שאלות נפוצות על Blockchain: שאלות נפוצות על Crypto

Contents

יסודות בלוקצ’יין

מה זה בלוקצ’יין?

בלוקצ’יין הוא מבנה מסד נתונים מבוזר ומאובטח קריפטוגרפי, המאפשר למשתתפי הרשת ליצור רשומה מהימנה ובלתי ניתנת לשינוי של נתוני עסקאות ללא צורך במתווכים. בלוקצ’יין יכול לבצע מגוון פונקציות מעבר להסדר עסקות, כמו חוזים חכמים. חוזים חכמים הם הסכמים דיגיטליים המוטמעים בקוד ויכולים להיות בעלי פורמטים ותנאים בלתי מוגבלים. רשתות חסימות הוכיחו את עצמן כפתרונות מעולים לתיאום מאובטח של נתונים, אך הם מסוגלים להרבה יותר, כולל טוקניזציה, תכנון תמריצים, עמידות בהתקפה והפחתת סיכון של הצד הנגדי. הבלוקצ’יין הראשון ביותר היה הבלוקצ’יין של ביטקוין, שבעצמו היה שיאו של למעלה ממאה שנים של התקדמות בטכנולוגיית הצפנה ובסיסי נתונים.. 

מהי תוכנת בלוקצ’יין?

תוכנת בלוקצ’יין היא כמו כל תוכנה אחרת. הראשון מסוגו היה הביטקוין, ששוחרר כתוכנת קוד פתוח, והפך אותו לזמין לכל אחד לשימוש או לשנות. ישנם מגוון רחב של מאמצים ברחבי המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין לשיפור התוכנה המקורית של ביטקוין. לאת’ריום יש תוכנת בלוקצ’יין קוד פתוח משלה. חלק מתוכנות הבלוקצ’יין הן קנייניות ואינן זמינות לציבור. 

מהו מסד נתונים של בלוקצ’יין?

מבחינה היסטורית, מאגרי מידע שילבו ארכיטקטורת שרת לקוח מרכזית, בה רשות יחידה שולטת בשרת המרכזי. תכנון זה פירושו שאבטחת נתונים, שינוי ומחיקתם נשענים על נקודת כשל אחת. הארכיטקטורה המבוזרת של מאגרי הבלוקצ’יין הופיעה כפתרון לרבות חולשותיה של ארכיטקטורת מסד הנתונים. רשת בלוקצ’יין מורכבת ממספר רב של צמתים מבוזרים – משתתפים מרצון שחייבים להגיע לקונצנזוס ולנהל יחד שיא עסקות יחיד.. 

מהי מערכת בלוקצ’יין?

מערכת בלוקצ’יין מתייחסת לכל ההיבטים והתכונות הנכנסים לבלוקצ’יין מסוים, החל מאלגוריתם הקונצנזוס וכלה במכונת המדינה וכלה בפונקציות הצפנה. כפי שציינו אנדראס אנטונופולוס וגאווין ווד שליטה באת’ריום, יש “מגוון עצום של רשתות חסימות בעלות מאפיינים שונים” – מוקדמות “עוזרות לנו להבין את המאפיינים של הבלוקצ’יין המדובר, כגון פתוח, ציבורי, מבוזר, ניטרלי, ו עמיד בפני צנזורה.

איך עובד בלוקצ’יין?

כאשר מתרחשת עסקה דיגיטלית ברשת בלוקצ’יין, היא מקובצת יחד ב”חסימה “מאובטחת קריפטוגרפית עם עסקאות אחרות שהתרחשו באותו פרק זמן. לאחר מכן משדרים את החסימה לרשת. רשת בלוקצ’יין מורכבת מצמתים או משתתפים המאמתים ומעבירים מידע על עסקאות. חסימת העסקאות מאומתת על ידי משתתפים המכונים כורים, המשתמשים בכוח מחשוב כדי לפתור חידה קריפטוגרפית ולאמת את חסימת העסקאות. הכורה הראשון שפותר ואמתן את החסימה מתוגמל. כל בלוק מאומת מחובר לבלוק שאומת בעבר ויוצר שרשרת בלוקים. תשתית קריפטוגרפית חשובה אחת של רשתות חסימות היא פונקציית החשיש. Hashing מקצה ערך קבוע למחרוזת שמוכנסת למערכת. כוח חשיש של Blockchain מביא למערכת דטרמיניסטית, המחושבת במהירות ועמידה לפני תמונה. גלה את בסיס הידע שלנו כדי ללמוד עוד על אופן הפעולה של בלוקצ’יין.

