כיצד ניתן לאמת את Blockchain על ידי הציבור ועם זאת אנונימי?

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

Contents

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogEnterprise Blockchain

כיצד ניתן לאמת את Blockchain על ידי הציבור ועם זאת אנונימי?

מאמר זה דן בהבדל בין רמות האנונימיות על רשתות פרטיות לבין רשתות ציבוריות על ידי ConsenSys 13 בינואר 2020 פורסם ב- 13 בינואר 2020

כיצד ניתן לאמת את הבלוקצ'יין על ידי הציבור ועם זאת אנונימי

TL; DR:

  • כספרי חשבונות ציבוריים, blockchain Bitcoin ו- Ethereum דורשים שעסקאות יהיו גלויות כברירת מחדל.
  • רשת את’ריום מציעה פסאודו-אנונימיות; לדוגמה, עסקאות מקושרות לכתובות המתאימות למפתחות ציבוריים שמקורם במפתחות פרטיים המוחזקים על ידי המשתמש, ולא על ידי שם משתמש או סיסמה.
  • טכנולוגיות מסוימות מפותחות ונבדקות כעת עבור את’ריום 2 ואת’רום 3 המוסיפות מובלעת של פרטיות לאת’ריום הציבורי, כלומר zk-SNARKs..
  • Zk-SNARK היא מערכת הוכחה קריפטוגרפית המאפשרת למשתמשים לשמור על עסקאות פרטיות תוך אימות העסקאות על פי אלגוריתם הקונצנזוס של הרשת..
  • לאחר הטמעת ה- zk-SNARK, ארגונים יוכלו לבצע עסקאות באותה רשת כמו מתחרותיהם בפרטיות מוחלטת, תוך שהם נהנים מאבטחת הבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום..
  • עד אז, ארגונים יכולים להשתמש באת’ריום ציבורי או פרטי כדי לטפל במגוון רחב של מקרי שימוש. להלן דוגמאות.

ארגונים המעוניינים למנף את המבנה חסר האמון של עמית לעמית של טכנולוגיית הבלוקצ’יין תוהים לעתים קרובות כיצד נתונים יכולים להיות מאומתים באופן ציבורי וגם אנונימיים בו זמנית. כדי לענות על שאלה זו, עלינו לציין את ההבדל בין חסימות מורשות ללא חסימות. הן הבלוקצ’יין של Bitcoin והן הבלוקצ’יין הציבורי של Ethereum אינם מורשים, כלומר כל אחד יכול להצטרף לרשת, לקרוא את ספר החשבונות הציבורי ולהשתתף בתיקוף עסקאות וחסימות באמצעות הפעלת צומת. עסקאות על פנקסים ללא הרשאה הן פסאודו אנונימיות לפי תכנון – עסקאות מקושרות לכתובות המתאימות למפתחות ציבוריים שמקורם במפתחות פרטיים המוחזקים על ידי המשתמש, ולא לפי שם משתמש או סיסמה. עסקאות מוצפנות ומאוחסנות במספר מכשירים, או צמתים ברחבי העולם. ביזור זה, השקיפות, האימות הרחב והנספח בלבד, מאפשרים כמעט להתעסק בנתונים..

לעומת זאת, בנקים ותאגידים אחרים עם צורך מהותי בעסקאות פרטיות, נוטים יותר כיום להשתמש בחסימות פרטיות או מורשות. בבלוק-אפים מורשים, עסקאות הן אנונימיות לקהל הרחב. רשתות חסימות מורשות משתמשות באותה הטכנולוגיה כמו חסימות חסרות היתר, אך דורשות הרשאות ספציפיות כדי לקרוא, לגשת ולכתוב מידע עליהן. לכן, ניתן להגביל את הגישה, ולהצפין מידע בכדי להגן על סודיות.

הבאת עסקאות אנונימיות למנה השקופה

עבור תאגידים שרוצים עדיין להשתמש בבלוקצ’יין את’ריום ללא הרשאות מטעמי שקיפות ולא צנזורה, נבנות טכנולוגיות שמוסיפות מובלעת של פרטיות על רשתות ציבוריות. לאחר יישום נרחב של zk-SNARK, ארגונים יכולים ליהנות מהיתרונות חסרי האמון של הבלוקצ’יין הציבורי מבלי להסתכן באנונימיות כלשהי. עד אז, ניתן לקשר ארנק למידע מזהה אישי, כגון כתובת IP, כתובת דוא”ל, מספר טלפון או כתובת למשלוח בבלוקיות חסרות הרשאה. גם אם העסקה אקראית, ניתן להשתמש בנתונים המוטמעים בתוכנה הסובבת אותה לזיהוי האדם שעומד מאחורי עסקה. הפעלת צומת משלך יכולה לטשטש את הזהות סביב עסקאות, אך לא לגמרי. 

