פיתוח פרוטוקול מדינת את’ריום – אוגוסט 2018

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

דף הבית בלוג חדשות

פיתוח פרוטוקול מדינת את’ריום – אוגוסט 2018

מבט על כל מה שקורה ב”שנה המדרגיות “של את’ריום וההתקדמות בדרך לעבר אתריום 2.0. מאת ConsenSys 28 באוגוסט 2018 הוצג ב 28 באוגוסט 2018

גיבור אתריום ConsenSys

מדרגיות אתריום – הסיפור עד כה

מתחילת 2018 היה ברור שנושא השנה יהיה “מדרגיות”. ב- 2 בינואר הקימה קרן את’ריום א להתקשר ליישומים עבור מענקים שיוענקו לחוקרים ומפתחים העובדים על הגדלת מסיבית של יכולת עיבוד העסקאות של הרשת. ובא הַצָגָה ב -4 במרץ, שכותרתו “הדרך קדימה לשנת 2018”, אמר ויטליק “לשנת 2018 אנו באמת מאמינים כי קנה המידה הוא המוקד העיקרי.”

אז מה קרה עד כה בשנת 2018, ב”שנה המדרגתיות? “

כמתואר בקריאת ה- EF ליישומים, ישנן שתי גישות משלימות להגדלת כושר העיבוד של מערכת את’ריום. שכבה 1 היא שכבת הפרוטוקול “על השרשרת”: כיצד נוכל להגדיל באופן בסיסי את הקיבולת של בלוקצ’יין את’ריום? שכבה 2 מכסה פתרונות “מחוץ לרשת” בהם מרבית העסקאות אינן נרשמות בבלוקצ’יין. עם זאת, הבלוקצ’יין הבסיסי נותר מסוגל להבטיח את בטיחותן וביטחונן של מערכות שכבה 2.

בסדרת פוסטים זו אביא אותך לעדכני בהתפתחויות ברמת פרוטוקול שכבה 1, ועמיתי קווין ז’אנג יסביר את המחקר והפיתוח העדכני ביותר בנושא מדרגיות שכבה 2.

הנושא: הצורך במהירות

רשת את’ריום הפכה למצליחה יותר ממה שמישהו יכול היה לצפות בזמן כה קצר. התרשים שלהלן מציג את אחוז הקיבולת המקסימלית בה פועל את’ריום מאז הקמתו. לאחר כמה שנים של ריצה בקיבולת נמוכה (תן או קח כמה קוצים סביב פריצת ה- DAO והתקפות הספאם ברשת בקיץ 2016), השימוש עמד על למעלה מ 80% בחלק גדול משנת 2018, עם מעל 96% ניצול ממוצע על כמה ימים השנה.

ניצול חסימות ממוצע של Ethereum ניצול חסימות ממוצע של Ethereum. מָקוֹר: etherchain.org

לעיתים ביקוש עצום זה הביא לבעיות חוויית משתמש לא רצויות כגון המתנה ממושכת לקבלת עסקאות כלולות בשרשרת ומחירי עמלת עסקה (גז) נדיפים..


יש יכולת הרחבה מסיבית – היכולת לעבד אלפי עסקאות בשנייה ולא את ה- 15 בערך עבר זמן חלק מהתוכנית לאת’ריום. הגישה ליישום זה זכתה לכינוי “רסיסה”. נכון לעכשיו, כמו כל שאר פלטפורמות הבלוקצ’יין שנמצאות כעת במהדורה ציבורית, כל צומת ברשת את’ריום מעבד כל עסקה, שהיא מגבלה עצומה. ברשת המגורשת, עיבוד העסקאות והאחסון המשויך (המדינה) מחולקים לרסיסים נפרדים ועצמאיים, כך שכל צומת צריך רק לטפל בשבריר מעומס המערכת הכולל. זה נשמע די פשוט. האתגר האמיתי הוא לעשות זאת תוך שמירה על האבטחה המלאה של הרשת: אם יש לנו אלף רסיסים, נניח, איך נמנע מלהתקף רשת פי אלף יותר קל?

טאיפיי, מרץ 2018: בניית רשת השבר

בתחילת 2018 א מִפרָט שכן פרוטוקול אתריום מגורר כבר היה קיים והיה יציב למדי זמן מה. על בסיס מפרט זה, א סדנה תוכנן לחודש מרץ 2018 בעיר טייפה, טאיוואן, כדי להפגיש בין כל הצדדים המתכננים לעבוד על יישום רסיסות בתוך לקוחות את’ריום השונים. עם התקרבות הסדנה קצב הפעילות המחקרית האיץ כאשר … BOOM … שלושה ימים לפני הסדנה, חדש לגמרי מפרט מתאר פורסם, שופע רעיונות ושאיפות חדשות.

אז, עם הרבה מה לעכל במסע המטוס הארוך מאירופה, ניקולא ליוחון, גם הוא מ- PegaSys / ConsenSys, ואני יצאנו לכיוון טייפה למפגש המכונן של קהילת השברים העולמית..

