מוסברת שרשרת המשואות של את’ריום 2.0

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlog פיתוח בלוקצ’יין

מוסברת שרשרת המשואות של את’ריום 2.0

כל מה שאתה צריך לדעת על רסיסים, אימות היערכות, עדויות, ועדות, מחסומים וסופיות. על ידי ConsenSys 25 בפברואר 2020 הועלה ב 25 בפברואר 2020

גיבור שרשרת משואות

זוכרים את השמחה שחשתם כשהתחלתם לקבל רגעים של אהה על חסימות? האם אתה להוט להבנה דומה של שרשרת המשואות? שרשרת המשואות של את’ריום היא הלב של מערכת שרוב התוכן בה הוא טכני מדי, נישה או לא מספיק עמוק.

כאן, תקבל הבנה משמחת של האלמנטים והמכניקה של רשת הביקון. דוגמאות יסבירו את פרטי המפתח ברמה הנכונה כדי לגרום לכם להיות בקיאים ולחסוך זמן. אנו מניחים שיש לך בסיס יציב של אתריום או ביטקוין, והיכרות מסוימת עם הוכחת ההימור. בואו נתעמק בתמונה הגדולה יותר של רסיסים, מאמתים, הערות, ועדות, מחסומים וסופיות..

Sharding: תמונה גדולה

כדי להעריך את שרשרת המשואות, מבוא לגריסה עוזר. הבעיה העיקרית בהרחבה שברשתות, כולל Ethereum, מתמודדות כעת עם היא: כל צומת צריך לאמת ולבצע כל עסקה..

במדעי המחשב ישנן שתי גישות עיקריות לקנה המידה:

 1. שינוי גודל אנכי: בעיקרון, הפוך את הצמתים לחזקים יותר ויותר.
 2. שינוי גודל אופקי: בעצם, הוסף עוד צמתים.

לצורך ביזור, רשתות חסימות צריכות להתמקד בצורה אופקית. המטרה של Ethereum 2.0, הנקראת גם eth2 או Serenity, היא שצמתים יפעלו על חומרה צרכנית. Sharding הוא המונח לחלוקה אופקית של מסד נתונים.

בדרך כלל, שרשרת רסיסים כוללת קבוצת משנה של צמתים שעובדים עליה. כורים וירטואלים, מאמתים, מוקצים לשברים ורק מעבדים ואמתים עסקאות באותו שבר (שרשרת).

לרסיסים של את’ריום יש תת-קבוצה דינמית של צמתים שמעבדים אותו גוש אחר בלוק.

האתגר העיקרי בגריסת בלוקצ’יין הוא אבטחת השברים. מאחר שמאמתים פרוסים על פני רסיסים, מאמתים זדוניים עלולים להשתלט על רסיס אחד.


חלק מרכזי לפיתרון:

דשדוש אקראי של מאמתים, כאשר לכל בלוק רסיסים יש ועדת מאמתים (פסאודו) שנבחרה באופן אקראי, מבטיח כי אין זה סביר מתמטית שתוקף השולט בפחות מ- valid מכל המאמתים יכול לתקוף רסיס אחד

הוכחות הונאה, הוכחות משמורת ובדיקות זמינות נתונים הם גם מרכיבי אבטחה חשובים אך דורשים מסבירים משלהם.

תוכנית eth2 הנוכחית מיועדת 64 רסיסים. למרות שרסיסים נפרדים משרשרת המשואות, נתאר כמה אלמנטים מרכזיים של המערכת הכוללת.

Sharding חשף רמזים לגבי מה שרשת המשואות של את’ריום עושה וצריכה. נרכוש תחושה מדוע יש רכיבים נוספים לבלוק-קלאסיות. השדה המתהווה של רשתות חסימות מרוסקות תמיד מברך על חידושים של קוראים בהשראה.

שלבי את’ריום 2.0

בקצרה, Ethereum 2.0 כולל שלושה שלבים:

 • שלב 0 – שרשרת משואות
 • שלב 1 – רסיסים
 • שלב 2 – ביצוע

אנלוגיה לגוף האדם:

 • שלב 0 – לב
 • שלב 1 – איברים
 • שלב 2 – מוח

אנלוגיה לתזמורת שקשה לנצח:

 • שלב 0 – מוליך
 • שלב 1 – מכשירים
 • שלב 2 – מוזיקאים

כל השלבים הם חלק בלתי נפרד מהמערכת ויש להם מאפיינים שונים. שלב 0 הוא חלק מ- Ethereum 2020. שלב 1 הוא בדרך כלל דומם וסטטי יותר משלבים אחרים. שלב 2 הוא בדרך כלל על פעולה וסוכנות.

