6 שאלות שיש לשאול כאשר שוקלים BlockchainTech עבור ארגונים

בלוקצ’יין הוא אחד החידושים הטכנולוגיים המבטיחים בזיכרון האחרון, ותפס את תשומת ליבם של סטארט-אפים חדשניים ומוסדות מורשת כאחד. רשימת המפעלים המובילים בתעשייה המתבססת על הבלוקצ’יין משתרעת על פני מובילי טכנולוגיה (מיקרוסופט), מוסדות פיננסיים (ג’יי.פי מורגן, סנטנדר) ואפילו ממשלות לאומיות (סינגפור, דובאי, ברזיל). אבל כמו בכל טכנולוגיה מתפתחת, ישנם כמה מוזרויות ומכשולים מיוחדים וייחודיים שכל המאמצים המוקדמים יתמודדו איתם לאורך הדרך שאליהם צריך להיערך אפילו מנהיגי העסקים החכמים ביותר השוקלים פתרונות בלוקצ’יין..

1. כיצד אתם מתכננים פרויקטים של בלוקצ’יין המספקים את התועלת הגדולה ביותר?

עליכם למצוא את הבעיה הנכונה לפני שתוכלו לבנות את הפיתרון הנכון. ישנם מקרי שימוש שיכולים ליצור ערך מדהים, אך חשוב לוודא שבחרתם את המתאימים כדי להדגים את היכולות האמיתיות של הטכנולוגיה..

לפני שנבנה משהו ב- ConsenSys, אנו מעריכים את מקרה השימוש בבלוקצ’יין כדי לוודא שיש החזר השקעה. אנו עושים זאת על ידי מיפוי התהליך העסקי ושימוש במקרה ביכולות ספציפיות של בלוקצ’יין: חתימות דיגיטליות, פנקסים בלתי ניתנים לשינוי, חוזים חכמים, טוקניזציה וזהות מבוזרת. אנו עוסקים רק ביישומים שבהם אנו יכולים להדגים כיצד אבני הבניין הבסיסיות של בלוקצ’יין מספקות יתרונות משמעותיים ליישום ופותרות בעיה אמיתית.

מרכיב מרכזי להצלחה הוא לחשוב על המצב העתידי. איך יכול להיראות התהליך העסקי כרשת מבוזרת? פעמים רבות, רשתות אלה נראות שונה בתכלית – ובאופן טוב יותר – בהשוואה לתהליכים העסקיים הנוכחיים, עם הרבה פחות צעדים, מתווכים ועלויות, מה שמשחרר הון ומשפר את חוויית המשתמש / הלקוח..

2. באיזו טכנולוגיה עליכם להשתמש? מהם הסטנדרטים?

ב- ConsenSys אנו בונים יישומים על בלוקצ’יין את’ריום; הן הרשת הציבורית הגדולה יותר והן רשתות חסימות של Ethereum. אנו משתמשים בבלוקצ’יין את’ריום משלוש סיבות עיקריות:

  • Ethereum היא פלטפורמת החוזים המבוזרת היחידה שתוכננה להיות מטרה כללית וגלובלית מההתחלה
  • באמצעות Ethereum תוכלו לפרוס רשתות פרטיות, אפליקציות מבוזרות של רשתות ציבוריות (DApps) ורשתות קונסורציום, הן במקום והן בענן.
  • לאת’ריום יש את מאגר היזמים הגדול ביותר בעולם, שמקדם את הפלטפורמה במהירות, ומספק גם אפשרות לארגונים מבחינת שותפי ההטמעה.

3. איך מרכיבים צוות פיתוח של בלוקצ’יין?

החדשות הרעות הן שפשוט אין מספיק מפתחי בלוקצ’יין לפגוש את ביקוש גובר. החדשות הטובות הן שרוב פיתוח אפליקציות הבלוקצ’יין עולה בקנה אחד עם פיתוח אתרים אופייני (היבטי הבלוקצ’יין הם רק חלק מהיישום הכללי). עם זאת, עדיין תצטרך לצוות ארכיטקט בלוקצ’יין מנוסה בצוות שלך שידריך פרויקט למימוש.

ב- ConsenSys פיתחנו תוכנית – ConsenSys Academy – להכשיר מפתחים ברחבי העולם להפוך למפתחי בלוקצ’יין. אנו נגיש תוכנית זו לרשות הרביעים השנה. בהמשך הסדרה, נדבר איתך כיצד לבנות את הצוות שלך, מה שנדרש כדי להיות מפתח בלוקצ’יין, ושירותי ההדרכה הצפויים שלנו עבור ארגונים..

4. אילו תמיכה ושירותים קיימים עבור ארגונים?

עבור ארגונים, פשוט לא לבנות את האפליקציה. יש לפרוס יישומים לייצור ולתמוך בהם. ConsenSys מתמקדת במתן מערכת אקולוגית של שירותי תמיכה ומוצרים, החל מתמיכה במפתחים וכלה בבדיקות ובקרה של מערכת הבריאות.

תמיכה במפתחים כוללת; i) בסיסי ידע אוצרים לטכנולוגיית בלוקצ’יין, רכיבי ליבה וכלי מפתח ii) תמיכה בקהילה באמצעות פורומים iii) תמיכה חיה של מהנדסי תמיכה טכנית כולל תיקון הפסקה.

תמיכה במערכות מוצעת ללקוחות ארגוניים של ConsenSys במערכות ייצור והיא מפותחת ליישומי ConsenSys.

5. איזו תשתית קיימת לבנייה על גבי?

עד לאחרונה, פיתוח פתרון בלוקצ’יין ארגוני נדרש מכם לבנות מהיסוד, אך זה מתחיל להשתנות. ה הברית Ethereum ארגונית (EEA), קונסורציום עולמי של ארגונים מובילים מכל תחומים רבים המשקיעים בטכנולוגיית בלוקצ’יין, הוקמה בכדי להתמודד עם נושאים אלה.

ה- EEA בונה את פתרונות הבלוקצ’יין הסטנדרטיים בתעשייה, קוד פתוח וחופשי לשימוש, שיהוו את הבסיס לעסקים בהמשך. קבוצות עבודה בוחנות היבטים משפטיים של חסימות וחוזים חכמים, תחומי תעשייה כמו בנקאות ושרשרת אספקה, וכמובן סוגיות טכנולוגיות מרכזיות כמו פרטיות, הרשאות וסטנדרטים ברשת..

6. באילו מחסניות טכנולוגיות וכלי להשתמש על המפתחים שלך?

אנו מפעילים האקאתונים ותוכניות אימונים רבות ברחבי העולם. אחד המכשולים העיקריים שאנו רואים בעקומת הלמידה הוא “ערימת המפתחים”. מפתחים יכולים להיאבק בבחירת הכלים שלהם ולהגדיר את הסביבה שלהם בצורה מיטבית. זהו אזור ש- ConsenSys במיוחד ואחרים ברחבי המערכת האקולוגית התמקדו בו. מ תַשׁתִית ל ארנקים לביקורות חוזיות חכמות, פיתחנו כלים מקצה לקצה כדי שבונים יוכלו להמשיך ולבנות. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map