מחקר מקרה בבלוקצ’יין | מטה קפיטל: השקעות נדל”ן עם Blockchain | נכסי קודפי

 

תַקצִיר

חברת ניהול קרנות נדל”ן צרפתית, מטה קפיטל, חיפש טכנולוגיית בלוקצ’יין בשנת 2019 כדי לחדש ולייעל את תהליכי חלוקת מניות הקרן ושמירת רישום המשקיעים שלה. 

באמצעות אסימון נכסים, מטה קפיטל שואפת לאפשר השתתפות רבה יותר בהשקעות נדל”ן על ידי הפחתת העלויות הכרוכות ברישום משקיעים, המשקיעים על המשקיעים והפעלת מנוי. החזון לטווח הארוך הוא להפחית את סכומי המינוי למינימום משקיעים מ -100,000 אירו ל -1 אירו. עם עלויות מופחתות ופונקציונליות דיגיטלית מוגברת של בלוקצ’יין, Mata Capital מבקשת למשוך מאגר רחב יותר ומגוון יותר של משקיעים להשקעות בנכסי נדל”ן..

כדי להשיג מטרה זו, שותפה Mata Capital עם ConsenSys Codefi להנפקת אסימוני אבטחה עבור שלוש קרנות נפרדות בשווי כולל כולל של 350 מיליון יורו.. 

הראשון מבין פרויקטי האסימונים הללו היה בעלות על מלון מתוכנן בן 11 קומות שנבנה בימים אלה בפאתי פריז. ההנפקה שהתקבלה בסך 26 מיליון יורו היא בין הפרויקטים הגדולים ביותר באיסוף נדל”ן באירופה. 

 

נקודות הכאב

כיום ענף ניהול נכסי הנדל”ן סובל מנקודות הכאב הבאות:

  • יצירת קרנות מסורבלת ויקרה, חלוקת נכסים ותחזוקת רישום

  • עלויות ניהול משמעותיות במיוחד עבור כרטיסי השקעה קטנים לפעילות KYC ורישום, וכתוצאה מכך סכומי מנוי השקעה מינימליים גבוהים

  • למשקיעים יש גישה מוגבלת לשווקים משניים. הם אינם מסוגלים לסחור בקלות בנכסים, גם כאשר נדרשת אסטרטגיית הקצאת התיקים

מנהלי נכסים כמו Mata Capital מסתמכים על נייר לניהול רישום המשקיעים. ביצוע תהליך דיגיטציה זה יאפשר למטה קפיטל לחסוך בעלויות, להבטיח דיוק ולהשיג פיקוח טוב יותר על משקיעיה.

 

הפתרון

כדי לנהל ביעילות את ההשקעה בבניין המלונות בהתאם לדרישות הרגולטוריות, מטה קפיטל הייתה צריכה לשלוט במי שיכול להשקיע, ולהגדיר את כללי המניות וכללי העסקה..

בניגוד לגישה המסורתית של ניהול דרישות תאימות, זכאות משקיעים והנפקת מניות כתהליכים ידניים מנותקים, הפלטפורמה מבוססת את’ריום של Codefi Assets משתמשת בחוזים חכמים כדי לתאר את נכס הנדל”ן, להגדיר את דרישות התאימות שלו, לאמת את המשקיע לדעת את הלקוח שלך. (KYC), ולהנפיק מניות קרנות מתאימות לכל משקיע מאומת.

הנטל המקובל על מטה קפיטל לחקור את זכאותם ופרופיל הסיכון שלהם הוקל על ידי הזמנת משקיעים פוטנציאליים ליצור חשבונות, למלא טופס תאימות של KYC ולהעלות את כל המסמכים הנדרשים לפלטפורמה. לאחר מכן עיבדו מסמכים אלה ברשת אתריום על ידי מטה קפיטל, המנפיקה. הזכאים לרכוש אסימונים להשקעה בקרן אושרו אז לרשימת היתרים, ואשרו את תעודותיהם בפלטפורמה.

תוך ניצול יכולות הדיוק והאוטומציה של Ethereum, הפיתרון אפשר למשקיעים הזכאים להגדיר את אופי ומספר המניות שהם ירכשו, לבצע את התשלום באמצעות העברה בנקאית ולקבל את המניות עם אימות התשלום. מאחורי הקלעים, זה כלל את המנפיק שאישר העברת אסימונים למשקיעים ברשימת היתרים באמצעות אישור שנחתם באמצעות המפתח הפרטי שלו..

עם סיום, המשקיעים קיבלו קבלת מכירה המפרטת את מאפייניה (כלומר מנפיקים, משקיעים, מספר האסימונים שנקנו), וקישור לעסקה בבלוקצ’יין את’ריום.

 

תרשים 1: ממשק מנפיק

ממשק מנפיק מנפיקים

 

תרשים 2: ממשק משקיעים

תאימות ל- KYC ולרשימת היתרים

נכסים - העלאת משקיעים

 

תרשים 3: עיבוד עסקאות ומעקב אחר תשלומים

נכסים 8211 עיבוד עסקאות ומעקב אחר תשלומים

 

“הצעד הראשון הזה מסמן את תחילתו של מהפך רדיקלי של תחום ניהול נכסי הנדל”ן”, אומר מנהיג המוצר של קודפי נכס, מתייה בושו. “עם פלטפורמת Codefi Assets, אנו מאפשרים ללקוחותינו לעבור מעידן הניסויים לעבר צמיחה תעשייתית, ומאפשרים להם להנפיק ולנהל את יחידות הכספים שלהם בצורה יעילה הרבה יותר.”