חריצים ותקופות

שרשרת המשואות מספקת את פעימות הלב לאת’ריום 2.0. הוא מספק את הקצב והקצב להרמוניה ולקונצנזוס של המערכת. כל משבצת היא 12 שניות ותקופה היא 32 משבצות: 6.4 דקות.

תְקוּפָה32 המשבצות הראשונות הן בעידן 0. גושי בראשית נמצאים במשבצת 0.

חריץ הוא סיכוי להוספת בלוק לשרשרת המשואות ולרסיסים. אתה יכול לדמיין שרשת המשואות ושרשראות הרסיסים כוריאוגרפיות בנעילה. בכל 12 שניות, מתווספת בלוק משואה אחד (שרשרת) ו -64 חסימות רסיסים כאשר המערכת פועלת בצורה אופטימלית. מאמתים צריכים להיות בערך מסונכרן עם הזמן.

חריץ הוא כמו זמן החסימה, אך משבצות יכולות להיות ריקות. גושי בראשית לשרשרת המשואות ולרסיסים נמצאים בחריץ 0. הרסיסים יתחילו בעידן עתידי מאשר העידן 0 של שרשרת המשואות, אך יהיו להם עידן 0 משלהם הכולל את גושי הג’נסיס.

מבוא למאמתים, תעודות ושרשרת המשואות

אמנם הוכחת עבודה (PoW) קשורה לכורים, אולם מאמתים של Ethereum 2.0 הם הוכחה של כורים “כורים וירטואליים”. המאמתים משתתפים באופן פעיל בקונצנזוס של פרוטוקול Ethereum 2.0. התמריצים שלהם נדונים בהמשך תגמולים ועונשים של מאמת שרשרת משואות.

חסימה מציע הוא מאמת שנבחר באופן מזויף לבנות בלוק.

לרוב, מאמתים מעידים שמצביעים על גושי משואות וגושי רסיסים. הצבעות אלה נרשמות בשרשרת המשואות. הקולות קובעים את ראש שרשרת המשואות ואת ראשי הרסיסים.

הצעה שהוחמצההצעה שהוחמצה למשבצת ה -28 של תקופה.

בכל תקופה, מאמת מוקצה באופן חריג לחריץ ולרסיס. המאמת משתתפת בקונצנזוס של אותו רסיס שהוקצה כך שהוא יכול להצביע לראשו של אותו הרסיס. המאמת מקשר את ראש השבר לחסימת המשואות לחריץ.

An עֵדוּת הוא הצבעה של מאמת, המשוקלל לפי יתרת המאמת. עדויות משודרות על ידי מאמתים בנוסף לחסימות.

מאמתים גם שוטרים זה את זה ומתוגמלים על כך שהם מדווחים על מאמתים אחרים שעושים הצבעות סותרות, או מציעים חסימות מרובות.

התוכן של שרשרת המשואות הוא בעיקר רישום של כתובות מאמת, מצב כל מאמת, עדויות וקישורים לרסיסים. מאמתים מופעלים על ידי שרשרת המשואות ויכולים לעבור למדינות, שתואר בקצרה בהמשך הפעלת מחזור החיים של מאמת שרשרת המשואות.

אימוני אימוץ: סמנטיקה

המאמתים הם וירטואליים ומופעלים על ידי ההימורים. ב- PoW משתמשים קונים חומרה כדי להפוך לכורים. ב- Ethereum 2.0, משתמשים ממוקדים ב- ETH כדי להפעיל ולשלוט על מאמתים.

ברור יותר לשייך את ההימורים עם יתד, ואת המאמתים עם איזון.  לכל מאמת יש יתרה מרבית של 32 ETH, אך הסטייקטים יכולים להמר על כל ה- ETH שלהם. על כל 32 ETH שהושקעו, מאמת אחד מופעל.

מאמתים מבוצעים על ידי לקוחות מאמתים המשתמשים בצומת משואה (שרשרת). לצומת משואות יש את הפונקציונליות של מעקב וקריאה של שרשרת המשואות. לקוח מאמת יכול ליישם פונקציונליות של צומת משואות או לבצע שיחות לצמתי משואות. לקוח מאמת אחד יכול לבצע מאמת אחד או יותר.

