Blockchain למימון מבוזר (DeFi)

  מהו מימון מבוזר (DeFi)?

  מימון מבוזר – המכונה לעתים קרובות DeFi – מתייחס למעבר ממערכות פיננסיות מסורתיות ומרכזיות למימון עמיתים לעמית שמאפשרים טכנולוגיות מבוזרות הבנויות על בלוקצ’יין את’ריום. החל מפלטפורמות הלוואות והשאלות וכלה במטבעות סטאבליים ו- BTC מסומן, המערכת האקולוגית של DeFi השיקה רשת רחבה של פרוטוקולים ומכשירים פיננסיים משולבים. כעת, כשערך השווי של למעלה מ- 13 מיליארד דולר נעול בחוזים חכמים של Ethereum, מימון מבוזר התגלה כמגזר הפעיל ביותר בתחום הבלוקצ’יין, עם מגוון רחב של מקרי שימוש ליחידים, יזמים ומוסדות.. 

  “אנו נמצאים במרחק של זריקת אבן מהתעשייה הפיננסית העולמית המפעילה תשתית תוכנה משותפת.”

   

  –לקס סוקולין, ראש שותף של פינטק העולמי של ConsenSys

  בעוד שהמערכת הפיננסית המסורתית שלנו פועלת על תשתית מרכזית המנוהלת על ידי רשויות מרכזיות, מוסדות ומתווכים, מימון מבוזר מופעל על ידי קוד הפועל על גבי התשתית המבוזרת של בלוקצ’יין את’ריום. על ידי פריסת חוזים חכמים שאינם ניתנים לשינוי ב- Ethereum, מפתחי DeFi יכולים להשיק פרוטוקולים ופלטפורמות פיננסיות הפועלות בדיוק כפי שתוכנתו וזמינות לכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט.. 

  פריצת הדרך של DeFi היא שניתן להשתמש כעת בנכסי קריפטו בדרכים שאינן אפשריות עם נכסי פיאט או “העולם האמיתי”. בורסות מבוזרות, נכסים סינתטיים והלוואות פלאש הם יישומים חדשים לגמרי שיכולים להתקיים רק ברשתות חסימות. שינוי פרדיגמה זה בתשתית הפיננסית מציג מספר יתרונות ביחס לסיכון, אמון והזדמנות. 

  מהם היתרונות של מימון מבוזר?

  מימון מבוזר ממנף את עקרונות המפתח של בלוקצ’יין את’ריום כדי להגביר את הביטחון והשקיפות הפיננסיים, לפתוח הזדמנויות נזילות וצמיחה ותמיכה במערכת כלכלית משולבת ותקנית..  

  • תכנות. חוזים חכמים ניתנים לתכנות מאפשרים ביצוע אוטומטי ומאפשרים יצירת מכשירים פיננסיים חדשים ונכסים דיגיטליים.
  • חוסר שינוי. תיאום נתונים חסין חבלה על פני הארכיטקטורה המבוזרת של בלוקצ’יין מגביר את האבטחה ואת יכולת הביקורת.
  • יכולת פעולה הדדית. מחסנית התוכנה להלחנה של Ethereum מבטיחה שפרוטוקולי ויישומי DeFi נבנו כדי להשתלב ולהשלים זה את זה. עם DeFi, למפתחים ולצוותי המוצרים יש את הגמישות לבנות על גבי פרוטוקולים קיימים, להתאים אישית ממשקים ולשלב יישומי צד שלישי. מסיבה זו, אנשים מכנים לעתים קרובות פרוטוקולי DeFi “כסף לגו”.
  • שְׁקִיפוּת. בבלוקצ’יין הציבורי של Ethereum, כל עסקה משודרת ומאומתת על ידי משתמשים אחרים ברשת (שימו לב: כתובות Ethereum הן מפתחות מוצפנים שהם פסאודו-אנונימיים). רמת שקיפות זו סביב נתוני עסקאות לא רק מאפשרת ניתוח נתונים עשיר אלא גם מבטיחה שפעילות רשת תהיה זמינה לכל משתמש. Ethereum ופרוטוקולי DeFi הפועלים עליו בנויים גם עם קוד קוד פתוח הזמין לכל אחד לצפייה, ביקורת ולהתבסס עליו.
  • ללא הרשאה. בניגוד למימון המסורתי, DeFi מוגדר על ידי הגישה הפתוחה ונטולת ההרשאות שלו: כל מי שיש לו ארנק קריפטו וחיבור לאינטרנט, ללא קשר לגיאוגרפיה שלו ולעתים קרובות ללא כל סכום מינימלי של כספים הנדרש, יכול לגשת ליישומי DeFi שבנויים על Ethereum..
  • משמורת עצמית. באמצעות ארנקי Web3 כמו MetaMask כדי לקיים אינטראקציה עם יישומים ופרוטוקולים פיננסיים ללא הרשאה, משתתפי שוק DeFi תמיד שומרים על משמרת על נכסיהם ושליטה בנתונים האישיים שלהם. 