 

חוזים חכמים: טכני

Codefi Assets מאפשרת יצירת ופריסה נוחה של חוזים חכמים על רשת Ethereum המבוססת על תקן ERC1400, בין היתר. תקן ERC1400 נוצר במיוחד על ידי קהילת Ethereum ו- ConsenSys כדי לייצג נכסים פיננסיים בבלוקצ’יין. לחוזים חכמים אלה ואסימוני אבטחה ניתנים להגדרה יש את התכונות הבאות:

  • אסימוני אבטחה תומכים בהעברות כוח, כוויות ומנטות על ידי מנהל

  • אסימוני אבטחה תומכים בהגבלות סחר באמצעות ייצור תעודות מחוץ לרשת. העברות אסימון מותנות בתוקף האישור, ומציעות למנפיק יכולות שליטה חזקות על נכסיהן הפיננסיים הן בשוק הראשי והן בשווקים המשניים.

  • אסימוני אבטחה תומכים בפטריות חלקית (כלומר היכולת ליצור סוגים שונים של נכסים)

  • כל החוזים החכמים שהיו בשימוש נבדקו על ידי ConsenSys Diligence

 

התוצאות

מבחינת מטה קפיטל, היעדים להנפקה המסומנת כללו חסכון בזמן ובעלויות, גמישות רבה יותר להתאמה אישית של מוצרים ומתן גישה לסוגים חדשים של משקיעים. כמו כן, היא חיפשה עיבוד עסקאות מאובטח ויעיל יותר יחד עם “מקור אמת יחיד” בין כל המשתתפים לצדדים שלישיים – כדי לשפר את השקיפות ואת חוסר השינוי של המידע, וגם לייעל את מאמצי הדיווח..

עם הפלטפורמה של Codefi, רישום המשקיעים מתעדכן ומתוחזק באופן אוטומטי במקום אחד, ומבטיח דיוק, שקיפות ואבטחת המידע. 

“חדשנות היא לב האסטרטגיה של מטה קפיטל, כפי שממחיש את היישום האחרון של פלטפורמה תפעולית לאבטחת כל המידע של המנויים שלנו”, אומר סולימני-ז’אן גלאדימה, מנהל תחום חדשנות ודיגיטל בחברת מטה קפיטל..

דיגיטציה של תהליך ההשקעה ב- Ethereum מספקת גם הזדמנויות של Mata Capital להפצה יותר ברחבי העולם, מכיוון שמשקיעים בינלאומיים יכולים לגשת לפלטפורמה באותה קלות כמו משקיעים מקומיים, כאשר הן KYC והן הפצת אסימונים מעובדים בבלוקצ’יין..

כמטרה רחבה יותר, מטה קפיטל מצפה למשוך יותר משקיעים קמעונאיים אשר ינצלו את הקלות בה הם יכולים להשקיע במוצר פיננסי מורכב. עם הזמן, השקיפות והנגישות של מידע אודות נכסים פיננסיים המיוצגים בבלוקצ’יין יגדילו את האמון שיש למשקיעים על מוצרי מטה קפיטל..

בפטיסט סן מרטין, מנהלת פיתוח מוצרים בחברת מטה קפיטל, מוסיפה: “טוקניזציה תאפשר לנו לספק נזילות טובה יותר למשקיעים שלנו, במיוחד בשוק המשני.”

 

טוקניזינג נכסי נדל”ן

בין התפקידים המגוונים שבלוקצ’יין יכול למלא בתחום הנדל”ן – החל מחוזים חכמים לעסקאות נכס ועד ניהול נתונים לרישומי נכסים – היישום המשתלם והנפוץ ביותר הוא באמצעות נכסים מסמכים, על פי מחקר של חברת שירותי הנדל”ן קושמן. & ווקפילד. בהתאם למטרתה של מטה קפיטל לאפשר השתתפות רבה יותר בהשקעות נדל”ן, הדו”ח צופה כי אסימון יסייע לשוק הנדל”ן המסחרי להיפתח למגוון גדול יותר של משקיעים קמעונאיים בשל כרטיסי מינימום נמוכים יותר, שקיפות רבה יותר ונזילות רבה יותר..

האפשרות לסמל נכסים פיננסיים אמורה להגיע ל -2 טריליון דולר בשנתיים הקרובות, על פי הפורום הכלכלי העולמי, כאשר מחצית מהן מקורן בנכסים חלופיים כולל נדל”ן. מסגרת הזמן למימוש הפוטנציאל הזה נחשבת בדרך כלל הרבה יותר מוקדמת עבור נדל”ן בהשוואה לסוגי נכסים אחרים, עם דוגמאות מוקדמות ליישום אסימון נדל”ן, כמו מטה קפיטל, שכבר מתקדם..

אך הזדמנות זו נשענת על פיתוח וקליטת פתרונות אשר יכולים להפחית את המורכבות התפעולית ואת הסיכון הרגולטורי סביב בלוקצ’יין וטוקניזציה. התוצאות שהשיגה מטה קפיטל עם הפלטפורמה של Codefi Assets מדגימה כי האסימון יכול להציע לקרנות הנדל”ן יעילות, שקיפות וניהול סיכונים גבוהים יותר מבלי לפגוע בסטנדרטים המוסדיים המהווים יסוד הן למשקיעים והן למנהלי נכסים.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map