הסבירו טכנולוגיית Blockchain: מערכת אקולוגית מבוזרת

טכנולוגיית הבלוקצ’יין פחות או יותר משתלטת לאט על העולם הדיגיטלי. דבר אחד שאני יכול לומר בוודאות הוא שהטכנולוגיה הזו הולכת לשבש כמעט את כל הענפים בשוק עכשיו. אז זה הזמן להכיר את כל מה שיש לדעת על כך.

אין ספק שהבלוקצ’יין הוא טכנולוגיה מתוחכמת, וישנם אלמנטים רבים בתוך מערכת הליבה שצריכים להסביר. במציאות, כל אלה יכולים להיות מוחצים למדי עבור מתחילים.

לכן במדריך המוסבר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הזו אסביר את כל המאפיינים של הבלוקצ’יין שהופך אותו לכל כך מובחן.

אז, אני מקווה שתיהנו מכך לחלוטין. נתחיל להסביר!

 


 

Contents

פרק -1: מהי טכנולוגיית Blockchain?

נתחיל בשאלה הבסיסית ביותר בכל הזמנים – “מהי טכנולוגיית בלוקצ’יין?” ובכן, טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא מערכת ספרים מבוזרת המקדמת ביזור, שקיפות ושלמות נתונים.

זה נראה מבלבל?

תן לי להסביר את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בצורה פשוטה. תאר לעצמך מספר בלוקים המחוברים בפורמט דמוי שרשרת. כאן, כל הבלוקים יקושרו לבלוק הקודם ולחסום שמולו.

יתר על כן, כל הבלוקים באותה שרשרת מכילים צורה כלשהי של נתונים, והשרשרת מייצגת את מבנה הקישור. במציאות, כל בלוק אחד יקשר באמצעות הצפנה. יתר על כן, לכל הבלוקים באותה שרשרת יהיה מזהה hash קריפטוגרפי יחד עם נתוני עסקאות וחותמות זמן.

וכך אתה מסיים בשרשרת הולכת וגדלה של בלוקים, וזה חבר שלי מה זה בלוקצ’יין. אתה יכול לחשוב על זה כעל בסיס נתונים המאחסן מידע בצורה ייחודית. אבל בלוקצ’יין ומאגרי מידע שונים לחלוטין במהותם למרות ששניהם מאחסנים מידע.

כברירת מחדל, טכנולוגיית הבלוקצ’יין אינה תומכת בשינויים כלשהם בנתונים. לכן, כל נתונים שייכנסו לחסימה לעולם לא יוכלו להימחק או לשנות. לפיכך, הוא יישאר שם לנצח. עובדה משמעותית נוספת על טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוסברה כי הרשת הינה רשת עמית לעמית.

לכן, אין שום חיבור מרכזי האורב בצללים שמנסה לגנוב את המידע שלך. כלומר, מי לא היה אוהב את החופש הזה הרבה, נכון?

 

הסבירו טכנולוגיית Blockchain: איך זה עובד?

ובכן, הגיע הזמן שתדעו כיצד הטכנולוגיה עובדת בפועל במדריך הסבר זה על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אך לפני שנתחיל, עיין בכמה מהתכונות החשובות שכדאי לדעת עליהן מראש.

Blockchain שמרה את כל המידע במערכת ספרים. יתר על כן, כל סוג של חילופי נתונים נקרא “עסקאות”. בעבר בלוקצ’יין נועד רק לביצוע מטבעות דיגיטליים, אך כעת הוא יכול אפילו להשתמש גם בצורות אחרות של נתונים.

כל משתמש ברשת נקרא “צמתים”, והם מקבלים עותק של ספר החשבונות המעודכן. יתר על כן, לכל צומת יש דרך אחרת לתקשר זה עם זה. המערכת משתנה מבלוקצ’יין לבלוקצ’יין.

עכשיו נתחיל בהסבר על טכנולוגיית הבלוקצ’יין!

 

קודם כל, משתמש יבקש לבצע עסקה ברשת. כאן הוא / היא יקבל שני מפתחות – ציבוריים ופרטיים. אך המשתמש יכול לבצע עסק רק באמצעות המפתח הפרטי. וכדי למצוא את האדם האחר שאליו אתה שולח כסף תזדקק למפתח הציבורי שלו.

בכל מקרה, לאחר הבקשה נוצר חסימה עם כל המידע על העסקה. במציאות, כל מה שחסום מוצפן כדי לקדם את הביטחון.

לאחר יצירתו, הוא ישודר לכל הצמתים ברשת. בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הסבירו שאתה צריך אימות מצמתים אחרים שמה שטענת תקף. וכך הצמתים האחרים משתמשים באלגוריתם קונצנזוס (אסביר מה זה קצת מאוחר יותר) כדי לאמת את המידע.

ברגע שהחסימה שלך תקפה, החסימה תקבל מקום בשרשרת. יחד עם זאת, העסקה שביצעת תבוצע גם כן.

להבין איך זה עובד לא נראה כל כך קשה עכשיו, נכון?

 

בדוק את ה- Blockchain Vs. מדריך מסד נתונים לדעת מה ההבדל בין שני אלה.

 

פרק -2: שכבות טכנולוגיית Blockchain

עכשיו בואו נדבר על השכבות השונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בהסבר זה על המדריך הטכנולוגי של בלוקצ’יין. בעיקר יש 5 שכבות שונות של הטכנולוגיה, ואנחנו נגיע לכל אחת מהן כאן.

אז הבה נתחיל.

1. שכבת יישום

בהתחלה, בואו נדבר על שכבת היישום. במציאות, זה מגיע עם dApps, דפדפן dApp, ממשק משתמש ואחסון היישומים.

