פתרונות Blockchain למטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי

מהו מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי?

מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDCs) הוא צורה דיגיטלית של כספי בנק מרכזי, שהוא מטבע חוקי שנוצר ומגובה על ידי בנק מרכזי המייצג תביעה כנגד הבנק המרכזי ולא כנגד בנק מסחרי או ספק שירותי תשלומים (PSP) . CBDC מנוהל על ספר ספרים דיגיטלי (שיכול להיות בלוקצ’יין או לא), מהיר ומגביר את אבטחת התשלומים בין בנקים, מוסדות ואנשים פרטיים. על פי מחקר שנערך לאחרונה על ידי הבנק להסדרים בינלאומיים, יותר מ -70% מהמוסדות חוקרים ומפתחים באופן פעיל הוכחות מושג עבור CBDCs. להלן שלושה היבטים המגדירים מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי:

 • נכסים דיגיטליים. CBDC הם נכסים דיגיטליים. הם מטופלים בספר ספרים דיגיטלי (מופץ או לא) הפועל כמקור האמת היחיד.
 • גיבוי של הבנק המרכזי. CBDC מייצג תביעות נגד הבנק המרכזי, בדיוק כפי שעושים שטרות כסף.
 • הבנק המרכזי נשלט. אספקת ה- CBDC נשלטת לחלוטין ונקבעת על ידי הבנק המרכזי.

 

סמינר מקוון לפי דרישה

CBDCs ו Stablecoins

בסמינר מקוון זה עם מומחים בתעשייה תלמד את יסודות ה- CBDC ואת היתרונות, הסיכונים והאתגרים הפוטנציאליים הן עבור הבנקים המרכזיים והן עבור התשתית הכלכלית העולמית..

צפה עכשיוCBDCs ו Stablecoinsספר לבן מוצג

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף הדיגיטלי

מבוא למטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC), היתרונות שלהם לתשלומים קמעונאיים וסיטונאים, וארכיטקטורה מוצעת ליישום מוצלח ב- Ethereum..

קרא את הנייר הלבןבנקים מרכזיים ועתיד הכסף הדיגיטליהממשלה bg כהההממשלה bg כהה

“CBDCs נותנים לבנקים מרכזיים כלים עתידיים שיאפשרו להם ליישם את המדיניות המוניטרית בדרכים ישירות וחדשניות יותר ולעמוד בקצב עם השינוי הטכנולוגי.”

יוסף לובין

מייסד ConsenSys ומייסד שותף של Ethereum

מהם מקרי השימוש של CBDCs?

ניתן לבנות CBDC לתשלומים קמעונאיים ו / או סיטונאיים. בעוד CBDC הקמעונאי מתייחס לגרסה דיגיטלית של מזומנים, CBDC סיטונאי מתייחס לתשתית חדשה להתנחלויות בין בנקאיות. בנקים מרכזיים שעברו בדיקת CBDC התמקדו במיוחד בתשלומים מהירים בעלות נמוכה. 

 • קמעונאות. CBDC הקמעונאי משמש לתשלומים בין יחידים לעסקים או אנשים אחרים, בדומה לשטרות בנק דיגיטליים. הנפח היומי של CBDC הקמעונאי הוא בדרך כלל גדול מ- 100,000,000 עסקאות.
 • בסיטונאות. CBDC סיטונאי משמש להקלת הסדר בין בנקים, כלומר. תשלומים בין הבנקים המועטים לגופים אחרים שיש להם חשבונות בבנק המרכזי. הנפח היומי של CBDC סיטונאי הוא בדרך כלל פחות מ 100,000 עסקאות.

מהם היתרונות של CBDC?

התשתית הפיננסית של הבנק המרכזי ניצבת כיום בפני מספר אתגרים, החל מהסדר תשלומים יקר וכלה בשימוש המצטמצם בשטרות הבנק והיעדר גישה פיננסית לאזרחים הרחק מסניפי הבנקים. מחקרים העריכו כי עלות סליקה והסדרת ניירות ערך לבנקים מרכזיים במדינות G7 הינה מעל 50 מיליארד דולר בשנה, בעיקר בגלל המשאבים הנדרשים להעברת נכסים ולתיאום חשבונות. יתר על כן, מערכות התשלומים החוצי גבולות כיום כוללות העברת נכסים ונתוני עסקאות רגישים באמצעות כמה בנקים כתבים שונים, וחושפים מוסדות ואנשים פרטיים לסיכוני התיישבות ותפעול.. 

