העמלות אף! שינוי גודל דה-פי עם שכבות 2 אוספים

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

העמלות אף! שינוי גודל דה-פי עם שכבות 2 אוספים

אוספים ימלאו תפקיד מהותי במפת הדרכים של Eth2. למד כיצד הם עוזרים ליישומי DeFi בסולם Ethereum כיום. מאת ג’יימס בק, לסה מונה 17 בפברואר 2021 הועלה ב- 17 בפברואר 2021

רבעון 4 2020 דוח DEFI בלוג 6 הורד דוח

זהו חלק מסדרת מאמרים מתוך דוח Ethereum DeFi של Q4 2020 של ConsenSys Codefi. הורד את הדו”ח המלא כדי ללמוד עוד על סטנדרטים אסימוניים לנכסים ותשלומים, שוקי NFT, אסימונים חברתיים וקהילתיים, הלוואות פלאש, ביטקוין ו Filecoin עטופים, פרויקטים להלוואות ועוד.

גם עם התקדמות מתמדת של Ethereum 2.0, העלות לאינטראקציה עם פרוטוקולי DeFi ב- Ethereum הופכת יקרה מדי. המירוץ פועל כעת עבור מפתחים ומשתמשים להתחיל להשתמש בפרוטוקולי שכבה 2 (L2) המתחברים לאת’רום על מנת להחליף, להשאיל, ללוות ולספק נזילות. החדשות הטובות הן שמפת הדרכים של Eth2 תסתמך על אוספים, סוג של שיטת L2 לצורך קנה המידה. המשמעות היא גם כי פרוטוקולי DeFi הפופולריים ביותר כיום מתחילים לבדוק את היישומים שלהם ב- L2, כאשר חלקם כבר פונקציונליים להחלפת אסימוני ERC-20 ו -250 מיליון דולר כלואים בנזילות..

אוספים: בדיקות באמצעות יישומי DeFi

אם תשמע לעצתנו בתחילת הדו”ח ובדק כמה מפרוטוקולי DeFi אלה, ייתכן שהיית נדהם מעלויות הגז לביצוע סחר, הטבעה של NFT או אינטראקציה עם פרוטוקול. בעוד שהקהילה צופה Eth2 ניתנת להרחבה וזולה יותר, פרוטוקולים שכבה 2 של פרוטוקולים לפני שהם מעידים על רשת Ethereum.. 

טכנולוגיה שכבה שכבה כזו היא אוספים, שמוציאים הרבה מנטל החישוב והאחסון מהבלוקצ’יין ומשתמשים בשרשרת בדיוק בכדי להפיק תועלת מהערבויות הביטחוניות שלה. לופרינג פתרון zkRollup מכיל כעת יותר מ- 250 מיליון דולר (צובר יותר מ -150 מיליון דולר בחודש וחצי הראשונים של 2021).

צילום מסך 2021 02 17 בשעה 4 02 45 אחר הצהרייםמָקוֹר: דופק דפי

אוספים מתחילים גם הם למשוך פרוטוקולי DeFi מעוררי גז. פלטפורמת הנגזרים, Synthetix לאחרונה הוכרז ההימור של SNX ימשיך לפעול אוֹפּטִימִיוּת, המשתמשת באוספים אופטימיים. שֶׁלָהֶם הַדגָמָה הדגימה ירידה בעלויות הדלק פי 143 (!) וזמן אישור העסקה של 0.3 שניות.

Uniswap הדגים את שיפורי חוויית המשתמש האפשריים בעזרת אופטימיות. עלויות הדלק להחלפות ירדו פי 10-100, והעסקאות אושרו במהירות של 139 אלפיות השנייה. אתה באמת יכול לבדוק את זה כאן.

צילום מסך 2021 02 17 בשעה 4 33 03 אחר הצהרייםלנסות ההדגמה המשחקית של Uniswap על אופטימיות

אופטימיות לאחרונה הושק המכונה הווירטואלית האופטימית שלהם (OVM) – התמיכה האחורית עבור אוסף אופטימי המאפשר תמיכה מלאה במחשב הווירטואלי של Ethereum (EVM), ותומך גם בכל הכלים והספריות של ה- Ethereum הקיימים כולל Solidity, Vyper, כְּמֵהָה, פתח את זפלין, MetaMask, ו- Web3.js בין היתר.

כדברי היידן אדמס,

“תאר לעצמך שלא תצטרך לבצע שינויים בחוזים החכמים הסולידיות שלך כדי ש- dApp יעבוד באופן מקורי על Ethereum L2 עם אבטחה מ- Ethereum, קנה מידה מסיבי, ללא בעיות זמינות נתונים, ותאימות הדדית סינכרונית עם DAPPs אחרים ב- L2.”