קישורים רוחביים: שורשי רסיסים לשרשרת המשואות

קישור צולב הוא התייחסות בבלוק משואות לגוש רסיסים. קישור צולב הוא כיצד שרשרת המשואות עוקבת אחר ראש שרשרת השברים. מכיוון שיש 64 רסיסים, כל בלוק משואות יכול להכיל עד 64 קישורים צולבים. בלוק משואות יכול להיות רק קישור צולב אחד, אם בחריץ ההוא לא היו חסימות מוצעות עבור 63 מהרסיסים. קישורים צולבים מתוכננים בשלב eth2 שלב 1 להשרשת שרשראות הרסיסים בשרשרת המשואות, המשמשים בסיס לבחירת מזלג הרסיסים, סופיות שרשרת הרסיסים ולתקשורת צולבת. כל שרשראות הרסיסים עוקבות אחר שרשרת המשואות בכל עת.

ועדות: מבוא

ועדה היא קבוצת מאמתים. ליתר ביטחון, בכל משבצת (בשרשרת המשואות ובכל רסיס) יש ועדות של לפחות 128 מאמתים. לתוקף יש פחות מ- אחד בטריליון ההסתברות לשליטה ⅔ בוועדה.

הרעיון של משואת אקראיות הפולטת מספרים אקראיים לציבור, מעניקה את שמה לשרשרת משואות את’ריום. שרשרת המשואות אוכפת קונצנזוס על תהליך מזויף שנקרא RANDAO.

להפעיל מאמתיםבכל עידן, תהליך פסאודור-אקראי RANDAO בוחר מציעים לכל משבצת, ומערבב מאמתים לוועדות.

המציעים נבחרים על ידי RANDAO עם שקלול ביתרת המאמת. יתכן שמאמת הוא מציע וחבר ועדה לאותה משבצת, אבל זה לא הנורמה. ההסתברות שזה יקרה היא 1/32 ולכן נראה את זה בערך פעם אחת בעידן. השרטוט מתאר תרחיש עם פחות מ- 8,192 מאמתים, אחרת יהיו לפחות שתי ועדות בכל משבצת.

מסביר שרשרת משואות זה מתמקד בוועדות משואות: המאמתים המשרתים את שרשרת המשואות. ועדה (משואה) מוקצבת באופן מזויף רסיס לקישור רוחב לבלוק משואות. אין ועדות קבועות. הוועדה האחראית על קישור רוחבי של גוש רסיסים משנה גוש אחר בלוק.

ועדות שברים שבונות אך ורק גושי שרשרת רסיסים הן נושא עתידי. יתכן שנבנו גושי רסיסים רבים על ידי מאמתים של שרשרת רסיסים שאינם מתקשרים עם שרשרת המשואות. עם זאת, כדי שרסיס יתקשר עם רסיסים אחרים, הוא זקוק לוועדת משואות שתקשר אותו לחסימת משואות.

ועדות שרשרת משואות

התרשים הוא תיאור משולב של מה שקרה בשלושה משבצות. בחריץ 1 מוצע חסימה ואז מעידים עליו שני מאמתים; מאמת אחד בוועדה א ‘היה במצב לא מקוון. העדויות והחסימה במשבצת 1 מפיצות את הרשת ומגיעות לאמתנים רבים. בחריץ 2 מוצע חסימה ומאמת בוועדה ב ‘אינו רואה זאת, ולכן הוא מעיד שראש שרשרת המשואות הוא הבלוק בחריץ 1. שים לב שמאמת זה שונה מהמאמת הלא מקוון מחריץ 1. עדות לראש שרשרת המשואות נקראת הצבעת LMD GHOST. בחריץ 3, כל המאמתים בוועדה ג ‘מפעילים את כלל בחירת המזלג LMD GHOST, ומעידים באופן עצמאי על אותו ראש..

מאמת יכול להיות רק בוועדה אחת לכל עידן. בדרך כלל, ישנם יותר מ 8,192 מאמתים: כלומר יותר מוועדה אחת בכל משבצת. כל הוועדות באותו גודל, ויש להן לפחות 128 מאמתים. סבירויות האבטחה יורדות כאשר יש פחות מ -4,096 מאמתים מכיוון שבוועדות יהיו פחות מ 128 מאמתים.