  “היסודות של כלכלות חדשות מתחילים בהלוואות והלוואות. בשנת 2019, תעשיית הבלוקצ’יין אפשרה את הפרימיטיבים ההכרחיים הללו במה שהפך לדפי. “

   

  –Collin Myers, עופרת אסטרטגיית מוצרי DeFi העולמית, Codefi

  מהם מקרי השימוש במימון מבוזר?

  מ- DAO לנכסים סינתטיים, פרוטוקולי מימון מבוזרים פתחו עולם של פעילות כלכלית חדשה והזדמנות למשתמשים ברחבי העולם. הרשימה המקיפה של מקרי השימוש להלן מהווה הוכחה לכך ש- DeFi הוא הרבה יותר ממערכת אקולוגית מתפתחת של פרויקטים. במקום זאת, זהו מאמץ סיטונאי ומשולב לבנות מערכת פיננסית מקבילה על Ethereum המתחרה בשירותים ריכוזיים מכיוון שהיא נגישה יותר, גמישה ושקופה יותר.. 

  ניהול נכסים


  באמצעות פרוטוקולי DeFi, אתה האפוטרופוס של כספי הקריפטו שלך. ארנקי קריפטו כמו MetaMask, גנוסיס בטוח, ו ארגנט לעזור לך לקיים אינטראקציה קלה ובטוחה עם יישומים מבוזרים כדי לעשות הכל החל מקנייה, מכירה והעברת קריפטו ועד להרוויח ריבית על הנכסים הדיגיטליים שלך. במרחב DeFi, אתה הבעלים של הנתונים שלך: MetaMask, למשל, מאחסן את ביטוי הזרע, הסיסמאות והמפתחות הפרטיים שלך בפורמט מוצפן באופן מקומי במכשיר שלך, כך שרק לך תהיה גישה לחשבונות ולנתונים שלך.. 

  תאימות ו- KYT 

  במימון מסורתי, עמידה סביב הלבנת הון (AML) ונגד מימון טרור (CFT) נשענת על הנחיות KYC. במרחב ה- DeFi, התשתית המבוזרת של את’ריום מאפשרת ניתוח ציות של הדור הבא סביב התנהגות הכתובות המשתתפות ולא זהות המשתתף. מנגנוני Know-Your-Transaction (KYT) אלה עוזרים להעריך את הסיכון בזמן אמת ולהגן מפני הונאות ופשעים פיננסיים. 

  DAOs

  DAO הוא ארגון אוטונומי מבוזר שמשתף פעולה על פי כללים שקופים המקודדים בבלוקצ’יין את’ריום, ומבטל את הצורך בגוף מרכזי ומנהלתי. כמה פרוטוקולים פופולריים במרחב DeFi, כגון יַצרָן ו מתחם, השיקו DAOs לגיוס כספים, לניהול פעולות פיננסיות ולביזור הממשל לקהילה. 