באמצעות דפדפן dApp, תוכל לקבל גישה ליישומים המבוזרים. למרבה הצער, דפדפנים טיפוסיים כמו Chrome או Firefox אינם מסוגלים לגלוש באמצעות יישומים מבוזרים. אז, בממשק זה, תקבלו ממשק משתמש שונה לחלוטין בדומה לדפדפנים טיפוסיים.

עם זאת, באמצעות אלה תוכלו גם לגלוש באינטרנט הרגיל.

לאחר מכן, אירוח היישומים מאפשר לך להריץ את כל היישומים המבוזרים בשכבה זו. ללא אלמנט זה, אין אפשרות להשתמש ב- dapps באינטרנט. ברור שגם פרוטוקול האירוח יהיה מבוזר לחלוטין. יתר על כן, שמירה על שרתי אירוח אלה מאובטחת לחלוטין מכיוון שיש להם סיכון נמוך.

הבא מגיע היישומים המבוזרים. בדרך כלל אלה דומים ליישום של ימינו אך עם שינוי אחד מובהק. לכולם רשת מבוזרת. יתר על כן, קל מאוד להכין את אלה בימינו.

 

2. שכבת שירותים

זו השכבה השנייה אחרי שכבת היישום. בזה תוכלו לקבל גישה לכל הכלים החיוניים שיעזרו לכם לבנות ולהפעיל את שכבת ה- dApps. במציאות, ברובד הסביר זה של בלוקצ’יין, הוא מכסה את כל האלמנטים החיוניים.

יתרה מכך, תוכלו לשים את ידכם על ממשל, מחשוב מחוץ לרשת, ערוצי מדינה, הזנות נתונים ושרשראות צדדיות.

עדכוני נתונים הם תהליך המסייע לקבלת המידע המעודכן ביותר מכל המקורות האמינים. לכן, זה יעזור לצמתים לקבל את המידע העדכני ביותר לגבי הרשת.

מצד שני, מחשוב מחוץ לרשת נמצא כאן כדי לבצע את תהליך המחשוב מחוץ לבלוקצ’יין. יתר על כן, זה מקדם פרטיות נוספת ומוריד את מערכת הרשת הליבה שנשרפה.

בנוסף, תקבל כאן גם מבנה ממשל. במציאות, מדובר בעצם בארגון אוטונומי חסר אנוש שיכול לקדם סביבה הוגנת.

יתר על כן, ערוץ המדינה בפועל הוא המסלול בין שני צמתים. לכן, באמצעות ערוצי מדינה, שני צמתים יכולים לתקשר זה עם זה.

פרט לאלה, ישנם גם אלמנטים אחרים בשכבות הסבר על בלוקצ’יין. בעיקר אלה אורקלים, חתימות מרובות, חוזים חכמים, נכסים דיגיטליים, ארנקים, אחסנה של קבצים מבוזרים, זהויות דיגיטליות וכו ‘..

אלה הם אופציונליים מכיוון שטכנולוגיית בלוקצ’יין עשויה להיות או לא.

אורקלים:

אורקלים נחוצים לחוזים חכמים מכיוון שהם משמשים כסוכן לאיסוף מידע מחוץ לרשת.

רב חתימות:

אלמנט זה מבטיח סוג אחר של פרוטוקול אבטחה. במציאות, יהיה עליכם לחתום על כל עסקה ללא חתימה ייחודית לביצוע עסקה. וכאן תוכלו לבחור כמה מהחתימות הללו אתם רוצים לבצע.

חוזים חכמים:

מדובר בעיקר בחוזים משפטיים שמבצעים עצמם בתוך שני משתתפים ברשת טכנולוגיית הבלוקצ’יין. במציאות, כל המערכת נפטרת מבעיית האמון ומאפשרת לך להחליף במהירות כל סוג של נכס.

אבל נגיע לזה בהמשך במדריך ההסבר של blockchain.

נכסים דיגיטליים:

כעת על ערימת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, הנכס הדיגיטלי יכול להתייחס לכל דבר. במציאות, זה יכול להיות מטבעות קריפטוגרפיים, מניות, זהב או אפילו סוגים אחרים של מסמכים. יתר על כן, כל אלמנט דיגיטלי בעל ערכים אמיתיים בעולם האמיתי יכונה נכסים דיגיטליים.

ארנקים:

כאן, בארנקי הטכנולוגיה של הבלוקצ’יין יש לאחסן את כל הנכסים הדיגיטליים שיהיו לכם ברשת.

אחסון קבצים מבוזר:

בהסבר על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אני יכול לומר בבטחה שמאגרי קבצים מבוזרים הם למעשה מיקום שרת שבו כל הנתונים יאוחסנו. ברור שתצטרך אימות כדי לגשת אליהם.

זהות דיגיטלית:

במציאות, אלו זהויות המשתמשים ברשת. יתר על כן, תזדקק לזה כדי שיהיה לך אימות מתאים ברשת.

בואו נעבור לשכבה הבאה במדריך ההסבר של הבלוקצ’יין הזה.

 

3. שכבה סמנטית

בשכבה זו ישנם אלגוריתמים של קונצנזוס, מכונות וירטואליות, כל סוג של דרישות השתתפות וכן הלאה.

אין רשת בלוקצ’יין ללא אלגוריתמים של קונצנזוס. במציאות, אלגוריתמים של קונצנזוס נחוצים בהחלט לשמירה על הסכם בין כל הצמתים. מעשית, זהו תהליך בו כל הצמתים מגיעים להסכמה זהה לגבי המידע על ספר החשבונות.

