale, בחרה ב- ConsenSys לספק טכנולוגיה ושירותים כחלק מפעילות הפיילוט המתמשכת של המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC). בשנת 2019, Société Générale – Forge הפיקו איגרות חוב מכוסות של 100 מיליון יורו (112 מיליון דולר) על בלוקצ’יין הציבורי של את’ריום ובשנת 2020 הונפקה איגרת חוב של 40 מיליון יורו שהושלמה עם CBDC כפרויקט משותף עם הבנק דה פראנס.. 

ConsenSys תספק טכנולוגיה ומומחיות לחברת Societe Generale – Forge, ותתמקד במיוחד בהנפקה וניהול של CBDC, משלוח מול תשלום, ו יכולת פעולה הדדית בין-ספרים. במקרה זה, מסירה לעומת תשלום מתארת ​​את התהליך הארוך של התאמת פיקדונות ועסקאות בין בנקים מרכזיים ומוסדות פיננסיים, שנמשך בדרך כלל יומיים.. 

בנק מילואים של אוסטרליה

ב -1 בנובמבר, הודיע ​​בנק המילואים של אוסטרליה פרויקט שיתופי לחקר השימוש וההשלכות האפשריות של א בסיטונאות CBDC בשיתוף עם בנק חבר העמים של אוסטרליה, בנק אוסטרליה הלאומי, חברת שירותים פיננסיים מבוססת אוסטרליה נִצחִי, ו- ConsenSys. הפרויקט יכלול פיתוח POC להנפקה של צורה מסומנת של CBDC שתוכל לשמש את משתתפי השוק הסיטונאי למימון, הסדר והחזר הלוואה מסוכנת באסימון על Ethereum, במיוחד באמצעות Quorum ConsenS, Codefi Assets, ותזמורת קודפי. 

כמו הפיילוט עם חברת Societe Generale – Forge, הפרויקט יחקור את ההשלכות של “אטומי” משלוח מול תשלום התיישבות על פלטפורמת DLT, עסקאות פרטיות, כמו גם תכונות פוטנציאליות אחרות לתכנות ואוטומציה של CBDC מסווג ונכסים פיננסיים. מישל בולוק, עוזרת נגיד (מערכת פיננסית) בבנק המילואים באוסטרליה אמרה, “עם פרויקט זה אנו שואפים לבחון את ההשלכות של CBDC ליעילות, ניהול סיכונים וחדשנות בעסקאות בשוק הפיננסי הסיטונאי.” הפרויקט צפוי להסתיים בסוף שנת 2020 והצדדים מתכוונים לפרסם דוח על הפרויקט וממצאיו העיקריים במחצית הראשונה של שנת 2021..

גישת ה- CBDC של ConsenSys

כל אחת מהוכחות המושג הללו מראות כי בשנת 2020 הבנקים המרכזיים מעוניינים לקבל מומחיות ותמיכה מהמגזר הפרטי. הם מעוניינים גם לבצע פיילוט במקרי שימוש קונקרטיים שיועילו באופן משמעותי ליעילות ולמשאבים הנדרשים להעברת נכסים וליישום חשבונות, כגון בנק המילואים של אוסטרליה וחברת ז’נראלה – פורג ‘המתמקדת בשימוש ב- CBDC להסדרת ניירות ערך דיגיטלים. 

היצע ה- CBDC של ConsenSys מבוסס על ConsumSys Quorum שנרכש לאחרונה מג’יי.פי מורגן. קוורום הוא לקוח אתריום בעל קוד פתוח, המותאם במיוחד עבור ארגונים ומוסדות הזקוקים ליכולות הרשאה, סופיות מיידית, יכולות פרטיות וניטור ותמיכה ארגונית. המניין של ConsenSys ידידותי לסביבה מכיוון שהוא אינו משתמש באלגוריתם הקונצנזוס Proof-of-Work (PoW), אלא הוכחת סמכות (IBFT). מניין ConsenSys הוא משמש שליש של פרויקטים של בלוקצ’יין ברחבי העולם, כולל 25 מהבנקים הגדולים בעולם, ו -400 מוסדות ברחבי העולם. למרות שבלוקצ’יין הוא טכנולוגיה מתחילה, Enterprise Ethereum מתגלה כפלטפורמה המאומצת ביותר ובחינת הקרב ביותר, וחשוב מכך, משכה באופן אורגני את קהילת המפתחים הגדולה ביותר. במהלך השנה האחרונה, ההתקדמות באת’ריום הציבורי, כלומר מטבעות בנקאיים פרטיים ומימון מבוזר (DeFi) מראה כי הטכנולוגיה בשלה מספיק בכדי לענות על הצרכים והדרישות של הבנקים המרכזיים בכל הנוגע לאבטחה, אמינות, פרטיות ומדרגיות. צפוי כי נכסים ציבוריים בשווי 1T דולר יוסדרו באת’ריום הציבורי עד סוף 2020.