CBDC מבוסס בלוקצ’יין פותר את חוסר היעילות והפגיעות בתשתית הבנקאות המרכזית הנוכחית שלנו על ידי פשטת יצירת מערכת תשלומים מאובטחת המשמשת כסולק ומסלקט נכסים בקנה מידה גדול..

היתרונות של CBDC הקמעונאי
 • הגדל את הזמינות. ניתן להפיץ מטבע דיגיטלי במכשירים ניידים, מה שמגדיל את הגישה והשימושיות של אזרחים הרחק מסניפי בנק ואינם יכולים לגשת למזומנים פיזיים. 
 • ייעל פיוס. CBDC הוא דיגיטלי מקורי ואינו דורש את ההתאמה היקרה והגוזלת זמן כרגע עבור סחר אלקטרוני ותשלומים חוצי גבולות..
 • טיפוח חדשנות דיגיטלית. מודל התוכנה מבוסס הפלטפורמה של CBDC מוריד חסמי כניסה עבור חברות חדשות בתחום התשלומים, מטפח תחרות וחדשנות ודוחף מוסדות פיננסיים לעבר גלובליזציה של שירותים..
 • שפר את המדיניות המוניטרית. CBDC נותנת לבנקים מרכזיים השפעה ישירה על אספקת הכסף, מפשטת את חלוקת ההטבות הממשלתיות ליחידים ומשפרת את השליטה על עסקאות לצורך בקרת מס.. 
היתרונות של CBDC סיטונאי
 • שפר את הסדר התשלומים הבין בנקאי. באמצעות אוטומציה ופתרונות רשת מבוזרים, תשלומי CBDC מוסדרים באופן מיידי בין הצדדים הנגדים על בסיס הזמנה אישית, מה שמקטין את הסיכון לעיבוד אצווה בין לילה ובטחונות..
 • סיכון צד גדי מופחת. CBDC מקטין את סיכון האשראי בעסקאות תשלום חוצות גבולות על ידי אפשרות להסדר תשלום מול תשלום עבור העברות במטבעות שונים. 
 • השתתף בשווקי נכסים דיגיטליים. ככל שיופיעו עוד שווקי נכסים מסומנים, יהיה צורך בתשלומים מסומנים. CBDC מספקת מסלקה מבוזרת בקנה מידה גדול ורישום נכסים שיעזרו לטפח את מהפכת הנכסים הדיגיטליים.
 • הישאר תחרותי. למרות שעלות העברות הכסף בזמן אמת הופחתה על ידי פלטפורמות ריכוזיות כמו SEPA באירופה, רוב המוסדות הפיננסיים גובים לקוחות מעל העלות. CBDC מאפשר למשתמשי קצה ליהנות מתשתית בנקאית יעילה ומבטיח לבנקים מרכזיים לשמור על תפקיד בהסדר בין בנקים על רקע אימוץ רחב יותר של טכנולוגיית stablecoin.

פרויקטים של CBDC מאת ConsenSys

בנק המילואים של אוסטרליה שותף עם בנק Commonwealth בנק אוסטרליה הלאומי ConsenSys מגבר תמידי בפרויקט CBDC סיטונאיבנק המילואים של אוסטרליה שותף עם בנק Commonwealth, בנק אוסטרליה הלאומי, ConsenSys & מתמיד בפרויקט CBDC סיטונאיConsenSys נבחרה כשותפה טכנולוגית על ידי בנק תאילנד לפרויקט CBDCבנק המילואים של אוסטרליה שותף עם בנק Commonwealth, בנק אוסטרליה הלאומי, ConsenSys & מתמיד בפרויקט CBDC סיטונאיConsenSys נבחרה כשותפה טכנולוגית על ידי בנק תאילנד לפרויקט CBDCConsenSys נבחרה כשותפה טכנולוגית על ידי בנק תאילנד לפרויקט CBDCConsenSys שנבחרה על ידי חברת Societe Generale Forge לספק טכנולוגיה ומומחיות לניסויים במטבע דיגיטלי בבנק המרכזי שלהConsenSys נבחרה על ידי חברת Societe Generale – זיוף לספק טכנולוגיה ומומחיות לניסויים במטבע דיגיטלי בבנק המרכזיConsenSys נבחרה על ידי הרשות המוניטרית בהונג קונג להוביל שלב שני בפרויקט Inthanon LionRockConsenSys נבחרה על ידי חברת Societe Generale – זיוף לספק טכנולוגיה ומומחיות לניסויים במטבע דיגיטלי בבנק המרכזיConsenSys נבחרה על ידי הרשות המוניטרית בהונג קונג להוביל שלב שני בפרויקט Inthanon LionRockConsenSys נבחרה על ידי הרשות המוניטרית בהונג קונג להוביל שלב שני בפרויקט Inthanon-LionRock

מדוע Blockchain ו- Ethereum ל- CBDC

טכנולוגיית Blockchain מביאה יתרונות ייחודיים ל- CBDC. במיוחד Ethereum הוא הבלוקצ’יין המוכן ביותר לייצור התומך בדרישות CBDC מבחינת מדרגיות ופרטיות.

