שלב 1: שליחת פורטל מפתחי העסקאות הראשון שלך

  צעדים ראשונים

  אם יש לך ניסיון כמפתח אתרים, הרבה ממה שאתה כבר יודע חל על פיתוח בלוקצ’יין. מטרת המדריך הזה היא להציג בפניכם את מה ששונה כדי שתוכלו להתחיל לחקור ולבנות.

  אין שום הפתעה כאן: ההבדל הגדול ביותר הוא השימוש בבלוק-צ’יינס, ולגבי המדריך הזה נתייחס בעיקר לבלוקצ’יין את’ריום מכיוון שיש לו את קהילת המפתחים הגדולה ביותר. מדוע תרצה לשלב פיתוח בלוקצ’יין בערימה שלך? ישנם מספר דברים מרתקים שמאפשרים לך לבצע רשתות, מה שמאתגר באמת את ההנחות שיש לנו לגבי האופן שבו אנשים מתקשרים באינטרנט ואלו..

  מה אתה יכול לעשות עם Blockchain (ומעולם לא יכול היה לעשות זאת)

  סחורות דיגיטליות הנמצאות בבעלות המשתמשים

  באמצעות בלוקצ’יין תוכלו ליצור (בקלות) נכסים מסומנים שמשתמשים יכולים לשמור ולסחור מחוץ לאתר שלכם. לדוגמא, Gods Unchained הוא משחק קלפי אספנות בסגנון Magic-the-gathering, בו משתמשים יכולים להחזיק פיזית את הקלפים שלהם ולסחור בהם מחוץ לפלטפורמה. מה שמתעניין בכך הוא שלכרטיסים בודדים יש זהות, וניתן להשתמש בהם במקום אחר או להיסחר בשוקי צד שלישי. אתה יכול, למשל, לכרטיס ששימש במשחק אליפות למכור כאספנות, באותו אופן שכדור ביתי של אליפות MLB עשוי להיות.

  תשלומים והעברת ערך

  בגלל האינטגרציה הבסיסית של מטבעות קריפטוגרפיים, קבלת תשלומים והקלת עסקאות ערך מתייעלות: העברות בנקאיות, כרטיסי אשראי, PayPal, כל אלה דורשים מאמץ ניכר מצד המפתחים להשתלב. יתרונות אלה נכונים במיוחד לקהילות עם גישה מופחתת לשירותי בנקאות ואשראי: יש לנו מקרה מקרה על השימוש באת’ריום כדי להקל על העברת ערך והעברת סיוע במחנות פליטים בירדן..

  זהות משתמש ופרטיות נתונים

  ישנם מאפיינים ייחודיים לאופן שבו משתמש קובע את זהותו באמצעות רשת בלוקצ’יין. באמצעות תוכנה כמו Metamask, למשתמשים יכול להיות כניסה יחידה לכל האינטרנט. ייתכן שלא תצטרך לטפל בסיסמאות או להתחבר לאתר שלך, כלומר פחות בקשות סיסמה שאבדו. ניתן לשפר את פרטיות הנתונים על ידי מתן שליטה למשתמש מי מקבל גישה למידע שלהם, ומתן אפשרות לפתיחת עסקאות. כאשר משתמש עוזב אתר, מפעילי האתרים כבר אינם יכולים לגשת ישירות לנתונים שלהם.

  מצב גלובלי ומתמשך של האינטרנט

  האינטרנט של ימינו בנוי מטכנולוגיות רבות, אך אין סמכות מרכזית במה שנכון. ענקיות אינטרנט כמו פייסבוק עשויות להחזיק את המפתחות לממלכות שלהם בהתאמה עם רשתות ובסיסי נתונים עצומים שמתפקדים קצת כמו מצב מתמשך, אולם הם מוחזקים באופן פרטי, והיקפם מוגבל בדרך כלל לארגונים שלהם. בלוקצ’יין, כרשת המכילה נתונים בלתי ניתנים לשינוי לאורך זמן, מאובטח ועמיד בפני התעסקות וללא בעלים יחיד, יכול לשמש מקור אמת למשתתפי הקהילה..

