11 דרכים אתריום יכול להועיל לארגון

“הארגון הגדול צריך ללמוד לחדש, או שהוא לא ישרוד.”

– פיטר דרוקר

מה המפעלים צריכים

לחברות צרכים שונים מאוד ממשתמשים בודדים ברשת עמיתים לעמית. חברות צריכות לנהל נתונים רגישים בנפח גבוה, לעקוב אחר איכות ולחייב את עצמם באחריות לתקני הבטיחות והרגולציה בענפים שלהם, בין אם זה הנפקת תעודות זהות, ביצוע עסקאות, מעקב אחר מכולות מטען או תיוג של מוצרי תרופות. ביטחון, וודאות ואחריות בקנה מידה הם בעלי חשיבות עליונה עבור עסק בעל ביצועים גבוהים. הצרכים הארגוניים מתחלקים בסופו של דבר לארבע קטגוריות:

 • הרשאה. מקרים לשימוש ארגוני דורשים לרוב שרק גורמים מורשים יכולים להצטרף לרשת, ולמשתתפים תפקידים שונים בקריאה, גישה וכתיבה.
 • פְּרָטִיוּת. יש למנוע או לנגיש למשתתפי הרשת נתוני עסקאות ספציפיים – שם מוצר, כמות, מחיר, כתובת, מידע פיננסי שמאפשר זיהוי אישי וכו ‘- בהתאם לתפקידיהם. למשלח מטען, למשל, לא צריך לדעת את תכולתו של מיכל משלוח מסוים, אלא רק שהמכולה הגיעה. תקנות הבנקאות מגבילות גם למי שיש גישה לנתוני עסקאות.
 • ביצועים. על חברות להיות בעלות תשתית לעיבוד אלפי עסקאות בשנייה ולסבול עליות תקופתיות בפעילות הרשת. הזמנת מכירה אחת עם אלף קווים, למשל, מפעילה מפל של אירועי עסקאות. בכלכלות הרשת של ימינו, ארגונים חייבים להיות מסוגלים לאסוף, לאמת ולפרסם נפח הולך וגדל של עסקאות מגוונות.
 • סוֹפִיוּת. מוסדות המעבירים סכומי כסף גדולים זקוקים לוודאות לגבי תוצאת העסקאות. הכספים חייבים להיות טובים והתשלומים חייבים להיות סופיים.

מה מציע אתריום: עובדות והטבות

Ethereum הושק בשנת 2015 כגרסה הרבה יותר נרחבת וביצועית לטכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית של מערכת התשלומים הביטקוין. הערך של בלוקצ’יין הוא הוודאות המקורית של הרשת: המשתתפים יכולים ליצור רישום אמין ובלתי משתנה של עסקאות ללא צורך במתווכים. הארכיטקטורה המבוזרת של בלוקצ’יין – מספר צמתים מבוזרים בו זמנית המריצים את התוכנה ובונים את הרשומה – מבטיחה כי וודאות הרשת לעולם אינה נפגעת.

הכוח של בלוקצ’יין את’ריום הוא התכנות שלו: הסכמים מוטבעים בקוד כך שעסקאות מבוצעות באופן אוטומטי. הסכמים דיגיטליים אלה, או “חוזים חכמים”, יכולים להיות בעלי פורמטים בלתי מוגבלים, תנאים ואפילו קוראים לחוזים אחרים, מה שהופך את אתריום שימושי לא רק להסדר תשלומים, אלא לבוררות אירועי עסקאות במימון סחר, רשתות אספקה, רישומים ממשלתיים, רשתות אנרגיה , נדל”ן, משפטים ומגזרים רבים אחרים.

