30 גורמים טכניים לפלטפורמת Blockchain

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogEnterprise Blockchain

30 גורמים טכניים לפלטפורמת Blockchain

היבטים טכניים עיקריים שיש לקחת בחשבון בבחירת פלטפורמת בלוקצ’יין למקרה לשימוש העסק שלך. מאת Clemens Wan 5 במרץ 2020 הוצג ב -5 במרץ 2020

2

קלמנס וואן הוא אדריכל פתרונות ב- ConsenSys. הוא כותב רשימות של 30 seelemons.com.

אם הבחירה שלך בפלטפורמת הבלוקצ’יין קשורה פחות לגורמים העסקיים (ראה 30 גורמים עסקיים של פלטפורמת הבלוקצ’יין), אולי אתה מסתכל על כמה מההיבטים הטכניים במקרה השימוש שלך. רשימה זו של 30 עוברת על שאלות ספציפיות לבלוקצ’יין, שאמורות להיות בראש מעייניכם כשמתן פלטפורמה.

DevOps / רשת / פריסה / פרוטוקול

 1. גמישות פריסת שכבות Blockchain – האם לפלטפורמה יש מופע ציבורי? מותר? פְּרָטִי? היברידי?
 2. ספירת צומת אופטימלית – כמה צמתים נדרשים לתמיכה ברשת? אחד לכל חבר? האם אוכל לתקשר עם הרשת מבלי להפעיל צומת?
 3. מיכל – האם ניתן לעגן את הפלטפורמה ולפרוס אותה באמצעות Kubernetes?
 4. שכבת ניהול זהויות רשת – כיצד מנוהלות ההרשאות לצמתים ולאנשים פרטיים? האם יש מגבלות על משתמשי העל? האם יש מפת רשת מקורית של כל הצדדים ברשת (למשל שירות דמוי DNS – ENS באת’ריום)?
 5. מנגנון קונצנזוס – האם המערכת מבוססת על הוכחת עבודה? הוכחת יתרה? הוכחת סמכות? הוכחת זמן שחלף? זה כנראה נקבע על ידי מערך הממשל והגופים על סמך מה שהכי יעיל במקרה השימוש שלך.
 6. מסרים בין ארגונים – האם ישנן שכבות נפרדות להעברת הודעות פרטיות? האם זה מבוסס AMQP? RabbitMQ? XMPP? Scuttlebutt מאובטח?
 7. מתודולוגיית עיבוד עסקאות – איזה סדר פעילויות מתרחש מבחינת עיבוד עסקאות? מתי הפרוטוקול מזמין, מאמת ומבצע את העסקאות? ב- Ethereum, TXs נשלחים לצמתים מאמתים שמזמינים / מאמתים לפני ביצוע והפצה של החסימה “הנכונה”. בקורדה, TXs מאומתים בנפרד על ידי הצורך לדעת צמתים דרך מסגרת הזרימה עד שהיא נחתמת ומופצת מחדש על ידי הנוטריון..
 8. קריפטוגרפיה – באילו ספריות נעשה שימוש ונתמך על ידי החשיפות והחתימות? (למשל secp256k1 עבור Ethereum)
 9. יכולת קריסה של הצפנה – האם צמתים ספציפיים יכולים לבחור להשתמש בספריית קריפטו אחרת על פי כללי האבטחה האזוריים שלהם? (למשל תאימות ל- NIST)
 10. טכניקות שיתוף קבצים – כל נכס דיגיטלי חייב להיות מעוגן באופן כלשהו באופן חוקי באמצעות הארגון המחזיק בו במשמורת או המסמך / פרוזה המשפטית המוזכרת בקוד. כיצד חולקים קבצים בין ארגונים לפלטפורמה? האם הם נשמרים באותה פלטפורמה? האם הם מגובים באופן דומה?
 11. עיגון משפטי – האם יש פרוטוקול מובנה או יישום מסמכים משפטיים (למשל OpenLaw)?
 12. ניכר מפני טמפר לעומת עמיד בפני חבלה – האם מישהו יכול לשנות את מצב הצומת המקומי שלך ואת ההיסטוריה שלו? אם איכשהו הוסרה עסקה או מדינה, האם זה היה גורם להכל להיות מסונכרן? האם ניתן לשנות או למחוק את הנתונים ההיסטוריים המוזכרים ולהסכים עליהם על ידי כל הצדדים?
 13. התאוששות עסקאות – איך צופן משחזר את העסקאות? אם העסקאות שלך אינן מופצות במלואן לכל הצדדים, מה הם מנגנוני הורדת הגרסה האחרונה שהוסכמה?
 14. יכולת DAO – האם יש דוגמאות לדפים שמפשטים את אחריות הממשל? זה עשוי להיות שימושי לשימוש חוזר ברשת כדי לשמור על הצבעה וממשל.

