5 סיבות מדוע אתריום ארגוני הוא הרבה יותר מאשר DLT

אז אתה מקבל החלטות בחברה שלך ושמעת על פרויקטים של בלוקצ’יין ארגוני – יותר ויותר חברות משתפות פעולה ברשתות עסקיות כדי לייעל תהליכים עסקיים משותפים כגון ניהול נתונים, מעקב אחר עסקאות ומעקב אחר סחורות בעולם האמיתי.

אבל אולי אתה שואל, “מדוע לא פשוט להשתמש במסד נתונים משותף?”

הסיבה מדוע לא היא בעיית “מי” – בעיית ממשל הרשת. במסד נתונים מבוזר המשותף בין מספר ארגונים, הממשל מסתכם בארבע שאלות עיקריות:

 • מי בעצם הבעלים של הנתונים?
 • מי שאוכף שלא טופלו בנתונים?
 • למי ברשת העסקית הסמכות לשנות או למחוק נתונים?
 • מי יוצר ומפעיל את שכבת היישום המאפשרת לכל הצדדים לאמת את העסקאות האחרונות?

בלוקצ’יין פותר את בעיית “מי” על ידי הקמת רשת משותפת בה כל המשתתפים מסכימים על בעלות ומעורבות. חברים ברשת בלוקצ’יין מארחים אותה במשותף ובאותה מידה בצורה מבוזרת. השאלה המעשית היא, מהם היתרונות העסקיים וההזדמנויות ההכנסות של פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים, ובמיוחד אתריום ארגוני?

הסבר קצר: מה זה אתריום ארגוני?

רוב האנשים יודעים כי Ethereum היא רשת בלוקצ’יין ציבורית שמעבירה ערך של מיליארדי דולרים. אך אנשים רבים אינם יודעים כי בסיס הקוד של Ethereum משמש גם ארגונים ברחבי העולם ליצירת רשתות בלוקצ’יין עסקיות. רבים ממופעי Ethereum פרטיים ומורשים אלה נפרדים מהשרשרת הציבורית, אם כי יש להם אפשרות לגשר לנתונים או לערך ברשת את’ריום הציבורית הראשית..

למען הפרוטוקול, אין מוצר אחד בשם “Ethereum Enterprise”. אנו משתמשים במונח כאן כדי להתייחס באופן הוליסטי לרשתות חסימות שנבנו באמצעות לקוחות Ethereum שהשתנו, כגון ConsenSys Quorum, העונות על הצרכים הספציפיים של הארגון כגון הגברת פרטיות, ביצועים ומדרגיות, כמו גם הרשאות ובקרות ממשל..

ה הברית Ethereum ארגונית, יוזמת הבלוקצ’יין הגדולה בעולם, מבדילה את יישומי האתריום הארגוני כ”הרחבות לאת’רום הציבורי המספקות תוספות ממוקדות ארגוניות, כולל יכולת לבצע עסקאות פרטיות, לאכוף חברות (הרשאה) ולספק קנה מידה של תפוקת עסקאות. עסקאות פרטיות הן עסקאות בהן ניתן לקרוא את המטא-נתונים או נתוני המטען רק על ידי הצדדים המשתתפים באותן עסקאות. “

עובדה חשובה נוספת שאנשים רבים אינם מכירים: רשתות אתריום ארגוניות אינן מתמודדות עם אילוצי קנה מידה או פרטיות כמו אתריום ציבורי. הם יכולים לבצע פעולות הרבה יותר מהר מ- 15–20 TPS שדווחו על אתריום ציבורי מכיוון שגודל הרשת קטן יותר, וניתן לכוונן מגבלות גז וגודל בלוקים כך שיאפשרו יותר עסקאות לכל בלוק, ויגדלו לכמה שיותר עסקאות לשנייה כמו פתרונות ארגוניים אחרים ו- DLT.. אדהרה דיווחה על 400 TPS ברשת בנקאית עם שמונה צמתים הכוללת את בנק העתודה הדרום אפריקאי, עליו נדבר בהרחבה בהמשך מאמר זה. בנוסף, רשתות Ethereum של ארגונים פרטיים יכולות לשמור על סודיות העסקה של המשתתפים, התנאים והנתונים בקנה מידה גדול.