ועדות: קרוקס

בכל תקופה, מאמתים מחולקים באופן שווה על פני משבצות ואז מחולקים לוועדות בגודל מתאים. כל המאמתים מאותה משבצת מעידים על ראש שרשרת המשואות. כל אחת מהוועדות באותה משבצת מנסה להצמיד קישור לרסיס מסוים. אלגוריתם דשדוש מגדיל את מספר הוועדות בכל משבצת מעלה או מטה כדי לקבל לפחות 128 מאמתים לכל ועדה.

לדוגמה, נניח 16,384 מאמתים. 512 מאמתים מוקצים כראוי לשבץ 1, עוד 512 לחריץ 2 וכן הלאה. 512 המאמתים של חריץ 1 מחולקים לאחר מכן לארבע וועדות ומוקצים באופן מזויף לרסיסים. נניח שרסיסים 33, 55, 22, 11 הם מטלות הרסיסים. כל 512 האימותים הצביעו בהצבעה של משבצת 1 LMD GHOST. 128 מאמתים באחת מארבע הוועדות מנסים להצליב את שרד 33. בוועדה אחרת, 128 מאמתים מנסים להצליב את שרד 55. 128 מאמתים בוועדה אחרת מנסים להצליב את שרד 22. עוד 128 מאמתים מנסים לחצות את שרד 11.

עבור משבצת 2 התהליך חוזר. 512 המאמתים של חריץ 2 מחולקים לארבע וועדות ומוקצים באופן מזויף לרסיסים. נניח שרסיסים 41, 20, 17, 15 הם מטלות הרסיסים. כל 512 המאמתים של משבצת 2 מעידים על השקפותיהם על ראש שרשרת המשואות במשבצת 2. הוועדות מנסות לקשר בין רסיסים 41, 20, 17, 15.

התהליך חוזר על המשבצות הנותרות בעידן. לכל מאמת יש חריץ שבו הוא יכול לדבר, להעיד ולקשר. בסוף העידן, לכל 16,384 המאמתים הייתה הזדמנות להעיד ולקשר. אך עד כה הצבעות המאמת היו ספציפיות למשבצות ולא ספציפיות לתקופה. זה כמו להצביע לממשלה המקומית שלך, ולא להצביע בבחירות ארציות רחבות יותר. כל 16,384 המאמתים לא הצביעו על אותו דבר. הסעיפים הבאים על מחסומים וסופיות, מתארים את ההצבעה הספציפית לעידן שמאמתים נותנים כשמדובר בחריץ. במשבצת שהוקצה להם, כל 16,384 המאמתים מצביעים גם הם למחסום של העידן.

מחסומי שרשרת משואות

מחסום הוא חסום בחריץ הראשון של תקופה. אם אין חסום כזה, נקודת הביקורת היא החסימה האחרונה שקדמה לה. תמיד יש חסימת מחסום אחת בעידן. חסימה יכולה להיות נקודת הביקורת למספר תקופות.

מחסומי שרשרת משואותמחסומים לתרחיש שבו תקופות מכילות 64 משבצות.

הערה חריץ 65 עד חריץ 128 ריק. מחסום אפוק 2 היה הבלוק בחריץ 128. מכיוון שהחסון חסר, מחסום אפוק 2 הוא החסימה הקודמת בחריץ 64. עידן 3 דומה: חריץ 192 ריק, ולכן הבלוק הקודם בחריץ 180 הוא מחסום עידן 3.

בלוקי גבול של תקופה (EBB) הם מונח בספרות כלשהי (כגון נייר גזפר, מקור התרשים לעיל), והם יכולים להיחשב שם נרדף למחסומים.

בעת הגשת הצבעה ב- LMD GHOST, מאמת מצביע גם למחסום בעידן הנוכחי, המכונה המטרה. הצבעה זו נקראת קספר הצבעת FFG, וכולל גם מחסום קודם, הנקרא המקור. בתרשים, מאמת בעידן 1 הצביע למחסום מקור של גוש הג’נסיס, ולמחסום יעד של החסימה במשבצת 64. בעידן 2, אותו מאמת הצביע עבור אותם מחסומים. רק מאמתים שהוקצו למשבצת הצביעו הצבעה של LMD GHOST עבור אותה משבצת. עם זאת, כל המאמתים הצביעו קולות FFG לכל מחסום תקופה.