היתרונות עבור בסיטונאות CBDC בנוי על Ethereum כולל הסדר מיידי, בקרות כספיות משופרות, הפצה פשוטה ויעילות תפעולית. הסדר תשלומים בין בנקאי מבטל את הסכנות של עיבוד בן לילה ומפחית את הסיכונים של הצד הנגדי הכרוך בהעברות חוצות גבולות. עם נכסים דיגיטליים הניתנים לתכנות, הבנקים המרכזיים יכולים לקבל שליטה רבה יותר על אספקת הכסף ועל מיסים על עסקאות. בנקים מרכזיים יכולים גם לספק כספים ממשלתיים ישירות לגופים מורשים ולייעל תשתיות בנקאיות ולהציע שיעורי תחרות למשתמשי הקצה. קמעונאות CBDCs שנבנו על Ethereum סוללים את הדרך למערכת תשלום עמיתים לעמית מהירה וזולה. הם יכולים להגדיל את הנגישות הפיננסית באמצעות מטבעות דיגיטליים שניתן להפיץ באמצעות מכשירים ניידים ולהגיע לאנשים באזורים מרוחקים עם גישה מוגבלת לבנקים ומזומנים פיזיים. ברמת הרשת אנו יכולים להשתמש ב- ConsenSys Quorum או ב- Hyperledger Besu, ובצד היישום הקדמי Codefi Payments מספקת פלטפורמה פשוטה לשימוש להנפקה, תשלומים והעברות בין בנקאיות, ניהול נזילות, העלאת זהויות וניתוח..  

תשלומי Codefi CBDC

בעוד שגישות ה- CBDC עדיין חדשות, כל אחד מהפרויקטים הללו שואל את השאלה: איך נראית כלכלה המשתמשת ב- CBDC בגרסה מורשית של את’ריום? כיצד ארכיטקטורה חדשה זו יכולה לעבוד עם בנקים מסחריים ונותני שירותי תשלומים? מה ההשפעה על הכלכלה? לא מדובר רק בהוכחה שבנק יכול להנפיק אג”ח סמלית על בלוקצ’יין; מדובר על הפעלת עסקאות פרטיות בקנה מידה גדול, עלייה למוסדות פיננסיים מבוססים ואפשרות להתחבר בין מסילות תשלום מבוססות בלוקצ’יין למסורת. 

ועדיין, כל אחד מהטייסים הללו לומד מסעות עבור הבנקים המרכזיים והמגזר הפרטי יחד. אנו לא מצפים מאף אחד מהטייסים הללו להוביל לתכנית הכרזה נמהרת שיעלו לאוויר בטווח הקצר. בשלב זה, רוב הבנקים המרכזיים רוצים להיות מוכנים להנפיק CBDC במידת הצורך. רובם מתכננים לשתף את ממצאיהם עם בנקים מרכזיים אחרים, ספקי שירותי תשלומים וחברות טכנולוגיה. זה יעזור לכל קהילת המחקר של CBDC ומומחי טכנולוגיה לשפר את מה שאחרים עשו. ב- ConsenSys אנו חושבים שבלוק-רשתות מציגות ארכיטקטורה משכנעת לא רק לאופן בו הכסף נע, אלא גם אילו סוגי יישומים מועילים ניתן לבנות על אותן מסילות.. 

CBDC מטבע בנק דיגיטלי DLTE Enterprise Blockchain ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map