מה זה יישום בלוקצ’יין?

יישומי Blockchain דומים ליישומי תוכנה קונבנציונליים, אלא שהם מיישמים ארכיטקטורה מבוזרת ומערכות קריפטו-כלכליות כדי להגביר את האבטחה, לטפח אמון, לסמל נכסים ולעצב תמריצי רשת חדשים. להלן למעלה מ -90 אפליקציות Ethereum המשמשות כיום ברחבי המערכת האקולוגית של Blockchain Ethereum, משווקי חיזוי ועד הסכמים משפטיים חכמים. 

מהם היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין?

לטכנולוגיית Blockchain יש מגוון רחב של יתרונות, הן עבור ארגונים גלובליים והן עבור קהילות מקומיות. היתרונות הנפוצים ביותר של בלוקצ’יין הם תיאום נתונים מהימן, התנגדות להתקפה, תשתית IT משותפת, טוקניזציה ותמריץ מובנה.. 

מהי מהפכת הבלוקצ’יין?


Blockchain נחשבת לטכנולוגיה משבשת בגלל יכולתה להגן על מידע אישי, לצמצם מתווכים, לפתוח נכסים דיגיטליים ואולי לפתוח את הכלכלה העולמית למיליוני משתתפים נוספים. המכונה לפעמים מכונת Trust, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מביאה שקיפות ואבטחה ברשתות דיגיטליות באינספור תעשיות. במובנים רבים, מהפכת הבלוקצ’יין יכולה להיחשב למהפכה באמון. 

מה זה מימון מבוזר (DeFi)?

מימון מבוזר – המכונה לעתים קרובות DeFi או מימון פתוח – מתייחס לשינוי הפרדיגמה הכלכלית שמאפשרת טכנולוגיות מבוזרות, במיוחד רשתות בלוקצ’יין. DeFi מאותת על המעבר ממערכת פיננסית ריכוזית וסגורה היסטורית לכיוון כלכלה נגישה אוניברסלית המבוססת על פרוטוקולים פתוחים הניתנים לתפעול, לתכנות וניתן לחיבור. מרשתות תשלומים יעילות ומאובטחות ועד הלוואות אוטומטיות ועד מטבעות מדורגים עם דולר, הכספים המבוזרים התגלו כאחד המגזרים הפעילים ביותר בתחום הבלוקצ’יין. חלק מהגורמים המגדירים של יישום DeFi כוללים ארכיטקטורה ללא הרשאה (כל אחד יכול להשתתף), קוד שקוף וניתן לבדיקה, ותאימות פעולה עם מוצרים אחרים של DeFi.. ציון DeFi מציע ערך אחד, השווה באופן עקבי למדידת הסיכון בפלטפורמת DeFi.

מה זה בלוק בבלוקצ’יין?

ה”חסום “בבלוקצ’יין מתייחס לחסימת עסקאות ששודרה לרשת. “השרשרת” מתייחסת למחרוזת של בלוקים אלה. כאשר חסימת עסקאות חדשה מאומתת על ידי הרשת, היא מחוברת לקצה של שרשרת קיימת. שרשרת חסימות זו הינה ספר ספרים הולך וגדל של עסקאות שהרשת אימתה. אנו מכנים את ההיסטוריה היחידה והמוסכמת של עסקאות כבלוקצ’יין. רק בלוק אחד יכול להתקיים בגובה שרשרת נתון. ישנן מספר דרכים להוסיף חסימות חדשות לשרשרת קיימת. אלה מכונים לעתים קרובות “הוכחות”, כלומר הוכחת עבודה (PoW), הוכחת הימור (PoS) והוכחת סמכות (PoA). כולם כוללים אלגוריתמים קריפטוגרפיים בדרגות מורכבות שונות. 

מהו זמן חסימה?