חוויית מפתח / יישומי מחסנית מובילים

 1. אחריות יישום – בעת בניית יישום החלק העליון של מחסנית (dapp), ממה אתה צריך לדאוג? האם אתה צריך לארח את הצומת שלך? האם אתה אחראי גם על פריסת שרתי האינטרנט והממשקים המתאימים של ה- dapp? איך המשתמשים שלך ישלמו עבור היישום שלך?
 2. פריסת שכבות דאפ – בהתבסס על הרשאות, כיצד פרוסים חוזים חכמים ברשת? על ידי אדם פרטי (למשל כתובת עם רשימת היתרים)? לפי צומת (למשל זהות LEI)? על ידי גורם רשום (למשל רשת עסקית שנוספה לרשת)? על ידי ספק התשתית (למשל Kaleido Marketplace)? האם אתה זקוק להרשאות ברמת הצומת לפריסה?
 3. שפות חוזה חכמות – באיזו שפה כתוב החוזה החכם? האם זה נבדק? האם יש בו קהילה טובה?
 4. ספריות תקנים חכמות – האם יש ספריות / פונקציות מאובטחות (למשל OpenZeppelin) שמתוחזקות ומבוקרות? האם קיימות הסכמות נרחבות על יישומים של פונקציות המגולגלות לסטנדרטים (למשל ERC-20, ERC-721 וכו ‘)?
 5. שדרוג חוזה חכם – כיצד מתעדכנים אפליקציות? האם יש דפוסי שדרוג מוגדרים עבור קוד החוזה החכם?
 6. גישה לנתוני הפניה ונתוני שוק – בתוך הרשת ניתן לקרוא לאילו אורקלים זמינים לקבל את המידע הדרוש לביצוע פעולה מופעלת?
 7. ניהול זהויות מומלץ של יחידים – האם זוגות וכתובות המפתחות הציבוריים / הפרטיים מתעקשים באופן טבעי שאנשים ישמרו על המפתחות שלהם? או שמא ההנחה המציאותית היא כי מתווכים יארחו אותם בשמך ובכל זאת ניהול חשבונות מופץ על פני העדפת הלקוח?
 8. אינטראקציה בתוך אפליקציות או רשתות – האם דאפ יכול להתקשר לדאפ אחר? האם רשת / שרשרת צדדית יכולה להפנות למידע מהרשת הקשור?

בקרת משתמשים / ביצועים / פרטיות

 1. ביצועי עיבוד עסקאות – כמה מהר תוכלו לתור עסקאות, לעבד אותן (בקבוצות / חסימות) ולוודא שהתור מנוקה עם הודעה על “שמור”?
 2. מדרגיות של עיבוד עסקאות – האם המערכת תוכננה עם מדרגיות ניתנת להרחבה (אופקית או אנכית) כדי לתמוך בקצב עיבוד גבוה יותר?
 3. שינויים במקביל – האם יש חסימות דרכים לעדכון אותו חוזה או איזון מספר פעמים לפני שינוי הנכס במלואו?
 4. ביצועי חלוקת עסקאות – מתי העסקה שלך מתעדכנת לכל הצדדים? האם זה בעת עיבוד החסימה? אחרי 6 עומקי חסימות? לאחר שהזרם הושלם ונחתם על ידי כל הצדדים?
 5. ריבוי השחלות – האם עיבוד העסקאות והקונצנזוס שלך יכולים להיות מרובי השחלות או להתמוסס על פני מספר משתתפי רשת ועדיין להסכים על אותו מקור זהב? האם אתה מחלק סוגים שונים של הוצאות להורג?
 6. מנגנוני פרטיות לערפול בשטח – האם אתה יכול לשתף שדות ספציפיים במנגנון אחסון הנתונים עם משתמשים ספציפיים בלבד? האם אתה יכול לנהל לוגיקה עסקית שמשווה ערכי שדה מבלי לחשוף את המידע (למשל Aztec ו- ZKsnarks)?
 7. מנגנוני פרטיות למקלטים (סודיות) – האם אתה יכול לסובב מפתחות ציבוריים באופן אוטומטי כך שמשתמש הקצה שאליו אתה שולח את המידע לא יפתור לזהות ידועה?
 8. מנגנוני פרטיות לשולחים (דפוסי תעבורת עסקאות) האם אינך יכול לחלוק את העסקה לכל הצדדים במקרים בהם אתה רוצה שרק הצדדים המזוהים שלך יראו את העסקה?
התייעץ עם מומחי הבלוקצ’יין שלנו

צוות הפתרונות העולמי שלנו מציע הכשרה של בלוקצ’יין, ייעוץ אסטרטגי, שירותי יישום והזדמנויות לשותפות. צרו קשר ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדימדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

מה זה אתריום ארגוניוובינר

מה זה אתריום ארגוני?

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

קומגו בלוקצ'יין למימון סחר בסחורותמקרה סטודנטים

קומגו: בלוקצ’יין למימון סחר בסחורות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map