  נתונים וניתוח

  בגלל השקיפות חסרת התקדים שלהם סביב נתוני עסקאות ופעילות רשת, פרוטוקולי DeFi מציעים יתרונות ייחודיים לגילוי נתונים, ניתוח וקבלת החלטות סביב הזדמנויות פיננסיות וניהול סיכונים. הצמיחה הנפיצה של יישומי DeFi חדשים דרבנה את הפיתוח של כלים רבים ולוחות מחוונים, כגון דופק דפי ו- Codefi Data, המסייעים למשתמשים לעקוב אחר הערך הנעול בפרוטוקולי DeFi, להעריך את הסיכון בפלטפורמה ולהשוות תשואה ונזילות.

  נתוני קודפיCodefi Data משווה תשואה, נזילות וגורמים אחרים בפרוטוקולי DeFi.

  נגזרים

  חוזים חכמים מבוססי אתריום מאפשרים ליצור נגזרים מסומנים שערכם נגזר מביצועי נכס הבסיס ובהם הסכמים של צד נגדי מקושרים בקוד. נגזרות DeFi יכולות לייצג נכסים בעולם האמיתי כגון מטבעות פיאט, אג”ח וסחורות, כמו גם מטבעות קריפטוגרפיים. 

  כלים למפתחים ותשתיות

  אחד מעקרונות הליבה העיצוביים של פרוטוקולי DeFi הוא קומפוזיציות, כלומר רכיבים שונים של מערכת יכולים להתחבר ולפעול ביניהם בקלות. כפי שנראה ממגוון רחב של יישומי DeFi משולבים, קוד לחיבור יצר אפקט רשת חזק בו הקהילה ממשיכה לבנות על מה שאחרים בנו. רבים משווים את תהליך פיתוח DeFi לבנייה עם לגו – ומכאן הכינוי הפופולרי יותר ויותר “כסף לגו”. מ ספריות החוזים החכמות של טראפל ל חבילת ה- API של אינפורה לכלי האבטחה של Diligence, מפתחי Ethereum וצוותי המוצר מסוגלים כעת לבנות ולהשיק פרוטוקולי DeFi עם הכלים הכלולים בעריכה ואינטגרציות אבטחה שהם צריכים.

  משתמשי על של פלטפורמות DeFiהדמיה של פעילות משתמשי העל של DeFi.

  DEX 

  בורסות מבוזרות (DEX) הן חילופי מטבעות קריפטוגרפיים הפועלים ללא סמכות מרכזית, המאפשרים למשתמשים לבצע עמית לעמית ולשמור על שליטה בכספיהם. מקורות DEX מפחיתים את הסיכון למניפולציה במחירים, כמו גם לפריצה וגניבה, מכיוון שנכסי הצפנה לעולם אינם נמצאים בחזקת הבורסה עצמה.. 

  מקורות DEX גם מעניקים לפרויקטים סמלים נזילות שלעתים קרובות מתחרים בבורסות מרכזיות וללא דמי רישום. רק לפני כמה שנים, פרויקטים ישלמו מיליוני דולרים כדי לקבל אסימון שנרשם בבורסה מרכזית. 

  חלק מהבורסות מיישמות דרגות ביזור, בהן שרתים מרכזיים עשויים לארח ספרי הזמנות ותכונות אחרות אך אינם מחזיקים במפתחות פרטיים של המשתמשים. כרטיסי DEX פופולריים בחלל DeFi כוללים כרגע החלף אוויר, נזילות, מסה, אואזיס, ו Uniswap.

  משחקים

  יכולת ההתחברות של DeFi פתחה הזדמנויות עבור מפתחי מוצרים לבנות פרוטוקולי DeFi ישירות לפלטפורמות במגוון אנכיות. משחקים מבוססי אתריום הפכו למקרה שימוש פופולרי למימון מבוזר בגלל הכלכלה המובנית שלהם ומודלי תמריצים חדשניים.. PoolTogether, לדוגמא, הגרלת חיסכון מבוקרת ללא הפסד המאפשרת למשתמשים לרכוש כרטיסים דיגיטליים על ידי הפקדת ה- DAI stablecoin, אשר מאוגד יחד ומושאל לפרוטוקול שוק הכסף המתחם כדי להרוויח ריבית..