תלוי איך פותח פרוטוקול בלוקצ’יין מסוים, הזמן שלוקח לחסימה להוסיף לשרשרת הקנונית יכול להשתנות מאוד. בלוקצ’יין הוא מבנה לינארי בכך שכל בלוק חדש מתרחש במועד מאוחר יותר מזה שקדם לו ולא ניתן לבטלו. הליניאריות של בלוקצ’יין משמשת כצורת אימות אידיאלית. לפי ethstats.io החל מיולי 2019, עבור בלוקצ’יין את’ריום, בלוקים חדשים מתווספים בערך כל 14 שניות.

מהי טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת?

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת היא קטגוריה רחבה המקיף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. ספר חשבונות מבוזר הוא בדיוק מה ששמו מרמז. במקום לחשב נתונים באמצעות מחשב מרכזי אחד, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת משתמשת במשתתפים רבים ברשת כדי לשמור על שיא דיגיטלי. טכנולוגיית Blockchain משלימה ספר ספר מבוזר עם פונקציות הצפנה ואלגוריתם קונצנזוס כדי לאפשר תכנון תמריצים, אבטחה, אחריות, שיתוף פעולה ואמון גדולים יותר.. 

מהו ארנק בלוקצ’יין?

ארנק בלוקצ’יין מכיל את המפתח הציבורי עבור אחרים להעברת מטבעות קריפטוגרפיה לכתובת שלך ולמפתח הפרטי, כך שתוכל לגשת בבטחה לנכסים הדיגיטליים שלך. ארנק בלוקצ’יין בדרך כלל מלווה את אירוח הצומת ושומר מטבעות קריפטוגרפיים במחשב שלכם. המקום הבטוח ביותר לאחסון נכסים דיגיטליים הוא במצב לא מקוון, מה שמכונה לעתים קרובות “אחסון קר”. קרא את “7 טיפים מקצועיים לשמירה על בטיחות הקריפטו שלך” בכמה שיטות מומלצות להגנה על הנכסים הדיגיטליים שלך. 

מה זה תכנות בלוקצ’יין?

כטכנולוגיה חדשה העושה שימוש ברשתות דיגיטליות גלובליות, הצורך במתכנתים של בלוקצ’יין הוא עצום, ובשנים האחרונות מתכנתים נהרו למרחב הבלוקצ’יין. היבט מרכזי המבדיל בין תכנות בלוקצ’יין לבין מיזמי אינטרנט אחרים הוא ההתמקדות באבטחה ובקריפטוגרפיה. תוכנית המפתחים של האקדמיה של ConsenSys מציעה למתכנתים מכל רקע אפשרות להפוך למומחה לבלוקצ’יין בעוד שבועות. מומחים בתעשייה מרחבי העולם מלמדים את הקורס, המתמקד בפיתוח בלוקצ’יין את’ריום.

מהי חברת בלוקצ’יין?

חברת בלוקצ’יין היא פשוט חברה שמושקעת ו / או מפתחת טכנולוגיית בלוקצ’יין. מצב הדאפים מדרג יישומים מבוזרים מבוססי בלוקצ’יין לפי פעילות משתמשים ופורבס פרסמה לאחרונה דו”ח המכסה את החברות המובילות של 50 מיליארד הדולרים החוקרות את הבלוקצ’יין.. 

מה זה בלוקצ’יין פרטי?

רשתות חסימות התחילו כמאמצי ציבור פתוחים. רשתות חסימות פרטיות פותחו כאשר תאגידים וגופים מינהליים אחרים החלו לממש את היתרונות של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, במיוחד במערכות של עסק פרטי ובעת ניהול נתוני עסקאות רגישים. עם פתרונות פרטיות ואישורים חזקים ומודולריים יותר, מומחים בתעשייה צופים שרשתות בלוקצ’יין פרטיות וציבוריות יתכנסו. 

מהם zk-SNARKs?

zk-SNARK הוא שם אקוורימי ל- טיעון ידע תמציתי ולא אינטראקטיבי של ידע, מערכת הוכחה קריפטוגרפית המאפשרת למשתמש לאמת עסקה מבלי לחשוף את הנתונים בפועל של העסקה, ומבלי לקיים אינטראקציה עם המשתמש שפרסם את העסקה. בהקשר של בלוקצ’יין, zk-SNARK מאפשרים למשתמשים לקיים עסקאות פרטיות, ובכל זאת לאמת את העסקאות על פי אלגוריתם הקונצנזוס של הרשת. להדרכה טכנית של zk-SNARKs, עיין במבוא שלנו ל- zk-SNARKs. 