שולחן דחוסטבלה 1: השוואה בין מאפייני הפרטיות של חסימות ציבוריות, חסימות פרטיות ומאגרי מידע מסורתיים. 


מה נעשה בכדי לחזק את האנונימיות על רשתות חסימות פרטיות?

כפנקסים ציבוריים, Bitcoin ו- Ethereum דורשים שהעסקאות יהיו גלויות כברירת מחדל. טכנולוגיות מסוימות מפותחות ונבדקות כעת עבור את’ריום 2 ואת’רום 3 המוסיפות מובלעת של פרטיות לאת’ריום הציבורי, כלומר zk-SNARKs..

zk-SNARKs: מתן מובלעת של פרטיות על ספר חשבונות ציבורי

zk-SNARK מייצג טיעון ידע תמציתי ולא אינטראקטיבי של ידע. zk-SNARKS היא מערכת הוכחה קריפטוגרפית המאפשרת למשתמש לאמת עסקה מבלי לחשוף את הנתונים הבסיסיים של העסקה, ומבלי לקיים אינטראקציה עם המשתמש שפרסם את העסקה. בהקשר של בלוקצ’יין, zk-SNARK מאפשרים למשתמשים לקיים עסקאות פרטיות, ובכל זאת לאמת את העסקאות על פי אלגוריתם הקונצנזוס של הרשת. לאחר הטמעתם, ארגונים יוכלו לבצע עסקאות באותה רשת בה מתחרים שלהם בפרטיות מוחלטת, תוך שהם נהנים מהאבטחה של בלוקצ’יין הציבורי של את’ריום..

לחץ כאן להדרכה טכנית של zk-SNARKs.

שמירה על אנונימיות בבלוקצ’יין ציבורי 

zk-SNARKs

zk-SNARKs משולבים ב- Ethereum2, מה שיאפשר שליחת עסקאות בלוקצ’יין באופן פרטי ואומת תוך שמירה מלאה על אנונימיות המשתמשים. מומחים בתעשייה צופים שרשתות בלוקצ’יין פרטיות וציבוריות יתכנסו, בגלל פתרונות פרטיות ואישורים הולכים וגדולים יותר, מומחים בתעשייה צופים שרשתות בלוקצ’יין פרטיות וציבוריות יתכנסו. ארגון אתריום ארגוני (EEA) השיק את יוזמת Mainnet שמטרתה להאיץ את שיתוף הפעולה בין ארגונים לקהילת Ethereum העובדת על רשת הציבור. אחד המרכיבים המוגדרים במפרט EEA הוא “מנהל העסקאות הפרטיות”, תת-מערכת המאפשרת עסקאות פרטיות בין גורמים מורשים..

עד להטמעה רחבה של הוכחות אפס ידע ב- Ethereum2.0, ישנן דרכים לתקשר באופן מאובטח, ליישר ולשתף פעולה בין רשתות בלוקצ’יין פרטיות ורשתות בלוקצ’יין ציבוריות.. 

PegaSys פלוס + אוריון

PegaSys Plus הוא פתרון Java בעל רישיון מסחרי הבנוי על לקוח Hyperledger Besu Ethereum שנבנה עם ארגונים בראש. תצורות האבטחה של PegaSys Plus נותנות את כל אלה היתרונות של Hyperledger Besu, בתוספת הצפנת מסד נתונים, ותכונה מיוחדת בשם Orion. אוריון, הוא מנהל עסקאות פרטי מבוסס ג’אווה המאפשר התפשטות של עסקאות מאובטחות ופרטיות בין צמתים אתריים..

פרוטוקול AZTEC

פרוטוקול AZTEC נוצר על מנת לאפשר פרטיות בבלוק-צ’ייס ציבורי. זה מאפשר לבצע בדיקות לוגיות בערכים מוצפנים מבלי שהערכים הבסיסיים נחשפו לבלוקצ’יין. הכניסות והתפוקות של עסקה מוצפנות באמצעות סדרת zk-SNARK ו- הצפנה הומומורפית, עם זאת, הבלוקצ’יין עדיין יכול לבדוק את נכונותם ההגיונית של הצהרות מוצפנות אלה.