סופר-גדולות

הצבעה שמבוצעת על ידי ⅔ מהיתרה הכוללת של כל המאמתים הפעילים, נחשב לגדול-על. מבחינה פדגוגית, נניח שיש שלושה מאמתים פעילים: לשניים יש יתרה של 8 ETH, ומאמת יחיד עם יתרה של 32 ETH. ההצבעה על הגדולה חייבת להכיל את ההצבעה של המאמת הבלעדי: למרות ששני המאמתים האחרים עשויים להצביע אחרת מאשר המאמת היחיד, אין להם מספיק איזון כדי ליצור את הגדולה..

סוֹפִיוּת

כאשר תקופה מסתיימת, אם המחסום שלה זכה לעלמות jor, נקודת הביקורת מוצדקת.

אם נקודת ביקורת B מוצדקת והמחסום בעידן הבא המיידי הופך להיות מוצדק, אז B הופך לסופי. בדרך כלל, מחסום מסתיים בשתי תקופות, 12.8 דקות.

בממוצע, עסקת משתמש תהיה בבלוק באמצע עידן. זה חצי תקופה עד למחסום הבא, מה שמרמז על סופיות העסקה של 2.5 תקופות: 16 דקות. באופן אופטימלי, יותר מ -1 עדויות יכללו במשבצת ה -22 של תקופה. לפיכך, סופיות העסקה היא בממוצע 14 דקות (16 + 32 + 22 משבצות). אישורי גוש מופיעים מהעדויות של גוש, להצדיקתו, לסופיותו. מקרי שימוש יכולים להחליט אם הם זקוקים לסופיות או שמספיק סף בטיחות מוקדם יותר.

הצדקה וסופי של שרשרת משואותדוגמה לכך שמחסום אחד מקבל הצדקה (חריץ 64) ומסיים מחסום קודם (חריץ 32).

מה קרה בראש שרשרת המשואות

חסימת הגבול של התקופה בחריץ 96 מוצעת ומכילה תעודות למחסום עידן 2. מספר העדויות למחסום אפוק 2 מגיע כעת לגדול העל. זה גורם להצדיק את מחסום אפוק 2, ולפיכך לסופיות של מחסום עידן 1 שהוצדק בעבר. סופיות החריץ 32 גורמת מיד לסופיות של כל הבלוקים שקדמו לה. כאשר מסיימים נקודת ביקורת, אין הגבלה על מספר הבלוקים שניתן לסיים. למרות שסופיות מחושבת רק בגבולות תקופה, עדויות מצטברות בכל בלוק, כמתואר בנרטיבים חלופיים “מה יכול היה לקרות מהראשית לראש” להלן..

כל הקישורים הצולבים הכלולים בגושי המשואות מחריץ 1 לחריץ 32, יובילו לסופיות שרשראות הרסיסים. במילים אחרות, חסימת רסיסים עוברת סופית כאשר היא מקושרת לבלוק משואות שעושה סופי. קישור רוחב בפני עצמו אינו מספיק כדי לסיים את גוש השבר, אך תורם לבחירת המזלג של שרשרת השבר.

מה יכול היה לקרות מבראשית לראש

עם אותו המחשה, הנה סיפור העלילה שאפשר היה לצפות בו בראשית. כל המציעים מחריץ 1 ועד חריץ 63 מציעים חסימה, ואלה מופיעים ברשת. עם כל בלוק בעידן 1, נקודת הביקורת שלו (חסום בחריץ 32) צוברת עדויות של 55% מהמאמתים. החסימה בחריץ 64 מוצעת והיא כוללת תעודות למחסום אפוק 1. כעת, 70% מהמאמתים העידו על מחסום אפוק 1: הדבר גורם להצדיקה. מחסום אפוק 2 (חריץ 64) צובר תעודות לאורך עידן 2 אך אינו מגיע לגדולה ⅔. החסימה בחריץ 96 מוצעת והיא כוללת תעודות למחסום אפוק 2. זה מוביל להגיע לגדולה ⅔ ולהצדקה של מחסום אפוק 2. הצדקת מחסום אפוק 2 מסיימת את מחסום אפוק 1 ואת כל החסימות הקודמות.

הנה תרחיש אפשרי נוסף. קחו בחשבון רק עד עידן 1. המחסום בעידן 1 יכול היה להשיג מעלות ma לפני שהמחסום בעידן 2 מוצע. לדוגמא, כפי שמציעים את החסימות בחריץ 32 עד חריץ 54, העדויות להצדיק את נקודת הבידוק (חריץ 32) כבר יכלו להגיע לגדולה ⅔. במקרה זה, המחסום היה מוצדק לפני עידן 2. ניתן להצדיק נקודת ביקורת בעידן הנוכחי, אך השלמתה דורשת לפחות את העידן שלאחריה..