  PoolTogetherPoolTogether הוא משחק חיסכון מבוקר ללא הפסד המופעל על ידי Ethereum.

  זהות

  פרוטוקולי מימון מבוזרים יחד עם מערכות זהות מבוססות בלוקצ’יין הם הזדמנות לסייע למשתמשים שנעולים בעבר לגשת למערכת כלכלית עולמית באמת. פתרונות DeFi יכולים להפחית את דרישות הביטחונות לאנשים שאין להם כספים נוספים ולעזור להעריך את יכולת האשראי של המשתמשים באמצעות מאפיינים סביב מוניטין ופעילות פיננסית, במקום נקודות נתונים מסורתיות כגון בעלות על הבית והכנסה. שטח DeFi מעניק פרטיות נתונים סביב מידע מזהה אישי, כמו גם גישה פתוחה. כל מי שיש לו חיבור לאינטרנט יכול לגשת ליישומי DeFi תוך שמירה על השליטה בנתונים ובנכסים שלו. 

  ביטוח

  DeFi הוא עדיין מרחב מתפתח עם סיכונים נלווים סביב באגים והפרות חוזים חכמים. מספר חלופות ביטוח חדשניות הגיעו לשוק כדי לעזור למשתמשים לקנות כיסוי ולהגן על אחזקותיהם. פתרונות כמו נקסוס הדדי, לדוגמא, ספק כיסוי חוזה חכם המגן מפני שימוש לא מכוון בקוד החוזה החכם.

  הלוואות והלוואות

  פרוטוקולי הלוואות והלוואות עמית לעמית הם חלק מהיישומים הנפוצים ביותר במערכת האקולוגית של DeFi. מתחם, לדוגמא, הוא פרוטוקול ריבית ריבית אוטונומית המשתלב עם רשימה ארוכה של פלטפורמות DeFi וביניהן PoolTogether, Argent ו- Dharma. על ידי מתן שווקי ריביות ב- Ethereum, Compound מאפשר למשתמשים להרוויח ריבית על הצפנה שסיפקו למאגר ההלוואות. החוזה החכם מתחם תואם באופן אוטומטי לווים ומלווים ומחשב את הריבית על בסיס היחס בין שאול לנכסים שסופקו. מתחם הוא דוגמה משכנעת להזדמנות האקספוננציאלית של מרחב DeFi: ככל שמוצרים רבים יותר משלבים את פרוטוקול המתחם, יותר ויותר נכסי קריפטו יוכלו להרוויח עניין, גם כאשר הם אינם פעילים.

  מתחםמתחם הוא פרוטוקול ריבית ריבית אוטונומית.

  מסחר בשוליים

  בעוד שסוחרי שוליים במימון מסורתי יכולים למנף את עסקאותיהם על ידי הלוואת כספים מברוקר (המהווה אז את הבטוחה להלוואה), המסחר בשולי מרווח DeFi מופעל על ידי פרוטוקולי הלוואות מבוזרים ולא משמורת, כגון מתחם ו dYdX. מכיוון שחוזים חכמים ממכירים את פעילות התיווך המסורתית, יש שהחלו להתייחס לעליית “שווקי הכסף האוטונומיים” במערכת האקולוגית של DeFi.. 

  שווקים

  פרוטוקולי DeFi תומכים במגוון של שווקים מקוונים המאפשרים למשתמשים להחליף מוצרים ושירותים ברחבי העולם ו- peer-to-peer – הכל החל מהופעות קידוד עצמאיות ועד פריטי אספנות דיגיטליים ועד תכשיטים והלבשה בעולם האמיתי.. 