יתר על כן, בספר החשבונות, איש אינו יכול פשוט להתחיל עסקה ולהוסיף אותה. יתכן שהוא / היא גם לא היו כנים. לכן, כדי לוודא שהמידע בבלוק תקף, כל הצמתים מגיעים לאותו הסכם. אך נדבר על כך בהמשך במדריך ההסבר של הבלוקצ’יין.

הבא מגיע דרישות ההשתתפות. במציאות, מדובר בעיקר בכללים שעוזרים לרשת להחליט מי יכול להצטרף למערכת ומי לא. יתר על כן, אלמנט זה מיועד בעצם לטכנולוגיות הבלוקצ’יין הפרטיות שיש.

מצד שני, מכונות וירטואליות מציעות סביבת אבטחה וביצוע לכל המשימות ברשת.

בעיקר, הוא משמש לביצוע חוזה חכם. לאחר מכן מגיעות הרשתות הצדדיות בהן מפתחים יכולים ללכת לסביבת בלוקצ’יין מופרדת אחרת לפתח יישומים מבוזרים מבלי להשפיע על רשת הליבה.

בכל מקרה, נעבור לשכבה הבאה בהסבר על מדריך הטכנולוגיה של בלוקצ’יין.

 

4. שכבת רשת

שכבה נוספת לאחר הסמנטיקה היא שכבת הרשת. הוא מכיל סביבת ביצוע מהימנה (TEE), גלגל מנגנון משלך, RLPx, רשת אספקת חסומים ורבים אחרים.

בעיקרון סביבת ביצוע מהימנה עוזרת לארכיטקטורה לשמור על בעיות מדרגיות. לא רק שזה עוזר לרשת להתגבר על בעיה זו, אלא גם הופך אותה לבטוחה יותר. יתר על כן, זה עוזר לאחסן נתונים מחוץ לרשת הראשית כדי להוריד ממנה חלק מהעומסים.

בדרך כלל, פרוטוקולים אלה מיועדים כאשר פרוטוקול סטנדרטי אינו מתאים לחלוטין לתשתית. אז זה מאפשר לך להתאים פרוטוקולים אחרים כדי להתאים את זה טוב יותר. עדיף לעבוד עם אלה סטנדרטיים. אך במקרים מסוימים, התקן לא יכול להיות מספיק.

מצד שני, RLPx היא חבילת רשת המסייעת בהעברת נתונים בין שני עמיתים. בכל מקרה, זה יוצר ממשק שיעזור למשתמשים לתקשר ברשת הבלוקצ’יין.

לבסוף רשתות משלוחים חסומות היא מערכת רשת שתספק לך תוכן או דף אינטרנט אם תבקש זאת. במציאות, אתה יכול לראות את זה בארכיטקטורת האינטרנט האופיינית.

אבל אם אתה עובד על יישום מבוזר תצטרך איזושהי מערכת משלוחים כדי לגשת לתוכן אינטרנט, לא??

כעת נעבור לשכבה הבאה בהסבר זה על טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

 

5. שכבת תשתית

זו השכבה האחרונה בארכיטקטורת הטכנולוגיה של בלוקצ’יין. בזה אתה עלול להיתקל בכרייה כפרוטוקול שירות. עם זאת, כעת, הכרייה הולכת ונעלמת לאט בגלל עודף הכוח הדרוש לה.

מצד שני, וירטואליזציה היא האמצעי ליצירת כל סוג של משאבים וירטואליים כגון שרתים, רשת, אחסון, מערכת הפעלה וכו ‘. יתר על כן, היא פועלת בשלוש רמות – חומרה, מערכת ושרת. צמתים הם גם חלק משכבה זו. כל מכשיר המחובר לרשת נחשב לצומת.

במציאות, בלי שום צמתים באופן מעשי, לא תהיה טכנולוגיית בלוקצ’יין בכלל. אלמנט מגניב נוסף בשכבה זו הוא האחסון המבוזר של הרשת. מכיוון שהוא מבוזר, הוא בטוח מאי פעם.

במציאות, ייתכן שתראה אסימונים גם בשכבה זו. אסימונים מסייעים בשמירה על המערכת האקולוגית ומהווים נכס מקומי ברשת.

אז אלה חמש השכבות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עכשיו בואו נעבור לשלב הבא של המדריך הטכנולוגי המסביר את זה.

 

פרק -3: מהם חוזים חכמים?

עכשיו בואו נדבר על אחד המרכיבים המשמעותיים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין במדריך הסביר זה לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. בעבר קיבלת מעט היכרות עם החוזים החכמים. אבל עכשיו נצלול קצת יותר לעומק בנושא זה.

ההגדרה הרגילה תהיה –

חוזים חכמים הם ביצוע עצמי של חוזים משפטיים בתוך שני משתתפים ברשת הבלוקצ’יין.

 

בדרך כלל עם החוזה החכם, אתה יכול כמעט להחליף כל סוג של נכס כגון כסף, רכוש, מניות, כל דבר שנחשב בעל ערך. יתר על כן, זה מאפשר לך לעשות את זה בצורה מאובטחת ושקופה. יתר על כן, בחוזים חכמים, אין צורך בשום מתווך.

כעת ישנם יישומי בלוקצ’יין רבים המגיעים עם שילוב חוזים חכם.

לפיכך, זהו ההבדל העיקרי בין החוזים האופייניים. במקרה של חוזים משפטיים כלשהם, תצטרך לשלם עבור השירות ואז לקבל אותו בתמורה.

עם זאת, כאן לא תצטרך לחכות שהשירות יסתיים לאחר שתשלם עליו. לכן, אין שום בעיה עם אמון בכלל. אז זה סוג של מכונה אוטומטית, בה תוכלו להשיג ממתקים או חטיפים מיד לאחר התשלום.