  מחסור דיגיטלי

  אסימונים וניתוח מטבעות סחירים מסתמכים על רשתות חסימות כדי לספק תשתית לנכסים דיגיטליים דלים. כאשר הנכסים הדיגיטליים בעבר היו ניתנים להעתקה אינסופית או מוגנים על ידי תוכניות DRM מורכבות, מקור אמת אחד של מקור אמת כמו בלוקצ’יין מאפשר ליצור נכסים דיגיטליים ייחודיים שניתן להחזיק אך לא להעתיק, כלומר הדברים האלה יכול להיות בעל ערך אמיתי.

  Web2 לעומת מחסנית ה- Block3 של Web3

  ישנן רשתות חסימות שונות, שלכל אחת מהן רשתות משלהן, כללים משלהן וקהילות המשתתפים שלהן. לפלטפורמת בלוקצ’יין נתונה – כמו Ethereum – יכולות להיות רשתות שונות שתוכלו להתחבר לכל אחת עם כל הנתונים שלהן. תוכל להקים רשת משלך, דבר שאנו נעשה בהמשך במדריך זה.

  כל רשת מורכבת מצמתים בודדים, המריצים מופעים של תוכנת צומת הבלוקצ’יין. במקום מודל שרת לקוח סטנדרטי, רשתות חסימות משתמשות בפרוטוקולי עמית לעמית מבוזרים כדי לתקשר זה עם זה וכדי להגיע להסכמה לגבי מצב הרשת..

  בערימה טיפוסית של פיתוח אתרים, אתה עשוי לבנות חזית באמצעות HTML, CSS, javascript ומסגרת כמו להגיב. חזית זו מתקשרת עם מערכת אחורית הכוללת אחסון קבצים, סביבת ביצוע ומסד נתונים. רכיבי האחסון, הביצוע ומסד הנתונים עשויים להתגורר בשרת יחיד, או להיות חלק ממערכת ענן או רשת מסירת תוכן.

  ההבדל היחיד בעת יצירת יישום בלוקצ’יין (המכונה לעתים קרובות יישום מבוזר, או דאפ) הוא שחלק מהפונקציונליות של האפליקציה שלך מועברת על ידי בלוקצ’יין או מנגנון מבוזר אחר. חיבור ל- blockchain כמו Ethereum נעשה בדרך כלל על ידי הכללת ספריית javascript כמו web3.js, או ethers.js בשיתוף עם תוכנת צומת או API של blockchain. ספריות Web3 זמינות במגוון רחב של שפות.

  אחסון קבצים, פונקציונליות מסד נתונים וביצוע יכולים להתרחש בבלוקצ’יין, אולם כרגע שרשי החסימה אינם מותאמים לנפחים גדולים של נתונים או לביצוע מסובך..

  כדוגמה, אתה עשוי לבנות אפליקציה המשתמשת במחסנית אינטרנט טיפוסית אך ליצור חוזה חכם השוכן בבלוקצ’יין לביצוע חישוב מבוזר ולקיים אינטראקציה עם אסימונים או מטבעות קריפטוגרפיים. נדבר יותר על חוזים חכמים בהמשך.

  אתה יכול גם לבנות אפליקציה שאופיינית אחרת, אך אימות משתמשים נעשה באמצעות תוכנה כמו Metamask, שהיא, בין היתר, ארנק דיגיטלי ומנהל זהויות..

  שליחת העסקה הראשונה שלך

  בואו נשלח את העסקה הראשונה שלכם על בלוקצ’יין כמשתמש. לשם כך אתה זקוק לארנק.

  התקנת MetaMask

  MetaMask הוא מוצר ConsenSys וכולל ארנק ומציע ערכת כלים חזקה לאינטראקציה עם מחסומי אתריום. מעניין את המפתחים, הוא מזריק ממשק API גלובלי לכל אתר שביקר בו, נגיש באמצעות javascript בכתובת window.ethereum; לכל הפרטים, עיין במסמכי המפתחים המלאים של MetaMask באתר שלהם. כדי להתחיל, התקן את סיומת הדפדפן כרום MetaMask או השתמש באפליקציית MetaMask Mobile הזמינה בחנות האפליקציות של אפל או בחנות Google Play..