  תשלומים

  תשלום עמית לעמית הוא ללא ספק מקרה השימוש הבסיסי של מרחב DeFi ושל המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין בכלל. טכנולוגיית הבלוקצ’יין ארכיטקטורה כך שמשתמשים יכולים להחליף מטבעות קריפטוגרפיים בצורה מאובטחת וישירות זה עם זה, ללא מתווכים. פתרונות התשלום של DeFi יוצרים מערכת כלכלית פתוחה יותר לאוכלוסיות תת בנקאיות ולא בנקאיות ומסייעות גם למוסדות פיננסיים גדולים לייעל את תשתיות השוק ולשרת טוב יותר את הלקוחות הסיטונאים והקמעונאים.. 

  שווקי חיזוי

  שווקי חיזוי מבוססי בלוקצ’יין רותמים את חוכמת הקהל ומאפשרים למשתמשים להצביע ולסחור בערך על תוצאות האירועים. מחירי השוק הופכים אז לאינדיקטורים המוצעים בהמון על הסבירות לאירוע. לְבַשֵׂר, פלטפורמת הימורים פופולרית של DeFi, כוללת שווקי חיזוי סביב תוצאות בחירות, משחקי ספורט, אירועים כלכליים ועוד.  

  חסכון

  על ידי חיבור לפרוטוקולי מאגר הלוואות כמו Compound, אפליקציות DeFi רבות מציעות חשבונות נושאי ריבית שיכולים להרוויח באופן אקספוננציאלי יותר מחשבונות חיסכון מסורתיים, תלוי בריבית דינמית הקשורה להיצע ולביקוש. אפליקציות חיסכון פופולריות כוללות ארגנט, דהרמה, ו PoolTogether, משחק חיסכון ללא הפסד בו המשתתפים מקבלים את כל כספם בחזרה, בין אם הם זוכים ובין אם לאו.

  פעילות אחת של DeFi שהתפוצצה סביב מנגנוני החיסכון החדשניים הללו היא “חקלאות תשואה”. חקלאות תשואה מתייחסת למשתמשים המעבירים את נכסי הקריפטו הסרק שלהם בפרוטוקולי נזילות שונים כדי למקסם את התשואות. טירוף ההתרגשות סביב חקלאות התשואה של DeFi לא עורר השראה למחסור בממים &# 127840;

  מטלות יציבות

  מטבע מטבע הוא כל מטבע קריפטוגרפי שמוצמד לנכס יציב או לסל נכסים כמו פיאט, זהב או מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. במקור פותחו מטבעות מטבע כדי להפחית את המחירים ההפכפכים של מטבעות קריפטוגרפיים ולהפוך את רשתות החסימות לפתרון תשלום בר-קיימא. כעת הם מיושמים בכל רחבי DeFi לתשלומי העברות כספים, פלטפורמות הלוואות והלוואות, ואפילו מקרי שימוש מוסדיים כמו מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC).

  הימור

  כאשר רשת Ethereum עוברת לאלגוריתם של קונצנזוס הוכחה של יתד בשלב 0 של Ethereum 2.0, למשתמשים תהיה הזדמנות להמר על ה- ETH שלהם ולהרוויח תגמולים, בין אם כמאמתים או באמצעות ספקי הימור. ההתחייבות ב- Eth2 מקבילה לחשבון חיסכון נושא ריבית: ההימורים מקבלים ריבית (תגמולים) בגין אימות חסימות בפרוטוקול Ethereum.. 

  נכסים סינתטיים

  קשורים למטבעות, נכסים סינתטיים הם נכסי קריפטו המספקים חשיפה לנכסים אחרים כמו זהב, מטבעות פיאט ומטבעות קריפטוגרפיים. הם מבוטחים על ידי אסימונים הנעולים בחוזים חכמים מבוססי Ethereum, עם הסכמים מובנים ומנגנוני תמריץ. פרוטוקול Synthetix, למשל, מיישם יחס ביטחונות של 750%, המסייע לרשת לספוג זעזועי מחירים. 