כדי לעזור לך להבין טוב יותר מה המצב, אסביר איך זה עובד בפועל במדריך הטכנולוגיה הזו של blockchain.

 

איך זה עובד?

ראשית, צד יוצר חוזה לאחר ההסכם המלא משני צדדים או יותר. כאשר נוצר החוזה, כל הצדדים יכולים לבחור להישאר אנונימיים. במרחב הרשת הפרטי האופייני, בעיקר יהיה עליכם לעבור תהליך אימות מתאים בכדי להיכנס למערכת.

לכן, כאשר מישהו מתחיל איתך חוזה חכם, קרוב לוודאי שהוא יידע גם את הזיהוי שלך. ובכן, לפחות תצטרך להודיע ​​להם על הכתובת הציבורית.

לאחר מכן, הצדדים היו קובעים כל סוג של כללים שיש למלא על מנת שהחוזה יהיה תקף. זה יכול להיות כל דבר או כל אירוע מעורר. לכן, כאשר תנאי זה יתקיים, הוא יפעיל באופן אוטומטי את האירוע הבא.

לאחר שהכל יוגדר, הוא יאומת ויאוחסן בספר החשבונות. לאחר מכן, כל מי שמחובר לחוזה זה יוכל לראות את ההתקדמות מהרשת. יתר על כן, במקרה של מעקב הכל יהיה בזמן אמת.

לאחר מילוי כל התנאים למימוש החוזה, הוא יבצע את עצמו ויפצה את הכסף.

ביסודו של דבר, זו דרך נהדרת להפוך את תהליך חוזה לאוטומטי. מכיוון שהכל אוטומטי ומעקב ישירות ממשק המשתמש, זה חוסך הרבה כסף וזמן.

 

מדוע חוזה חכם כל כך מועיל?

עובדה חשובה נוספת שעלי להסביר במדריך זה להסביר טכנולוגיית בלוקצ’יין היא שחוזים חכמים מועילים מאוד. אבל למה? ובכן, בואו נגלה.

 • לא להפריע: בשל היפטרות המתווך, אין זמן הפרעה מעצבן בתהליך.
 • אבטחה גבוהה: אתה יכול לראות הכל ממש ממשק המשתמש של יישומי הבלוקצ’יין, כך שאין שום סיכוי שמישהו יכול להונות אותך כי אתה יכול בדיוק מהו התהליך. כמו כן, אף אחד לא יכול לפרוץ את הנתונים על החוזה החכם כדי לשנות את התוצאה.
 • די מהר: בדרך כלל עיבוד הכל באופן ידני לוקח הרבה זמן. אבל כשזה נמצא ברשת יישומי הבלוקצ’יין, זה יזרום די מהר.
 • אין שגיאה אנושית: כמעט בחוזים רבים, השגיאה מעשה ידי אדם עלתה הרבה כסף וזמן. אך עם חוזה דיגיטלי זה של יישומי בלוקצ’יין, הסיכוי לכך הוא נמוך לחלוטין.
 • רווח נוסף: במציאות, להיפטר מהמתווך נפטר גם מאפשרות התשלום הנוסף. אז זה אומר יותר רווח בשבילך.

אז אלה היתרונות של חוזים חכמים. בואו נעבור לשלב הבא של יסודות אלה של מדריך הטכנולוגיה של בלוקצ’יין.

 

פרק 4: אלגוריתמים שונים של קונצנזוס

 • הוכחת עבודה

Proof of Work הוא האלגוריתם הראשון של קונצנזוס ברשת הבלוקצ’יין. כידוע, לביטקוין הייתה רשת הבלוקצ’יין הפועלת הראשונה, והיא השתמשה בהוכחת עבודה. לאחר מכן, רשתות בלוקצ’יין רבות אחרות משתמשות בשיטה זו עד כה.

עם זאת, הוכחת עבודה גוזלת כוח רב והיא איטית יחסית. בזה, כורה נוטה לפתור בעיות מתמטיות מורכבות באמצעות כוח החישוב של המכשירים שלהם. בעיקרון, זה לאימות כל בלוק אחד בשרשרת.

בואו נעבור לאלגוריתמים הבאים ביסודות המדריך הטכנולוגי של בלוקצ’יין.

 

 • הוכחת עבודה מושהית

זו גרסה נוספת של אלגוריתם הוכחת העבודה. אתה יכול לחשוב על זה כעל דגם היברידי. במציאות, זו מאפשרת לרשת לנצל את עוצמת הגיבוב מרשת בלוקצ’יין אחרת.

אבל איך? ובכן, ישנם צמתים נוטריונים שמוסיפים נתונים מהבלוקצ’יין הראשון לשני ובכך מאבטחים את הכוח. כל רשת בלוקצ’יין שעובדת ב- dPoW יכולה להשתמש ב- PoS או ב- PoW כדי לתפקד כראוי. בכל מקרה, זו מהירה הרבה יותר מההוכחה המקורית לעבודה.

 

 • הוכחת יתרה

הוכחת יתד באה למעשה בגלל המגבלות של הוכחת העבודה. כאן, כל חסימה אחת תאושר לפני כל חסימה אחרת שתופיע. יתר על כן, הכורים כאן יכולים להניח את מטבעותיהם ולקחת חלק בתהליך.

אבל כאן ההשתתפות בהשתתפות תהיה תלויה בעיקר בהחזקת מטבעות. לכן, אם יש לך כמות מינימלית של מטבע, אתה יכול לקחת חלק או אחרת אתה לא יכול. במציאות, הוכחת יתד היא הרבה יותר מהירה ופחות צורכת חשמל מ- PoW.