אתריום ארגוני לעומת DLT

Hyperledger Fabric ו- Corda של R3 הם שני הפתרונות הארגוניים האחרים שזכו להכרה במרחב זה. Enterprise Ethereum, Fabric ו- Corda חולקות רבות מאותן מטרות, כולל תיאום נתונים מוגבר בין פנקסים משותפים. אנו מעריצים מאוד הן את Hyperledger והן את R3 ואת תרומתם לצרכי הארגון, ואנו מוצאים דרכים לשתף פעולה במשימה של בלוקצ’יין ארגוני..

אך מה שמבדיל את אתריום הארגוני כבלוקצ’יין החזק והרב-תכליתי ביותר לעסקים?

אנו מתמקדים בחמש סיבות – ממפרט טכני ועד נקודות הוכחה בעולם האמיתי – מדוע האתריום הארגוני עומד במיוחד מעל קהל הבלוקצ’יין הארגוני..

1. ל- Ethereum Enterprise יש גישה ל- Ethereum הציבורית, הפלטפורמה והמערכת האקולוגית המאובטחת והמפותחת ביותר בעולם.

Ethereum ארגוני מרוויח מכמות החדשנות שקורה ב- Ethereum הציבורית, אשר בהכרח מהירה יותר בגלל השתתפות רבה יותר – דבר שפשוט לא ניתן לומר על ידי פתרונות ספרים מבוזרים אחרים..

מאז 2015 מיליוני אנשים רכשו מיליארדי דולרים של ETH ב- Ethereum הציבורי. אך חשוב מכך מאות אלפי מפתחים – אולי מיליונים – בנו 2,000 יישומים מבוזרים ב- Ethereum, כמו גם התשתית המתקדמת ביותר וכלי הפעלה חזקים ביותר לפיתוח פתרונות בלוקצ’יין, כולל רשתות בדיקה כמו Rinkeby וסביבות פיתוח כמו כְּמֵהָה. זה הפך את רשת Ethereum הציבורית לפלטפורמת פיתוח הבלוקצ’יין הנבדקת בעולם האמיתי ביותר בעולם..

אז איך תועלת פיתוח במערכת הציבורית אתריום ארגוני?

בתור התחלה, על ידי בנייה עם Ethereum, פתרונות ארגוניים יכולים לאמץ במהירות עדכונים ל- Ethereum וליהנות מהחידושים של המערכת האקולוגית כולה. הם גם מקבלים גישה לכל כך הרבה יותר ….

גשר לשרשרת המרכזית

Ethereum מציע לרשתות ארגוניות דבר עיקרי שאין לפתרונות הארגוניים האחרים – גישה אופציונלית לבלוקצ’יין הציבורי העצום, הפעיל והערך הזה ולכל חלקי המערכת האקולוגית שלו. למה זה חשוב?

בעתיד, הגישה של רשתות את’ריום של הרשת לרשת הציבורית עשויה להיראות מקבילה לגישה של אינטראנט לאינטרנט כיום, שם למשתמשים שמאחורי חומות האבטחה יש עדיין גישה לכל חלקי האינטרנט או נבחרים. במקרה של בלוקצ’יין, לרשתות ארגוניות יש גישה ל- “mainnet” של Ethereum דרך גשר, שיכולה לבחור ולבחור עם מה ליצור אינטראקציה ברשת. יכולת פעולה הדדית זו עם מערכת ה- Ethereum מאפשרת אחסון נתונים ברחבי ה- blockchain והענן הפרטי עם פרטיות ומדרגיות הניתנים להתאמה אישית..