שאלות נפוצות על ConsenSys Blockchain 01

יסודות אתריום

הערה: “Ethereum” מתייחס לבלוקצ’יין. “Ether” או הסמל “ETH” מתייחס לאסימון המקורי של בלוקצ’יין את’ריום.

מה זה את’ריום?

 בשנת 2015, בלוקצ’יין את’ריום הושק כגרסה רב-תכליתית הרבה יותר לטכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית של מערכת התשלומים הביטקוין. Ethereum היא פלטפורמת מחשוב מבוזרת, קוד פתוח ומופץ, המאפשרת ליצור חוזים חכמים ויישומים מבוזרים, הידועים גם בשם dapps. חוזים חכמים הם פרוטוקולי מחשב המאפשרים, מאמתים או אוכפים את המשא ומתן והביצוע של הסכם כלשהו. את’ריום הביא את הפיתרון המעשי הראשון לחוזים חכמים לחלל הבלוקצ’יין. 

איך Ethereum עובד?

כמו הבלוקצ’יין של ביטקוין, Ethereum משתמשת בצמתים המופעלים בהתנדבות על מנת לאמת עסקאות ברשת. צמתים יכולים להכיל את כל ההיסטוריה או קטע של היסטוריית העסקאות של Ethereum, את המידע העדכני ביותר על מצב החוזים החכמים, יתרות החשבונות ועוד. ביסודה של Ethereum עומדת ה- Ethereum Virtual Machine (EVM), שהיא הסביבה הניתנת להפעלה וחסרת אמון לחוזים חכמים: פרוטוקולי מחשב המאפשרים, מאמתים ואוכפים את המשא ומתן והביצוע של הסכם דיגיטלי כלשהו. ה- EVM מבצע חוזה עם כל הכללים שהיזם תיכנן בתחילה, כמו למשל שליחת כסף מאליס לבוב. ה- EVM מבצע את התוכניות הללו באמצעות שפת קוד. מפתחי Ethereum מסוגלים להשתמש בשפות תכנות של Ethereum כגון Solidity ואחרות כדי לכתוב חוזים חכמים ולבנות יישומים מבוזרים.. 

מה זה חסימת אתריום?

“בלוק” בבלוקצ’יין את’ריום מתייחס לחסימת עסקאות ששודרה לרשת. רשת Ethereum משתמשת כיום באלגוריתם הקונצנזוס הוכחת עבודה כדי לאמת חסימות של עסקאות.

מהו חוזה חכם של Ethereum?

חברת Ethereum הייתה חלוצה בחוזים מעשיים חכמים למערכת האקולוגית של בלוקצ’יין. חוזה חכם הוא למעשה תוכנית שמקודדת למטרה מסוימת. לחוזים חכמים מבוססי אתריום יש יישומים רבים. בבנקאות ובפיננסים, חוזים חכמים יכולים לסייע באוטומציה של עיבוד תביעות ולאפשר אכיפה בזמן אמת של מגבלות הבקרה הרגולטוריות. בניהול שרשרת האספקה ​​משתמשים בחוזים חכמים לאכיפת תהליכי מעקב אחר נכסים, כמו גם אוטומציה של תאימות ודיווח. לחוזים חכמים יש פורמטים בלתי מוגבלים על מנת לתמוך במגוון רחב של תעשיות.

מה זה לקוח של Ethereum?

לקוח Ethereum הוא יישום תוכנה המיישם את המפרט הטכני המוגדר ב- נייר צהוב של את’ריום או ה מפרט EEA (ליישומים ארגוניים) ומתייחס לכל צומת שמסוגל לנתח ולאמת את הבלוקצ’יין, החוזים החכמים שלו או כל מה שקשור. תקנים פתוחים ויכולת פעולה הדדית מאפשרים ללקוחות את’רום לתקשר דרך עמית לעמית עם לקוחות אתריום אחרים, כלומר כולם “מדברים” על אותו פרוטוקול ומקפידים על אותם כללים. לקוחות אתריום פופולריים כוללים קוורום מאת ג’יי.פי מורגן, Parity, Geth ו- Hyperledger Besu, אשר נבנה על ידי צוות הנדסת הפרוטוקולים ב PegaSys. Hyperledger Besu, שפותח למקרי שימוש ארגוניים, כולל קבוצה חזקה של הרשאות תכונות ופועלת ברשתות ציבוריות ופרטיות כאחד. PegaSys פלוס, להפצה מסחרית של Besu, יש תכונות תוסף נוספות ותמיכה, כולל הצפנה במנוחה, ניטור מתקדם והזרמת אירועים.