ארכיטקטורה מתחדשת וחדשנות רחבה יותר

משתתפים בסדנת השבבים המכוננת בטאיפיי. משתתפים בסדנת השבבים המכוננת בטאיפיי. תצלום של ג’ייסון יה.

היה נהדר לראות את כוחן של הקבוצות המיוצגות בטייבה. בין המשתתפים:

  • צוות המחקר של קרן את’ריום, כמובן. חלק ניכר מהמנהיגות המחשבתית במחקר השבירה מגיעה מויטליק וג’סטין דרייק, כמו גם מאחרים כמו הסיאו-ווי וואנג, קארל פלוורש ולד זמפיר..
  • צוות פיתוח הלקוחות של גת.
  • צוותי הקרן Parity ו- Web3.
  • ה שְׁלִישִׁיָה צוות (Py-EVM), גם הוא מקרן את’ריום.
  • צוות מ סטָטוּס פיתוח לקוח סלולרי בשפת Nim.
  • ה מעבדות פרימטיות צוות – עובד על יישום רסיסים ב- Go.
  • חוקרים בודדים אחרים כמו פיל דאיאן ולאונרדו באוטיסטה-גומז.

דיון הסדנה נע בשלל שלושה ימים.

בחזית השבירה ניהלנו דיון מעמיק במושגים מתוך המפרט החדש. כמו דוגמא, ברשת את’ריום של ימינו, כל צומת אחראי לשלוש פונקציות נפרדות: (1) השתתפות בקונצנזוס על הזמנת עסקאות, (2) ביצוע עסקאות אלה כדי לעדכן את המדינה, ו (3) העמדתן של עסקאות ומצב המעודכן לרשות השאר. של הרשת (זמינות נתונים). ברשת משופצת, ניתן לפצל פונקציות אלה בין משתתפים שונים כדי לייעל את התכונות השונות של הרשת באופן הבא:

  • צמתים המציעים יכולים להיות אחראים על הרכבת עסקאות לבלוקים אותם הם מציעים כהיסטוריה הקנונית.
  • צמתים של אספנים בודקים שהנתונים בבלוקים שמציעים מציעים זמינים ואז מוסיפים אותם לבלוקצ’יין של השבר.
  • צמתים של ביצועים יכולים להיות אחראים לעדכון לקוחות על מצב הבלוקצ’יין (למשל יתרות החשבון שלהם) לפי דרישה. זה מאפשר סוג של “הערכה עצלה“שבו מבוצעים רק חישובים הקשורים לנתונים הנדרשים בפועל, ואולי גם עבור” מנועי ביצוע חלופיים. “

זה שונה לגמרי מה- Ethereum Mainnet של ימינו, אך כנראה דבר כזה הכרחי על מנת לאזן בין יעילות וביטחון ברשת שבה לא כל צומת יכול להיות לקוח של כל רסיס. על מנת לשמור על יעילות, הרעיון הוא כי צמתים מציעים ומבצעים יכולים להישאר מסונכרנים עם מספר קטן של רסיסים, אך על מנת לשמור על האבטחה, ניתן לדשדש את צמתי האספנים (שלמעשה כותבים לבלוקצ’יין) בין הרסיסים. זה מונע השתלטות על שברים על ידי קבוצה קטנה של משתתפים.

דנו גם בתשתיות השונות הדרושות בכדי לבצע את כל העבודה הזו, חוזה מנהל הרסיסים, לקוחות חסרי מדינה, ושכבת הרשת עמית לעמית, בין היתר.

בנוסף לעבודה על תשתית המדרגיות, היה ברור כי ישנו ביקוש משמעותי מאולץ לחדשנות ב- Ethereum, שאינו קשור למדרגיות. אולי יישום השבירה יכול להיות סיכוי להביא כמה חידושים גדולים אחרים. אז בילינו גם זמן על נושאים ארוכי טווח אחרים כמו החלפת מכונת הווירטואלית של Ethereum (ה- EVM) eWasm, נושאים ישנים יותר כמו הפשטת חשבון, ורעיונות שנויים במחלוקת כמו שכירות אחסון.

ברלין, יוני 2018: Sharding עומד בהוכחת הימור

רבים מהמושגים שנדונו בטאיפיי היו חדשים מאוד, והצוותים המשיכו להעריך אותם לאחר הסדנה. במהלך השבועות הבאים צצו כמה מגמות. ראשית, שהיו כמה חולשות במפרט ההצעות שנדונו (פרסמנו ביקורת אחת). שנית, היו התפתחויות מעניינות מאוד בחזיתות אחרות, בעיקר בקריפטוגרפיה, שיכול לאפשר רפורקטור גדול של מודל השרידה מבלי לאבד יעילות או אבטחה.

עם כל ההתפתחויות החדשות לדיון, הגיע הזמן להחזיק מעמד סדנת רסיסות נוספת. הפעם התארחנו באדיבות בברלין ביוני 2018 על ידי הצוות מסטטוס כחלק מ- כנס מפתחי לקוחות הם התארגנו.