חיבור ל- mainchain מאפשר גם תאימות עם וגישה ל:

 • רשתות בלוקצ’יין אחרות בעלות קוד פתוח או עסקי
 • שווקים ומשתמשים רחבים יותר
 • לוגיקה של נתונים או ממשל
 • אלפי dApps

על פי ה- קרן את’ריום, הם “יישומים בלתי ניתנים לעצירה” הבנויים “לפעול בדיוק כפי שתוכנתו ללא כל אפשרות להפסקת זמן, צנזורה, הונאה או הפרעות של צד שלישי.” חוסר העצירה נובע מביזור הרשת הציבורית המנוהלת על ידי אלפי צמתים המאחסנים את הרשת בצורה מאובטחת, ללא נקודת כשל אחת. דוגמאות ל- dApps ארגוניים שימושיים הם OpenLaw, דרך אוטומטית לביצוע חוזים משפטיים, ו 3, פלטפורמה לניהול חשבונאות ופיננסים לנכסים דיגיטליים. ועכשיו, Hyperledger Besu הוא הלקוח הארגוני הראשון שתואם את הרשת הציבורית.

כל הגישה הזו מאפשרת התאמות והרחבות עתידיות של הפרויקטים – יעילים בפני פתרונות עסקיים מבוססי Ethereum. הצעות DLT ארגוניות אחרות כוללות כרגע רק רשתות סגורות, המגבילות מודלים עסקיים, כלים וצמיחה.

יישוב סכסוכים, בוררות ואכיפה

גישור ל- mainchain הוא גם דרך להוסיף דין וחשבון ולאכוף את כללי הרשת הפרטית. ברשת פרטית סגורה ניתן לקבוע מראש כללים, תנאים והסכמים חוזיים בצורה מתואמת ביותר. אבל, אם יש התנהגות רעה כלשהי או כל סוג של תקלה או אי הסכמה לגבי המצב הנוכחי, כיצד נענש על צד ועל הכללים נאכפים? וכיצד יכולים גופים ציבוריים כמו רגולטורים ממשלתיים או גורמים אחרים לבדוק באופן אוטומטי את הרישומים באופן לא אמון?

חברות יכולות להפעיל מערכת פרטית אך מקשרות לרשת ציבורית שמעניקה את מלוא היתרונות של רשת בשליטה פרטית אך עם אכיפה ציבורית.

משתתפי הרשת הארגונית אינם צריכים לשפות את הרשתות הפרטיות שלהם כנגד כתיבת שכתוב מחדש או שינוי כללי הרשת, מכיוון שהם יכולים לעגן את הרשת המרכזית של את’ריום כדי להתחייב בפומבי לכללי הרשת הפרטית שלהם..

אבטחת שכבת שורש

ניתן להשתמש בשרשרת המרכזית גם לאבטחת נכסים ברשת פרטית, מה שמאפשר לרשת הקטנה יותר לשמש כשרשרת צדדית ולשרשרת המרכזית כקמרון. ניתן להעביר נכסים בין הרשת המרכזית לרשת מחוברת באמצעות רשתות הצד של פלזמה או פלזמה מזומנים, כך שרשת הצד לא תצטרך לסמוך על עצמה לצורך אמון וביטחון מלא, במיוחד אם צרכנים או לקוחות צריכים לתקשר עם נכסים בעלי ערך גבוה ב דרך מותרת, כגון להפקרת הלוואות. זה מעניק לרשת צדדית או פרטית את האבטחה המלאה של הצומת רב ​​האלפים, שכבת הבסיס המבוזרת בעולם האמיתי, מבית Ethereum ציבורי, ומאפשרת גם פוטנציאל הרשת הארגונית לאינטראקציה גדולה יותר עם גורמים ושווקים נוספים..

אדריכלות טכנית: תצוגת ספר מאוחד אחת

כמו Ethereum ציבורי, יישומי Ethereum ארגוניים מציגים תצוגה אחת ומאוחדת של ספר החשבונות המאוחסן של הרשת שלהם. ספר ספר יחיד זה יכול לתמוך במספר אינסופי של מקרי שימוש, ומאפשר בניית פתרונות נוספים לפרטיות ולהרחבה מעל הפרוטוקול ללא הגבלת בעלות. פתרונות ארגוניים אחרים בונים היבטים אלה בפרוטוקול עצמו. קורדה איננה DLT אחד – למעשה, קורדה אפילו לא מכנה את עצמה בלוקצ’יין – ורוב יישומי הבד הם רב ערוציים, המקבילים לחשבונות מפוצלים. זה יכול להוביל לבעיות התאמה אישית וקנה מידה מכיוון שמסתבך לשמור על מספר רב של ערוצים מוצפנים בו זמנית.