  טוקניזציה

  טוקניזציה היא אחת מאבני היסוד של מימון מבוזר ופונקציונליות מקורית של בלוקצ’יין את’ריום. אסימונים לא רק מתדלקים את הרשת אלא גם פותחים מגוון אפשרויות כלכליות. במילים פשוטות, אסימון הוא נכס דיגיטלי שנוצר, מונפק ומנוהל באמצעות בלוקצ’יין. אסימונים נועדו להיות מאובטחים ולהעברה מיידית, וניתן לתכנת אותם עם מגוון פונקציות מובנות. החל מסימני אבטחת נדל”ן המייצגים נכסים מחולקים ועד אסימונים ספציפיים לפלטפורמה המעודדים את השימוש ביישום מסוים, אסימונים מבוססי אתריום התגלו כאלטרנטיבה מאובטחת ודיגיטלית עבור משתמשים ברחבי העולם לגישה, סחר ושווי חנות..

  מִסְחָר

  המסחר במרחב DeFi כולל מגוון פעילויות, החל ממסחר בנגזרים וכלה במסחר בשוליים ועד להחלפות סמלים, וקורה ברשת הולכת וגדלה ומשולבת של בורסה, מאגרי נזילות ושווקים. סוחרי קריפטו בבורסות מבוזרות נהנים מדמי חליפין נמוכים יותר, מהסדר עסקאות מהיר יותר ומשמירה מלאה על נכסיהם. ביולי 2020, נפח המסחר בבורסות מבוזרות הגיע ליותר מ -4 מיליארד דולר.

  אֶמְצָעִי

  דיווחים
  • דו”ח Ethereum DeFi – Q3 2020: עליית יצרני השוק האוטומטיים, אסימוני ממשל, חקלאות מניבה, מזלגות, נגזרים ודפי מוזר.
  • דו”ח Ethereum DeFi – Q2 2020: ביטקוין עטוף, חקלאות תשואה וביצועים של פרוטוקולי DeFi פופולריים כמו Compound, Uniswap ו- MakerDAO.

  • דו”ח Ethereum DeFi – Q1 2020: איך המערכת האקולוגית של DeFi מגיבה ל COVID-19 ולזעזועים בשוק העולמי, בנוסף לתחזית להמשך שנת 2020.

  • דוח מחקרי משתמשים של DeFi: הרגלי משתמש, מוטיבציות ונקודות כאב, וניתוח כיצד DeFi מייצג בלוקצ’יין לאנשים ברחבי העולם. 

  סמינרים ברשת
  • מבוא לטוקניזציה: הבן את מושגי הליבה שעומדים מאחורי טוקניזציה מבוססת בלוקצ’יין וחקר יישומים בעולם האמיתי עם מומחי פרוטוקול האסימונים שלנו. 

  • עתיד הכספים: נכסים דיגיטליים ו- DeFi: גלה את המגמות הפיננסיות והטכנולוגיות המאקרו המעוררות את הצמיחה האקספוננציאלית של מימון מבוזר.

  • כיצד להגדיר ולהפעיל צומת אתריום: למד כיצד להגדיל את הצומת שלך עם מומחי התשתית שלנו ב- Infura.

  מאמרים
  • 100+ הפרויקטים חלוצי מימון מבוזר

  • שנת 2019 הייתה שנת ה- DeFi (ומדוע 2020 גם תהיה)

  • מדינת ניירות הערך 2019

  • בורסות מבוזרות לעומת בורסות ריכוזיות

   

  MetaMaskMetaMaskMetaMask

  ארנק קריפטו ושער לאפליקציות בלוקצ’יין.

  הורד עכשיואינפורהאינפורהאינפורה

  גישה מיידית וניתנת להרחבה של ה- API לרשתות ה- Ethereum ו- IPFS. 

  להתחילקודפיקודפיקודפי

  חבילת יישומי הבלוקצ’יין המפעילה מסחר וכספים. 

  לַחקוֹר

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map