 

 • הוכחת מועד מאושרת

זוהי וריאציה נוספת של אלגוריתם ההוכחה של המוקד. במציאות, זה הרבה יותר חזק וגמיש מאלגוריתמים אחרים עד כה. יתר על כן, כל הצמתים כאן הם נציגים. יש גם מושג של עדים שנבחרים באמצעות הצבעה. לאחר שהם מאמתים כל צומת, הם מקבלים תשלום בהתאם. כמו כן, הנבחרים נבחרים גם באמצעות הצבעה. ובעיקר צמתים אלה אחראים על שינוי הפרמטרים של המערכת.

עם זאת, הם לא מקבלים שכר זהה לעדים. בכל מקרה, בואו נמשיך לבסיס הבסיסי של מדריך הטכנולוגיה של בלוקצ’יין.

 

 • הוכחת המושכר

הוכחה מושכרת מושכרת היא ערך נוסף ביסודות טכנולוגיית הבלוקצ’יין. במציאות, פלטפורמת Waves משתמשת באלגוריתם קונצנזוס זה. יתר על כן, התהליך מגביל את השימוש בכוח בכל דרך אפשרית.

כאן, בעלי מניות קטנות יכולים להשכיר את מטבעם לרשת ולקחת חלק בתהליך הקונצנזוס. לכן, אין נושא של כללים לא הוגנים בזה. מכיוון שמחזיקי המטבעות הקטנים מעולם לא קיבלו סיכוי באלגוריתמי ה- PoS הקודמים, כאן, השקיפות המלאה שוררת.

 

 • הוכחה למהירות ההימור

הוכחה למהירות המוקד היא תוספת חדשה יחסית ליסודות טכנולוגיית הבלוקצ’יין. נכון לעכשיו, Redcoin משתמש בשיטה זו כדי לאמת חסימה. כאן התהליך מעודד אותך להיות בעלות ופעילות ברשת. אלה בעיקר שתי פונקציות של מטבע חדש זה.

במציאות המטבע מאפשר בעיקר אינטראקציות חברתיות בעולם הדיגיטלי. עם זאת, זה יותר חסכוני בשומנים מאשר PoW ו- PoS טיפוסיים.

 

 • הוכחת זמן שחלף

זהו אלגוריתם נהדר של קונצנזוס ליישומי בלוקצ’יין. עם זאת, זה מתאים בעיקר לרשת בלוקצ’יין מסוג מורשה. אז, בעצם לא מתאים לציבוריים. במציאות, כל הפרטים צריכים לחכות לפרק זמן מסוים כדי להצטרף לקונצנזוס. מגבלת הזמן נבחרת באופן אקראי.

לאחר שיסיימו את זמן ההמתנה, הם יוכלו ליצור חסימה. עם זאת, כדי לוודא שהזוכה בוחר במספר האקראי, הכל מנוטר ככה.

יתר על כן, זה גם מעקב שאם המשתמש אכן המתין לזמן, הוא / היא היה אמור.

 

 • סובלנות תקלות ביזנטית מעשית

אלגוריתם קונצנזוס נהדר נוסף ליישומי הבלוקצ’יין. במציאות זה תלוי בעיקר במכונת המדינה. למרות שהיא פועלת באותה שיטה כמו הביזנטית אך עדיין מצליחה להיפטר מהנושא הכללי.

לפני שמשהו יקרה, המערכת מניחה אפשרות לכישלון ומשתמשת בצמתים אחרים כדי לנהל את זה. בדרך כלל, כל הצמתים במערכת מאורגנים במיוחד. וכל הצמתים ברשת פועלים בהרמוניה ומעבירים מידע מהיר במיוחד.

לכן, גם אם צומת נפגעת, כל שאר הצמתים יידעו על כך די מהר.

 

 • סובלנות תקלות ביזנטית מפושטת

באלגוריתם הפשוט של סובלנות תקלות ביזנטיות, קבוצה של עסקאות מאומתת במקביל. בדרך כלל, מחולל הבלוקים, במקרה זה, אוסף את כל העסקאות בכל פעם ואז מקבץ אותן בהתאם. לאחר קיבוץ אותם, הם נכנסים לחסימה אחרת ואז החסימה הזו מאומתת.

לפני אימות כל חסימה גדולה, הגנרטור יכריז על כל הכללים שיש לציית לצמתים. לאחר מכן, חותם חסימות משתמש בחתימתו שלו כדי לאמתם. וכך, אם אחד מהבלוקים לא יגיע עם המפתח, הוא יידחה.

 

 • סובלנות תקלות ביזנטית מואצלת

בזה, כוחו של הכלל מוגבל באופן דרסטי. בעת בחירת מנהיג לצבא הצמתים, המנהיג יתקשר לנציג. בכל מקרה, אם הגנרל מנסה להיות מושחת, נציג אחר מחליף אותו.

יותר מכך, אפילו צבא הצמתים יכול לחלוק על המנהיג ויכול לבחור אחד אחר. אז, מכיוון שלגנרל לא יהיה כוח בלעדי, מפלגות אחרות לא יכולות להשחית את הצומת הזה. יתר על כן, כל הצמתים עשויים לבחור דובר להעביר את המסרים שלהם לנציג.

במציאות, כדי להעביר הצעה חדשה, לפחות 66% מכלל הנציגים שנבחרו יצטרכו להסכים עם ההצעה.

 

 • הסכם ביזנטי מאוחד

זו תוספת עדכנית למדי למשפחת האלגוריתמים הביזנטיים. בעיקר תוכלו לראות את זה ברשת שבה עלויות העסקה נמוכות למדי עם מדרגיות ותפוקה גבוהות. יתר על כן, כאן כל הגנרלים יקבלו בלוקצ’יין משלהם.