גלה את מצב הפרטיות ב- Ethereum

מצב הפרטיות באת’ריום →

מקרים לשימוש ארגוני על אתריום ציבורי ועל אתריום פרטי

להלן ארבעה פרויקטים הממחישים עוד יותר את רמת הפרטיות וההרחבה שניתן להשיג באמצעות אתריום ציבורי ואתריום ארגוני..

אתריום ללא היתר: 

סנטנדר: הנפקת אג”ח הבלוקצ’יין הראשון מקצה לקצה באת’ריום הציבורי

בנקו סנטנדר SA, מוסד פרטי, השתמש בבלוקצ’יין הציבורי של Ethereum כדי לסמל ולרשום באופן מאובטח איגרת חוב בסך 20 מיליון דולר. על ידי הנפקת האג”ח על בלוקצ’יין ציבורי, לא ניתן לשנות נתונים פיננסיים באופן רטרואקטיבי ללא הסכמה של משתתפי הרשת.

Hala Systems: דיווח על מידע על פשעי מלחמה על האתריום הציבורי 

Hala Systems, חברה פרטית, משתמשת בבלוקצ’יין הציבורי Ethereum כדי לאחסן מידע על פשעי מלחמה. Sentry, מערכת האינדיקציה והאזהרה של הלה, משתמשת ברשת רב-חיישנים כדי ליצור מודעות מצב בזמן אמת לאיומים בסוריה. מכשירי IoT הממוקמים על קו האש מדווחים על ממצאיהם ישירות לבלוקצ’יין Ethereum הציבורי, שם הוא חי לנצח. 

יתרונות השימוש באת’ריום ללא היתר

הלה מסירה את עצמה למעשה מליבת משוואת הדיווח של סנטרי, מה שמוכיח שהמידע שנאסף לא טופל ו / או שונה בשום צורה שהיא. על ידי מינוף הבלוקצ’יין הפרטי, הלה מספקת כעת דיווחים שנחשבים בעלי ערך על ידי משרד הנציבות העליונה ובית המשפט הפלילי הבינלאומי..  

אתריום מותר: 

פרויקט i2i: רשת התשלומים הקונסורציום הארגוני מניעה הכללה פיננסית בפיליפינים 

בנק האיחוד של הפיליפינים שותף עם ConsenSys, Kaleido: ענן עסקים של Blockchain, Microsoft Azure, וכמה בנקים מקומיים כדי ליצור פלטפורמה בין-בנקאית כדי לאפשר העברות מקומיות מאובטחות, מיידיות וחסכוניות.

יתרונות השימוש באת’ריום מורשה

בעלי חשבונות יכולים לשלוח ולקבל כסף באופן פרטי בכל חשבון בנק בפיליפינים מבלי להסתמך על תשתית שירותי הפיננסים הבינלאומית.

komgo: הקונסורציום הפרטי הראשון בעולם לסחר בסחורות 

קומגו הוא קונסורציום פרטי למחצה-פרטי, מבוזר למסחר בסחורות. בשותפות עם ConsenSys, קומגו יצר פלטפורמת מימון סחר מבוססי בלוקצ’יין ומבוססת רשת. התוצאה היא פלטפורמה דיגיטלית מאובטחת בה גורמים מורשים יכולים לאחסן נתונים, לשלוח עסקאות ולהחליף ערך או מידע ולשלוח הודעות על סמך הרשאות..

יתרונות השימוש באת’ריום מורשה

komgo מאפשרת עסקאות P2P שמשתתפי הרשת אמורות לקבל גישה אליהן, אך לא בהכרח לקהל הרחב. קומגו פועלת כמקור אמת אחד, ומאפשרת לסוחרים, ספקים, בנקים ומשתתפים מורשים אחרים לבצע עסקאות מאובטחות בצורה יעילה וממוקללת ביותר, וכתוצאה מכך מפשטת פעולות ברחבי התעשייה ומסמכים סטנדרטיים. לשכבת אבטחה נוספת, לפלטפורמת komgo יש מערכת העברת מסמכים קניינית בשם Kite המאפשרת העברה מאובטחת מבלי לחשוף את התוכן לכלל הרשת של komgo..

***

מעוניין להתחיל פרויקט ב- Ethereum, בין אם זה ציבורי או פרטי? 

פתרונות יצירת קשר →

Hyperledger BesuQuorum ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדימדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

מה זה אתריום ארגוניוובינר

מה זה אתריום ארגוני?

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

קומגו בלוקצ'יין למימון סחר בסחורותמקרה סטודנטים

קומגו: בלוקצ’יין למימון סחר בסחורות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map