  לאחר ההתקנה, עברו את תהליך יצירת החשבון. יש כמה דברים שאתה עשוי לשים לב אליהם: האחד, הוא שאתה לא צריך להזין שום כתובת דוא”ל או כל מידע אישי אחר. הדבר השני הוא שעושים עניין גדול לגבי כתיבה או אחסון של “ביטוי הזרע” שלך; זה חשוב מכיוון שזו הדרך היחידה שאתה יכול לגשת לחשבונך או לשחזר אותו. עוד על כך בהמשך.

  לאחר ש- Metamask פועל, תראה את יתרת החשבון שלך (0 ETH), ובפינה השמאלית העליונה תראה את הרשת שאליה אתה מחובר כרגע. הרחב את תפריט בחירת הרשת כדי לחשוף רשימת רשתות. בחר רשת בדיקת רופסטן.

  מיינט ורשתות בדיקה

  כל אחת מרשתות אלה מורכבת ממערכות מחשבים המריצות תוכנת צומת. רוב הצמתים נמצאים ב- Mainnet, שהיא הרשת העיקרית ומחזיקה ערך עבור Ethereum. נכון לכתיבת שורות אלה, היו קצת יותר מ- 8000 צמתים המרכיבים את רשת Ethereum הראשית. אתה יכול לחקור את צמתי הרשת ב- Ethernodes או ב- Etherscan.

  רשתות בדיקה כוללות הרבה פחות צמתים (לרשת רופסטן יש 3 צמתים), ועליה אין ערך. רשתות אלה משמשות בעיקר מפתחים לבדיקת הדאפים והחוזים החכמים שלהם לפני שהם מושקים ברשת. כמו כן, יציין כי MetaMask נותן אפשרויות להתחברות ל- localhost או RPC מותאם אישית. כשאתה מפתח אפליקציות Ethereum, אתה יכול להשתמש במטא-מסק כדי להתחבר לתוכנת צומת הפועלת במערכת שלך או לכל רשת אחרת ולהתקשר איתה..

  מקבל אתר בדיקה

  ב- MetaMask, העתק את כתובתך הציבורית ללוח על ידי לחיצה על שם חשבונך:

  הכתובת הציבורית שלך מזהה את חשבונך וניתן לשתף אותה: זה מה שמישהו אחר ישתמש בה כדי לשלוח לך אסימונים. זה משהו כמו מספר חשבון בנק, או כתובת דוא”ל, בכך שאתה הבעלים והשולט במה שקשור לכתובת זו. אתה מוכיח שאתה הבעלים של כתובת זו על ידי חתימה על עסקאות עם המפתח הפרטי שלך (שניתן להפיק מביטוי הזרע שלך), ולכן אתה צריך לשמור על פרטיות אלה. מנקודת המבט של הבלוקצ’יין כל מי שמכיר מפתח פרטי נתון הוא הבעלים של כל הנכסים המוקצים לכתובות הציבוריות המשויכות של המפתח הפרטי. הכתובת הציבורית שלך תיראה בערך כך:

  0xDa4A488d8c58D57F4046CAbAc73DA0DB778DC930

  אתה יכול להשתמש בברז כדי לשלוח את אתר הבדיקה לחשבונך. נסה להשתמש ב- ברז רופסטן: הדבק את כתובתך הציבורית בשדה החשבון ולחץ על “שלח לי בדיקת אתר”. בקרוב תראה שחשבונך מאוכלס ב- ETH אחד.

  מה קרה פה? שלחת את כתובתך הציבורית לברז את’ריום. הברז ביצע עסקה, ושלח ETH אחד בבעלות חוזה חכם משלו לכתובת שסיפקת. היית יכול לספק כל כתובת והעסקה תבוצע. צמתים ברשת קלטו את העסקה וכללו אותה בבלוק ממוקש, שתועד בבלוקצ’יין והתפשט ברחבי הרשת. לאחר מכן MetaMask קרא מהצומת ב- blockchain ודיווח על העסקה והיתרה הנוכחית שלך. אין תקשורת ישירה בין הברז לבין MetaMask.