נכון לעכשיו, רק ריפל וסטלר משתמשים בשיטה זו כדי לאמת את החסימות. עם זאת, לפני שכל צומת יכול לבקש ביצועים שצריך לאמת את הצמתים מראש. אז הצמתים רק יבחרו בהם שהם באמת סומכים עליהם במקרה זה.

 

 • גרפים מחזוריים מכוונים

נכון לעכשיו, IOTA ו- NXT משתמשים בגרפים acyclic מכוונים ברשת הבלוקצ’יין שלהם. למרות שאנשים רבים מחשיבים את זה כאלגוריתם קונצנזוס, במציאות זה לא לגמרי זה. זו למעשה סוג של מבנה נתונים.

יתר על כן, הנתונים הם בסדר טופולוגי מלבד היותם בפורמט דמוי שרשרת. לכן, במקום לקבל שרשרת אחת אחת, ל- DAG יש למעשה מספר שרשראות צד. לפיכך, הוא יכול לאמת מספר עסקאות בו זמנית במקביל. לכן זה לוקח פחות זמן מאלגוריתמי קונצנזוס רגילים.

 

 • הוכחת פעילות

הוכחת פעילות משתמשת הן בהוכחת עבודה והן בהוכחת יתד כדי ליצור מודל אלגוריתמים היברידי נוסף. לכן, המערכת הופכת חזקה יותר נגד כל סוג של התקפות ומשתמשת בפחות כוח. במציאות, הכורה מכרה חוסם תבניות ולא חסום מלא.

יתר על כן, החסימה מציינת אז בפני בעל עניין המאמת מאוחר יותר את החסימה שנותרה מראש. כמו כן, ככל שמאמת יהיה בעל יותר יתד, כך האימות שלו יהיה תקף יותר.

לבסוף, כל הכורים והמאמתים מקבלים נתח הוגן מהתשלום מהרשת.

 

 • הוכחת סמכות

ובכן, זהו אחד האלגוריתמים הקונצנזוס חסכוני באנרגיה ברשימה כרגע. עם זאת, זה מתאים יותר לרשת פרטית מאשר לרשת ציבורית. במציאות, רק חלק מהחשבונות המאושרים יכולים להצטרף לתהליך האימות.

יתר על כן, צמתים אלה אושרו בעבר להיות מאמתים. בכל מקרה, צומת צריך להרוויח את הזכות לאמת חסימות אחרות וגם צריך להשאיר את המחשב ללא פגע. על כך הם מקבלים תגמולים ברשת כדי לשמור על סמכותם.

 

 • הוכחת מוניטין

פרוטוקול קונצנזוס נוסף שמתאים יותר לרשתות מורשות ולא לרשתות ציבוריות. בדרך כלל ,, במקרה זה, הצמתים צריכים להיות בעלי כוח מוניטין טוב כדי להשתתף בתהליך. בנוסף, הצמתים יעמדו בתוצאות קשות אם הוא / היא ינסה לרמות בתהליך האימות.

לכן, לא כל הצמתים באמת יכולים לקחת בה חלק. ברגע שהצומת צובר מוניטין, התהליך דומה למדי להוכחת הסמכות.

 

 • הוכחת היסטוריה

אני חושב שאתה כבר יודע כיצד תהליך האימות תלוי במידה רבה בחותמת הזמן. אבל כאן, אתה יכול להוכיח עסקה על סמך מה שקרה לפני כן או אחריה. לכן, לשם כך, תוכלו ליצור אירוע משמעותי בזמן שיתרחש לפני או אחרי כל זמן ספציפי ברשת.

ועל סמך זה, אחרים יכולים לאמת את חסימת העסקה שלך. לפיכך, על ידי כך, אינך זקוק אפילו למידע של חותמות הזמן בבלוק.

 

 • הוכחת חשיבות

הבא הוא הוכחה לאלגוריתם הקונצנזוס של חשיבות. במציאות, זה תלוי בגורם חדש שנקרא הבשלה או קציר.

בשל הקציר, הוא יכול לקבוע אם צומת כשיר להשתתף או לא. לכן, ככל שאתה קוצר יותר, כך גדל הסיכוי שהצומת יהיה מאמת. כמו כן, עבור הקטיף, המאמת מקבל תגמול כעמלת העסקה. עם זאת, לעשירים ברשת יהיה יותר סיכוי להשיג מקום מאשר לאחרים.

 

 • הוכחת יכולת

כאן הם משתמשים במזימה ובכרייה כדי לסיים אימות של בלוקים. אנשים רבים משתמשים בו גם במקום הוכחת עבודה מכיוון שבזה זה לוקח פחות זמן מזה. אבל ב- PoW תצטרך להשתמש בכוח החישובי שלך עוד לפני שתתחיל לכרות.

למרות שזה די מהיר, עדיין, לוקח ארבע דקות לכרות בלוק. אבל אני מניח שאתה מקבל דחיפה של שש דקות. בכל מקרה, ככל שיש לך יותר מגרשים במחשב שלך, כך יהיה לך יותר סיכוי להיות הזוכה בכרייה.

 

 • הוכחת כוויה

כהוכחה לצריבה, יהיה עליכם לשרוף חלק מהמטבעות כדי להגן על הקריפטו ברשת. ברור ששריפת המטבעות פירושה הפסד. אך בטווח הארוך זה ישמור על יציבות הרשת. כדי לשרוף מטבעות המשתמשים ישלחו חלק מהמטבעות שלהם לכתובת אוכל.