הצדקה של בלוק יכולה לפעמים לסיים את החסימה לפני שנתיים או יותר. מאמר גספר דן במקרים אלה. הם צפויים רק בזמנים יוצאי דופן של חביון גבוה, מחיצות רשת או התקפות חזקות.

סופיות חיונית לרסיסים ולצדדים לבלוקצ’יין של את’ריום יש ערבויות לגבי עסקאות. סופיות מפחיתה את המורכבות בתקשורת צולבת. ללא סופיות, החזרות מדורגות של עסקאות בתוך רסיסים ומחוצה להן יהיו משבשות ועלולות לבטל את יתרונות השבירה..

עדויות: מבט מקרוב

עדות מכילה גם הצבעת LMD GHOST וגם הצבעת FFG. באופן אופטימלי, כל המאמתים מגישים תעודה אחת לתקופה. לעדות יש 32 סיכויי משבצת להכללה ברשת. פירוש הדבר שמאמת יכול לכלול שתי עדויות הכלולות בשרשרת בעידן יחיד. המאמתים מתוגמלים ביותר כאשר תעודתם כלולה בשרשרת במשבצת שהוקצה להם; הכללה מאוחרת יותר היא תגמול מתכלה. כדי לתת למאשרים זמן להתכונן, הם מוקצים לוועדות תקופה אחת מראש. המציעים מוקצים למשבצות רק לאחר תחילת העידן. בְּכָל זֹאת, בחירות למנהיג חשאי מטרת המחקר היא למתן התקפות או שוחד למציעים.

הוועדות מאפשרות אופטימיזציה טכנית של שילוב חתימות מכל בוחן לחתימה מצטברת אחת. כאשר מאמתים באותה ועדה מציעים את אותן הצבעות LMD GHOST ו- FFG, ניתן לצבור את חתימותיהם.

תגמולים ועונשים של מאמת שרשרת משואות

מבלי להעמיק מדי, נדון בשישה נושאים הנוגעים לתמריצי אימות:

 1. תגמולי תעודה
 2. פנדלים מעידים
 3. סיכון שלילית טיפוסי עבור ההימורים
 4. קיצוצים ותגמולים למלשינים
 5. תגמולי מציע
 6. עונש חוסר פעילות

המאשרים מתוגמלים כאשר הם מעידים על הצבעות (LMD GHOST ו- FFG) שרוב המאמתים האחרים מסכימים איתם. בשלב eth2 שלב 1, מאמתים יקבלו גם תגמולים עבור קישורים צולבים. התגמולים מתגבשים כאשר הבלוקים מסתיימים.

מהצד השני, מאמתים נענשים על כך שהם לא מעידים או אם הם מעידים על חסימה שלא מסתיימת.

לפני שמתאר עונשים ותגמולים פחות שכיחים, כדאי שתדעו את הסיכון השלילי שלכם להיות סטייקר. בתור סטייר מודאג מכמה ETH אתה עלול להפסיד, זה מראה של כמה אתה יכול להרוויח. אם מאמת עומד להרוויח 10% בשנה על תגמולים, מאמת (כנה) עומד לאבד 10% אם הם עושים את העבודה הגרועה ביותר שיש. לדוגמא, מאמת שתמיד לא מחובר או תמיד מצביע על חסימות שאינן מתקבלות סופית, ייענש על הסכום שמאמת יזכה לתגמול בגין ביצוע אישורים דייקניים שסופקו..

קיצוצים הם עונשים הנעים מעל 0.5 ETH ועד לכל יתרת המאמת. לביצוע א עבירה ניתנת לשיתוף מאמת מאבד לפחות 1/32 מהיתרה ומושבת. המאמת נענש כאילו היה במצב לא מקוון במשך 8,192 תקופות. הפרוטוקול גם מטיל עונש נוסף על סמך כמה אחרים הושחתו כמעט באותו זמן. הנוסחה הבסיסית לעונש הנוסף היא: validator_balance * 3 * fraction_of_validators_slashed. השפעה היא שאם ⅓ מכל המאמתים מבצעים עבירה שניתנת לצמצום, כולם מאבדים את כל היתרה שלהם. המאמת שמדווח על עבירה שניתנת לחיתוך מקבל תגמול של משרוקית.