שמחנו שהצטרפו באופן בלתי צפוי לסדנה על ידי צוות קספר FFG (הוכחת המימוש). במהלך שלושה-ארבעה שבועות שקדמו לאירוע, עוד ענק לשנות את המפרט הוצע: מדוע לא נבנה את שארדינג וקספר יחד על פלטפורמה משותפת?

התברר שכמה מבחירות העיצוב החדש של Sharding היו משותפות לעבודות המתוכננות של קספר FFG שהתקדמו באופן עצמאי (לפי הנטוש כעת. EIP-1011). שניהם דורשים הפקדות מאמת (סטייקים), שניהם מסתמכים על גישה למספרים אקראיים, לשניהם הוכחות תקלות ומנגנוני חיתוך, שניהם משתמשים בחתימות מצטברות. לאור המשותף הללו, הוצע כי הן שרדינג והן קספר ייבנו על תשתית משותפת המכונה שרשרת המשואות. יתרון נוסף יהיה לקחת את העבודה של הפעלת קספר ושרידה מהמיינט הקיימת, מה שעשוי להיאבק לשמירה על העומס הנוסף..

הדיונים בברלין אישרו שכולנו הסכמנו שזו גישה חיובית ומעשית להעברת שני הפרויקטים.

מעבר לתכנון הפרויקט, שוב נדונו בסדנה מגוון רחב של רעיונות חדשים. היו לנו פגישות על פרימיטיבים קריפטוגרפיים חדשים כמו zkSTARKs ופונקציות חשיש חלופיות, דנו בהוכחות של משמורת ובדקנו אפשרויות לייצור מספרים אקראיים, כאשר הרץ הקדמי הנוכחי הוא RANDAO עם פונקציית עיכוב ניתנת לאימות (VDF).

היום: לקראת את’ריום 2.0

אז איפה כל זה משאיר אותנו באוגוסט 2018?

אני מקווה שתקבל תחושה מהאמור לעיל, שבחצי השנה האחרונה ראתה פיצוץ במחקר שקנה ​​את קנה המידה של אתריום, ובמידה רבה האבק עדיין לא הסתדר..

אך הכיוון הכללי ברור. פיתוח ומסירה של Sharding ו- Proof of Stake יתקיימו בפלטפורמת בלוקצ’יין חדשה (Ethereum 2.0), יחד עם הרשת הראשית הנוכחית שתמשיך לפעול כמו שהיא.

אנטומיה של את'ריום 2.0. תרשים אנטומיה של את’ריום 2.0. תרשים מאת Hsiao-Wei Wang.

בנייה על פלטפורמה חדשה כזו, שרשרת המשואות, מאפשרת לנו להציג חדשנות ענקית ללא הגבלה על ידי האילוצים של מאנט של ימינו, ובאופן מכריע, מבלי לעשות ניתוח לב פתוח ברשת הפועלת כיום. לוחות הזמנים הם די ספקולטיביים, אבל הציפיות הן שרשת המשואות (שכבת התיאום, כולל Casper FFG) תיושם במהלך 2019, שרשרת הרסיסים (שכבת הנתונים) בשנת 2020 ושכבת הביצוע בשנת 2021.

כמה מחידושים אלה אני מקווה לבחון בפירוט הרבה יותר עמוק בעדכונים עתידיים, אך לסיכום, עבור Ethereum 2.0, אנו בוחנים מנגנוני קונצנזוס חדשים, מודלים חדשים של קריפטו-כלכלה, מנועי ביצוע חדשים כגון eWASM (ואולי , אפילו, ביצוע מתעכב), ופרימיטיבים קריפטוגרפיים חדשים.

אם לצטט את ויטאליק מסדנת הגזירה הראשונה, “את’ריום 1.0 הוא ניסיון מפלח של כמה אנשים לבנות את המחשב העולמי; Ethereum 2.0 יהיה למעשה המחשב העולמי. “

גלה עוד והתערב

כאמור לעיל, אני מקווה להעמיק בכמה מחידושים אלה במאמרים עתידיים.

בינתיים, הנה רשימת קריאה ברמה גבוהה אם אתה רוצה לחפור בעצמך. אבל היזהר, הדברים זזים במהירות, וחלק מהפרטים כבר לא מעודכנים.

אם אתה באמת רוצה להיכנס לעשבים שוטפים, רגיל ETH2.0 מיישמים שיחות החלו לאחרונה אחת לשבועיים, כולל חבורה של צוותים חדשים העובדים על יישומים. אלה מועברים בשידור חי ל- YouTube, ויש ערוץ גיטר גם כן.

עלון Ethereum 2.0 הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדידוח DeFi של Ethereum Q3 2020להגיש תלונה

דוח DeFi של Ethereum Q3 2020

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2להגיש תלונה

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2

Ethereum 2 0 דולהגיש תלונה

דו”ח המערכת האקולוגית של Ethereum 2.0

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map