במה מגיבים את’ריום?

Ethereum הוא פרויקט קוד פתוח, כלומר כל אחד יכול לתרום לבסיס הקוד ושהרשת פתוחה לכל מי שמוכן להשתתף. לכן, Ethereum נמצא בבעלות אף אחד וכולם. ישנם מאמצים רבים במערכת האקולוגית של Ethereum בכדי להפוך את פיתוח הקוד הפתוח לקיים כלכלית עבור מפתחים. MolochDAO הינה יוזמת מימון המונים לתמיכה בפרויקטים של תשתית את’ריום. החל מחוקר הפרסים שלה ועד תוכנית המענקים הדומה לפטרון שלה, גיטקוין הוא גם אחד המאמצים הבולטים והרב-שיניים התומכים בתחזוקי קוד פתוח במרחב הבלוקצ’יין. 

מה זה אתר (ETH)?

את’ר הוא האסימון המקורי של את’ריום והדלק שמניע את בלוקצ’יין את’ריום. ב- Ethereum, כל פעולה (שרבים מהם ניתנים לשילוב ליצירת חוזה חכם ייחודי או עסקה יחידה) דורשת לבצע כמות מסוימת של אנרגיית מחשוב. מכיוון שכורים חייבים להשתמש באנרגיה כדי להשלים פעולות אלה, נוצרה יחידת מדידה שתפקח על הכורים ותפצה על העבודה שהם משקיעים בהפעלת עסקאות וחוזים חכמים. יחידת מדידה זו נקראת גז. גז הוא יחידת מדידה ייחודית לבלוקצ’יין את’ריום ומודדת את העבודה החישובית הנדרשת להפעלת עסקאות או חוזים חכמים במסגרת ה- EVM. ככל שנדרש יותר אנרגיה להפעלת פעולה (כלומר חתיכת קוד מורכבת יותר), כך נדרש יותר גז. הערך של כל יחידת גז מתבטא באתר. לכן את’ר מספק תמריץ לכורים לאמת חסימות עסקאות ולמפתחים לכתוב קוד איכותי ותמציתי. ETH הוא סמל האתר. שים לב ש- “eth” הוא גם שורת פקודה המשמשת לייבוא ​​ארנק Ethereum. 

מהי כתובת ETH?

כל המטבעות הקריפטוגרפיים דורשים כתובות, או מזהים ציבוריים, כדי לשלוח ולקבל כספים. כתובת ETH היא ספציפית למטבע האתר של את’ריום. כורים צריכים גם להגדיר “אתר אתרי”, שהוא כתובת מוגדרת שתאסוף רווחים מכרייה. “כיצד לאחסן נכסים דיגיטליים ב- Ethereum” הוא דרך מועילה להבנת ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים, ביטויי זרעים ושיטות עבודה מומלצות לניהול נכסים דיגיטליים.

איך אוכל להרוויח אתר (ETH)?

ישנן מגוון דרכים להרוויח ETH, הן בבלוקצ’יין את’ריום ומחוצה לו. ETH הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הנסחרים ביותר והזמינים ברוב הבורסות. ETH הופכת להיות דרך פופולרית יותר ויותר לפצות פרילנסרים. שווקים פרילנסרים גלובליים כמו רשת באונטיז לאפשר למפתחים, מעצבים, מתרגמים ומשתמשים מתחומים שונים להרוויח ETH עבור מילוי משימות. כמובן שכריית Ethereum ותמיכה ברשת היא דרך אחת לתגמול ב- ETH. 

כמה זמן לוקח להעביר את האתר?

זמני אישור האתריום משתנים מאוד בהתאם לכמות הגז שמוכנים להוציא, יחד עם גורמי שוק אחרים. אתה יכול להציג את זמני ההמתנה החציוניים בשעה ethgasstation.info.

מה מגבלת הגז באת’ריום?