מציעים חסימות שמקבלים סופיות, מקבלים תגמול משמעותי. מאמתים המקוונים באופן עקבי מבצעים עבודה טובה צוברים ~ 1/8 תגמולים הכוללים שלהם בגין הצעת חסימות. כאשר קורה חיתוך, המציעים מקבלים גם תגמול קטן על הכללת הראיות הקוצצות בבלוק. בשלב eth2 שלב 0, כל התגמול של המלשין למעשה מגיע למציע.

Ethereum 2.0 היא מערכת עם מנגנונים רבים, חלקם שניתן להעריך יותר על ידי ההשפעות הכלליות שלהם. התגמולים והעונשים המעוצבים מגיעים לשיאם עונש חוסר פעילות. ביסודו של דבר, אם היו יותר מארבע תקופות מאז הסופיות, כל המאמתים סובלים מעונש חוסר פעילות שגדל באופן רבעוני עד לסיום מחסום. העונש על חוסר פעילות מבטיח תוצאה מסוג זה: אם 50% מהמאמתים יורדים במצב לא מקוון, החסימה תתחיל להסתיים שוב לאחר 21 יום.

עבירות ניתנות לשיתוף

ישנם שלושה תנאים חותכים עבור מאמתים. ניתן לתאר אותם כהצעה כפולה, הצבעה כפולה של FFG, והצבעה היקפית של FFG. הצבעה ב- LMD GHOST אינה ניתנת לשיחה.

א הצעה כפולה הוא מציע שמציע יותר מבלוק אחד למשבצת שהוקצה להם.

א הצבעה כפולה הוא מאמת שמעביר 2 קולות FFG לאותו יעד, אך מקור אחר.

א הצבעה היקפית הוא מאמת המציג הצבעת FFG המקיפה או מוקפת בהצבעה קודמת של FFG שהם הציעו. להלן שתי דוגמאות המבוססות על תרחיש לפיו מאמת הצביע על FFG בעידן 5 עם מקור של חריץ 32 ויעד של חריץ 128:

 • הצבעה של FFG בעידן 6 עם מקור משבצת 64 ויעד של משבצת 96, תהיה הצבעה של FFG שהייתה מוקף הצבעת אפוק 5 שלהם.
 • הצבעה של FFG בעידן 6 עם מקור משבצת 0 ויעד של חריץ 160 הייתה לְהַקִיף הצבעת ה- FFG שלהם בעידן 5.

הצבעה ב- FFG בעידן 6 שמטרתה חריץ 128 תהיה הצבעה כפולה והיא ניתנת לניתוק, אלא אם כן המקור היה חריץ 32. הצבעות FFG זהות אינן ניתנות לניתוק..

שתי הצבעות FFG עם אותו מקור, לעולם אינן ניתנות לקריעה. זה חשוב לחיות. לדוגמא, אם ישנם שני מזלגות המגובים כל אחד עם כ- 50% מאזני המאמת, הפרוטוקול צריך לעודד (לא להעניש) מאמתים להחליף מזלג על ידי הצבעה עם אותו מקור ויעד אחר. במקום קיפאון, מאמתים יכולים לעבור בבטחה בין מזלגות כדי לנסות להגיע ל  על-על.

מאמת שריקה צריך לכלול את ההצבעות הסותרות כדי להוכיח שיש לקצץ מאמת אחר. מציאה יעילה של הצבעה סותרת בין היסטוריה גדולה היא אתגר של אלגוריתמים ומבני נתונים. ה גלאי חיתוך אתגר הנדסי פתוח מחפש תורמים.

מאמת הוא בשליטה מוחלטת כדי להימנע מקיצוץ: הוא צריך רק לזכור על מה חתם. לא ניתן לקצץ מאמת כנה על ידי פעולותיהם של מאמתים אחרים. כל עוד מאמת אינו חותם על אישור או הצעה סותרת, לא ניתן לקוצץ את המאמת.

לקוח מאמת עשוי להשתמש במספר צמתי משואות לגורמים כמו זמן פעולה טוב יותר, אמון והגנת מניעת שירות. בהגדרות אלה, או כאשר נעשה שימוש בלקוח מאמת גיבוי, המשתמשים צריכים להיות זהירים כי המאמת אינו חותם על הודעות סותרות.

הפעלת מחזור החיים של מאמת שרשרת המשואות

כל מאמת זקוק לאיזון של 32 ETH כדי להפעיל אותו. משתמש שמשתקע 32 ETH בחוזה הפקדה ב- Ethereum, יפעיל מאמת אחת.