 • אמון מערכת. CBDC מבוסס בלוקצ’יין מאפשר לבנקים מרכזיים לשלוט במטבע תוך הגנה על פרטיות ועצמאות השימוש ב- CBDC בפני משתמשי הקצה. אנו מאמינים שזה קריטי שמשתמשים לא יינעלו על ידי מתווכים, כך שהם סומכים ומשתמשים ב- CBDC.
 • תכנות. ניתן לקודד את כללי ה- CBDC בפרוטוקול בכדי להקל על הציות, כלומר סף הארנק או גישה של צד שלישי למערכת.
 • זמינות נתונים. מערכות מבוזרות כגון רשתות חסימות מבטיחות זמינות נתונים וחוסן, בנוסף לאמון ושקיפות סביב היסטוריית העסקאות. Ethereum הוכיחה את יכולתה לתמוך ברשתות גדולות מאוד עם צמתים של 10k + ומאה אלפי משתמשים.
 • חדשנות. CBDC מבוסס בלוקצ’יין נהנה מהמוצרים והשירותים החדשניים הנבנים ברחבי המערכת האקולוגית של קוד הפתוח, כולל ארנקים שאינם משמורת, הצפנה ללא ידע ומימון מבוזר. את’ריום היא המערכת האקולוגית הגדולה ביותר בבלוקצ’יין בעולם, עם למעלה מ -350,000 מפתחים.

לצלילה עמוקה יותר על היתרונות הייחודיים של את’רום לפתרונות בלוקצ’יין ארגוניים, קרא את המבוא לאתריום ארגוני.

מערכת בנקאות מסורתית

מוצג בנקאות מסורתית

 

מערכת תשלומי CBDC

CDbc בנקאות מוצגת

מחקרים על תשלומי CBDC ו- Blockchain

ConsenSys שותפה עם מוסדות מובילים ברחבי העולם להשקת CDBC המשפרים את הגישה הפיננסית, מזרזים את ההתיישבות ומגבירים את אבטחת העסקאות..

 • הסדר תשלומים בין בנקים בדרום אפריקהפרויקט ח’וקה
  בנק רזרבה דרום אפריקאי: הסדר תשלומים בין בנקים

  SARB שיתף פעולה עם ConsenSys Solutions ו- Adhara כדי ליצור מערכת בין-בנקאית מבוססת בלוקצ’יין שעיבדה את היקף התשלומים היומי האופייני בסודיות מלאה וסופיות בזמן שיא..

  קרא את מקרה המקרה

 • הרשות המוניטרית של סינגפור בהסדר ברוטו בזמן אמתפרויקט Ubin
  הרשות המוניטרית בסינגפור: הסדר גולמי בזמן אמת

  MAS שותפה עם ConsenSys Solutions וקונסורציום של מוסדות פיננסיים כדי לסמל את הדולר הסינגפורי עבור עסקאות בין-בנקאיות יומיות ולהשיג פרטיות עסקית מלאה וסופיות..

  קרא את מקרה המקרה

 • UnionBank נהיגה הכללה פיננסית בפיליפיניםפרויקט i2i
  UnionBank: הנהגת הכללה פיננסית בפיליפינים

  עם תמיכה של BSP, UnionBank ו- ConsenSys Solutions מימשו את הבלוקצ’יין Ethereum כדי ליצור פלטפורמת תשלומים בנקאית בין-כפרית מבוזרת וחסכונית בזמן אמת..

  קרא את מקרה המקרה

פתרונות ConsenSys

להתחיל היום

ConsenSys מציעה את הפלטפורמות המאובטחות, המדרגתיות והקלות לשימוש להשקת פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים. התשתית ומוצרי שכבת היישומים שלנו עוזרים לך לשלב בקלות בלוקצ’יין בערמת התוכנה שלך ולנהל נכסים דיגיטליים כך שתוכל ליישם CBDC מוצלח בקנה מידה.. 

התחבר למומחים שלנולהתחיל היום

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map