מגבלת הגז של אתריום היא אחד משלושה מושגי ליבה של אתר. האחרים הם עלות ומחיר. המגבלות נקבעות כתשלום המקסימלי שמוכן לשאת להשלמת עסקה. אם מגבלת הגז מוגדרת נמוכה מדי, ייתכן שהעסקה תיכשל. הסיבה לכך היא שהכורה שמנסה את העסקה ימשיך ויבצע פעולות עד שמגבלת הגז תגיע. אם נדרשות פעולות נוספות, הכורה שומר על הדלק כעמלות עבור עבודות שבוצעו והמערכת רושמת את העסקה כ”נכשלה “. מגבלות הגז חשובות מכיוון שהן מגנות על המשתמשים וגם על הכורים מפני קודים פגומים והתקפות רשת. הם רלוונטיים מכיוון שהאופי הדינמי של בלוקצ’יין את’ריום מורכב ממגוון רמות תפעוליות חוזיות חכמות. לא כל העסקאות זהות ולכן דורשות כמויות גז שונות כדי לתדלק את פעולותיהן. 

מה מקודד Ethereum?

ניתן לקודד חוזים חכמים של Ethereum ב- Solidity, Serpent, LLL ו- Mutan. אלה הן שפות ברמה גבוהה המכוונת לחוזה. מטרתם לכוון את מכונת ה- Ethereum Virtual Machine (EVM) כדי לספק אמצעים לחוזים חכמים. פרוטוקול Ethereum פותח תוך שימוש במגוון שפות, החל מ- C ++ ועד Python, Ruby, Go, Java, Rust, ועוד. 

לשם מה משתמשים Ethereum?

יש מגוון רחב של מקרי שימוש ויישומים של Ethereum, החל מהסדר תשלומים וכלה במעקב אחר שרשרת האספקה ​​ועד ניהול זהויות דיגיטליות. הגמישות, המודולריות, הזריזות והסקלביליות של Ethereum משכו אלפי מפתחים למערכת האקולוגית, כמו גם ארגונים גלובליים שמעוניינים לפרוס פתרונות בלוקצ’יין כדי לענות על הצרכים העסקיים הקריטיים. 

מהי הברית Ethereum Enterprise?

ה הברית Ethereum ארגונית (EEA) הוקמה בשנת 2017 כדי להאיץ את אימוץ Ethereum במאמצים ארגוניים ולספק סטנדרטים גלובליים לפיתוח אתריום ארגוני. הברית משתמשת בארכיטקטורה פתוחה לבדיקות והסמכות ומתמקדת במתן משאבים לאמון, פרטיות וביצועים כדי לטפח קהילה התומכת בפתרונות קוד פתוח של בלוקצ’יין. ה- EEA שחרר לאחרונה את מפרט לקוח ארגוני Ethereum V3. 

שאלות נפוצות על ConsenSys Blockchain 01

ביטקוין מול את’ריום

מה ההבדל בין ביטקוין לאת’ריום?

רבים מהעקרונות הבסיסיים של Bitcoin ו- Ethereum זהים. הם חולקים פונקציות הצפנה רבות המשותפות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין, ושתי רשתות הבלוקצ’יין משתמשות כיום באלגוריתם של קונצנזוס Proof of Work. עם זאת, Ethereum פותחה כדי לטפל בהזדמנויות שאינן מתחום ה- blockchain של ביטקוין. האלמנט המרכזי המבדיל בין אתריום לביטקוין הוא חוזים חכמים – הסכמים המוטמעים בקוד כך שיוכלו לבצע באופן אוטומטי. בין ההבדלים המהותיים האחרים בין ביטקוין לאת’ריום הם שפות התכנות שלהם. ביטקוין משתמש בשפה מבוססת מחסנית ואילו את’ריום משתמש בשפה שלמה של טיורינג. זמני החסימה שלהם ואלגוריתמי הגיבוב הם גם שונים. מפתחי הליבה של Ethereum מאמינים כי העברת Ethereum למערכת Proof of Stake תהפוך את הרשת החכמה מבוססת החוזים שלה ליעילה ובטוחה יותר.. 

מה עדיף, ביטקוין או את’ריום?