לאף רשת ארגונית אחרת אין היסטוריה ציבורית ראשונה של את’רום, המדגישה סביבות קוד פתוח ושווקים רב-צדדיים המאפשרים אינטראקציה הניתנת להתאמה אישית בין מספר שחקנים: משתתפי רשת, משתמשים, מאמתים ומפתחים..

2. האתריום הארגוני הוא בעל המודל העסקי בעלות הנמוכה ביותר והוא ניתן לפרוס במהירות.

בסיס הקוד הפתוח של Ethereum והפלטפורמה הגמישה מאפשרים ל- Ethereum של Enterprise לקבל מודל עסקי בעלות נמוכה על ידי ביטול נעילת הספק ותלות בספק פתרונות אחד גדול שהמודל העסקי שלו הוא למכור ולהאכיל תלות עמוקה כמו שירותי ענן וייעוץ..

ניתן להקים רשתות אתריום פרטיות ומותרות תוך מספר שבועות – חלק קטן מהזמן ביחס לפתרונות אחרים וקשים לתחזוקה. יתר על כן, את’ריום הוכיח את עצמו על פני אלפי צמתים במערכת הציבורית במשך יותר משלוש שנים. ופתרונות עסקיים חדשים משיקים ללא הרף, כמו פתרונות בלוקצ’יין של כל אחד לפלטפורמות עסקיות כמו של קליידו ענן בלוקצ’יין עסקי, פלטפורמת SaaS לבנייה ולהפעלת פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים. לקוחות Ethereum שהשתנו כמו ConsumSys Quorum מאפשרים לעסקים ליצור, לבדוק ולפרוס פתרונות רשת ארגוניים תוך מספר דקות..

דוגמה מצוינת מגיעה מקאליידו. הקטן & בורסה לעסקים בינוניים (SMBX), המציעה בורסה מבוססת בלוקצ’יין להנפקה, קנייה ומכירה של אגרות חוב לעסקים קטנים למשקיעים בקהילה, משתמשת בקאלידו כדי לתמוך בפיתרון הבלוקצ’יין שלה. “מאז שאנחנו מנהלים את השוק הזה בשם קהילת SMBX, Kaleido עזר לנו להגיע לשוק עם הפיתרון שלנו בשבריר הזמן ובחלק מהעלות,” אומר בנימין לוזאנו, מנכ”ל SMBX..

דוגמה נוספת של קליידו היא קומגו, רשת סחר ופיננסים חדישה המורכבת ממוסדות גלובליים כמו סיטי, ING, Koch Supply & סחר, בנק MUFG, Societe Generale, Credit Agricole Group, BNP Paribas, Shell, ואחרים. “על ידי בנייה על מערכת בלוקצ’יין פתוחה, קומגו יכולה לבחור בין הפרוטוקולים הטובים ביותר בפיתוח ברחבי המערכת האקולוגית ולהשתמש באבני בניין קיימות לפיתרון מותאם,” אמרה סוליימה באדי, מנכ”לית קומגו. “עכשיו עם הוכחת המושגים והטייסים מאחורינו, קליידו יעזור לנו לספק מוצרים מוכנים לייצור למספר גדול של משתתפים בקצב מהיר מאוד.”

יחד עם זאת, לעתים קרובות ארגונים מסוימים רוצים שותף ליישום שירות מלא וכיום ישנם גם פתרונות Enterprise Ethereum וספקי תמיכה בכל שוק ברחבי העולם כולל ארבע חברות הייעוץ הגדולות וכן פתרונות ConsenSys. חברות אלה מציעות שירותים החל מהוכחת מושגים וכלה ברשתות בלוקצ’יין מוכנות לייצור ועד השתלבות במערכות מדור קודם ותמיכה שוטפת.