  יש דרך אחרת בה אתה יכול לקבל בדיקת Ether. עבור לברז MetaMask; שימו לב כי אתר זה לא יטען אם לא מותקנת MetaMask (או ממשק web3 אחר). תהליך זה מדגים זרימת משתמשים אחרת.

  כאן תוכלו לראות שמאפייני המשתמש אינם מוגדרים. עם הטמעה זו, אינך צריך להעתיק ולהדביק את הכתובת שלך מ- MetaMask. כשתלחץ על כפתור “בקש אתר 1”, MetaMask ישאל אותך אם ברצונך להתחבר לאתר. קבלת חיבור זה תשתף את הכתובת הציבורית שלך עם האתר, תציג את היתרה שלך בדף, והעסקה תתבצע:

  התחברות בדרך זו דומה לכניסה לאתר; עם זאת, לא היה צורך בתהליך רישום. כניסה באמצעות MetaMask מציעה אפשרויות לכניסה יחידה מכיוון שאתרים יכולים להתאים את עצמם בהתבסס על החשבון המחובר. במקרה זה, JavaScript הבא משמש לחיבור לחשבון המשתמש, באמצעות אובייקט האתריום שהוזרק על ידי MetaMask:

  ethereum.request ({method: ‘eth_requestAccounts’});

  לאחר השלמת העסקה, יהיה עליך בארנק 2 ETH ברשת רופסטן.

  שליחת אתר מבחן

  כעת, חזרה לתיבת המשתמש של ברז האתר של MetaMask, לחץ על כפתור האתר 1 הכתום כדי לתרום ETH בחזרה לברז. הודעה חדשה תופיע:

  MetaMask מבקש ממך לאשר את העסקה הזו; כשתאשר, MetaMask יחתום על העסקה באמצעות המפתח הפרטי שלך, כנדרש לאימות על ידי צמתים של בלוקצ’יין. שים לב שיש כמה אפשרויות עסקאות אחרות: לחץ על כפתור “ערוך” בצד שמאל למעלה כדי לראות פרטים נוספים. אגרות דלק מפצות את הצמתים והכורים על העלויות הכרוכות בביצוע עסקה. לכל עסקה ב- Ethereum יש עמלות הקשורות לחישוב הכרוך בהפעלת הרשת. במקרה זה, 0.000021 ETH.

  מכיוון שכל עסקה חייבת לעבור תהליך תחרותי של צמתים ונכללת בבלוק לפני שהיא כלולה בבלוקצ’יין, אתה יכול להבטיח שהעסקה שלך מתרחשת מהר יותר על ידי הגדלת תגמול הגז שניתן לכורים בגין הכללת העסקה שלך ב החסימה הבאה.

  לחץ על הבא ואשר. העסקה שלך תופיע בהמתנה ותוך מספר דקות העסקה שלך תהיה חלק מבלוקצ’יין ותראה את יתרת החשבון המעודכנת שלך ב- MetaMask.

  הצעדים הבאים

  בשלב ההיכרות הזה הצגנו בפניכם כמה מהיסודות של ביצוע פעולה ואינטראקציה עם בלוקצ’יין, בעיקר מנקודת מבט של המשתמשים באמצעות MetaMask. בשלב 2 של מדריך זה, תיצור רשת בלוקצ’יין משלך, תתקשר איתה באופן מקומי ותחקור חוזה ברמיקס. בשלב 3, תוכלו להכיר יותר את ההתפתחות המקומית, להשתמש ב- Infura, לקשור הכל יחד עם React ולהתחבר לרשת בדיקות אתריום..

   עלייה למפתחים: שלב 2שלב 2 למפתחים

   עלייה למפתחים: שלב 2

   עלייה למפתחים: שלב 3שלב העלייה למפתח שלב 3

   עלייה למפתחים: שלב 3

   כיוון אתריום של 10 דקותכיוון אתריום של 10 דקות

   כיוון אתריום של 10 דקות
  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  map