שניהם Bitcoin ו- Ethereum מציעים יתרונות ייחודיים. הביטקוין היה הבלוקצ’יין הראשון ולכן ראה באימוץ רחב פיתרון להסדר תשלומים הוגן. את’ריום פותח כדי לענות על הצרכים שביטקוין יצר להם דרישה לאחר שיבשו את האופן שבו רשתות דיגיטליות עוברות אדריכלות ומנהלות. החוזים החכמים של Ethereum הופכים את זה להרבה יותר מפתרון תשלומים. יש לו יישומים במעקב אחר שרשרת האספקה, אנרגיה וקיימות, נדל”ן, ממשלה וסקטורים רבים אחרים. בהתחשב במצב הנוכחי של מערכות הבלוקצ’יין, הארכיטקטורה של את’ריום דומה ביותר לנדרש משרשרת שורשים אוניברסאלית שיכולה לספק יישוב שכבות בסיס מבוזרת ומאובטחת לרשתות בלוקצ’יין משתפות פעולה.. 

שאלות נפוצות על ConsenSys Blockchain 01

מפת דרכים של את’ריום

מה זה ביזנטיום את’ריום?

באוקטובר 2017, חברת Ethereum יזמה מזלג קשה לעדכון הביזנטיום שלה. ביזנטיון היה חלק מהמהדורה השלישית של את’ריום, שנקראה Metropolis live. ביזנטיום הביאה תשעה פרוטוקולי שיפור Ethereum (EIP) ששיפרו את הפרטיות, המדרגיות והאבטחה ברחבי הרשת. אחרי השדרוג הביזנטיום הגיע המזלג הקשה בקושטא בפברואר 2019, ששילב חמישה EIPs והפחית את תגמול החסימה מ -3 ל -2 ETH. 

מהי הוכחת הימור (PoS) את’ריום?

בלוקצ’יין את’ריום משתמש כיום באלגוריתם קונצנזוס הוכחת עבודה (PoW), בדומה לבלוקצ’יין ביטקוין. בגלל מדרגיות ונושאים אחרים, Ethereum מתכננת כעת לעבור למערכת הוכחה של הימור (PoS). PoS יפתור בעיות הקשורות לכרייה, צריכת אנרגיה מוגזמת, גישה לחומרת כרייה ובריכות כרייה מרכזיות. ולאד זמפיר, מפתח מוביל של קספר (השם המקורי של מערכת ה- PoS) ציין כי ההתקפה של 51% שמפתחי רשתות החשש חוששים שתעלה הרבה יותר בניסיונות כושלים כי התוקפים חייבים לסכן את ההימור שלהם.. 

מה הלאה עבור את’ריום?

שלווה –– הידועה גם בשם את’ריום 2.0 –– היא האיטרציה הסופית והסופית באבולוציה של את’ריום. זה יתקיים במספר שלבים. בעקבות איסטנבול, המזלג הקשה האחרון שתוכנן עבור את’ריום, שרשרת המשואות צפויה להתפרש בשנת 2019 כמשפט הראשון של השלווה. שרשרת המשואות היא הוכחה לבלוקצ’יין שתוכנן לצד רשת ה- PoW המקורית של את’ריום כדי להבטיח את המשכיות הרשתות. לצלילה עמוקה יותר לשלבים הבאים של התפתחות Ethereum קרא את “מפת הדרכים לשלווה”.

שאלות נפוצות על ConsenSys Blockchain 01

כריית אתריום

מה זה כריית את’ריום?

בבלוקצ’יין את’ריום, כורים משתמשים כיום באלגוריתם הוכחת עבודה (PoW) כדי להסדיר עסקאות. הם מתוגמלים כלכלית על מאמציהם. ישנן תוכניות מתמשכות להפוך את Ethereum למערכת הוכחה של הימור (PoS). הוכחת ההימור מכתיבה ששני שליש מהמאמתים חייבים להפקיד את ה- ETH בגוש הבא, כלומר התמריץ הכספי מסוכן הרבה יותר עבור גורמים זדוניים פוטנציאליים.. 

כמה זמן לוקח לכרות את אתריום?

אתריום ממוקש בלוקים. לפי ethstats.io, זמן החסימה הממוצע של Ethereum נכון ליולי 2019 הוא כ- 13 שניות.

מהי ההיסטרה של את’ריום?

Hashrate מתייחס למהירות הפעולה של כורה של Ethereum, במיוחד למספר החשיפות הניחש לשנייה לפתרון אי הגישה של גוש עסקאות. לפי ethstats.io, חישוב ה- Ethereum הממוצע נכון ליולי 2019 הוא 166.46 TH / s. 