3. Ethereum ארגוני מיישר משתתפים ופותח הון באמצעות דיגיטציה של נכסים.

ל- Enterprise Ethereum יש את הפלטפורמה המתקדמת ביותר לדיגיטציה, או “טוקניזציה”, של נכסים בשוק, הנובעת מתווי ה- ERC-20 המשמשים באתריום הציבורי. טוקניזציה מועילה באופן משמעותי משלוש סיבות.

ראשית, המרת פיאט או נכס לנכס דיגיטלי מעניקה לעסקים יכולת להעברת נכסים מאובטחת, ניתנת להרחבה ומהירה. ניתן להעביר ולעקוב אחר נכסים שנרשמו בפורמט דיגיטלי במהירות רבה יותר תוך השגת רמות אבטחה גבוהות, חיסכון בזמן ובכסף ופתיחת מסלולי הכנסה חדשים..

תסתכל על הדוגמה של פרויקט ח’וקה, נבנה על ידי אדהרה כהטמעה לפי הזמנה של קוורום. Khokha היא רשת בלוקצ’יין להסדר עסקאות בין-בנקאי המסמנת באופן מאובטח fiat ומעבירה אותו לצד אחר ברשת באופן פרטי ומהיר תוך עמידה בתקנות הבנקאות הלאומיות. הפלטפורמה יכולה למדוד ביצועים עד אלפית השנייה.

מימון בנקאי גלובלי

ישנם שמונה גופים בנקאיים ברשת הבלוקצ’יין ח’וקה, שמתנהלים כעת במהירות גבוהה יותר עם האבטחה הנדרשת מאי פעם, וחוסכים שעות זמן ומיליוני דולרים גם להם וגם ללקוחות שלהם. כל הבנקים מעודדים לשמור על רשת הבלוקצ’יין בביצועים שיא, וכעת הם יכולים לחפש דרכים נוספות להדדי את הפעילות בדרכים שלא חשבו עליהן בעבר. אדהרה גם תכננה פרטיות בעסקאות ברמה שאינה אפשרית באת’ריום הציבורי.

חברות מרובות מתאחדות על בלוקצ’יין כדי לייעל תהליך משותף. זה יכול להפחית באופן דרמטי את העלויות סביב אמון, תוך שיפור האבטחה והשליטה סביב פעולות אמון בין ישויות, כגון שיתוף נתונים, עסקאות דיגיטליות והסכמים משפטיים..

הסיבה השנייה לכך שדיגיטציה של נכסים היא הזדמנות עמוקה לארגון היא שהיא פותחת מודלים חדשים של השקעה והון. ניתן לבצע “חלוקה” של בעלות על נכסים בעולם האמיתי. טוקניזציה הופכת את ההון לרשות כל המשתתפים בפלטפורמה כולל חברות, משקיעים, מפתחים ומשתמשים, מה שמגדיל את ההזדמנות בכל המערכת האקולוגית.

לבסוף, מיקרו-כלכלה מסומנת יכולה ליישר את משתתפי הרשת, ולהוסיף תמריץ כמו גם מערכות ממשל אחראיות ושקופות. לדוגמא, בתהליך רב-חברות, אסימונים יכולים לשמש כתמריץ כלכלי קריפטו להעניש פעילויות נבזיות או משתתפים פחות טובים, תוך יצירת תגמולים לתרומה, פיתוח והשתתפות (כלומר לצורך אימות וזמינות)..

4. לאתריום הארגוני יש את המערכת האקולוגית הארגונית הגדולה ביותר.

כבר הזכרנו שלאת’רום יש את קהילת הבלוקצ’יין הטכנית הגדולה והפעילה ביותר בעולם עם למעלה מ -300,000+ מפתחים ומומחי תשתית ברחבי העולם ומעלה. 2,000 יישומים מבוזרים (dApps). Alliance Ethereum Alliance הוא גם קונסורציום הבלוקצ’יין העסקי הגדול ביותר בעולם עם למעלה מ -450 חברים, כולל מיקרוסופט, JP Morgan, Accenture, ING, Intel, Cisco ועוד. יחד, זירות הצרכנות והארגונים של את’ריום מפתחים סטנדרטים לקידום יכולת פעולה הדדית ומנחים רגולציה כדי להבטיח את ההצלחה העתידית של הבלוקצ’יין..