היציבות והפופולריות של ה- Ethereum Blockchain

Ethereum הוכיחה את עצמה כמאוד חזקה כנגד התקפות תוך שהיא תומכת במגוון יישומים מגוון. זה פופולרי עבור רשתות ציבוריות ופרטיות כאחד. להלן עובדות הרשת הציבורית כיום:

 • 14K+ צמתים חיים
 • 40 מיליון+ כתובות ייחודיות
 • 10B בקשות API יומיות המוגשות על ידי אינפורה
 • 1.5 מיליארד דולר+ נפח מסחר יומי
 • 1,900+ יישומים מבוזרים (dApps)
 • 94% מבין 100 הפרויקטים המובילים של בלוקצ’יין בנויים על Ethereum
 • 250K+ מפתחים (יותר מכל קהילת בלוקצ’יין אחרת)
 • 500k+ עסקאות יומיות (יותר מכל שאר החסימות ביחד)

 

תרשים עסקאות אתריום

 

11 היתרונות של אתריום ארגוני

Ethereum נועד להיות בעלות נמוכה, פתוחה, גמישה ומתאימה לשיתוף פעולה בין מספר גורמים. במונחים של תיאום נתונים, Ethereum מתפקד כמו ספר חשבונות מבוזר, אך לארכיטקטורה שלו יש גם רבדים ייחודיים אשר מחזקים ויוצרים אפשרויות חדשות למערכות עסקיות. למי שרוצה להבין את הפונקציות השונות לעומק, אדריכל העסקים הפרוטוקולים שלנו, ברנט שו, כתב השוואה יסודית להפליא, בשני חלקים, של טכנולוגיות בלוקצ’יין לעומת טכנולוגיות ספר מבוזרות. אלה היכולות הנוכחיות של Ethereum Enterprise:

 1. תיאום נתונים. הארכיטקטורה המבוזרת של Ethereum מקצה טוב יותר מידע ואמון, כך שמשתתפי הרשת לא יצטרכו להסתמך על ישות מרכזית שתנהל את המערכת ותיווך עסקאות..
 2. פריסה מהירה. עם פלטפורמת SaaS כמו All-in-One Hyperledger Besu, ארגונים יכולים לפרוס ולנהל בקלות רשתות בלוקצ’יין פרטיות במקום קידוד יישום בלוקצ’יין מאפס.
 3. רשתות מורשות. שכבת פרוטוקול קוד פתוח של ConsenSys Quorum מאפשרת לעסקים לבנות על רשתות Ethereum ציבוריות או פרטיות, ומבטיחה שהפתרון שלך מתאים לכל דרישות הרגולציה והאבטחה הפוטנציאליות..
 4. גודל הרשת. הרשת מוכיחה שרשת את’ריום יכולה לעבוד עם מאות צמתים ומיליוני משתמשים. מרבית המתחרים לבלוקצ’יין ארגוני מפעילים רשתות של פחות מ -10 צמתים בלבד ואין להם מקרה התייחסות לרשת רחבה וקיימת. גודל הרשת הוא קריטי עבור קונסורציות ארגוניות האמורות לגדול קומץ צמתים.
 5. עסקאות פרטיות. חברות יכולות להשיג פירוט פרטיות באת’ריום על ידי הקמת קבוצות פרטיות עם שכבות עסקאות פרטיות. במניין ConsenSys, מידע פרטי לעולם אינו משודר למשתתפי הרשת. נתונים פרטיים מוצפנים ומשותפים רק ישירות עם גורמים רלוונטיים.
 6. מדרגיות וביצועים. עם הסכמת ההוכחה של הסמכות ומגבלת זמן החסימה והגז המותאמים אישית, רשתות קונסורציום שנבנו על את’ריום יכולות להעלות על הביצועים הציבוריים ולהגדיל עד מאות עסקאות בשנייה ומעלה, בהתאם לתצורת הרשת. פתרונות ברמת פרוטוקול כמו פיצול קנה מידה ושכבות מחוץ לרשת, שכבת 2 כמו פלזמה וערוצי סטטוס מהווים הזדמנויות עבור את’ריום להגדיל את תפוקתו בעתיד הקרוב.
 7. סוֹפִיוּת. אלגוריתם הקונצנזוס של בלוקצ’יין מבטיח ביטחון כי רישום העסקאות נותר חסין טמפולים וקנוניים. Ethereum מציע מנגנוני קונצנזוס הניתנים להתאמה אישית, כולל RAFT ו- IBFT עבור מקרים שונים של רשת ארגונית, ומבטיחים סופיות עסקית מיידית ומצמצמים את התשתית הנדרשת שדורש אלגוריתם הוכחת העבודה..
 8. שכבת תמריץ. השכבות הקריפטו-אקונומיות של Ethereum מאפשרות לרשתות עסקיות לפתח מנגנונים שגם מענישים פעילות מזויפת וגם יוצרים תגמולים סביב פעילויות כמו אימות וזמינות..
 9. טוקניזציה. עסקים יכולים לסמל כל נכס ב- Ethereum שנרשם בפורמט דיגיטלי. על ידי אסימון נכסים, ארגונים יכולים לבצע חלוקת נכסים מונוליטיים בעבר (נדל”ן), להרחיב את קו המוצרים שלהם (אומנות נדירה ככל הנראה) ולפתוח מודלי תמריצים חדשים (ניהול נתונים בהמון).
 10. תקנים. האתריום הוא המקום בו הסטנדרטים נמצאים. פרוטוקולים סביב עיצוב אסימונים (ERC20), שמות הניתנים לקריאה אנושית (ENS), אחסון מבוזר (נחיל) והודעות מבוזרות (Whisper) מונעים מהמערכת האקולוגית להתבלבל. עבור ארגונים, הברית של אתריום ארגוני מפרט לקוח 1.0 מגדיר את הרכיבים האדריכליים ליישומי בלוקצ’יין ארגוניים תואמים. ה- EEA מתכנן לשחרר בקרוב את גרסת 2.0 של המפרט.
 11. יכולת פעולה הדדית ומקור פתוח. קונסורציות ב- Ethereum אינן נעולות בסביבת ה- IT של ספק אחד. לקוחות אמזון שירותי האינטרנט, למשל, יכולים להפעיל רשתות פרטיות עם Kaleido ענן בלוקצ’יין עסקי. כמו הפילוסופיה של קהילת ג’אווה, המערכת האקולוגית של את’ריום מברכת על תרומות לבסיס הקוד באמצעות הצעות לשיפור את’ריום (EIP).