האם אוכל לכרות את אתריום?

כריית אתריום הופכת קשה יותר ויותר עם הזמן. רוב הכורים משתמשים בבריכת כרייה, המאפשרת למשתתפים לאגד את כוח הגיבוב שלהם. נכון לעכשיו, כריית סולו קשה מאוד – זה יכול לקחת שנים למצוא בלוק יחיד. מאגרי כרייה לעומת זאת הוכיחו כמניבים רווחים עקביים למשתתפים.

האם המחשב שלי יכול לכרות את Ethereum?

היכולת של המחשב שלך לכרות את אתריום תלויה בכוח ה- GPU שלך. בעוד שחומרת כרייה ייעודית מומלצת לעיתים קרובות, כמה מחשבים חזקים יכולים לתרום לבריכת כרייה. 

מהו קושי את’ריום?

קושי באתריום מתייחס לפונקציית הגיבוב של הכורים ולקושי למצוא בלוק חדש. בקשיים גבוהים יותר, עבור הכורים קשה יותר למצוא חסימות תקפות. לפי ethstats.io, הקושי הממוצע של רשת אתריום החל מיולי 2019 הוא 2.2075 PH.  

מה אתה צריך כדי לכרות את אתריום?

אמנם יש יישומי כריית ענן המציעים לאנשים את האפשרות לחלוק ברווחי כריית את’ריום, אך זו אינה צורה טהורה של כרייה. זו יותר אפשרות להשקעה או השכרה. כריית ETH לבדה כרגע אינה מעשית, ולכן רוב הכורים משתתפים בבריכות כרייה, מה שבדרך כלל מתגלה כמשתלם יותר. מומלץ ליישם חומרת כרייה ייעודית אפילו לכרייה כחלק מבריכה. 

אתה יכול לכרות את Ethereum במחשב נייד?

כן, ניתן לכרות את אתריום באמצעות מחשב נייד. יהיה עליך להתקין תוכנה ספציפית עבור מערכת ההפעלה שלך. עם זאת, כריית Ethereum במחשב אישי אינה מעשית כרגע. מוצרים רבים זמינים עם חומרה ייעודית במיוחד לכרייה. הם נועדו לפעול ביעילות כדי שכורים יוכלו למקסם את הרווחים שלהם. 

אתה יכול לכרות את Ethereum ב- Mac?

כריית Ethereum ב- Mac אפשרית. עם זאת, רוב הכורים משתמשים בחומרה ייעודית. 

כמה אתריום אוכל לכרות ביום?

התגמול על כריית אתריום תלוי בכמה גורמים: הציוד שלך, בין אם אתה משתתף בבריכת כרייה ומצב הבלוקצ’יין. על פי דו”ח המחקר של אלתיו לשנת 2018 על בריכות כרייה, כורים בארבע בריכות הכרייה הראשונות קיבלו כ -0.04% תשלום. תשלום זה משתלם יותר מכפי שנראה בהתחשב בכך שחמש הבריכות המובילות נמצאו כמכרות 84% מכל הבלוקים שנמצאו לאחרונה. לדוגמה, Ethermine, בריכת הכרייה העליונה שנמדדה בשבוע, מצאה 11,235 בלוקים.

הערה: השאלות לעיל מבוססות על נפח החיפוש של גוגל בארה”ב.

ConsenSys

בסיס הידע של Blockchain

היכרות עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין, את’ריום, מטבעות קריפטוגרפיים, ספרים מבוזרים, חוזים חכמים ויישומים מבוזרים.

חקור את בסיס הידעבסיס הידע של Blockchainהאקדמיה של ConsenSys

חינוך והכשרה של בלוקצ’יין

אנו הליבה החינוכית של תנועת את’ריום. אנו מציעים תוכניות הכשרה מקוונות ובלוקצ’יין באופן אישי למפתחים, מנהלים עסקיים וחובבים.

חקור את האקדמיה של ConsenSysחינוך והכשרה של בלוקצ'ייןמפתחים

פורטל המפתחים של Ethereum

כל מה שאתה צריך כדי להתחיל להתפתח ב- Ethereum.

חקור את פורטל המפתחיםפורטל המפתחים של Ethereum

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map