כדי לוודא שהכל בבידוק, ספר החשבונות עוקב אחר כל המטבעות ומוודא שהם אינם שמישים.

 

 • הוכחת משקל

הוכחת משקל היא למעשה שדרוג מסיבי המהווה הוכחה לאלגוריתם של יתד. בדרך כלל, כהוכחת יתד, אתה רואה שככל שיש לך יותר אסימונים כך הסיכוי שתקבל יותר. במציאות זה קצת מוטה.

במקום לקחת רק את האסימונים בחשבון, הרשת משתמשת בגורמים אחרים כדי לשקול. יתר על כן, גורמים אלה הם למעשה הגורמים המשוקללים המסייעים לקבוע אילו צמתים זוכים להשתתף במערכת. בקיצור, אתה מקבל כאן יותר מדרגיות ופלט מהיר יותר.

 

פרק 5: Web3: האינטרנט החדש

הבנת טכנולוגיית הבלוקצ’יין קלה יותר ממה שאתה חושב. בעבר דיברנו על שכבות טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת, ארכיטקטורה זו תדלק למעשה את הדור הבא של האינטרנט.

בדרך כלל, זה מגיע עם כמה מהאלמנטים הקריטיים שנראה.

עכשיו נדבר על זה יותר להבנת טכנולוגיית הבלוקצ’יין קצת יותר טוב.

בואו נתחיל!

 

 • בינה מלאכותית

ובכן, קודם כל, זה בהחלט לא קשור לרובוטים סופר. במציאות, ה- AI יבטיח תפוקה טובה יותר בכל הנוגע לתוצאות וניתוח הנתונים על ספר החשבונות. למרות שזה אולי לא נשמע כמו עניין גדול, אבל החוויה תשתנה בצורה דרסטית.

בדרך כלל זה יוודא שתגיע לתוכן שאתה מחפש באינטרנט. אז זה אומר תוצאות מדויקות יותר, חיזוי טוב יותר של הפעולות שלך. במציאות, זה רק מנגנון פשוט שעוזר ללמוד על טעמכם ולתת לכם את בסיס התפוקה הטוב ביותר לעשות זאת.

 

 • הִמָצְאוּת בְּכָל מָקוֹם

כדי להבין טוב יותר את טכנולוגיית הבלוקצ’יין, תצטרך לדעת על מה באמת נמצא בכל מקום. פשוט הסתכל סביבך וראה מה כל האנשים משתמשים בכל סוג של מכשיר לשימוש באינטרנט.

יתר על כן, כל הטלוויזיה החכמה, המקרר, אביזרי הבית החכם, העוזרים, הכרטיסיות או הסמארטפונים עושים את אותו הדבר. אז, כולם מתחברים לאינטרנט. על ידי כך הם יוצרים רשת. בדרך כלל רשת זו נקראת למעשה האינטרנט של הדברים. עם זאת, בחלק מהמקרים אנשים מכנים זאת בכל מקום.

בכל מקרה, עתיד האינטרנט תלוי רבות בתהליך זה.

 

 • קישוריות משופרת

האינטרנט האינטרנט החדש 3.0 מבוסס על העובדה שהוא יהיה ממוקד על ידי המשתמש. אז זה אומר שתראה יותר קישוריות ממה שאתה רואה באינטרנט 2.0. בנוסף, אף אחד לא ישלוט בנתונים שלך ולא ישתמש בהם לצורך רווח אישי.

כאן, המטא-נתונים הסמנטיים הם לעזר רב. במציאות זה עוזר למשתמשים להישאר מחוברים ביתר קלות ומהירות. לפיכך, זה משפר את הקישוריות.

 

 • רשת סמנטית

להבנת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עליך לדעת גם על האינטרנט הסמנטי. זהו חלק מאסיבי באינטרנט 3.0. יתר על כן, רשת סמנטית פירושה למעשה תהליך ההבנה של כל תוכן אינטרנט הדומה לבני אדם.

לפיכך, הדבר יהיה תלוי בלימוד מכונה ולא יתמקד במילות מפתח בלבד. לכן, אם יש לך תוכן טוב ואינך תלוי במילות המפתח, יהיה לך כמות גדולה של קהל.

 

 • גרפיקה תלת ממדית

ובכן, ברור שגרפיקה תלת מימדית היא חלק עצום מהבנת טכנולוגיית blockchain web 3.0. כפי שאתה יכול לראות עכשיו, אנשים אוהבים לראות תמונות, קטעי וידאו במקום לקרוא טקסטים כלשהם. לכן, הדרך הטובה ביותר להגביר את המיקוד תהיה שילוב גרפיקה תלת מימדית.

כל האפליקציות בעתיד ישתמשו בצורה כלשהי של מציאות מדומה או מציאות רבודה.

 

 • רשת עמית לעמית

האינטרנט החדש יהיה מבוזר לחלוטין. לכן, אין אפשרות לשום סוג של רשות מרכזית שתקבע מה אתה עושה ומה אתה לא עושה. אבל זה בפירוש לא אומר שאתה יכול להפר את כל החוקים כאן.

זה רק אלמנט שיבטיח שכל הנתונים שלך באינטרנט יישארו בטוחים ולא משנה מה.

 

פרק 6: דוגמאות לרשתות חסימות ארגוניות

עכשיו שאתה יודע הכל על טכנולוגיית בלוקצ’יין, הגיע הזמן שתסתכל על פלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות הפופולריות בשוק. בואו נראה מה הם, נכון?