enteth מחסנית אדריכלות

העתיד של האתריום הארגוני


לפני פחות משנה הקמת רשת בלוקצ’יין מורשית הייתה עדיין עשייה גוזלת זמן ויקרה, וכללה הרכבת צוות של מפתחי בלוקצ’יין והוצאות חודשים ומיליוני דולרים בכתיבת קוד מותאם אישית. אולם QuenSys Quorum פשט באופן קיצוני את היצירה וההפעלה של רשתות בלוקצ’יין פרטיות עבור ארגונים.

ערך האופציה לטווח הארוך של Ethereum הארגוני הוא יכולת פעולה הדדית עם רשת הציבור, שמציעה טווח הגעה עולמי, חוסן קיצוני ושלמות גבוהה. תאימות Mainnet תפחית משמעותית את הסכום שמשקיעים כיום ארגונים בתשתית IT ובאבטחה.

בעתיד הקרוב, המושג רשתות בלוקצ’יין “פרטיות” לעומת “ציבוריות” עשוי בהחלט להפוך להערת שוליים היסטורית, כפי שג’ון וולפרט מרבה לטעון. פתרונות ארגוניים ישמרו על עסקאות פרטיות, ועם זאת יעבדו יחד לבניית תשתית IT משותפת, מאובטחת ומוגנת לעתיד, במקום שכל ארגון ישכפל ותשכפל מחדש תשתית למקרי השימוש שלו. תשתית משותפת תפנה את החדשנות ותפתח נעילת נכסים שהוקפאו בעבר בין ארגונים מושתקים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map