שרשרת המשואות יוצאת (מבטלת) את כל המאמתים שיתרתם מגיעה ל- 16 ETH; הסטייקטים יוכלו למשוך כל יתרת מאמת שנותרה, אך לא בשלב eth2 שלב 0.

מאמתים יכולים לצאת גם מרצונם לאחר שירתו במשך 2,048 תקופות, בסביבות 9 ימים. ביציאה יש עיכוב של ארבע תקופות לפני שהסטייקטים יכולים למשוך את חלקם. בתוך ארבע התקופות, ניתן עדיין לתפוס ולחתוך מאמת. לאחר מכן ניתן למשוך יתרת מאמת כנה בסביבות 27 שעות. אבל אם המאמת נחתך, ההימור צריך להמתין 8,192 תקופות (כ -36 יום) לפני שהוא מסוגל לסגת..  

פרטים טכניים נוספים מתוארים ב הערה על מחזור החיים של מאמת שלב שלב Ethereum 2.0 כולל תרשים זרימה זה:

מחזור חיים מאמת שרשרת משואות 1

כדי להימנע משינויים גדולים במאמת המוגדר תוך זמן קצר, ישנם מנגנונים המגבילים כמה מאמתים ניתן להפעיל או לצאת בתוך עידן. לדוגמה, אלה מקשים על הפעלת מאמתים רבים במהירות לתקיפת המערכת.

שרשרת המשואות משתמשת בתפיסה עמוקה יותר של יתרות יעילות שמשתנות בתדירות נמוכה יותר מאזנות מאמת ומאפשרות אופטימיזציות טכניות.

מסיימים

בכל תקופה, מאמתים מחולקים באופן שווה על פני משבצות ואז מחולקים לוועדות בגודל המתאים. מאמתים יכולים להיות רק במשבצת אחת, ובוועדה אחת. יַחַד:

 • כל המאמתים בעידן מנסים לסיים את אותה נקודת ביקורת: הצבעת FFG
 • כל המאמתים שהוקצו למשבצת מנסים להצביע על אותו ראש שרשרת משואות: הצבעת LMD GHOST
 • כל המאמתים המוקצים לוועדה מנסים לקשר בין רסיס מסוים

התנהגות אופטימלית מתגמלת את המאמתים ביותר.

הפעלת שרשרת המשואות דורשת לפחות 16,384 מאמתים בתחילת דרכם. מספר המאמתים יכול לרדת עם חיתוכים או יציאה מרצון, או שהסטייקטים יכולים להפעיל יותר. צפויים הרבה מאמתים רבים ככל שהמערכת תעבור לשלב eth2 שלב 1 ואילך. שרשרת המשואות זקוקה לפחות 262,144 מאמתים (מעל שמונה מיליון ETH שהוקצו) כדי שיהיו להם בלוקים הכוללים 64 קישורים צולבים.

לעולם לא הייתה מעולם פלטפורמה ניתנת להרחבה עבור מערכות ויישומים מבוזרים. אם אתה מקבל השראה לצלול עמוק יותר, יש הפניות סמכותיות מפרט Ethereum 2.0.  הוא כולל את מפרט שרשרת המשואות, קישורים למשאבים מרכזיים אחרים ובעיות עם שכר. נכון לעכשיו, הצורך הדוחק ביותר הוא רשת עמית לעמית. לתרום או להפנות אחרים אתגרים, ethresear.ch או פורום הקוסמים של Ethereum, והיה חלק מעשיית ההיסטוריה!

הירשם לניוזלטר ConsenSys

קבל את החדשות וההסברים האחרונים של Ethereum 2.0 ישירות לתיבת הדואר הנכנס שלך. הירשם כמנוי עלון Ethereum 2.0 הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדיכיצד לבנות מוצר בלוקצ'יין מוצלחוובינר

כיצד לבנות מוצר בלוקצ’יין מוצלח

כיצד להגדיר ולהפעיל צומת אתריוםוובינר

כיצד להגדיר ולהפעיל צומת אתריום

כיצד לבנות ממשק API משלך של Ethereumוובינר

כיצד לבנות ממשק API משלך של Ethereum

כיצד ליצור אסימון חברתיוובינר

כיצד ליצור אסימון חברתי

שימוש בכלי אבטחה בפיתוח חוזים חכםוובינר

שימוש בכלי אבטחה בפיתוח חוזים חכם

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map