 

Hyperledger

Hyperledger היא אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין בהן תוכלו להשתמש כמעט בכל סוג של מגזר. באמת, מכל סוג שהוא! גם אם אתה מחפש טכנולוגיית בלוקצ’יין בבנקאות, אתה יכול לסמוך על זה. שלא לדבר על הפופולריות הקיצונית של טכנולוגיית Hyperledger. ולמה שזה לא יהיה פופולרי?

הוא מציע כמה מהתכונות המשתלמות ביותר בשוק –

 • ארכיטקטורה מודולרית המאפשרת לך להתחבר לכל סוג של יישום ולהשתמש בו.
 • רשת מורשית בה תוכלו להשתמש כדי להוסיף פרטיות ברשת שלכם.
 • מדרגיות גבוהה מבטיחה שתיהנו מהביצועים הטובים ביותר לכל הזמנים.
 • פרוטוקולי בטיחות שישמרו על המידע שלך.
 • זמינות נתונים על בסיס הצורך להכיר את המושג.

 

Ethereum Enterprise

Ethereum היא עוד אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הפופולאריות בשוק המתאימות בדיוק עבור ארגונים. במציאות, Ethereum נהדר גם לכל סוגי התעשייה. עם זאת, כציבור שלו, יתכן שהוא לא מתאים לטכנולוגיית בלוקצ’יין בבנקאות.

אבל הגרסה המסחרית שלה Ethereum Enterprises מציעה ערוץ פרטי בארכיטקטורה. לכן, גרסה זו מתאימה ביותר לטכנולוגיית בלוקצ’יין בבנקאות. בכל מקרה, זה מספק –

 • תמיכה ממשלתית בעת ביצוע פרויקטים חדשים המבוססים על Ethereum.
 • פלטפורמה פתוחה בה תוכלו להשתמש ללא בעיות.
 • שדרוגים מהירים כדי להציג תוספות חדשות יותר ולתקן באגים טוב יותר מאחרים.
 • הציעו סטנדרטים שיעזרו לחברות אחרות לבנות רשת משלהם.

 

בדוק את המדריך שלנו בנושא Hyperledger Vs. את’ריום עכשיו!

 

R3 קורדה

קורדה מגיע עם שתי גרסאות שונות – ארגוני Corda ו- Corda. במציאות, חברת Corda מתאימה ביותר לכל סוג של מקרים לשימוש ארגוני. עם זאת, אנשים רבים רואים בטכנולוגיה זו טכנולוגיית בלוקצ’יין בבנקאות. אך ככל שעובר הזמן, קורדה הופכת פופולרית גם בענפים אחרים.

הוא מציע כמה מהתכונות המשתלמות כגון –

 • חומת האש של יישומי Blockchain המגנה על כל הרשת יוצרת כל סוג של מתקפת סייבר.
 • זמינות גבוהה שמבטיחה שהרשת שלך תישאר פעילה 24/7.
 • מערכת ממשל, שתאפשר לארגונים לקבל כללים במערכת.
 • מערכת הניטור המאפשרת לכל משתמש לאתר אסונות ולשחזר אותם.

 

אַדְוָה

נו, אַדְוָה היא טכנולוגיית בלוקצ’יין נוספת בבנקאות שמתאימה יותר כיום למגזרים פיננסיים. החלק הטוב ביותר ב- Ripple הוא שהיא מציעה פלטפורמת עסקאות כמעט בחינם. יתר על כן, במקרה של המגזר הפיננסי, הוא אכן מספק תפוקה מהירה יחסית.

הפלטפורמה כל כך מהירה שתוכלו להסדיר את התשלום תוך 4 שניות בלבד! זה מציע –

 • שווקים חדשים שעוזרים להשיג הכנסות במהירות.
 • מושיט קשר עם יותר צרכנים תוך זמן קצר ומקדם קצב צמיחה מצוין.
 • מדרגיות שמוודאת שהמערכת שלך מציעה את אותה ביצועים בלחץ.
 • פלטפורמות מורשות המציעות יותר פרטיות.
 • רמת אבטחה גבוהה, הנלחמת בהתקפות סייבר.

 

מִניָן

מִניָן הגיע כאשר המפעלים חיפשו פיתרון טוב שיכול להבטיח את סודיותם המלאה. במציאות, ג’יי.פי מורגן הציג אותו לעולם בשנת 2017. אבל למה זה כל כך פופולרי? ובכן, זה כולל דרך ייחודית לאמת את כל החסימות. במקום להיות תלוי באלה הצורכים חשמליים טיפוסיים, הוא מציע אלגוריתם מהיר וטוב יותר.

בכל מקרה, הוא מציע –

 • עסקאות פרטיות שיאפשרו לך לבצע עסקאות עם גורם אחר בערוץ מאובטח.
 • רשת מורשית, שמוודאת שהעסקאות האישיות שלך רחוקות בביטחון מהספר.
 • ניהול צומת שיאפשר לכם לבחור אילו צמתים יכולים להיכנס לרשת.
 • מדרגיות גבוהה לחוויה טובה יותר.
 • ההתיישבות המהירה יותר שחוסכת זמן.

 

פרק 7: מחשבות מסכמות

טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא יחסית אחד החידושים הכי מגניבים בכל הזמנים. רק 10 שנים קודם לכן, אפילו לא ידענו שאפשר יהיה ליישם יישומים מבוזרים. אבל עכשיו תסתכל על תעשיית הטכנולוגיה. כולם מחפשים דרך לשלב את המערכת החדשה הזו במערכת הקיימת שלהם.

במציאות ייקח יותר זמן להחליף לחלוטין את המבנה הריכוזי הישן ולהתרגל למבנה החדש. אבל אני יכול לומר בבטחה שזו לא תהיה חוויה רעה בכלל.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me