אוספים חיוניים ל- Eth2

אוספים ימלאו תפקיד מהותי במפת הדרכים של Eth2. נכון לעכשיו, מכונת הווירטואלי של Ethereum (EVM) משתמשת במחירי דלק כדי להגביל את כמות הנתונים, או המדינה, המאוחסנים ברשת המבוזרת הפתוחה. ה- EVM הוא עוצמתי, אך הוא מוגבל בכוונה. אוספים לפתור זאת על ידי ניהול מדינה מחוץ לפרוטוקול הליבה EVM. זה עשוי להיות למעשה מיקום טוב יותר עבור Eth2, כי על פי ויטליק בוטרין, “זמינות נתוני חיסול היא הרבה יותר בטוחה מאשר חישוב EVM.”

עם קהילת המחקר Eth2 נעה לעבר מפת דרכים מרכזית אוסף, רשתות רסיסים ב- Eth2 יצטרכו לדאוג רק להזמנת נתונים. ואולי החשוב ביותר לחוויה של משתמשי Ethereum כיום, אוספים פירושם שהמעבר ל- Proof-of-Stake יפריע באופן מינימלי לספריות, לכלי העבודה ול- dApps הקיימים כיום. בדוק את זה של בן אדגינגטון הפוסט האחרון על האופן שבו אוספים משתלבים במפת הדרכים של Eth2.

מה עם פרוטוקולי בלוקצ’יין אחרים של שכבה 1?

עם דמי גז גבוהים על Ethereum, סוגים שונים של חסימות עשויים לנסות יותר ויותר למשוך יישומי DeFi מבוססי Ethereum. FTX, בורסת קריפטו פופולרית בהונג קונג, החליטה לבנות את הבורסה המבוזרת שלה בשם Serum סולאנה. בנובמבר 2020, סרום נוצר 111 מיליון דולר בהיקף, פחות משמעותית מהסך נפח של 17 מיליארד דולר ב- DEXes מבוססי Ethereum באותו חודש, אך גם לא סכום זניח.

הפרויקט המגובה 1inch.exchange, Mooniswap, החליט גם ללכת עם פרוטוקול Near עבור יצרנית השוק האוטומטית שלה (AMM) DEX. סרג’י קונץ, מייסד שותף של 1 אינץ ‘, נִתבָּע, “על ידי בנייה על NEAR, נוכל להתנסות בגריסה ולהיות מוכנים לבואו של את’ריום 2.0.” 

מה לגבי Binance Chain Chain (BSC)? למרות הערך הכולל הנעול גדל במהירות בשבועות האחרונים, מודל BSC בקושי יכול להיחשב כ”מימון מבוזר “. ל- BSC יש רק מספר קטן של מאמתים במודל ההסכמה של רשות ההוכחה שלהם, וזה קורה שבינאנס מחזיקה ומפעילה את כולם..

השפעות הרשת וההשקעה הטכנית באת’ריום הן סיבות עיקריות לכך שיותר יישומי DeFi לא מיהרו לשכתב את החוזים החכמים שלהם בשפה חדשה לפרוטוקול חדש. זו הסיבה שמספר נכסי קריפטו רבים כל כך כמו ביטקוין ופילקוין מסומנים באת’ריום, מגמה שאנו מצפים שתואץ בשנת 2021. למרות שגדלה במהירות, גודל שוק ה- DeFi הכולל קטן יחסית לשווקים מסחריים ופיננסיים אחרים. רבים מסוגים חדשים ומתוחכמים אלה של מוצרים ושירותים פיננסיים מבקשים נזילות ראשונית מקבוצות הסוחרים שכבר מכירים ארנקי קריפטו מבוססי את’ריום כמו MetaMask, רקורד חזק של זמן פעולה ברשת, כלים ושירותי ביקורת חזקים, הזנות נתונים ואורקלים ברשת.  

יכולת פעולה הדדית בין חסימות רשתות נותרה מרחב מחקר פעיל. אנו חושבים שחומרת הפעילות של את’ריום תדחוף יותר פעילות לפרוטוקולים של שכבה 2 שכבר פועלים יחד עם את’ריום. בנוסף, מכיוון שטכנולוגיות שכבה 2 כמו אוספים הופכות להיות משולבות ב- Eth2 מפת דרכים, ייתכן שעדיף ליישומי DeFi להמתין לראות כיצד צוותי מחקר מבינים ביצוע נתונים והסכמה בין אוספים לפני שהם יוצאים רחוק מדי מסטנדרטים של Ethereum שאושרו באופן נרחב.. 

DeFi ScoreEth2Layer 2 ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map