5. חברות איתור עתיד ארגוניות.

הוכחה עתידית

הגנה עתידית עוסקת בהגנה על החברה שלך מפני התיישנות. מוקדם יותר בסתיו זה, בחנו שלושה מקרי מקרה של חברות שלא הצליחו לחדש ולפגוש את השוק ולכן אבדו לפח האשפה של ההיסטוריה. לגבי פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים, הגנה עתידית חלה על שלושה דברים:

 • את’ריום עצמו
 • הנתונים של החברה שלך
 • החברה שלך עצמה

יותר ויותר עסקים מממשים את כוחה של המערכת האקולוגית כולה של Ethereum, כפי שמעידים מגמות המאקרו מהצמיחה המתפוצצת של עבודות הנדסת בלוקצ’יין בעלות שכר גבוה ל השקעת הון סיכון. מאגר מפתחי Ethereum גדול יותר מכל קהילת בלוקצ’יין אחרת, בהתבסס לבדה על למעלה ממיליון הורדות של מסגרות פיתוח את’ריום של טראפל. אם אתם מחפשים להזמין מהנדס בלוקצ’יין, חפשו באת’ריום. ובמילותיו של TechRepublic, Ethereum הוא “בראש ובראשונה, דרך בטוחה לתדלק מערכת אקולוגית של יישומים.” בגלל גודלו והגיוון שלו, לאת’ריום יש אפקט רשת מובנה. יתר על כן, הוא הפך לבלוקצ’יין המתוחכם והטכנולוגי ביותר ומוכן לייצור עם המערכת האקולוגית הגדולה ביותר למפתחים, הקהילה הפעילה ביותר, מרבית המשאבים ושווי השוק השלישי בגובהו. Ethereum מוגן לעתיד יותר מכל פרוטוקול אחר.

שנית, הגנה עתידית יכולה להתייחס לפונקציה בפועל של בלוקצ’יין. בלוקצ’יין מאחסן נתונים ללא שינוי, והוא רשומה מאובטחת יותר ממאגר נתונים מרכזי ובבעלות צד שלישי. בלוקצ’יין שומר על נתונים בטוחים ומוגן עתידי מפני פגיעות. ב- Ethereum, נתוני החברה מוגנים לעתיד.

לבסוף והכי חשוב, הגנה עתידית היא מה שמקבלי ההחלטות ברמה C יקראו להפחית את הסיכון ולהבטיח הצלחה ממושכת לחברה שלהם. על ידי בחירת Ethereum על פני פתרונות אחרים, ארגונים בוחרים את הבלוקצ’יין עם הסבירות הגבוהה ביותר להיות פלטפורמת הבלוקצ’יין המאובטחת ביותר, המפותחת והארוכה ביותר בעולם. את’ריום אינו קשור לגורלה או לשורה התחתונה של חברה או ספק אחד. עם Ethereum Enterprise, מנכ”לים ו- CTO אינם רק הגנה עתידית על הרשתות העסקיות שלהם, אלא גם על עסקיהם.

מסקנה: החלקים הטובים ביותר באת’ריום

במהלך 3+ השנים האחרונות, את’ריום הציבורית וקהילת המפתחים שלה יצרו את פלטפורמת הבלוקצ’יין הגמישה, הנבדקת והמתקדמת ביותר כדי לאפשר בצורה הטובה ביותר לעולם לבנות ולהתאים אישית “יישומים בלתי ניתנים לעצירה”. זה סלל את הדרך עבור העולם הארגוני לקחת את החלקים הטובים ביותר ברשת הציבורית ולהתאים אותו לצרכי הרשת שלהם, כולל הגברת הפרטיות וההרשאות, כמו גם מהירויות עסקאות מהירות יותר. אבל המוצר האמיתי של המערכת האקולוגית של את’ריום הוא עסקים המוכנים יותר לעתיד כדי להצליח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map